MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TMMOB SANAYİ KONGRESİ 2019 BAŞLIYOR 
TMMOB adına Makina Mühendisleri Odası (MMO) tarafından düzenlenen Sanayi Kongresi bu yıl “Bunalım, Sanayi ve Mühendisler” temasıyla 13-14 Aralık 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.
 

 

"TMMOB Sanayi Kongresi 2019" İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Teoman Öztürk Salonu`nda 13 Aralık`ta açılış konuşmalarıyla başlayacak. Daha sonraki açılış oturumunda Prof. Dr. Korkut Boratav tarafından, "Küresel Eğilimler ve Gelecek" başlıklı sunum yapılacak.

Prof. Dr. Bilsay Kuruç`un başkanlığını üstleneceği "Bunalımdaki Türkiye" konulu ikinci oturumda Prof. Dr. Özgür Orhangazi, "Türkiye Ekonomisinin Yapısal Sorunları ve Kriz Dinamikleri"; Mustafa Sönmez, "2019 Krizi: Nereden Nereye?"; Prof. Dr. Aziz Konukman, "Plansız, Sahipsiz Bir Kalkınma Planı Örneği: 11. Kalkınma Planı" konulu bildirileri sunacaklar.

Dr. Oktay Küçükkiremitçi`nin "Türkiye`de Sanayinin Genel Görünümü" başlıklı bildiriyi sunacağı üçüncü oturumdan sonra, "Sektör Raporları" başlıklı dördüncü oturumda meslek odalarının raporları aktarılacak. Oturumda, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek de sektör raporu sunumu yapacak.

Kongrenin ikinci günü 14 Aralık`ta "Kriz ve Mühendisler" başlıklı anket araştırması sonuçları, Prof. Dr. Gamze Yücesan Özdemir, Doç. Dr. Serkan Öngel, Kaya Güvenç ve Mehmet Atilla Güler`in katıldığı oturumda ele alınacak. Bu oturumun ardından yönetmenliğini Çiğdem Boz`un yaptığı "İktisatçı" belgeseli gösterilecek. Sonraki oturumda Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu "Teknoloji ve Toplum" konulu bir sunum yapacak.

Kongre, MMO Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener`in yöneteceği "Teknolojik Gelişmeler ve Emek" oturumu ile sona erecek. Oturumda, Prof. Dr. Erinç Yeldan, "Küresel Ekonomide Kriz ve Sonrası"; Prof. Dr. Serdal Bahçe, "Emeğin Yeni Topografyası ve Kapitalizmin Yeni Fay Hatları"; Aslı Aydın, "Robotik Üretim ve İstihdam"; Dr. Özgür Narin, "Sanayi 4.0 ve Yapay Zekanın Toplumsal Sınırları ve Olanakları" başlıklı bildirileri sunacaklar.

Kongre programı ekteki dosyadadır.

 

Dosyalar

Sanayi Kongresi Broşürü (2220 KB)YOUTUBE YAYINI

20.06.2020
 


Çok Okunanlar


KANAL D YAYINI

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI GAZİ İPEK: ENERJİ TEMEL BİR İNSAN HAKKIDIR, NÜKLEER SANTRALLER İNSANLIK SUÇUDUR (YURTSEVERLİK.COM)

YOUTUBE YAYINI

Okunma Sayısı: 76


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.