MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 125  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

NİHAT YURDAKULOL`U KAYBETTİK 17.03.2017

    

10. Dönem EMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Nihat Yurdakulol’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yurdakulol’un ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve EMO camiasına başsağlığı dileriz. Nihat Yurdakulol’un cenazesi 18 Mart 2017 Cumartesi günü İsmet Uğultürk camiinde kılınacak öğle namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

“5. AKADEMİK KAMP” BAŞLIYOR 13.03.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın üniversitelerle işbirliği içinde düzenlediği “5. Akademik Kamp”, 23-26 Mart 2017 tarihlerinde İzmir Şirince Nesin Matematik Köyü’nde gerçekleştirilecek. Yüksek lisans ve doktora öğrencisi genç araştırmacılar ile uzman akademisyenleri bilimsel bir tartışma ortamında bir araya getirecek olan etkinlikte, “Sistem ve Kontrol” konusundaki son gelişmeler değerlendirilecek.

İNSANLIĞIN GELECEĞİ İÇİN NÜKLEERE HAYIR! 11.03.2017

    

Nükleer Karşıtı Platform, 11 Mart Fukuşima Nükleer Fekaleti`nin yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Hala nükleer sızıntının olduğu Fukuşima`daki nükleer santrala gönderilen radyasyona dayanıklı robotların bile başarıya ulaşamadan kısa sürede işlevsiz kaldığına dikkat çekilen açıklamada, Türkiye`nin arz-talep dengesine göre pahalı elektrik üreten tehlikeli nükleer santrallara ihtiyacı olmadığının altı çizildi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TEST-ÖLÇÜM MERKEZİ GÖREV İSTEK FORMU 09.03.2017

    

EMO Genel Kurulu’nda alınan karar ile Odamız tarafından test-ölçüm ve uygunluk değerlendirme hizmetleri, SMM, işsiz ve çalışmayan emekli üyelerimiz aracılığıyla yürütülmeye başlanmıştır. Faaliyetlerin sekteye uğramaması amacıyla İstanbul Şube sınırları içindeki test ölçüm ve uygunluk değerlendirme hizmetlerinin Test-Ölçüm Merkezi İstanbul Hizmet Birimi`nce yürütülmesi kararlaştırılmıştır. Hizmeti yürütecek üyelerimize yönelik her türlü teknik ve akreditasyon standartları eğitimleri bedelsiz verilecektir. Bu hizmet için talepte bulunacak üyelerimizin 31.03.2017 tarihine kadar yazımızın devamındaki formu doldurması gerekmektedir.

KADINLAR BİRLİKTE GÜÇLÜ! 08.03.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Kadın Komisyonu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. `8 Mart’ta dünyanın dört bir yanında daha yaşanabilir bir dünya, daha demokratik bir ülke ve daha özgür bir yaşam için alanlardayız` diyen EMO Kadın Komisyonu açıklamasında, taciz, tecavüz, kadın cinayetleri ve toplumsal cinsiyet ayrımına karşı birlikte güçlü olma çağrısı yapıldı. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından erişebilirsiniz.

MİSEM DANIŞMA KURULU YAPILDI 07.03.2017

    

EMO MİSEM Danışma Kurulu Antalya’da toplanarak, bugüne kadar yapılan eğitimler, 2017-2020 dönemi planı, yeni eğitimler ve eğitmen önerileri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, kurumsal bir yapıya kavuşan MİSEM’in Personel Belgelendirme Kuruluşu, Sınav Merkezi ve belgelendirme faaliyetleri ile daha da gelişerek büyüyeceğini kaydetti.

EMO İLE UM:AG ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ 24.02.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası ile Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) arasında eğitim seminerlerine yönelik işbirliği protokolü imzalandı. EMO adına Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil’in, um:ag adına Vakıf Genel Başkanı Güldal Mumcu’nun imzaladığı protokol kapsamında EMO üyeleri ve yakınları, um:ag’ın seminerlerinden indirimli olarak yararlanabilecekler ve talebin yoğun olduğu konularda EMO üyelerine özel eğitimler düzenlenecek.

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ 15.02.2017

    

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü ile Elektrik Mühendisleri Odası arasında “Teknolojik ve Bilimsel İşbirliği Protokolü” imzalandı. EMO Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Elektrik Enerjisi Üretimine Ait Elektrik Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında yapılan protokol ile yenilenebilir enerji alanında faaliyet yürütmek isteyen EMO üyeleri eğitim alabilecek.

EMO BALIKESİR TEMSİLCİLİĞİ’NE ZİYARET 14.02.2017

    

TMMOB’un “Anayasa’ya Hayır” kampanyası doğrultusunda çalışmalarına başlayan Elektrik Mühendisleri Odası, Balıkesir Temsilcilik yönetimi ile bir araya gelerek, görüş alışverişi yaptı.

EMO’DAN MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI’NA ZİYARET 14.02.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, Onur Kurulu Üyesi İrfan Şenlik ve Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çınar, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz`ı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.

AKILDIŞI DÖNEMİN AYAK SESLERİ 08.02.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası, son KHK ile üniversitelerdeki muhalif bilim insanlarının görevden atılmasına tepki gösteren bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Terörle yan yana dahi anılamayacak bilim insanlarını üniversitelerden uzaklaştıran bu KHK’ler akıl dışıdır. Derhal OHAL son bulmalı, yapılan haksızlıklar sona ermeli, insan haklarına aykırı uygulamalara son verilmelidir” denildi. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

AKP KAMU VARLIKLARINA EL KOYDU 06.02.2017

    

EMO; aralarında PTT, Telekom, Türksat, BOTAŞ, TPAO ve Eti Maden’in de bulunduğu 11 kamu kuruluşu ve birçok arazinin Varlık Fonu’na devredilmesine tepki gösterdi. Bu ülkenin varlıklarının sahipsiz olmadığı vurgulanan EMO`nun açıklamasında, “Kamu kaynaklarını dilediği gibi kullanmak, yandaşlara aktarımlar yapmak, kamu hisselerini ipotek ettirerek para bulmak, piyasalara kimlerin çıkar elde edeceği bilinmeyen müdahaleler ve manipülasyonlarda bulunmak anlamına gelen Varlık Fonu’na yapılan bu aktarımlar kabul edilemez” denildi. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB`YE BAĞLI ODALAR ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE `HAYIR` DEDİ 03.02.2017

    

TMMOB`ye bağlı 23 oda, ortak açıklama yaparak Anayasa değişikliğine `hayır` dedi. Ülkenin karanlığa gidişinin durdurulabileceği vurgulanan açıklamada, `Ülkemizin ve halkımızın geleceğini, Cumhuriyeti, demokrasiyi, laikliği, toplumsal yaşamın bütününü kapsayan meslek alanlarımız ve örgütlerimizi korumak için anayasa değişikliğine hayır diyeceğiz` denildi. Anayasa değişikliği içeriğinin yanısıra hazırlık süreci, TBMM`de kabul ediliş şekli ve OHAL koşullarında referanduma sunulması eleştirilen açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ABD’Yİ KINIYORUZ: HER TÜRLÜ FAŞİZME HAYIR! 02.02.2017

    

Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı`na Donald Trump`ın gelmesinin ardından; Irak, Suriye, Yemen, İran, Sudan, Somali ve Libya vatandaşlarının Amerika`ya girişine yasak getirilmiş, Meksika sınırına duvar örülmesine yönelik kararname çıkarılmıştır. Sermayenin sınırsız dolaştığı küreselleşen dünyada, `ırkçı` temelli bir yaklaşımla insanların dolaşım özgürlüğünün yok edilmesi; demokrasinin asgari koşullarının yok sayılması demektir. Teröre engel olmak adına yapılan demokrasi dışı her türlü uygulama; bizzat terör tehdidini artırmaktadır. İnsanların potansiyel suçlu sayılması anlayışını reddediyor, ABD`yi kararından ötürü kınıyoruz.

SAKARYA’NIN YAZ SAATİ UYGULAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMALARI KANAL B’DE DUYURULDU 27.01.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Enerji Birimi Koordinatörü Olgun Sakarya’nın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın; yaz saati uygulaması ile tasarruf sağlandığı, uygulamanın insan psikolojisine de olumlu yansıdığı yönündeki açıklamasına ilişkin yaptığı değerlendirme, 27 Ocak 2017 tarihinde, Kanal B Ana Haber Bülteni’nde kamuoyuna duyuruldu. Sakarya’nın açıklamalarını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

KURDA OHAL “DALGA”SININ FATURASI YURTTAŞA… 27.01.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Turkcell ve Telekom‘un 4.5N lisans ihalesi kapsamındaki ödemelerinin de aralarında bulunduğu devlet alacaklarına yönelik getirilen sabit kur uygulamasına tepki gösterdi. Bir nevi borçlulara af niteliğindeki bu uygulamadan kimlerin yararlandırılacağını soran EMO; ilacı yurtdışından gelen hastalardan katılım payının bile dalgalı kur üzerinden alındığına dikkat çekerek, OHAL ve adaletsiz uygulamaların biran önce son bulmasını istedi. EMO`nun açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SAKARYA KANAL B ANA HABER’DE YAZ SAATİ UYGULAMASINI DEĞERLENDİRECEK 27.01.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Enerji Birimi Koordinatörü Olgun Sakarya, yaz saati uygulamasının sonuçları ve tasarruf tedbirlerine ilişkin Kanal B’nin sorularını yanıtladı. Sakarya’nın değerlendirmelerini, bugün (27 Ocak 2017) saat 20.00’da Kanal B’de yayınlanacak Ana Haber Bülteni’nde izleyebilirsiniz.

UĞUR MUMCU SAMSUN’DA ANILDI 26.01.2017

    

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu katledilişinin 24. Yıldönümünde, EMO Samsun Şubesi’nin de düzenleyicileri arasında yer aldığı “Nasıl Bir Ülkede Yaşıyoruz? Biz Ne Yapmalıyız?” konferansı ile anıldı. Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Orhan Bursalı tarafından verilen konferansta, otoriterliğe karşı Cumhuriyeti koruma ve yaşatma çağrısı yapıldı.

IV. ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÜNLERİ DÜZENLENDİ 19.01.2017

    

EMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenen IV. Enerji Verimliliği Günleri, Yaşar Üniversitesi Konferans Salonu`nda 19-20 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Etkinlikte; konutlarda, aydınlatmada ve sanayide enerji verimliliğine ilişkin konuların yanı sıra yenilenebilir kaynaklar ve verimlilik arasındaki ilişki de masaya yatırıldı. Enerji maliyetlerinin yüksekliği ve dışa bağımlılık nedeniyle yaşamsal öneme sahip `enerji verimliliğine` ilişkin güncel gelişmelerin takip edilmesi ve politika geliştirilmesine katkı sağlanması hedefleyen etkinlik kapsamında 5 oturumda 21 bildiri sunumu gerçekleştirildi.

KAYIP VE KAÇAKTA YENİ BULMACA 12.01.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), faturalarda gizlenen kayıp ve kaçak bedeli ile ilgili TETAŞ’ın 2017 tarifesinin yeni bir bulmaca yarattığına dikkat çeken bir açıklama yaptı. TETAŞ’ın satışlarında; genel aydınlatma için farklı, kayıp ve kaçak enerji için farklı bedel uygulamaya başlamasının ayrıntılı sonuçlarına yer verilen EMO’nun açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


KANAL B- ANA HABER

27.01.2017
 


Çok Okunanlar


TEST-ÖLÇÜM MERKEZİ GÖREV İSTEK FORMU

MİSEM DANIŞMA KURULU YAPILDI

“5. AKADEMİK KAMP” BAŞLIYOR

İNSANLIĞIN GELECEĞİ İÇİN NÜKLEERE HAYIR!

KADINLAR BİRLİKTE GÜÇLÜ!

8 BİN MEGAVAT DAHA DEVREYE ALINACAK (MİLLİYET)

NİHAT YURDAKULOL`U KAYBETTİK

FUKUŞİMA`YA ROBOT BİLE DAYANAMIYOR (SABAH)

REFERANDUMDAN SONRA FATURALAR KABARACAK (AYDINLIK)

İNSANLIĞIN GELECEĞİ İÇİN NÜKLEERE HAYIR!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri