MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 127  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

AKREDİTASYON DENETİMİ TAMAMLANDI 09.07.2017

    

EMO 45. Olağan Genel Kurulu`nda alınan karar gereğince sürdürülen akreditasyon çalışmalarında; elektrik tesisat kontrolü, topraklama ölçümleri, paratoner tesisatları, asansör ve toprak özgül direnci konularını kapsayan akreditasyona ilişkin Türkiye Akreditasyon Kurumu tarafından yapılan saha ve büro denetim süreci tamamlandı. Takip denetimi gerektiren uygunsuzluk bulunmadı. Takibe gerek olmayan bulgulara ilişkin dokümanların da eklenmesinin ardından akreditasyon süreci tamamlanacak.

OLGUN SAKARYA KANAL B’YE KONUK OLDU 06.07.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Enerji Birimi Koordinatörü Olgun Sakarya, 6 Temmuz 2017 Perşembe günü, saat 14.20’de Kanal B’de Seval Yıldırım’ın hazırlayıp sunduğu “Gündemin İçinden” programına konuk oldu. Sakarya, enerji politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sakarya’nın açıklamalarını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

A TİPİ MUAYENE KURULUŞU İÇİN AKREDİTASYON DENETİMİ 06.07.2017

    

Genel Kurul kararı kapsamında EMO’nun A Tipi Muayene Kuruluşu olmasına yönelik Türk Akreditasyon Kurumu`nca saha ve dosya denetim süreci başladı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, A Tipi Muayene Kuruluşu ve Norm Geliştirme Merkezi’ne ilişkin çalışmalar hakkında bilgi verdi. TÜRKAK Başdenetçisi Mehmet Çetin, odaların akreditasyon, uygunluk değerlendirme programı hazırlıkları ve norm belirleme çalışmalarının önemli ve yol gösterici olabileceğini ifade etti.

OLGUN SAKARYA, KANAL B YAYINA KATILACAK 05.07.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Enerji Birimi Koordinatörü Olgun Sakarya, 6 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 14.20’de Kanal B’de Seval Yıldırım’ın hazırlayıp sunduğu “Gündemin İçinden” programına katılarak, enerji politikaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

TMMOB’NİN ASGARİ ÜCRET MÜCADELESİ 04.07.2017

    

TMMOB ve SGK arasında kayıtdışı çalışmayı önlemek üzere imzalanan ve ancak iki taraflı anlaşma ile kaldırılabilecek olan Asgari Ücret Protokolü, SGK tarafından tek taraflı olarak feshedildi. Bu duruma tepki gösteren TMMOB; mühendis, mimar ve şehir plancısına yönelik Asgari Ücret Protokolü’nün kaldırılmasına karşı kampanya başlattı. Olmayan mevzuat değişikliklerini ileri sürerek TMMOB’nin asgari ücret belirleme ve bu asgari ücretin altında bildirim yapılmamasına yönelik protokol hükümlerinin kaldırılmak istemesine tepki gösteren TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, bu yanlış adımdan dönülmesi için çağrı yaptı.

24. YILINDA KATLİAMA LANET; CAN’LARA SELAM… 03.07.2017

    

Sivas Madımak Oteli’nde 24 yıl önce yakılarak öldürülen 33 kişi çeşitli kentlerde katliamı lanetlemek amacıyla düzenlenen mitinglerle anıldı. Ankara’da Kolej Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge Elektrik Mühendisleri Odası yönetici ve üyeleri de katılım sağladı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz Sivas Katliamı’na ilişkin açıklamasında; düşüncenin suç sayılmadığı, düşüncelerinden dolayı insanların öldürülüp yakılmadığı; eşit, özgür, laik, demokratik “Başka bir Türkiye” için mücadelede kararlı olduklarını bildirdi.

ELEKTRİKTE ŞİRKETLERE “EVET”, YURTTAŞA “HAYIR” DÜZENİ 01.07.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası, elektrik fiyat tarifesiyle ilgili basın açıklaması yaparak, TETAŞ’ın kayıp ve kaçak enerji için dağıtım şirketlerine yapacağı satışlarda getirdiği fiyat indiriminin yurttaşlara yansıtılmadığını belirtti. Elektrik faturalarından kesilen TRT payının sanayiciler için kaldırılırken, yurttaşların ödemeyi sürdüreceğine dikkat çeken EMO, TRT’nin son 1 yıldır sadece bilgisayar ve cep telefonu üzerinden sağladığı bandrol gelirinin 610 milyon TL’ye ulaştığını bildirdi. EMO’nun açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ADALET İSTİYORUZ 22.06.2017

    

TMMOB ve bağlı odaların temsilcileri, Adalet Yürüyüşü’ne katılarak destek verdiler. Yürüyüşte EMO’dan Yönetim Kurulu Saymanı İbrahim Aksöz ve TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Göltaş yer aldı. TMMOB yaptığı açıklamada, adaletin işlemez hale getirildiği süreçte, bir parti eylemi olarak görmediği yürüyüşün; demokratik, bağımsız, eşitlikçi, özgürlükçü, başka bir Türkiye özlemi gerçekleşinceye kadar sürmesi gerektiğini bildirdi.

