MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

E-SERBEST MESLEK MAKBUZU ZORUNLUĞU BAŞLIYOR


 
Mesleki faaliyetleri Serbest Meslek Makbuzu kullanan sürdüren üyelerimiz için Elektronik Serbest Meslek Makbuzu zorunluğu 1 Haziran 2020 tarihinde başlıyor. Faaliyetlerine 1 Ocak 2020’den sonra başlayan üyelerimizin ise işe başladıkları ayı izleyen 3’üncü ayın sonuna kadar e-Serbest Meslek Makbuzu uygulamasına dahil olmaları gerekmektedir.
 

Uygulamayla birlikte Serbest Meslek Makbuzları 1 Haziran 2020 tarihinden sonra elektronik ortamdan kesilebilecek. e-SMM adı verilen sisteme başvurular için Mali Mühür veya bir çok işlemede kullanılabilecek olan Elektronik İmza zorunluğu bulunmaktadır.

Mali Mühür
Başvuru sırasından Mali Mühür kullanmak isteyen üyelerimiz   https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go adresinden Mali Mühür başvurusunda bulunabilirler. Mali Mühür başvuru sırasında java desteği bulunan Internet Explorer kullanılması öneriliyor.

e-İmza
Mali mühürün kısıtlı kullanım alanı olmasına karşı e-İmza, çok sayıda başvuru ve işlemde kullanılabilmektedir. e-İmza için https://www.btk.gov.tr/elektronik-sertifika-hizmet-saglayicilari  adresin listesi yer alan Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcıları`na başvuru yapılabilir.

e-SMM  Başvurusu
Mali Mühür veya e-İmza edinilip,  başvuru yapılacak bilgisayara yüklenmesinin ardından e-SMM  Başvuruları https://portal.efatura.gov.tr/EArsivPortalBasvuru adresi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.  Başvurunun onaylanıp onaylanmadığını https://ebelge.gib.gov.tr/esmmkayitlikullanicilar.html adresinden kontrol edebilirsiniz.  

e-Makbuz Düzenleme
Sisteme kaydını tamamlayan üyelerimiz mali mühür veya e-imzalarını kullanarak makbuzlarını https://earsivportal.efatura.gov.tr adresinden kesebilecekler.  e-Serbest meslek makbuzu müşterinin TC kimlik No, Adres, Verilen Hizmetin Türü ve Tutarı yazılarak düzenlenebiliyor. Makbuzun teslimi, çıktı alınıp ıslak imza veya noterden onaylı kaşe imza kullanılarak imzalanabileceği gibi, elektronik ortamda (e-posta) ile göndermek suretiyle de teslim edilebilecek. 

Saklama Yükümlülüğü 
Saklama yükümlülüğü makbuz düzenleyicisinin sorumluluğundadır. https://earsivportal.efatura.gov.tr adresinde düzenlenip onaylanan e-serbest meslek makbuzlarının bilgisayarda klasörde, yedekleri alınarak zaman aşımı süresince elektronik ortamda saklanması gerekmektedir.

 

 


 

 

Gelir İdaresi Başkanlığı`nın konuya ilişkin duyurusu ve başvuru dökümanına  aşağıdaki dosyalar bölümünde ulaşabilirsiniz.

 

Dosyalar

e-SMM Duyurusu (283 KB)

e-SMM Başvuru Dükümanı (633 KB)KAPİTALİST DÜNYA SİSTEMİNDE KAOS VE POLİTİK AYRIŞMALAR: “ADALET YOKSA BARIŞ YOK” // ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ// CANLI YAYIN KAYDI

17.06.2020
 


Çok Okunanlar


ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: YANGIN ALGILAMA VE YANGIN ALARM SİSTEMLERİYLE İLGİLİ TSE CEN/TS 54-14 STANDARDINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER // KAYIT

EMO İZMİR ŞUBESİ BÜLTENİ`NİN HAZİRAN 2020 SAYISI YAYINLANDI: TMMOB‘YE DOKUNMA

27. YILINDA SİVAS KATLİAMINI LANETLİYORUZ

Okunma Sayısı: 77


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.