MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 126  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

SMM’LER ARTIK TÜM BİNALAR İÇİN YETKİLİ 28.04.2017

    

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle daha önce sadece yeni binalar için Enerji Kimlik Belgesi düzenleyebilen SMM’lerin yetkisi mevcut tüm binaları kapsayacak şekilde genişletildi.

ÇOCUK KİTAPLARI SETİ FOX TV’DE TANITILDI 26.04.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO), yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi ve enerji verimliliği konusunda çocuklara bilinç kazandırmak amacıyla Freya Grafik Animasyon ile birlikte çocuklar için hazırladığı; 4 öykü ve 2 boyama kitabından oluşan, Gülce Küçük’ün yazıp resimlediği kitap seti, 26 Nisan 2017 tarihinde FOX TV’de yayınlanan, “İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” adlı programda kamuoyuna tanıtıldı. Haberi yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

ÇERNOBİL 31. YILINDA UNUTMA! 26.04.2017

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Çernobil Felaketinin yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaparak, kazadan 31 yıl sonra santralın radyasyon yayması ve yeni ölümlere neden olmasını engellemek için üzerine çelik kafes örülmeye çalışıldığına dikkat çekti. Nükleer santralların ortaya çıkardığı ve binlerce yıl kalıcı olan radyoaktif atıklara karşı bugün hala etkili bir teknolojik önlem bulunamadığını kaydeden NKP, yetkilileri uyararak; yaşam ve çevre felaketi yaratacak, pahalı elektrik üretecek ve Türkiye’yi daha da dışa bağımlı hale getirecek nükleer santral yapımından vazgeçilmesini istedi. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ VERİLDİ 25.04.2017

    

Genç yaşta yitirdiğimiz Dr. Serhat Özyar’ın anısını yaşatmak amacıyla 2003 yılından bu yana verilen Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü’nün bu yılki sahibi ODTܒden Dr. Serdar Akbayrak oldu. Akbayrak, “Nanotüplerle/Nanotellerle Desteklenmiş Rutenyum Nanoparçacıkları: Amonyak Boranın Hidrolitik Dehidrojenlenmesinde Yüksek Aktiflikli ve Uzun Ömürlü Nanokatalizörler” başlıklı doktora teziyle ödüle değer bulundu.

EMO KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI 24.04.2017

    

EMO 45. Dönem 4. Koordinasyon Kurulu Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, tüm hukuksuzluklara, baskı ve tehdide karşın referandum sonuçlarının, Türkiye’de demokratik, laik, sosyal hukuk devleti mücadelesini sahiplenen geniş bir taban olduğunu gösterdiğini belirterek, “Bu Anayasa değişikliği ne mevcut iktidar için bir son ne de bu Anayasa değişikliğine ‘Hayır’ diyenler için bir sondur. Mücadele devam edecektir” diye konuştu. Koordinasyon Kurulu, Sinop’ta binlerce kişinin katılımıyla yapılan nükleer karşıtı mitinge de pankart açarak destek verdi.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ 21.04.2017

    

Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Elektrik Mühendisleri Odası arasında “Eğitim, Teknolojik ve Bilimsel İşbirliği Protokolü” imzalandı. Tıbbi Cihazların Test, Kontrol ve Kalibrasyonu Hakkında Yönetmelik kapsamında yapılan protokol ile bu alanda faaliyet yürütmek isteyen EMO üyeleri eğitim alarak, belge sahibi olabilecek.

SAKARYA TEMSİLCİMİZ AKYÜZ’Ü YİTİRDİK 19.04.2017

    

EMO Sakarya Temsilcimiz Hidayet Barbaros Akyüz’ü bu sabah geçirdiği kalp krizi nedeniyle kaybettik. Ailesine, sevenlerine ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz. Kocaeli Şubemiz başta olmak üzere EMO çalışmalarında etkin olarak görev alan Sakarya Temsilcimiz Hidayet Barbaros Akyüz’ü unutmayacağız. Akyüz’ün cenazesi, 20 Nisan Perşembe günü Sakarya Merkez Ulu Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından defnedilecektir.

“REFERANDUM SONRASI TÜRKİYE” PANELİ 14.04.2017

    

EMO İstanbul Şubesi’nce düzenlenen “Referandum Sonrası Türkiye” paneli 13 Nisan Perşembe günü yapıldı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, Anayasa değişikliği için referandum sürecinin OHAL koşullarında “Hayır” diyen kesime yönelik ağır baskılar altında yürütüldüğüne dikkat çekerken, “Hayır”lı bir sonuç çıkacağına olan inancını dile getirdi. Yeşil, “Evet de çıksa Hayır da çıksa işimizin çok zor olduğunu belirtmek istiyorum. ‘Evet’ çıkarsa; deplasmanda mücadele ederiz. ‘Hayır’ çıkarsa da evimizde mücadele ederiz” dedi.