UM:AG GÜMÜŞLÜK SEMİNERLERİ BAŞLIYOR 21.06.2017

    

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) Bodrum’da Gümüşlük Akademisi Vakfı ev sahipliğinde çeşitli seminer ve atölyeler düzenleyecek. Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek “Kurmacanın Yapısı, Film Atölyesi, Sanat Felsefesi, Medya Okuryazarlığı, Siyasal Düşünceler Tarihi” seminer ve atölyelere katılmak isteyen EMO üyeleri um:ag’a başvurabilirler. Konaklamalı ya da günübirlik katılımın mümkün olduğu seminerler kapsamında konaklama ve ulaşım için de Gümüşlük Akademisi’ne başvurulması gerekiyor.

BİNLERCE KAMU PERSONELİNİN İŞ GÜVENCESİ KALDIRILIYOR 19.06.2017

    

TMMOB; TPAO, BOTAŞ, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve TEMSAN’ın da aralarında bulunduğu bazı kuruluşlarda binlerce kamu personelinin iş güvencesini ortadan kaldırarak, kolayca işten atılmalarının önünü açan İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı’na basın açıklaması ile tepki gösterdi. Kamu hizmetlerinin nitelikli yerine getirilmesinde zafiyete de neden olacak bu hukuksuz düzenlemeden derhal vazgeçilmesini isteyen TMMOB, tüm zeminlerde konuyu takip ederek yasalaşmaması için gereken çalışmayı yürüteceklerini bildirdi. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

AKKUYU NÜKLEER SANTRALI’NA ÜRETİM LİSANSI VERİLMESİ KABUL EDİLEMEZ! 16.06.2017

    

EMO, Akkuyu Nükleer Santralı için üretim lisansı verilmesine tepki göstererek, ne enerji ihtiyacı ne ulusal çıkarlar ne de ekonomik gerekçelerle kabul edilebilir hiçbir yanı olmayan bu karar ile Türkiye’nin geleceğinin ipotek altına alındığını bildirdi. Lisansın derhal iptal edilmesini isteyen EMO’nun basın açıklamasında, “Siyasetçilerin kapalı kapılar ardında yürüttükleri pazarlıkların bedeli; tehlikeli ve dışa bağımlı enerjinin pahalıya kullandırılmasıyla yurttaşlarımıza ödettirilecektir” denildi.

EMO’DAN YENİ DAVA 15.06.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası, Elektrik Üretim Tesisleri Kabul Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe karşı 13 Haziran 2017’de dava açtı. EMO’nun davasında yönetmelikteki değişikliğe ilişkin bazı maddelerin yürütmesinin durdurulması ve iptali talep edildi. Ayrıca firmaları kamunun asli görevleri için yetkilendirmeye ilişkin dayanak gösterilen yasa değişikliğinin Anayasa’ya aykırı olduğu gerekçesiyle iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne götürülmesi istendi.

MÜHENDİS HAKLARININ GASPINA GEÇİT YOK 14.06.2017

    

EMO`nun açtığı davada mühendislerin mesleki haklarını yok sayarak eğitim ve sınav koşulu getiren Elektrik Üretim Tesisleri Kabul Yönetmeliği’nin ilgili düzenlemelerin yürütmesi durduruldu. Ancak Danıştay kararından 1 gün sonra Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle yine belge zorunluluğu getirildi. EMO bu yönetmelik değişikliğine de 13 Haziran 2017 tarihinde dava açtı.

TMMOB SUSTURULAMAZ; YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ 14.06.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu ile Oda Başkanları ortak basın toplantısı düzenleyerek, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın başvurusu üzerine Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun görevden alınması için dava açılmasına tepki gösterdiler. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil’in katıldığı toplantıda, aklın ve bilimin ışığına inanmış, emekten ve halktan yana mühendis ve mimarlar ile onların örgütlülüğünün hiçbir şekilde yıldırılamayacağı belirtilerek, davanın 15 Haziran’daki ilk duruşmasına katılım çağrısı yapıldı. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

4. ATEX SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI 05.06.2017

    

Zonguldak’ta Aralık 2017’de yapılması planlanan 4. ATEX Sempozyumu’nun Düzenleme Kurulu, 2 Haziran’da Kocaeli’nde toplandı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, ülkenin dört bir yanından işçiler, teknik elemanlar ve tüm çalışanların ölüm haberlerinin geldiğine işaret ederek, “Savrularak, yanarak, boğularak, göçük altında kalarak, ezilerek her gün en az 5 işçi hayatını kaybediyor. İşçi ölümlerinin ‘kader’, ‘vadeleri dolmuş’, ‘ölüm bu işin doğasında’ diye değerlendirildiği bir ortamda tüm bunları ‘iş cinayeti’ olarak tanımlamayı doğru buluyoruz” dedi.

