MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 BURSA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 BALIKESİR   BURSA   ÇANAKKALE   YALOVA 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
ELEKTRİK, ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ HİZMETLERİ/EN AZ UCRET TANIMLARI 2017
 
MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ
 
MİSEM DIŞI EĞİTİMLER
 
BAŞVURU FORMU
 
İŞ ARAYANLAR
 
ENERJİ ÖZELLEŞTİRİLEMEZ
 

EMO Bursa Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 118

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 75  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ VE KAÇAK YAPIYA KARŞI GÖREVE ÇAĞRI 08.02.2023

    

8 Şubat 2022 Çarşamba günü Bursa Akademik Odalar Yerleşkesi` nde bileşeni olduğumuz TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu tarafından Kahramanmaraş Depremi ve Kaçak Yapıya Karşı Göreve Çağrı konulu basın açıklaması gerçekleştirilmiştir. Basın açıklaması metni yazının devamındadır.

ŞUBE BÜLTENİ YAYINLANDI 07.02.2023

    

Ocak-Aralık 2022 dönemine ait EMO Bursa Şubesi Bülteni`ne yazının devamında DOSYALAR bölümünden ulaşabilirsiniz.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI 24.01.2023

    

Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri kapsamında Elektrik Mühendisi Eray Yağız tarafından Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`nde Enerji Verimliliği konulu seminer düzenlendi.

NEREDEYSE SIFIR ENERJİLİ BİNA KONULU TOPLANTI DÜZENLENDİ 24.01.2023

    

21 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 10.00-13.00 arasında BAOB Ortak salonda gerçekleştirilen toplantının detayları yazımızın devamındadır.

PLAKET TÖRENİ VE KOKTEYL DÜZENLENDİ 28.12.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası`nın 68. kuruluş yılı etkinliğini 23 Aralık 2022 Cuma günü Bursa Akademik Odalar Yerleşkesinde üyelerimiz ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilen kokteyl ile gerçekleştirildi. Meslekte 25, 40, 50 ve 60. yılını dolduran EMO üyelerine teşekkür plaketi takdim edildi.

TÜRKİYE` NİN ENERJİ POTANSİYELİNE BAKIŞ 19.12.2022

    

Şube Başkanımız Burak Özgen, Bursa Muhalif TV`de Açık Konuşalım programında Seçil Semiz Özcan`ın canlı yayın konuğu oldu. Enerji politikaları ve kent gündemi ile ilgili konuların konuşulduğu programa yazımızın devamındaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

MEHMET ŞEN MEZARI BAŞINDA ANILDI 16.12.2022

    

Şube Müdürlüğü görevini yaparken 2008 yılında kaybettiğimiz Mehmet ŞEN için ölümünün 14.yılında mezarı başında anma töreni düzenlendi. Mezarına karanfiller bırakılarak anma konuşmaları yapıldı.

KALICI YAZ SAATİ UYGULAMASI İLE İLGİLİ ŞUBE BAŞKANIMIZ BURAK ÖZGEN BURSA MUHALİF`E KONUŞTU 14.12.2022

    

TEİAŞ verilerine göre kalıcı yaz saati uygulamasının başladığı sene ile bir önceki senenin aynı ayları kıyaslandığında, öngörülen tüketim artışına ilave %5-%6 `sı daha fazla enerjini fazladan tüketildiğini söyleyen Özgen, Nüfus yoğunluğu ve enerji tüketimi açısından daha yoğun olan bölgelere göre ayarlamanın yapılması gerektiğine de değindi. Ayrıca, kalıcı yaz saati uygulamasının başladığı sene hazırlanan akademik raporun da kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini söyledi. Haberin tamamına yazımızın devamında bulunan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ULUDAĞ` DA ALAN BAŞKANLIĞI İSTEMİYORUZ! BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 07.12.2022

    

7 Aralık 2022 Çarşamba Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi Ortak Salonunda gerçekleştirilen Türkiye Ormancılar Derneği Bursa Temsilciliği, TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu , Bursa Akademik Odalar Birliği Dönem Sözcülüğü, Bursa Barosu Başkanlığı, DOĞADER ve Tarım Orkam-Sen Bursa Şube Başkanlığı ortak basın açıklaması metni yazımızın devamındadır.

BASIN AÇIKLAMASI: ELECO 2022 12. ULUSAL ELEKTRİK-ELEKTRONİK VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI BAŞLIYOR 23.11.2022

    

BASIN AÇIKLAMASI METNİ YAZIMINIZ DEVAMINDADIR.

ÇEVRİMİÇİ TEKNİK SEMİNER `ELEKTRİK TESİSAT İŞLERİNDE İHALE VE SÖZLEŞME SÜREÇ YÖNETİMİ` DÜZENLENDİ 21.11.2022

    

Elektrik Mühendisi Erkan Solmaz`ın konuşmacı olduğu Elektrik Tesisat İşlerinde İhale ve Sözleşme Süreç Yönetimi teknik semineri 16 Kasım 2022 Çarşamba günü Şube Youtube kanalımızdan çevrimiçi olarak düzenlendi.

A - TECH AKILLI BİNA TEKNOLOJİLERİ ELEKTRİK SİSTEMLERİ FUARI` NA TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ 21.11.2022

    

İstanbul`da düzenlenen A- Tech Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarına 19 Kasım 2022 Cumartesi günü üyelerimiz ile birlikte katılım sağladık.

MASA TENİSİ TURNUVASI DÜZENLENDİ 21.11.2022

    

20 Kasım 2022 Pazar günü Şubemizin 2. Masa Tenisi Turnuvasında üyelerimizle bir araya geldik. Hem eğlenip hem de spor yaptığımız turnuvada dereceye giren meslektaşlarımız ödüllerini aldı.

FABRİKA YANGINLARI BASIN AÇIKLAMASI 08.11.2022

    

1 Kasım 2022 tarihinde saat 19:00 sıralarında Bursa Nilüfer ilçesi Minareliçavuş Mahallesi’ndeki Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde (Bursa OSB) faaliyet gösteren Karesi Tekstil Fabrikası’nda çıkan yangın ile ilgili bileşeni olduğumuz TMMOB Bursa İKK tarafından basın açıklaması yapılmıştır. Basın açıklaması metnine yazımızın devamında Dosyalar kısmından ulaşabilirsiniz.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI BULUTSUZLUK ÖZLEMİ KONSERİ İLE KUTLADIK 31.10.2022

    

28 Ekim Cuma akşamı BAOB Özgürlük Meydanında Bulutsuzluk Özlemi ve öncesinde sahne alan Yola Devam ve Esas konserleri üyelerin geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTRİLDİ 13.10.2022

    

Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 9 Ekim 2022 - Pazar günü Uludağ Aras Şelalesi çevresinde üyelerimiz katılımı ile doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

BURSA LINE TV- TÜKETİCİ SORUYOR PROGRAMINDA ŞUBE BAŞKANI BURAK ÖZGEN KONUK OLDU 30.09.2022

    

30 Eylül 2022 tarihinde canlı yayınlanan programda Şube Başkanımız Burak Özgen EMO, Şubemiz Etkinlikleri , Kent Gündemi ve Odamızın görüşleri hakkında kamuyu bilgilendirici röportaj vermiştir. Program kaydına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BURSA ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALİNDE TEKNİK İNCELEME YAPILDI 12.09.2022

    

31 Ağustos 2022 tarihinde saat 15.15 sularında çatısı çöken Bursa Şehirler Arası Otobüs Terminalinde 01.09.2022 tarihinde teknik incelemede bulunuldu. Öncelikle olayda yaşam kaybı ve yaralanma olmadığı için mutluyuz. Olayı yaşayan tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Raporun tamamına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

17 AĞUSTOS DEPREMİNİN 23.YILI NEDENİYLE BİLEŞENİ OLDUĞUMUZ TMMOB BURSA İL KOORDİNASYON KURULU TARAFINDAN BURSA AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ YERLEŞKESİNDE BASIN AÇIKLAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 17.08.2022

    

BÜYÜK MARMARA DEPREMİNİN ÜZERİNDEN GEÇEN 23 YILDA YETERLİ TEDBİRLER ALINMADI, YAŞANANACAK BENZER BİR DEPREM ÇOK DAHA BÜYÜK YIKIM VE KAYIPLA SONUÇLANACAKTIR! BASIN AÇIKLAMASI METNİNE YAZIMIZN DEVAMINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

YANGINLAR ÖNLENEBİLİR 02.08.2022

    

Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Burak Özgen, artan fabrika yangınları ile ilgili Bursa Görüş gazetesine görüşlerini bildirdi. İç tesisat kontrollerinin, topraklama ölçümlerinin ve trafo yüksek gerilim işletme sorumluluklarının yetkili elektrik mühendisleri tarafından yapılmasının yasal bir zorunluluk olduğunu vurgulayan Özgen, tesise yangın algılama sistemi kurulması ve periyodik bakımlarının yapılarak sistemin çalışır vaziyette tutulması durumunda yangının erken algılanarak büyümesinin engellenebileceğini söyledi.

 

Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.