`TÜRKİYE İNTERNET`İ: NEREDEYİZ VE NE YAPMALIYIZ` PANELİ 12.04.2017

    

EMO’nun da aralarında yer aldığı sivil toplum örgütlerinin desteğiyle düzenlenen “20. İnternet Haftası” kapsamında 12 Nisan Çarşamba günü “Türkiye İnterneti: Neredeyiz ve Ne Yapmalıyız?” başlıklı bir panel gerçekleştirildi. Panele katılan konuşmacılar kapasite ve hız açısından İnternet kullanımında birçok sorun yaşandığını, iletişim ve bilgi teknolojileri alanında da geri kalındığını belirterek, yapılması gerekenler konusunda önerilerini dile getirdiler.

BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNDE YOKSULLAŞMA SÜRECİ 12.04.2017

    

EMO tarafından hazırlanan “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Raporu-2016” açıklandı. Raporda bilgi ve iletişim teknolojileri endeksinde Türkiye`nin yıllar itibarıyla gerileyerek, Afrika ülkeleri seviyesine düştüğüne dikkat çekildi. Bilgi ve iletişim teknolojileri üzerindeki yüzde 45`lere varan vergi yükü ve asgari ücretlinin gelirinin yüzde 9`unu aşan iletişim giderleri hesaplarla ortaya konuldu. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki yoksullaşma sürecinin altyapı sorunlarına ilişkin boyutu da irdelendi. Basın toplantısında rapora ilişkin yapılan sunumun ayrıntılarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO’DAN ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ZİYARET 11.04.2017

    

EMO heyeti, 11 Nisan Salı günü Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. MİSEM ile ilgili sunum yapılarak, EMO’nun Eskişehir’de açmayı planladığı Uygulamalı Eğitim Merkezi için destek istendi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen destek konusunda olumlu görüş bildirdi.

EMO`DAN ÇAĞDAŞ EĞİTİM KOOPERATİFİ ÇOCUKLARINA KİTAPLAR 06.04.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası, çocuklar için hazırladığı enerji kitap serisini, Bursa`da Çağdaş Eğitim Kooperatifi 3 Mart Eğitim Kurumları bünyesinde yaklaşık 400 çocuğun katıldığı bir etkinlikle tanıttı ve çocuklara kitap dağıtımı gerçekleştirdi. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, insanların hareket edebilmek için enerjiye ihtiyacı olduğu gibi günlük hayatta kullanılan aletlerin de enerjiye ihtiyacı olduğunu belirterek, güneş, su ve rüzgar gibi kaynaklardan nasıl elektrik ürettildiğini anlattı.

BURSA`DA ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ÇALIŞTAYI YAPILDI 06.04.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Elektrikli Araçlar Çalıştayı, Bursa Akademik Odalar Birliği`nde 6 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirildi. EMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çınar ülkemizde katma değeri yüksek ürün üretimine geçiş için eğitimin önemine dikkat çekerek, fen liselerinin sayısının artırılması gerektiğini kaydetti. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil elektrikli araçlara ilişkin mühendis hizmetlerine yönelik yönetmelik hazırlıklarının tamamlandığını, Resmi Gazete’de bu yönetmeliğin yayımlanmasıyla önemli bir adım atılmış olacağını kaydetti.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ! 06.04.2017

    

EMO Koordinasyon Kurulu Toplantısı dönüşü 6 Nisan 1997 tarihinde geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamlarını yitiren EMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Tevfik Okumuş, İbrahim Atalı, Celal Polat ve EMO Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Aysan’ı aramızdan ayrılışlarının 20. yılında özlemle anıyoruz.

