MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

MESLEKTE İLK 5 YIL ROZET TÖRENİ DÜZENLENDİ 
Meslekte ilk 5 yılını dolduran meslektaşlarımıza 10 Ocak 2020 Cuma günü EMO Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle rozetleri takıldı.
 

Rozet takma töreni açılışında söz alan EMO Ankara Şubesi Yazman Üyesi Ali Yılmaz konuşmasında şunları söyledi; "EMO Ankara Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulu olarak meslekte 5. yılını dolduran tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum, nice 5 yıllar diliyorum. Aramıza yeni katılan meslektaşlarımıza hoş geldiniz diyorum, böyle çok güzeliz. Çok sağolun" dedi.

Ali Yılmaz`ın ardından söz alan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal etkinlik açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi, "Sevgili arkadaşlar hepinizi EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu adına  sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Rozet takma töreni ilk defa yaptığımız bir etkinlik. EMO Ankara Şubesi olarak ilkleri başlatan Şube olarak genç meslektaşlarımızla buluşmanın farklı yollarını deniyoruz.

Son 5 yıl içinde Odamıza üye olan sevgili meslektaşlarımız üniversite hayatını bitirip bu mesleğe adım attınız. Mesleğe adım attıktan sonra Anayasal bir kuruluş olan EMO`ya üye oldunuz. EMO 1954 yılında kurulmuş Anayasa`nın 135. Maddesinde tanımlandığı üzere kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur.

EMO`nun Ankara Şube dahil Türkiye çapında toplam 14 ilde Şubesi, 100`den fazla il ve ilçe temsilciliği var. Yine Türkiye çapında 66 binden fazla Elektrik, Elektronik, Biyomedikal, Kontrol, Otomasyon, Haberleşme Mühendislerinin üye olduğu bir Meslek Odasıyız.

Coğrafi olarak en büyük, üye sayısı bakımından ikinci büyüklüğe sahip olan EMO Ankara Şubesi 1977 yılında kurulmuştur.29 Ocak tarihinde Şubemiz 43. yaşını dolduracak. 43 yıllık bir birikime sahip Meslek Odasıyız. Ankara Şubesi olarak genç meslektaşlarımızın eğitim hayatında karşılaştıkları eksikleri gidermek için bir çok eğitim, bir çok etkinlikler düzenledik. Son iki yılda 201 eğitim düzenledik ve 5 binden fazla meslektaşımızı bu eğitimlere katabildik. Dönem içinde 5-6 Ekim`de TED Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümleriyle beraber BMO`nun işbirliği ile Sinyal ve Görüntü İşleme Günleri düzenledik.  Bu etkinliğin ikincisini gerçekleştirdik. Oldukça yoğun katılımlı bir etkinlik oldu. Bu etkinliği 2 yılda bir uluslararası katılımla beraber düzenleme yönünde karar aldık.

BMO ve ODTÜ Mezunları Derneği ile birlikte 15`ten fazla söyleşi gerçekleştirdik. Bu söyleşilerde Endüstri 4.0, Derin Öğrenme, Yapay Zeka gibi güncel konular üzerine gerek o alanda çalışan meslektaşlarımız gerek akademide bu alanda çalışmaları olan akademisyenleri davet ettik. Bu etkinliklerle beraber biz de bu alana dair bilgi sahibi olduk.

EMO Ankara Şubesi düzenli olarak çıkardığı bültenleriyle meslektaşların bilgi birikimine katkı sunup bu konuda literatür oluşturma çabasına destek sundu. MÜGE, MİSEM, webinar eğitimleriyle beraber bir çok etkinlik düzenledik. Bu etkinlikler Odamıza üye meslektaşlarımızın gönüllü olarak katıldığı kendi birikimlerini genç meslektaşlarımızla buluşturma yoluna gittiğimiz etkinliklerdi. Sizlerin de meslekte 5 yılını dolduran meslektaşlarımız olarak bu etkinliklere destek vermeniz bizim için, meslektaşlarımız için, ülke için oldukça önem taşıyor. Mesleğimiz, sadece mesleğin teknik boyutu ile değil mesleğin aynı zamanda insan olmamızdan kaynaklı toplumsal sorunlara duyarlı olmayı da gerektiriyor. Kredi Yurtlar Kurumu`nun evlere gönderdiği haciz mektuplarıyla karşılaşan meslektaşlarımızın hakları için gerek Meclis nezdinde gerekse kamuoyunda bir çok etkinlik düzenledik. Yapacak çok iş var. Mesleğin meslektaşların bir çok ihtiyacı var. Ülkedeki eğitim sisteminin ne kadar yetersiz olduğunu biliyoruz. Bu eğitimlerin daha da nitelikli hale getirilmesi için çok çalışmak gerekiyor. Sizlerin de üzerinde bir sorumluluk var. Bu noktada Elektrik Mühendisleri Odası üyesi olarak sizlerin de bu çorbada mutlaka bir tuzunuzun olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu düşüncelerle hepinize hoş geldiniz diyorum. Meslekte ilk 5 yılını dolduran meslektaşlarımızı da şimdiden tebrik ediyorum."

Açılış konuşmalarının ardından Şubemize katılan 15 bininci üyemiz Hasan İbrahim Koçak`a hediye verildi ve Ömürhan Soysal tarafından Oda rozeti takıldı.

Tören meslekte ilk 5 yılını dolduran üyelerimize rozetlerinin takılması ve üyelerimize yönelik kokteyl ile sona erdi.EMO ERZURUM İL TEMSİLCİSİ NAMİYE SINIRKAYA, SÜS HAVUZLARINDA YAŞANAN TEHLİKELERİ ERZURUM TV100’E DEĞERLENDİRDİ

23.07.2020
 


Çok Okunanlar


YENİ DÖNEM MİSEM EĞİTİMLERİ ONLINE OLARAK DEVAM EDECEK

EMO ANKARA ŞUBESİ 2020 GÜZ DÖNEMİ WEBINARLARI BAŞLIYOR

FEN ADAMLARININ YETKİSİZLİĞİ TESCİLLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ 25. DÖNEM MESLEK DALI KOMİSYONLARI KURULUYOR

MİSEM EĞİTİMLERİ ONLINE OLARAK DÜZENLENİYOR

ELEKTRONİK İMZA HİZMET SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ TÖRENİ

SERBEST MÜŞAVİR MÜHENDİS ÜYELER İÇİN ANKET

12 EYLÜL KARANLIĞI SÜRÜYOR

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

Okunma Sayısı: 354


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.