MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TMMOB YÖK İLE GÖRÜŞTÜ


HABER


 
TMMOB Yönetim Kurulu II. Başkanı Selçuk Uluata ve Yürütme Kurulu Üyesi Baki Remzi Suiçmez, 25 Aralık 2019 tarihinde Yükseköğretim Kurulu yetkilileriyle görüştü.
 

 

Görüşmede sahte mühendis, mimar sorunu, lisans programlarının yeniden isimlendirilmesi ve sınıflandırılması çalışması ve mühendislik, mimarlık, şehir planlama eğitiminin mevcut durumu değerlendirildi.

TMMOB ile YÖK arasında sürekli ve sağlıklı iletişim kurulmasının önemine işaret edilen görüşmede, toplu sorun alanlarının TMMOB üzerinden YÖK`e iletilmesi, Odaların özel sorun alanlarında önceden özet bilgi notu göndererek Odalar adına konu odaklı randevu istemesi benimsendi. Bu kapsamda TMMOB`a bağlı 24 odanın tümünün gruplar halinde ya da ayrı ayrı randevu istemlerinin Ocak-Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesine karar verildi.

YÖK`ün geçmiş ve gelecek yıllara dair toplu mezun listesi veremese de, sahte diplomaların önlenmesi için sorunlu diplomalara ilişkin TC Kimlik No ile YÖK`e başvurulması durumunda gerekli bilgilerin Odalara iletilebileceği dile getirildi.  

Lisans programlarının birleştirilmesi çalışmasıyla ilgili TMMOB`nin görüşlerini göndermesi halinde değerlendirileceği belirtilirken, genel olarak mühendislik/mimarlık konu başlığının sınıflandırılması/tasnifi konusunda YÖK`ün başlattığı çalışma ile ilgili TMMOB`nin bilgilendirilmesi ve ortak çalışma yürütülmesi üzerinde duruldu.

Kontenjan planlaması ve eğitimin kalitesinin yükseltilmesi konusunda TMMOB görüş ve önerilerinin dikkate alınacağı iletilirken, yeni programların açılması/açılmaması ve bazı programlardaki sorunlar konusunda YÖK ile TMMOB`nin ortak çalışma yapması benimsendi.YOUTUBE YAYINI

20.06.2020
 


Çok Okunanlar


KANAL D YAYINI

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI GAZİ İPEK: ENERJİ TEMEL BİR İNSAN HAKKIDIR, NÜKLEER SANTRALLER İNSANLIK SUÇUDUR (YURTSEVERLİK.COM)

YOUTUBE YAYINI

Okunma Sayısı: 240


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.