BMO “SEÇSİS RAPORU” HAZIRLADI 05.04.2017

    

Bilgisayar Mühendisleri Odası, daha adil, demokratik ve güvenli bir seçim uygulaması için yaklaşan referandum öncesi, seçimlerin gerçekleştirilmesinde kullanılan Seçim Bilişim Sistemi’ni (SEÇSİS) mercek altına alan bir rapor hazırladı. SEÇSİS’in her yönüyle değerlendirildiği raporda, güvenlik önlemleri ve uygulamada yaşanabilecek risklere dikkat çekilerek, bu risklerin giderilmesi ya da en aza indirgenmesi için YSK, kamu kurumları, siyasi partiler, yurttaşlar ve basın yayın kuruluşlarınca alınabilecek önlemler sıralandı.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ÇALIŞTAYI BURSA’DA YAPILIYOR 31.03.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından Elektrikli Araçlar Çalıştayı düzenleniyor. Çalıştay, 6 Nisan Perşembe günü Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi Ortak Salon’da yapılacak. Çalıştayda elektrikli araçların tarihçesinden şebeke üzerindeki etkilerine; Ar-Ge çalışmalarından küresel gelişmelere varıncaya kadar çok boyutlu değerlendirmelerin yer aldığı sunumlar yapılacak. Sunumların ardından gerçekleştirilecek oturumda ise katılımcılara söz verilerek elektrikli araçlar konusunda ülkemizde yapılması gerekenler konusunda görüşler alınacak.

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU YAPILIYOR 31.03.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından 1998, 2007 ve 2014 yıllarında düzenlenen bölgesel enerji forumlarının dördüncüsü “İzmir Bölgesi Enerji Forumu” adı altında 7-8 Nisan 2017 tarihlerinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde yapılacak. Enerji politikalarının doğaya ve yaşam alanlarına bölgesel etkilerinin değerlendirileceği forumda, ülke çapında uygulanabilecek çözüm önerileri geliştirilmesi hedefleniyor.

EKONOMİ BAKANLIĞI’NA ZİYARET 29.03.2017

    

EMO Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Hüseyin Önder ile Oda Müdürü Emre Metin, EMO Norm Geliştirme Merkezi ve APLAC aday üyeliği çerçevesinde bilgilendirmek üzere Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Yapılan görüşmede Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdür Yardımcısı Hakkı Karabörklü, meslek odalarının uluslararası işbirlikleri geliştirmesinin önemini vurgulayarak, EMO’nun Norm Geliştirme Merkezi çalışmalarını desteklediklerini ifade etti.

EMO’DAN ÇOCUK KİTAPLARI SETİ 29.03.2017

    

Yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi ve enerji verimliliği konusunda çocuklara daha küçük yaştayken bilinç kazandırmayı hedefleyen EMO, birbirinden ilginç ve rengarenk çocuk kitapları çıkardı. Öykü ve boyama kitaplarından oluşan çocuk kitapları setiyle çocuklar hem eğlenecek, hem de güneş, rüzgar ve suyun enerjiye nasıl dönüştüğünü öğrenecekler.

ANAYASA VE MÜHENDİSLER 28.03.2017

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi’nin yeni sayısında, 16 Nisan’da halkoylamasına sunulacak olan Anayasa değişikliği ele alındı. “Anayasa ve Mühendisler” kapağıyla yayımlanan dergide, Anayasa paketi ile istenen değişikliklerin neler getireceği ele alınırken, mühendisler üzerine etkisi sorgulandı. Anayasa paketinin; hukuk, kamu yönetimi, siyaset, sağlık, kadın ve çalışma yaşamı gibi alanlarda yaratacağı sonuçları konu uzmanları ve akademisyenlerce irdelendi.

 


ÇOCUK KİTAPLARI SETİ FOX TV’DE TANITILDI

26.04.2017
 


Çok Okunanlar


YENİCE HES İHALEYE ÇIKARILDI (DÜNYA)

ÇARKLAR DURDU, 1077 FABRİKA ŞALTERİ İNDİRDİ (SÖZCÜ)

SANAYİDE ELEKTRİĞİN MALİYETİ YÜKSELDİ (KARAR)

HALKTAN ALDIKLARI PAYI CEBE ATTILAR (BİRGÜN)

HER YER NÜKLEER OLACAK! (BİRGÜN)

NÜKLEER ACELE (CUMHURİYET)

‘YATIRIM’ DİYE ÖVÜNEREK AÇILIŞINI YAPTIKLARI HER ŞEY: SUYU, HAVAYI, TOPRAĞI BÜTÜN HAYATI YOK EDİYOR (ÖZGÜR GÜRBÜZ- BİRGÜN)

`TÜRK AKIMI` DÖŞENMEYE BAŞLANDI (HÜRRİYET)

TP, KAYA GAZI İÇİN ÇATLATACAK (HÜRRİYET)

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE RUTİNE BAĞLANAN ERTELEMELER... (KEMAL ULUSALER-BİRGÜN)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri