MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 136  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI 11.06.2018

    

EMO 46. Dönem ilk Koordinasyon Kurulu, 9 Haziran Cumartesi günü İzmir’de toplanarak, önümüzdeki dönemde yürütülecek çalışmalar konusunda görüş alışverişi yaptı.

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI 07.06.2018

    

EMO Yönetim Kurulu, yaptığı basın açıklaması ile yapı ruhsatlarında proje müellifi mühendis ve mimarların imza zorunluluğunun kaldırılmasına tepki gösterdi. Uygulamanın alanda zaten büyük bir sorun olan sahteciliğin daha da artmasına ve mühendislik-mimarlık hizmetlerinin önemli ölçüde gerilemesine neden olacağı uyarısında bulunan EMO, yapı üretim süreçlerinde mühendis ve mimarları devre dışı bırakan söz konusu uygulamadan derhal vazgeçilmesini istedi. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO KOORDİNASYON KURULU VE İKTİSADİ İŞLETME ÇALIŞTAYI TOPLANIYOR 06.06.2018

    

EMO 46. Dönem 1. Koordinasyon Kurulu 9 Haziran’da; İktisadi İşletme Çalıştayı da 10 Haziran’da İzmir’de yapılacak.

“24 HAZİRAN’DA NÜKLEERCİLERE OY YOK!” 06.06.2018

    

EMO’nun da bileşenlerinden olduğu Nükleer Karşıtı Platform (NKP), “24 Haziran’da Nükleercilere Oy Yok!” temalı broşür çıkardı. AKP iktidarının Akkuyu ve Sinop’ta kurmak istediği nükleer santrallar ve sakıncaları ile ilgili bilgi aktarılan broşürde, nükleer maceraya sürüklenmiş bir Türkiye’de hiçbir yurttaşın hukuk güvenliği ve yaşam hakkı garantisinin kalmayacağı vurgulanarak, nükleer karşıtı adaylara oy verilmesi isteniyor. NKP ayrıca 9 Haziran 2018 Cumartesi günü 20.00-22.00 saatleri arasında Twitter’da “#Nükleercilere Oy Yok” kampanyası başlatacak.

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI 05.06.2018

    

TMMOB 45. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonucunda yeni dönem kurulları belirlendi. TMMOB Yönetim Kurulu’nda Elektrik Mühendisleri Odası’nı Ufuk Ataç temsil edecek. Genel Kurul’da EMO yöneticileri de söz alarak; TMMOB, EMO ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini paylaştılar.

BMO 6 YAŞINDA 04.06.2018

    

Bilgisayar Mühendisleri Odası’nın 6. Kuruluş Yıldönümü, 2 Haziran 2018 tarihinde EMO’da düzenlenen törenle kutlandı.

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI 04.06.2018

    

EMO Kadın Komisyonu 3 Haziran 2018 tarihinde toplanarak görev dağılımını gerçekleştirdi. Komisyon Başkanlığı’na Zeliha Aziret seçilirken, Başkan Yardımcılığına Semra Yamiş, Raportörlüğe de Özlem Özmen getirildi.

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI 31.05.2018

    

TMMOB 45. Dönem Genel Kurulu, 31 Mayıs 2018 tarihinde açılış konuşmalarıyla başladı. 24 Haziran seçimlerinin ülkenin geleceğini belirleyecek önemli bir yol ayrımı olduğu vurgulanan açılış konuşmalarında, tek adam rejiminin yarattığı karanlığa karşı özgür, demokratik ve laik bir Türkiye için oy kullanma çağrısı yapıldı. TMMOB Genel Kurulu çalışmaları, 3 gün boyunca TBB Avukat Özdemir Özok Kongre Merkezi’nde devam edecek ve son gün TMMOB Öğrencievi’nde gerçekleştirilecek seçimlerle sona erecek.

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI 28.05.2018

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Genişletilmiş Yürütme Kurulu Toplantısı, 26 Mayıs’ta EMO Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Nükleer santral dayatmasına karşı mücadele veren NKP’nin hem kendi bileşenleri, hem de ekoloji hareketinin diğer bileşenleriyle dayanışmasını artırarak daha da güçlenmesi gerektiği vurgulanan toplantıda, önümüzdeki dönemde yapılacak eylem ve çalışmalar belirlendi.

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET 28.05.2018

    

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, beraberindeki heyetle 26 Mayıs 2018 tarihinde TMMOB’yi ziyaret etti. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek’in de yer aldığı ziyarette görüş alışverişinde bulunuldu.

TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI 25.05.2018

    

TMMOB, 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerine yönelik olarak, “Ülkemizin, Halkımızın ve Mesleğimizin Geleceği İçin Oy Kullanacağız, Oyumuza Sahip Çıkacağız!” başlıklı broşür yayımladı.

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANIYOR 24.05.2018

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Genişletilmiş Yürütme Kurulu Toplantısı, 26 Mayıs 2018 tarihinde EMO Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Nükleer karşıtı mücadelenin yükseltilmesi hedefiyle düzenlenen toplantıda, kurumlar arası işbirliği olanaklarının artırılması ve önümüzdeki dönem etkinlik programının saptanması için görüş alışverişi yapılacak.

TMMOB 45. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR 21.05.2018

    

TMMOB 45. Olağan Genel Kurulu ve seçimleri, 31 Mayıs-3 Haziran 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek.

TEKNİK ELEMANLARA DENETİM YETKİSİ VERİLMESİ YAPI DENETİM SİSTEMİNE VURULAN YENİ BİR DARBEDİR 17.05.2018

    

TBMM’de kabul edilen yasayla teknik elemanlara yapı denetim yetkisi verilmesine karşı açıklama yapan TMMOB, sistemde risklerin büyümesine ve geri dönülemez tahribatlara yol açacak uygulamadan vazgeçilmesini istedi. Açıklamada, “Yakın geçmişte Yönetmelik maddesi olarak getirilen ve yüksek yargı tarafından yürütmesi durdurulan düzenlemenin, bugün Yasa ile yeniden ısıtılıp gündeme getirilmesini hukuk devleti ilkesinin bir türlü benimsenemediğinin açık bir göstergesi olarak görüyoruz” denildi.

İSRAİL VAHŞETİNİ KINIYORUZ! 15.05.2018

    

TMMOB, ABD Büyükelçiliği`nin Kudüs’e taşınmasını protesto eden Filistinlileri hedef alan ve onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan İsrail vahşetini kınadı. TMMOB’nin açıklamasında, İsrail Devleti’nin derhal bu insanlık dışı katliama son vererek, işgal ettiği topraklardan çekilmesi ve Filistinli mültecilerin kendi topraklarına geri dönüş hakkına saygı göstermesi istendi.

“KADIN ADAYLARA YER AÇIN” 14.05.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası Kadın Komisyonu, siyasi partileri, Meclis’te kadın temsiliyetini artırmaya çağıran bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Kadınların yok sayıldığı, görmezden gelindiği, taleplerinin dikkate alınmadığı ve yeterince temsil edilmediği bir parlamentoda, gerçek anlamda bir demokrasinin gerçekleşemeyeceğini ve toplumsal sorunların çözüm bulamayacağını düşünüyoruz” denildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

MALİ YAPI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR EMO ÇALIŞTAYI 12.05.2018

    

EMO’nun mali yapısının güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen “Mali Yapı ve Sürdürülebilir EMO Çalıştayı”, 12 Mayıs 2018 tarihinde EMO Yönetim Kurulu, Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu ile Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve temsilcilerinin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, çalıştayda mali tablonun ortaya konularak önümüzdeki dönem için yol haritası çıkarılacağını belirtirken, “Mali Çalıştay bir dönüm noktası olmalıdır” diye konuştu.

EMO YÖNETİM KURULU’NDAN ŞUBELERE ZİYARET 11.05.2018

    

EMO Yönetim Kurulu, 25 Nisan-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında Mersin, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kocaeli ve Ankara Şube yönetim kurulları ve teknik personeli ile bir araya gelerek, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek çalışmalar, mesleki sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili görüş alışverişi yaptı.

IRENEC EMO ÖZEL OTURUMU 10.05.2018

    

İstanbul’da yapılan 8. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı (IRENEC) kapsamında 9 Mayıs 2018 tarihinde EMO Özel Oturumu gerçekleştirildi. Oturumda, yenilenebilir enerji projelerinin mühendislik ve uygulama aşamalarındaki kurallara özen gösterilerek hayata geçirilmesi gerektiği vurgulanarak, EMO’nun bu alanda düzenlediği eğitimler ve etkinliklerle yön gösterici bir rol oynadığının altı çizildi.

IRENEC 2018 BAŞLADI 07.05.2018

    

Türkiye Yenilenebilir Enerji Birliği (EUROSOLAR Türkiye) tarafından düzenlenen “8. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı (IRENEC)”, 7 Mayıs 2018 tarihinde başladı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek’in de katıldığı konferansın açılış konuşmalarında, dünyada enerji ihtiyacının giderek arttığı gerçeği karşısında, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik ve desteklerle yaygınlaştırılması gerektiği vurgulandı. Konferans kapsamında 9 Mayıs 2018 tarihinde Elektrik Mühendisleri Odası Özel Oturumu gerçekleştirilecek.

 


KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

EMO’DAN SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri