MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO: ENERJİYİ ÖZELLEŞTİRMEYİN, KAMULAŞTIRIN (BİRGÜN)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
Elektrik mühendisleri, AKP`nin, elektrik dağıtım şirketlerini hızla özelleştirmek istediğini, çözümün ise piyasa politikalarında değil kamusallaştırmada olması gerektiğini bildirdi
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu daha önce başarısız olan Boğaziçi, Gediz ve Akdeniz elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirme ihalelerinin yeniden yapılmak istenmesine tepki gösterdi. AKP iktidarının dağıtım özelleştirmelerini "yazı da gelse tura da gelse" gerçekleştirmek istediğine dikkat çekilen açıklamada, ortaya çıkması muhtemel kamu zararının bile görmezden gelindiği vurgulandı.

Özleştirmek uygulamalarından vazgeçilmesinin ve yeniden kamusal anlayışa dönülmesinin gerekliliğinin vurgulandığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Geçmişte ihalesine çıkılan üç dağıtım bölgesi için teklif veren firmaların hangi gerekçelerle teklif verdikleri bölgeleri almaktan vazgeçtikleri bilinmemektedir. Kamuoyuna yansıyan ifadelere bakıldığında teklif edilen bedellerin çok abartılı olduğu izlenimi yaratılmaya çalışılmaktadır. Enerji Bakanı Taner Yıldız bile bu etki altında olsa gerek yaptığı bir açıklamada firmalara seslenerek ‘arkasında duracağınız teklifler verin‘ diyor. Yeni ihalelerde ortaya çıkacak bedellerin ilk ihalelerdekinin altında olması halinde oluşacak kamuoyu baskısı böylelikle bir ölçüde hafifletilecek ve bir anlamda idare adına karar verecek bürokratların elleri güçlendirilmiş olacaktır."
 
VANGÖLÜ VE DİCLE‘DE NELER OLUYOR?

Elektrik mühendisleri Odası‘nın açıklamasında ayrıca Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş ve Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş için yapılan ihalelere de değinildi. İhalelerde teklif edilen bedellerin ödenmediği belirtilirken "Bu ihaleler için aradan geçen bunca zaman içerisinde iptal kararı verilmemiştir. Bu bölgeler için teklif verenlerin ayrıcalığı mı vardır ki, bu bölgeler şirketlerin uhdesinde tutulmaya devam edilmektedir" denildi. özelleştirme ve piyasalaştırma politikalarının, su gibi, gıda gibi en temel ihtiyaçlarımızdan biri olan elektrik enerjisini sermaye birikim aracı olarak kullandığına dikkat çekilen açıklamada "özelleştime değil kamulaştırma adımlarının atılması" istendi.

(Birgün; 10.08.2012)YOUTUBE YAYINI

20.06.2020
 


Çok Okunanlar


ŞİRKETLERE İNDİRİM VAR, HALKA YOK!

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR

NKP: METSAMOR NÜKLEER SANTRALI`NIN HEDEF ALINMASINI KINIYORUZ (SOL.ORG.TR)

ELEKTRİKTE ŞİRKETLERE YÜZDE 62 İNDİRİM YAPILDI, HALKA YANSITILMADI (SOL.ORG.TR)

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU SONUÇ BİLDİRGESİ

ELEKTRİK ŞİRKETLERİNE İNDİRİM, HALKA ZAM (MEYDAN.ORG)

‘AZERBEYCAN’IN HEDEF GÖSTERDİĞİ METSAMOR NÜKLEER SANTRALİ TÜRKİYE’YE 16 KM UZAKLIKTA’ (YESİLGAZETE.ORG)

NKP AZERBAYCAN’IN ERMENİSTAN’A NÜKLEER TEHDİDİNİ KINADI KAYNAK: NKP AZERBAYCAN’IN ERMENİSTAN’A NÜKLEER TEHDİDİNİ KINADI (ENERJİGUNLUGU.NET)

TEOMAN ÖZTÜRK`Ü ANIYORUZ

VATANDAŞA İNDİRİM YOK! (KAAN ALİŞAN-HABER EKSPRES)

Okunma Sayısı: 744


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.