MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO İZMİR ŞUBESİ BÜLTENİ`NİN HAZİRAN 2020 SAYISI YAYINLANDI: TMMOB‘YE DOKUNMA 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Bülteni`nin Haziran 2020 tarihli 361. sayısı `TMMOB‘ye Dokunma` kapağıyla yayımlandı.
 

Bültenin 361. Sayısı‘nda ilk olarak EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu‘nun kaleme aldığı "Ya Birliğiz Ya da Hiç" başlıklı başyazıya yer verildi. Yazısında meslek birliklerinin kuruluş kanunlarında iktidar tarafından yapılmak istenen değişikliklere değinen Uğurlu, mesleğin geleceği için odalara sahip çıkılması çağrısında bulundu.

Bültenin "Şubeden Haberler" bölümünde ise Şube Koordinasyon Kurulu, Danışma Kurulu ve EMO-Genç Toplantısı haberleri, "Tüketim Düştü, Reaktif Cezaları Faturayı Şişiriyor" başlıklı EMO İzmir Şubesi`nin gerçekleştirdiği basın açıklamasının haberi de yer aldı.

"Salgın Sonrası Yeni Dünya Düzeni" başlıklı Prof. Dr. Ahmet Öncü‘ünün konuşmacı olduğu çevrimiçi söyleşi haberine de yer verilen bültende, meslek birliklerinin kanun değişikliği tasarısına ilişin "Müdahaleyi Kabul Etmiyoruz" başlıklı EMO açıklaması, TMMOB tarafından tüm milletvekillerine gönderilen "TMMOB Ülkenin Geleceğidir" başlıklı mektup, İzmir‘deki meslek örgütlerinden ortak açıklamasının haberleri yayımlandı.

"Bir Topraklama Hikayesi" başlıklı H. Avni Gündüz‘ün kaleme aldığı anı yazısının da yer bulduğu bültende; üyemiz Elektrik Elektronik Mühendisi E. Önder Köktürk‘ün hazırladığı "Evden veya Uzaktan Çalışanlar için Telekonferans Güvenliği", Elektrik Mühendisi Mustafa Büçkün‘ün hazırladığı "Elektrik Savaşları: Heaviside-Preece Çekişmesi" başlıklı yazılar yer aldı. "Türkiye‘de Tıbbi Cihaz Sektörün Durumu ve Sektöre Mühendislik Yaklaşımları" konulu Elektronik Mühendis Hasan Şahin‘in hazırladığı makalenin de yer verildiği Bülten, ayın güncel gelişmelerinin mizahi ve ironik bir dille aktarıldığı "Vendetta" sayfası ile tamamlandı.

 

EMO İzmir Şubesi Bülteni‘nin 361. Sayısı‘na aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz: 


Bülten .pdf uzantılı: 
http://www.emo.org.tr/yayinlar/dergi_goster.php?kodu=1219&sube=7 

 Dijital Bülten bağlantısı: https://www.paperturn-view.com/?pid=OTY96205 

  https://www.paperturn-view.com/?pid=OTY96205

 ALPASLAN GÜZELİŞ’İ ANIYORUZ...

14.07.2020
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 52


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.