MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

11. ULUSLARARASI ELEKTRİK, ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI ELECO 2019 DÜZENLENDİ 
28- 30 Kasım 2019 tarihleri arasında 11.Uluslararası Elektrik , Elektronik Mühendisliği Konferansı ELECO 2019 Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesinde düzenlendi.
 

 

Bugüne kadar  ulusal ve uluslararası olarak  21.kez düzenlendiğimiz  ve   11. Uluslararası  Elektrik, Elektronik Mühendisliği Konferansı  ELECO 2019  28 Kasım 2019 perşembe saat 10:00 da BAOB Oditoryum Salonunda açılış konuşmalarıyla başladı.

 

İlk olarak EMO Bursa Şubesi Başkanı Burak ÖZGEN ‘in kürüsüye gelerek yaptığı konuşmada; bu yıl  toplamda  21, uluslararası olarak 11. si düzenlenecek olan ELECO 2019 konferasında 25 ülkeden  225 bildiri  sunulacağı ,  gerçekleşecek konferansın 3 günlük programı hakkında  bilgiler verdi.

Daha sonra Kürsüye ELECO 2019 Konferansı Yürütme Kurulu Başkanı Prof.Dr. Özcan  KALENDERLİ gelerek Konferansın çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı. Geçmiş yıllarda  düzenlenen ELECO lara konusunda  bilgilendirme yaparak konuşmasını  tamamladı.

 

Daha sonra kürsüye gelen  EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek konuşmasında, Bursa`nın sanayi kenti olduğuna işaret ederek, bu kapsamda EMO Bursa Şubesi`nin yaptığı çalışmaları yakından izlediklerini ve takdir ettiklerini kaydetti. Mühendislerin yetersiz altyapıya rağmen, mesken ve işletmelerin enerjisiz kalmaması için verdiği mücadelenin görmezden gelinemeyeceğini anlatan İpek, şunları söyledi:

"Hükümetin son yıllarda enerji sektöründen çekilerek hızla özelleştirmeye gitmesi, enerji fiyatlarında dengesizliklere neden olmuştur. Adını ne koyarsanız koyun, buradaki tek gerçek mağdur tüketicidir. Siz özelleştirirken maliyetlerden yekûn elde etmek istediniz, enerji hatlarının yenilenmesini istediniz, vatandaşlarımızın yıllardır TEK ile başlayan TEDAŞ ile sürecin devam ettiği bir ortamda kurumlara olan borç yükünden kurtulmak istediniz ama devir sözleşmelerini inceleyince bunu da üzerimize aldığımız gözüküyor."

Kamuoyuna "denge unsuru" olarak sunulan özelleştirmenin ne kadar sağlıksız olduğunun meydana çıktığını kaydeden İpek, "Çekincelerimizi yakında Enerji Bakanlığımıza bir raporla sunacağız" dedi.

 

Daha sonra kürsüye ELECO 2019 açılış konuşması için  davet edilen  Prof.Dr. Mohammed ISMAIL,  Recent Advances in Wireless Charging (Kablosuz Şarjda Son Gelişmeler) konusunda  açılış bildirisini sundu.

Daha sonra kürsüye Health Effects of 5G and Millimeter Waves (5G‘nin ve Milimetrik Dalgaların Sağlığa Etkileri) konusunda  Çağrılı Konuşmasını yapmak üzere Prof. Dr. Selim ŞEKER geldi.

 

Öğle yemeği sonrası  da   BAOB  Ortak Salonda  Prof. Dr. Hakan KUNTMAN ve Prof. Dr. Ayten KUNTMAN, On the Reliability Estimation of Analog CMOS Circuits Based on Statistical Methods (İstatistiksel Yöntemlerle Analog CMOS Devrelerinin Güvenilirlik Kestirimi) konusunda Çağrılı Konuşmalarını yaptılar.

Konferansın 3. Gününde Prof. Dr. Günhan DÜNDAR, Integrated Circuit Design for Energy-Efficient Short-Range Communication Systems (Enerjii Verimli Kısa Mesafeli İletişim Sistemleri için Tümleşik Devre Tasarımı) konusunda çağrılı konuşmasını yaptı.

 

Konferansın 1. günü, bildirilerin sunulduğu 6 paralel salonda başlayan oturumlar ve 54 bildiri sunumu ile saat 19:00`da sonlandı. Saat 20:00`da ELECO açılış kokteylinin ardından 1. gün tamamlandı.

 Konferans,  bildirilerin  sunulduğu 6 paralel salonda başlayan  oturumlar ve 54 bildiri sunumu ile saat 19.00 da sonlandı, saat 20.00‘da ELECO  açılış kokteylinin ardından 1. gün  tamamlandı.

2. gün sabah 09.00‘da başlayan  ve 12:15‘e  kadar süren  6 paralel salonda  gerçekleşen  oturumlarda  53 bildiri sunuldu. Öğle yemeği sonrası  Sosyal geziler  düzenlendi.Trilye, Cumalıkızık, İznik ve Gölyazı   gezileri ile katılımcılar  Bursa‘nın   tarihi yerlerini ziyaret ettiler.  Akşam  düzenlenen ELECO  galası  ile  2. gün  tamamlandı.

3. gün  sabah  09:00‘da başlayan   akşam  17.15‘e kadar süren 115  bildirinin   sunulduğu  23 oturumla  ve akşam  yapılan  kapanış oturumu ile  konferans tamamlandı.


 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: DÖRDÜNCÜ SANAYİ DEVRİMİ, ENDÜSTRİ 4.0 VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ORTA GERİLİM KOORDİNASYONU VE KISA DEVRE HESAPLARI TEKNİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 123


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.