MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

SMM ÜYE BULUŞMASI DÜZENLENDİ 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi 33. Olağan Genel Kurulu öncesinde planlanan üye buluşmaları kapsamında 23 Ocak 2020 tarihinde Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) hizmetlerini yürüten üyeler için toplantı düzenlendi. SMM üyelerin güncel sorunlarının tartışıldığı toplantında, 33. Olağan Genel Kurul’da tartışılması gereken konulara ilişkin görüşler alındı.
 

EMO İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi`nde 23 Ocak 2020 tarihinde SMM hizmetlerini yürüten üyelerle toplantı gerçekleştirildi. EMO İzmir Şubesi 33. Olağan Genel Kurulu hazırlık çalışmaları kapsamında düzenlenen toplantının açılışını, EMO İzmir Şubesi 32. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H. Avni Gündüz gerçekleştirdi. 32. Dönem çalışmalarına ilişkin özetle bilgilerin verildiği toplantıda, MİSEM eğitimleri, mesleki denetim, test ölçüm, belgelendirme konularında yürütülen faaliyetler değerlendirildi. Toplantıda, yeni Hizmet ve Eğitim Merkezi çalışmaları kapsamında kurulan yüksek gerilim laboratuvarına ilişkin de bilgi verildi.

EMO İzmir Şubesi 32. Dönem SMM Komisyonu Başkanı Emin Özger`in yürütücülüğünde gerçekleştirilen toplantının ilk bölümünde, GDZ Elektrik Dağıtım AŞ`nin Yeni Bağlantı Yöneticisi Mehmet Kürşat Uysal tarafından Dağıtım Bağlantı Sistemi Yazılımı`na ilişkin  sunum gerçekleştirildi. GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş.`nin 1 Ocak 2020 tarihinden bu yana kullanmaya başladığı ve yeni bağlantı taleplerini online olarak aldığı sisteme ilişkin Uysal tarafından bilgi verildi. Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği hükümleri kapsamında elektrik iç tesisat projeleri, yapı bağlantı hattı projeleri, OG projeleri, bağlantı görüşleri, tercih formları, bağlantı anlaşmaları ve bağlantı hattı tesis sözleşmelerinin sistem üzerinden online olarak gerçekleştirildiği ifade edildi. Yazılımın ve sisteme kullanıcısı durumunda olan SMM üyelerin, yaşadığı sorunlar ve sistemin aksayan yönlerinin dile getirildiği toplantıda, çözüm önerileri geliştirildi. SMM üyelerinin sorularının Uysal tarafından yanıtlandığı toplantıda, sistemin geliştirilmesi ve kullanımının kolaylaştırılması için fikir alışverişinde bulunuldu.

Yaşanan ekonomik krizinin inşaat sektöründe ciddi bir daralmaya neden olduğu ve kamunun yürüttüğü alt yapı projelerinin durma noktasına geldiğinin dile getirildiği toplantıda, SMM üyelerinin gelir kaybı ile karşı karşıya kaldığı ifade edildi. EMO`nun mali durumunda değerlendirildiği toplantıda, üyelerin SMM hizmetlerini yürütürken karşılaştığı sorunlar masaya yatırıldı. SMM üyeler ağırlıklı olarak "En Az Ücretlere" uygun bedellerle hizmet üretmenin zorluğuna vurgu yaptığı toplantıda, her yıl En Az Ücret ve Mesleki Denetim Uygulama Esasları Yönetmeliği kapsamında belirlenen bedellerin gözden geçirilmesi istendi.

33. Olağan Genel Kurulu ve EMO 47. Olağan Genel Kurulu`na tartışılması gereken konulara ilişkin fikir alış-verişinde bulunulan toplantı, EMO İzmir Şubesi 33. Olağan Genel Kurulu`na katılım çağrısı yapılmasıyla tamamlandı.TTB: SALGININA KARŞI ÖNLEMLER SIKLAŞTIRILMALI

17.03.2020
 


Çok Okunanlar


STAJ YERİ VE STAJYER BAŞVURULARI BAŞLADI - ONLİNE BAŞVURU

KORONAVİRÜSE KARŞI KAMUSAL MÜCADELE ÇAĞRISI

EMOONLİNE: ÜYE İŞLEM VE BAŞVURU SİSTEMİ

TTB: SALGININA KARŞI ÖNLEMLER SIKLAŞTIRILMALI

33. DÖNEM KOMİSYON ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU, EĞİTİM VE ETKİNLİKLER ERTELENDİ

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER : 3 BOYUTLU YAZICILARIN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ

“İŞSİZLİK RUH SAĞLIĞINI NASIL ETKİLİYOR” SEMİNERİ

SEMİNER : İŞSİZLİK RUH SAĞLIĞINI NASIL ETKİLİYOR?

AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI ŞUBAT 2020 RAPORU YAYIMLANDI

Okunma Sayısı: 47


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.