HATAY ENERJİ FORUMU 02.06.2017

    

EMO Hatay İl Temsilciliği, Antakya Çevre Koruma Derneği, Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu ve Defne Kent Konseyi’nin birlikte düzenlediği “Hatay Enerji Forumu”, 31 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirildi. Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, EMO Enerji Birim Koordinatörü Olgun Sakarya ve TMMOB ve EMO Enerji Çalışma Grubu Başkanı Bülent Damar’ın konuşmacı olduğu forumda, enerjinin temiz, sürekli ve ulaşılabilir olması gerektiği vurgulanarak, yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine işaret edildi.

TMMOB III. DANIŞMA KURULU TOPLANDI 29.05.2017

    

TMMOB 44. Dönem III. Danışma Kurulu’nda Anayasa değişikliğine ilişkin halkoylaması sonrasında mücadele kararlılığı vurgulandı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, halkın tepkisini sönümlendirmeye çalışan tutumların kabul edilemez olduğunu belirterek, “Cumhuriyetin kazanımlarının yok edilmesine karşı meslektaşlarımızda oluşan doğal tepki ile doğru ilişki kurmanın yolları, bütün Odalarımızda aktif bir şekilde aranmalıdır” dedi. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, Cumhuriyet değerlerine saldırılarak olmayan bir tarihin var kılınmaya çalışıldığı çirkin girişimlerle tarihsel bir operasyon yapıldığına dikkat çekti.

OHAL KALDIRILSIN, GÖZ ALTILARA SON VERİLSİN! 22.05.2017

    

EMO Yönetim Kurulu, OHAL kapsamında işlerine son verilen ve açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın evlerine yapılan baskınla gözaltına alınması, ayrıca Yüksel Caddesi’nde demokratik haklarını kullanan kişilerin de polis müdahalesiyle gözaltına alınması üzerine bir mesaj yayımladı. Mesajda, can kayıpları oluşmadan, toplum vicdanı daha fazla yaralanmadan OHAL hukuksuzluklarına son verilmesi, gözaltına alınanların salıverilmesi istendi.

KKTC’DE ULUSLARARASI ENERJİ SEMPOZYUMU YAPILDI 22.05.2017

    

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen Uluslararası Enerji Sempozyumu’na katılarak açılışında konuştu. Doğu Akdeniz Havzası’ndaki yeni keşiflerle Kıbrıs’ın hem enerji kaynakları açısından hem de ulaşım koridoru olarak öneminin arttığına dikkat çeken Yeşil, KKTC ve Türkiye’nin çıkarlarını koruyabileceği adımların atılmasına ihtiyaç bulunduğunu vurguladı. TMMOB ve EMO Enerji Çalışma Grubu Başkanı Nedim Bülent Damar da sempozyumun Doğu Akdeniz’de Elektrik Bağlantısı başlıklı oturumuna katılarak bildiri sundu.

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİ VE TÜRKİYE’DEKİ DURUMU ÇALIŞTAYI 15.05.2017

    

EMO Ankara Şubesi`nin düzenlediği “Biyomedikal Mühendisliği Mesleği ve Türkiye’deki Durumu Çalıştayı` 12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde Ürgüp’te yapıldı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, Türkiye’de gelişmekte olan biyomedikal mühendisliği alanındaki düzenleme ihtiyacına dikkat çekti. Tıbbi cihazlar ve malzeme pazarında küresel düzeydeki tekelci yapıya işaret eden Yeşil, bu alanda üretimi sınırlı olan Türkiye’nin dış açık veren konumunu rakamlarla anlattı ve önerilerini sıraladı.

 


OLGUN SAKARYA KANAL B’YE KONUK OLDU

06.07.2017
 


Çok Okunanlar


TMMOB’NİN ASGARİ ÜCRET MÜCADELESİ

A TİPİ MUAYENE KURULUŞU İÇİN AKREDİTASYON DENETİMİ

AKREDİTASYON DENETİMİ TAMAMLANDI

TÜRK TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KRİZİNE DÖNDÜ!

ADALET İSTİYORUZ

ELEKTRİKTE ŞİRKETLERE “EVET”, YURTTAŞA “HAYIR” DÜZENİ

OLGUN SAKARYA KANAL B’YE KONUK OLDU

EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI YEŞİL`DEN ÖZ ELEŞTİRİ (PAMUKKALEHABER.COM)

24. YILINDA KATLİAMA LANET; CAN’LARA SELAM…

UM:AG GÜMÜŞLÜK SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri