MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 140  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

MÜHENDİSLİK-MİMARLIK HAFTASI BAŞLADI 19.10.2018

    

18-21 Ekim 1954 tarihlerinde toplanan TMMOB`nin İlk Genel Kurulu`nun 64. yıldönümünde kutlanan Mühendislik-Mimarlık Haftası başladı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz yaptığı açıklamada, Birliğin meslektaşlarının sorunlarının çözülmesi, ekonomik krizin emek yanlısı bir programla aşılması, üreten-sanayileşen-kalkınan bir Türkiye’nin yaratılması için mücadele ettiğini vurguladı. Mühendis ve mimarların mesleki çıkarları ve statülerini aşındırmaya ve gasp etmeye yönelik uygulama ve düzenlemelerin geri çekilmesi istenen açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

`IX. ASANSÖR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ` BAŞLIYOR 17.10.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi ile Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği, “IX. Asansör Sempozyumu ve Sergisi”, 18-20 Ekim 2018 tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “Tasarım ve Teknoloji” ana temasıyla düzenlenen etkinliğin programına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI 15.10.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bilirkişilik Komisyonu, İşçi Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu, Yapı Denetim Daimi Komisyonu, Ücretli ve İşsiz Mühendisler Komisyonu ve Asansör ve Elektromekanik Taşıyıcılar Daimi Komisyonu, ikinci toplantılarını yaptılar. Toplantılarda bugüne dek yapılan çalışmalar ve güncel gelişmeler değerlendirilerek, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek faaliyetler ele alındı.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ; EMEK, BARIŞ VE DEMOKRASİYİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ 09.10.2018

    

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı’nda emek, barış ve demokrasi savunucularını hedef alan ve 103 kişinin ölümüne, 500’ü aşkın kişinin de yaralanmasına neden olan kanlı terör saldırısını 3. yıldönümünde bir kez daha lanetliyoruz. Saldırıda yaşamını kaybeden arkadaşlarımızı özlemle anıyor, ülkemizin bir daha bu acıları yaşamaması için katliamın gerçek sorumlularından hesap sorulmasını istiyoruz.

KATLİAMIN 3. YILDÖNÜMÜNDE ARKADAŞLARIMIZI ANIYOR, ONLARIN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ! 09.10.2018

    

DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve 10 Ekim-Der, 10 Ekim Katliamı’nın 3. Yıldönümü’nde ortak bir basın açıklaması yaparak, Ankara Garı önünde ve yurt genelinde düzenlenecek anma etkinliklerine katılım çağrısında bulundular. Basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

10 EKİM KATLİAMINDA YİTİRDİĞİMİZ CANLARI ANIYORUZ 08.10.2018

    

10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ne yönelik bombalı saldırı sonucu katledilen 103 kişi ülke çapında etkinliklerle anılıyor. TMMOB, KESK, TTB, DİSK ve 10 Ekim Der tarafından “10 Ekim Katliamının 3. Yıldönümünde Buluşuyoruz” başlıklı ortak panel gerçekleştirildi. TMMOB’nin de aralarında yer aldığı emek, barış ve demokrasi bileşenleri tarafından düzenlenen anma programının ayrıntılarına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI 08.10.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Enerji Daimi Komisyonu (EDK), Serbest Müşavirlik Mühendislik (SMM) Daimi Komisyonu, Yönetmelikler Komisyonu ve Etkinlik Komisyonu, ikinci toplantılarını yaptılar. Toplantılarda bugüne dek yapılan çalışmalar ve güncel gelişmeler değerlendirilerek, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek faaliyetler ele alındı.

TAYFUN AKGÜL’DEN “AHŞABÎ İŞLER” SERGİSİ 05.10.2018

    

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi ve EMO İstanbul Şube Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Tayfun Akgül’ün ahşap üzerine işlenen karikatürlerden oluşan “Ahşabi İşler” sergisi, 17 Ekim’de İstanbul’da açılıyor. Geleneksel zanaatlardan oymacılığı karikatürle buluşturan ilginç serginin düzenleyiciliğini (küratör) Ali Nihat Yazıcı üstleniyor. Sergi, Schneidertempel Sanat Merkezi’nde 4 Kasım tarihine dek izlenebilecek.

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI 03.10.2018

    

EMO Ankara Şubesi 2 Ekim’de “Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğunda Durum ve Gelecek Çalıştayı” düzenledi. Çalıştayda, güncel ve temel sorun alanlarından birini oluşturan YG Tesisleri İşletme Sorumluğu konusunda kamusal denetimin önemine işaret edildi. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, 24 Haziran seçimleri sonrası tek elden yönetim dönemine giren Türkiye’nin yaşadığı ekonomik krizin görünenden çok daha büyük olduğunu; hayat pahalılığı ve işsizliğin yanı sıra iş alanlarının da giderek tıkanmasıyla karşılaşıldığını kaydetti.

TMMOB DANIŞMA KURULU İLE DENETLEME VE ONUR KURULLARI ORTAK TOPLANTILARI YAPILDI 03.10.2018

    

TMMOB I. Danışma Kurulu 29 Eylül’de; TMMOB Denetleme Kurulu ile Oda Denetleme Kurulları ortak toplantısı ve TMMOB ve Oda Onur Kurulları Ortak Toplantısı da 30 Eylül’de Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi`nde gerçekleştirildi.

EMO’NUN ELEKTRİK ZAMMINA YÖNELİK AÇIKLAMASI CEM TV’DE DUYURULDU 02.10.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) elektrik fiyatlarına yapılan zamlara ilişkin “Sanayiye 1 Ayda Rekor Zam Geldi: Yüzde 18” başlığı altında yaptığı açıklama, Cem TV’de; 2 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan ana haber bülteninde duyuruldu. EMO’nun, elektriğe yüzde 9 oranında yapılan zammın aylık faturaya 11 TL artışla yansıyacağı, 4 kişilik bir ailenin yapılan zamlarla birlikte asgari tükettiği elektriğe 46 TL ödeyeceği tespitinin paylaşıldığı ana haber bülteninin tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18 01.10.2018

    

Elektriğe 1 Ekim’de rekor düzeyde zam yapıldı. Konut kullanıcılarının elektrik faturası 2017 yılsonuna göre yüzde 44.9 arttı; sanayi, ticarethane, tarımsal sulama ve aydınlatma tarifelerine yapılan zam ise yüzde 70’i aştı. Asgari tüketimi 230 kilovatsaat olan 4 kişilik bir ailenin elektrik faturasının 137 liraya çıktığını saptayan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu`nun, yeni zamlarla ilgili basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO 2019 AJANDASI HAZIRLANIYOR 01.10.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası 2019 Ajandası hazırlıkları devam etmektedir. Ajandaya reklam vermek isteyen firmalar, 20 Ekim 2018 tarihine kadar EMO Reklam Sorumlusu Münevver Çay Turgut ile iletişime geçebilirler. İletişim Bilgileri Tel: 0.212.259 11 50 / Faks: 0.212.258 36 55 / e-posta: munevver.cay@emo.org.tr

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI 01.10.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Elektrikli Araçlar ve Raylı Sistemler Çalışma Grubu, Bilişim ve İletişim Teknolojileri Komisyonu ve Meslekiçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) Daimi Komisyonu ikinci toplantılarını yaptılar. Toplantılarda bugüne dek yapılan çalışmalar ve güncel gelişmeler değerlendirilerek, önümüzdeki dönem için yol haritası çizildi.

İKTİDAR AYRIMCILIK İÇEREN EĞİTİM POLİTİKALARINA DEVAM EDİYOR, HALA! 29.09.2018

    

EMO Kadın Komisyonu yaptığı açıklamada, MEB`in yönetmelik değişikliğiyle, “Çok programlı Anadolu lisesi, mesleki ve teknik eğitim merkezi ve mesleki eğitim merkezlerinde karma eğitim yapılmasına” ilişkin ifadeyi kaldırmasına tepki gösterdi. Açıklamada, “Kız çocuklarını; eğitimsiz, mesleği olmayan, ekonomik olarak başkalarına bağımlı ve hiçbir düşünsel özgürlüğü olmayan bireyler haline getirmek isteyen bu düzenin karşısındayız” denildi.

UM:AG GÜZ DÖNEMİ SEMİNERLERİ BAŞLIYOR 28.09.2018

    

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın (um:ag) Güz Dönemi seminerleri 8 Ekim’de başlıyor. EMO ile um:ag arasında imzalanan protokol kapsamında üyelerimiz ve yakınlarına seminerlere katılımda indirim uygulanıyor. Vakfın programları arasında yazımdan film atölyesine, siyasal düşünceler tarihi ve felsefeden, resim ve teraryum atölyelerine kadar uzanan değişik konular yer alıyor.

SİNOP NGS’YE KARŞI AÇILAN DAVANIN DURUŞMASI YAPILDI 25.09.2018

    

Sinop Nükleer Güç Santralı’nın çevre düzeni planlarında yer almadığı gerekçesiyle açılan davanın 25 Eylül 2018 tarihindeki duruşmasına Sinop Nükleer Karşıtı Platform (NKP) ile birlikte kitlesel katılım sağladık. Samsun Bölge İdare Mahkemesi’ndeki duruşmada, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) adına Enerji Raporu sunularak teknik bilgi verildi. Mahkeme kararının daha sonra taraflara iletileceği belirtilerek duruşmanın sona erdirilmesinin ardından, EMO Samsun Şubesi’nde basın açıklaması yapıldı.

EMO ŞUBE BAŞKAN VE SAYMANLARI TOPLANTISI 24.09.2018

    

EMO Şube Başkan ve Saymanları Toplantısı, 22 Eylül’de Ankara’da yapıldı. Mali durum, sorunlar ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıda, şube yönetim kurulu başkan ve saymanları görüş ve önerilerini aktardılar. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, iktidarın mesleki kuruluşlara yönelik baskısının giderek hız kazanacağı uyarısında bulunurken, Rekabet Kurumu’nun EMO Konya Temsilciliği’ndeki bir dava bahanesiyle EMO’nun bilgisayarları ve dosyalarını incelemesinin de bu tespiti doğruladığını kaydetti. İpek, tüm baskılara karşın emek ve meslek örgütleri ile dayanışma içerisinde mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI 24.09.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kadın Komisyonu ikinci toplantısını, 23 Eylül 2018 tarihinde EMO Genel Merkezi’nde yaptı.

KAMUDA ÇALIŞAN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİDİR! 20.09.2018

    

TMMOB, kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının ücretlerinin ve özlük haklarının iyileştirilmesi için kampanya başlattı. Kampanya kapsamında, kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin hazırlanan dilekçe ilgili kurumlara gönderilirken, önümüzdeki dönemde resmi kurum ziyaretleri, işyeri toplantıları ve sosyal medya çalışmaları gibi bir dizi etkinlik planlandı.

 


EMO’NUN ELEKTRİK ZAMMINA YÖNELİK AÇIKLAMASI CEM TV’DE DUYURULDU

02.10.2018
 


Çok Okunanlar


SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

EMO ŞUBE BAŞKAN VE SAYMANLARI TOPLANTISI

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

`TÜRK TELEKOM REZALETİNİN ÇOK DAHA BÜYÜĞÜ YAŞANABİLİR` (HABER.SOL.ORG.TR)

SİNOP NGS’YE KARŞI AÇILAN DAVANIN DURUŞMASI YAPILDI

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI

UM:AG GÜZ DÖNEMİ SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

İKTİDAR AYRIMCILIK İÇEREN EĞİTİM POLİTİKALARINA DEVAM EDİYOR, HALA!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri