MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından son 3 yılda mezun olan genç mühendislere ve 3’üncü ve 4’üncü sınıflarda eğitimlerini sürdüren EMO-Genç üyelerine yönelik olarak düzenlenen Mühendisliğe Hazırlık Seminerleri Aralık ayı boyunca gerçekleştirildi. Toplamda 111 tekil kişinin katılım sağladığı seminerlerde, 27 deneyimli meslektaşımız bilgi ve tecrübelerini aktardır.
 

Deneyimli meslektaşlarla, genç mühendisler arasında bilgi ve deneyim aktarma köprüsü işlevini gören seminerler, EMO İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi`nde  4 hafta boyunca haftanın 4 günü düzenlendi. Aralık ayı boyunca 15 güne yayılan seminerler 18:00-21:00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Hazırlanan takvime uygun olarak Aralık ayının ilk haftasında "Yapı Tesis Süreci" üst başlığı altında yer alan seminerler gerçekleştirildi. İlk olarak 2 Aralık 2019 tarihinde Cevat Şahin`in sunumuyla "Mühendislik Uygulamaları Açısından ‘Proje` Kavramının Oluşturulması, Proje Yönetimi" başlayan seminerler dizisi kapsamında aynı gün Bülent Uzunkuyu tarafından "Tasarım Bilgisi, Proje Uygulama, Keşif Hazırlama, Yapı Yaklaşık Maliyet Hesabı" başlıklı seminerde düzenlendi. Seminer takviminin ikinci günü olan 3 Aralık`ta ise Bülent Çarşıbaşı tarafında "Asansör, İnsan Taşımak Amaçlı Kablolu Taşıma Sistemleri", Eren İpek tarafından "Tesisat Denetimi, İç Tesisat ve Topraklama Bilgisi" başlıkları altında seminer verdi. 5 Aralık 2019 tarihinde Ali Fuat Aydın "Serbest Çalışma" ve "Yapı Denetim" seminerlerini verdi. Haftanın son seminerleri ise 6 Aralık Cuma günü "Yangın Algılama ve Uyarma Sistemleri, Güvenlik" ve "Aydınlatma" başlıkları altında gerçekleştirildi. Günün ilk semineri Özcan Uğurlu tarafından verilirken, "Aydınlatma" semineri ise Mustafa Serdar Çınarlı`nın sunumuyla gerçekleştirildi.

İkinci Hafta
Seminer takviminin ikinci haftasında "Endüstriyel Otomasyon", "Bina Otomasyonu", "Bilgi ve İletişim Teknolojileri" ile "YG Şalt Malzemeleri ve Enerji İletimi" üst başlıkları altından toplanan seminerler düzenlendi.  Haftanın ilk seminerleri 9 Aralık 2019 tarihinde Murat Yapıcı`nın sunumlarıyla "Otomasyon Uygulamaları İçin Temel Bilgiler, Otomasyon Uygulamalarının Tanıtılması" düzenlendi. Ardından aynı gün "Bina Otomasyonu" başlıklı seminer Selcan Kına`nın sunumlarıyla düzenlendi. Ertesi gün ise "Enstrümantasyon, Malzeme Bilgisi, Güç Elektroniği, Endüstriyel Otomasyon ve Uygulamalar" başlıklı seminer ise Alparslan Çelik ve Erdinç Bostancı`nın sunumlarıyla gerçekleştirildi. "Bilgi ve İletişim" üst başlığı altındaki seminerler ise 12 Aralık 2019 tarihinde düzenlendi. "Veri Madenciliği" semineri Mert Erkan Sözen tarafından verilirken, "Hücresel İletişim" semineri ise Özgür Tamer`in sunumuyla gerçekleştirildi.  Haftanın son semineri ise 13 Aralık 2018 tarihinde Ferda Güdücü`nün sunumuyla "YG Tesisleri, Şalt Malzemeleri, Hücreler, Kesiciler Ayırıcılar, Kablolar, Akım/Gerilim Trafoları" başlığı altında yapıldı.

Üçüncü Hafta
Üçüncü haftada ise "Veri Kabloları, "Korozyon", "Biyomedikal ve Tıp Elektroniği" ve "Enerji" üst başlıklarında toplanan seminerler gerçekleştirildi. Haftanın ilk seminerleri 16 Aralık Pazartesi günü Fırat Yapalı sunumuyla "Veri kabloları", Ali Gezer`in sunumuyla "Katodik Koruma" başlıkları altında düzenlenirken, ertesi gün "Tıp Elektroniği" ve "Radyasyon Güvenliği" başlıklı seminerler Hasan Şahin`in sunumuyla gerçekleştirildi. "Enerji" üst başlığı altındaki seminerler ise 19 Aralık Perşembe günü Hacer Öztura`nın "Enerji Alanında Kullanılan Yönetmelik, Temel Bilgiler ve Tanımlar, Üretim, İletim, Dağıtım", Avni Gündüz`ün "Enerji Alanında Kullanılan Yönetmelik, Temel Bilgiler ve Tanımlar, Üretim, İletim, Dağıtım" başlıklı sunumlarıyla gerçekleştirildi. Haftanın son gününde ise Vedat Kavuşan tarafından "AG Şalt Malzemeleri", Selman Yerlikaya tarafından ise "YG Şalt Malzemeleri, Kablolar, Akım/Gerilim Trafoları, Hücreler, Kesiciler, Ayırıcılar" başlıklı seminerler düzenlendi.

Dördüncü Hafta
Mühendisliğe Hazırlık Seminerleri, son hafta düzenlenen "Yenilenebilir Enerji", "Enerji Verimliliği", "Bilgi Güvenliği ve KVK" üst başlıkları altında düzenlenen seminerlerle tamamlandı. Dördüncü haftanın ilk gününde Sarper Başak, Mümtaz Ayça ve Ali Eray Ergin tarafından "Güneş, Rüzgar, Biyogaz Enerjisinden Elektrik Üretimi" başlıklı sunum gerçekleştirildi. 24 Aralık 2019 tarihinde ise Fikret Şahin tarafından "Enerji Verimliliği" başlıklı seminerler verilirken, "Kişisel Verilerin Korunması ve Bilgi Güvenliği" başlıklı seminer ise Çağrı Polat`ın sunumuyla gerçekleştirildi. Mühendisliğe Hazırlık Seminerleri`nin son gününde Macit Mutaf tarafından "Oda, Birlik ve Sıklıkla Kullanılan Yönetmelikler" başlıklı seminer düzenlendi.

Son gün pragmamı kapsamında "etkinlik değerlendirmesi" yapılmasının ardından seminerlere düzenli olarak katılım sağlayanlar için belge töreni düzenlendi. Toplamda 111 tekil kişinin katılım sağladığı etkinlikte, 27 deneyimli meslektaşımız bilgi ve tecrübelerini aktardır. Seminerler ortalama olarak 25 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Sahip oldukları meslek deneyimini genç meslektaşlarımızla paylaşan, meslek ve çalışma alanlarımızın tanıtılmasına katkı koyan eğitmenlere teşekkür ederiz.ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

14.07.2020
 


Çok Okunanlar


EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BARIŞIN EGEMEN OLDUĞU BİR DÜNYA İSTİYORUZ!

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ : AKDENİZ KARADENİZ ENERJİDE YENİ SEÇENEKLER

ÇARPIK KENTLEŞMENİN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

12 EYLÜL FAŞİZMİNE KARŞI DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

Okunma Sayısı: 87


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.