MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 129  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

“DURAN YILDIZ” BULUŞMASI 18.10.2017

    

Ülkemize bilim ve teknoloji yolunda rehberlik etmiş, mühendislik mesleğinin önderlerinden İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Emeritus Prof. Dr. Duran Leblebici ve Öğretim Görevlisi Yıldız Leblebici için EMO İstanbul Şubesi “Saygı Buluşması” düzenledi. EMO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yeşil’in de katıldığı toplantıda, Prof. Leblebici’nin çalışma arkadaşları, dostları ve ailesi anılarını paylaştı. Toplantıda üniversite hayatında özgür düşüncenin önemi vurgulandı.

5. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRESİ BAŞLIYOR 16.10.2017

    

EMO İzmir Şubesi’nce düzenlenen, 4 gün sürecek olan 5. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi 18 Ekim Çarşamba günü başlıyor. Kongre kapsamında “9. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu”, “3. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu” ile “4. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu” düzenlenecek. Bu yılki kongre kapsamında ilk kez “Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları” başlığı altında 3 ayrı oturum içeren bir etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca “Yapılarda Elektrik Tesisatı/Yapı Denetim-SMM Hizmetleri” konusunda 3 özel oturum ve bir forum yapılacak.

HÜSEYİN YEŞİL’İN FATURALARA YANSITILAN ZAMLARA İLİŞKİN AÇIKLAMALARI FOX TV’DE YAYINLANDI 15.10.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yeşil, FOX TV’de, 15 Ekim 2017 tarihinde, saat 13.30’da yayınlanan, sunuculuğunu Mina Merve Yıldırım`ın yaptığı, Gazeteci Meliha Okur’un konuk olduğu “Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi” adlı programda; elektrik faturaları, tarifeler, tarifelere uygulanan zamlara ilişkin kamuoyuna bilgi aktardı. Yeşil’in açıklamaları ve Okur`un konuyla ilgili değerlendirmelerini yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

İSKENDERUN ENERJİ FORUMU 13.10.2017

    

Elektik Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Arsuz Belediyesi ve İskenderun Çevre Koruma Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen İskenderun Enerji Forumu, 10 Ekim 2017’de Arsuz’da gerçekleştirildi. Bölgenin enerji üretim ve tüketim potansiyeli masaya yatırılarak, yenilebilir enerji alanındaki son gelişmeler ve çevre politikalarının değerlendirildiği foruma, EMO Yönetim Kurulu Saymanı İbrahim Aksöz de katıldı.

6. AKADEMİK KAMP BAŞLADI 12.10.2017

    

EMO tarafından “Hesaplamalı Sinirbilim” konu başlığında düzenlenen 6. Akademik Kamp, Şirince Nesin Matematik Köyü’nde başladı. Genç araştırmacıları uzman bilim insanlarıyla buluşturan etkinlik 4 gün sürecek. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder, mühendislik mesleğinin yapay zeka ve robotik gibi alanlarına uzanan sinirbilim konusunda farklı disiplinlerdeki uzmanların bir araya gelmesi ve ekip olarak çalışma olanağı bulmasının önemine dikkat çekerek, bilim insanları ve geleceğe taşıyacakları bilimsel ve akılcı düşünce sisteminin, bugün yaşanan sorunlara karşı en büyük umut olduğunu söyledi.

HÜSEYİN YEŞİL`İN DEĞERLENDİRMELERİ FOX TV’DE PAYLAŞILACAK 11.10.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yeşil, FOX TV’ye; elektrik faturaları, tarifeler, tarifelere uygulanan zamlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeşil’in açıklamalarını, 15 Ekim 2017 Pazar günü, saat 13.30’da, sunuculuğunu Mina Merve Yıldırım`ın yaptığı, Gazeteci Meliha Okur’un konuk olduğu “Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi” adlı programda izleyebilirsiniz.

6. AKADEMİK KAMP BAŞLIYOR 11.10.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nca (EMO) düzenlenen Akademik Kamp’ın 6.’sı “Hesaplamalı Sinirbilim” ana başlığı altında 12-13-14 ve 15 Ekim günlerinde İzmir Şirince`de Nesin Matematik Köyü’nde yapılacak. İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Neslihan Serap Şengör’ün koordinatörlüğünde düzenlenen kamp, üniversite ve araştırma kurumlarındaki yüksek lisans ve doktora öğrencisi seviyesindeki genç araştırmacıları konularında uzman akademisyenlerle bir araya getirecek.

10 EKİM ANMASINA YÖNELİK SALDIRIYI KINIYORUZ 10.10.2017

    

10 Ekim Ankara Katliamı’nın ikinci yıldönümünde yitirdiğimiz canları anmaya bile izin verilmemesini; polisin Ankara Garı önünde anma töreni için buluşan insanlara gaz, plastik mermi, tekmelerle yaptığı saldırıyı kınıyoruz. Yapılan saldırıyı kınayan DİSK, KESK, TMMOB; TTB ve 10 EKİM-DER; yaptıkları ortak basın açıklamasında, “Bombalar, katliamlar, polis saldırıları emeğin haklarını savunmamıza, demokrasinin, barışın tesis edildiği laik bir Türkiye için mücadele etmemize engel olamayacak!” vurgusu yaptılar.

SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME GÜNLERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ 09.10.2017

    

EMO ve BMO’nun TED Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlediği “Sinyal ve Görüntü İşleme Günleri” etkinliği, 7 Ekim Cumartesi günü yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında, tıbbi görüntüleme, büyük ölçekli resim ve video analizi, makine öğrenmesi konularında çalışan bilim insanları tarafından sunumlar yapıldı.

TAHİR ÇİÇEKÇİ’Yİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK 07.10.2017

    

EMO İstanbul Şubesi 32. ve 35. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapan, EMO bünyesinde bir çok komisyonda üye ve yöneticilik görevlerini üstlenen meslektaşımız Tahir Çiçekçi’yi son yolculuğuna uğurladık. Başta ailesi ve yakınları olmak üzere EMO camiasına başsağlığı dileriz.

NESİM GENÇ’İ KAYBETTİK 06.10.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Üyemiz Nesim Genç’i, 5 Ekim 2017 tarihinde İdil-Midyat karayolunda geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu yitirdik. EMO Yönetim Kurulu olarak Nesim Genç’i kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm mühendislik camiasına başsağlığı dileriz.

GENÇ MESLEKTAŞIMIZ DELİL ARSLAN`I İŞ CİNAYETİNDE YİTİRMENİN ACISI İÇİNDEYİZ! 04.10.2017

    

Bu yıl üniversiteden mezun olan genç meslektaşımız Delil Arslan`ı iş cinayetinde yitirmiş olmanın derin acısı içindeyiz. EMO Bursa Şubesi Üyesi olan Elektrik-Elektronik Mühendisi Delil Arslan`ın TGM Deniz İşletmeciliği ve Acentiliği Şirketi`ne ait `Gas Cat` adlı gemide yaşanan iş cinayeti sonucunda yaşamını yitirdiğini öğrendik. Genç meslektaşımız Delil Arslan`ın ailesi ve yakınları başta olmak üzere tüm mühendislik camiasına başsağlığı dileriz.

MELİHA OKUR, FOX TV’DE EMO’NUN YAZ SAATİ UYGULAMASINA İLİŞKİN YAPTIĞI ÇALIŞMAYI DUYURDU 01.10.2017

    

FOX TV`de, 1 Ekim 2017 tarihinde yayınlanan, sunuculuğunu Mina Merve Yıldırım`ın yaptığı, `Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi` adlı programa canlı yayın konuğu olan Gazeteci Meliha Okur, EMO`nun kalıcı yaz saati uygulamasına ilişkin yaptığı çalışmayı duyurdu. İsrafa neden olan uygulamaya yönelik hükümetin ve sanayicilerin takındığı tutumu, mevcut enerji politikalarını eleştiren Okur’un açıklamalarını, yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

PLANLI ALANLAR İMAR YÖNETMELİĞİ’NE DAVA 29.09.2017

    

EMO yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nin, uzmanlık ve faaliyet alanına giren 2 maddesinin hukuka aykırı olduğu iddiasıyla yargı yoluna başvurdu. EMO, yönetmeliğin asansör uygulama projeleri ve elektrik tesisat projelerinde elektronik mühendislerini dışlayan düzenlemeleri ile baz istasyonlarının ruhsat alınmadan kurulmasını öngören hükümlerinin yürütmesinin durdurulması ve iptalini istedi.

TMMOB: BASKICI REJİMLERE DİZ ÇÖKMEDİK, ÇÖKMEYECEĞİZ! 27.09.2017

    

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kimya Mühendisleri Odası’na karşı açtığı davada mahkemenin KMO Yönetim Kurulu’nun görevden alınmasına karar vermesi üzerine TMMOB Yönetim Kurulu ve Oda başkanları tarafından ortak basın toplantısı düzenlendi. CHP ve HDP milletvekillerinin de aralarında olduğu siyasi parti temsilcileri, sendikalar, meslek örgütleri ve gönüllü kuruluşların da destek verdiği toplantıda, TMMOB’nin tüm baskılara karşın hiçbir dönemde boyun eğmediği, diz çökmediği ve bugün de çökmeyeceği belirtilerek, halktan, emekten yana mücadeleye devam mesajı verildi.

YAZ SAATİ HUKUKSUZLUĞUNA SON VERİN! 27.09.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, Danıştay’ın yaz saatini kalıcılaştıran Bakanlar Kurulu kararının yürütmesini durdurmasıyla ilgili bir basın açıklaması yaparak, enerji tasarrufu değil tam tersine israfa yol açan bu uygulamanın hukuki olmadığının da ortaya çıktığını kaydetti. EMO’dan yapılan açıklamada, iktidarın bir an önce yaz saatini kalıcılaştırma dayatmasından vazgeçerek, Ekim ayının sonlarında saatleri 1 saat geri alması gerektiği belirtildi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

DARBE HUKUKUNA BOYUN EĞMEYECEĞİZ: KMO YÖNETİMİ GÖREVİNİN BAŞINDA! 25.09.2017

    

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kimya Mühendisleri Odası’na karşı açtığı ve EMO’nun müdahil olduğu davada, Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi KMO Yönetim Kurulu’nun görevden alınmasına karar verdi. Anayasa ve TMMOB Yasası’nın ilgili hükümleri ortadayken hukuka aykırı olarak verilen karara karşı istinaf ve temyiz yollarına başvurulacak. TMMOB Başkanı Emin Koramaz, tüm saldırılara karşın boyun eğmeyeceklerini, demokrasi ve adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini bildirdi.

ASANSÖR KONTROLÜNDE ELEKTRONİK İLE ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLERİNİN MAĞDURİYETİNE SON 22.09.2017

    

Elektronik ile elektronik ve haberleşme mühendislerinin asansör kontrolü iş alanında yaşadıkları mağduriyet giderildi. EMO tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Asansör Periyodik Kontrollerini Gerçekleştirecek Muayene Personellerinin Belgelendirilmesine Dair Tebliğ`in uygulamasına açıklık getirdi. Bakanlığın yazısına göre tebliğ kapsamında elektronik mühendisleri ile elektronik ve haberleşme mühendisleri eğitim alıp asansör kontrolü iş alanında faaliyet yürütebilecekler.

1. ULUSAL ELEKTRİK ENERJİSİ DÖNÜŞÜMÜ KONGRESİ 21.09.2017

    

EMO`nun Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlediği 1. Ulusal Elektrik Enerjisi Dönüşümü (EL-EN) Kongresi başladı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder, eğitim sistemine yönelik siyasal müdahaleleri eleştirerek, “Bir devletin var oluşunun temeli adalet ise geleceğinin temeli de eğitimdir. Adalet arayışı kadar bilimsel, laik eğitime sahip çıkılması da umudumuzu diri tutabilmemiz için zorunludur” dedi. Fırat Üniversitesi’nde 2 gün sürecek etkinlikte, “Güç Elektroniği ve Güç Dönüşümü, Akıllı Şebekeler, Yenilenebilir Enerji-Elektrik Enerjisi Dönüşümü, Elektrik Makinaları, Endüstriyel Sürücüler ve Denetimi” konuları değerlendirilecek.

EMO’NUN YAZ SAATİ UYGULAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMASI KANAL B’DE DUYURULDU 17.09.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası`nın (EMO), 16 Eylül 2017 tarihinde, `Kışın Yaz Saati Israrından Vazgeçilsin` başlığı altında yaptığı açıklama, Kanal B`nin 17 Eylül 2017 tarihinde yayınlanan haber bülteninde kamuoyuna duyuruldu. Haberi, yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

 


HÜSEYİN YEŞİL’İN FATURALARA YANSITILAN ZAMLARA İLİŞKİN AÇIKLAMALARI FOX TV’DE YAYINLANDI

15.10.2017
 


Çok Okunanlar


GENÇ MESLEKTAŞIMIZ DELİL ARSLAN`I İŞ CİNAYETİNDE YİTİRMENİN ACISI İÇİNDEYİZ!

DARBE HUKUKUNA BOYUN EĞMEYECEĞİZ: KMO YÖNETİMİ GÖREVİNİN BAŞINDA!

PLANLI ALANLAR İMAR YÖNETMELİĞİ’NE DAVA

YAZ SAATİ HUKUKSUZLUĞUNA SON VERİN!

NESİM GENÇ’İ KAYBETTİK

5. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRESİ BAŞLIYOR

6. AKADEMİK KAMP BAŞLADI

6. AKADEMİK KAMP BAŞLIYOR

MELİHA OKUR, FOX TV’DE EMO’NUN YAZ SAATİ UYGULAMASINA İLİŞKİN YAPTIĞI ÇALIŞMAYI DUYURDU

YAZ SAATİ HUKUKSUZLUĞUNA SON VERİN!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri