MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 126  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNDE YOKSULLAŞMA SÜRECİ 12.04.2017

    

EMO tarafından hazırlanan “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Raporu-2016” açıklandı. Raporda bilgi ve iletişim teknolojileri endeksinde Türkiye`nin yıllar itibarıyla gerileyerek, Afrika ülkeleri seviyesine düştüğüne dikkat çekildi. Bilgi ve iletişim teknolojileri üzerindeki yüzde 45`lere varan vergi yükü ve asgari ücretlinin gelirinin yüzde 9`unu aşan iletişim giderleri hesaplarla ortaya konuldu. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki yoksullaşma sürecinin altyapı sorunlarına ilişkin boyutu da irdelendi. Basın toplantısında rapora ilişkin yapılan sunumun ayrıntılarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO’DAN ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ZİYARET 11.04.2017

    

EMO heyeti, 11 Nisan Salı günü Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. MİSEM ile ilgili sunum yapılarak, EMO’nun Eskişehir’de açmayı planladığı Uygulamalı Eğitim Merkezi için destek istendi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen destek konusunda olumlu görüş bildirdi.

EMO`DAN ÇAĞDAŞ EĞİTİM KOOPERATİFİ ÇOCUKLARINA KİTAPLAR 06.04.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası, çocuklar için hazırladığı enerji kitap serisini, Bursa`da Çağdaş Eğitim Kooperatifi 3 Mart Eğitim Kurumları bünyesinde yaklaşık 400 çocuğun katıldığı bir etkinlikle tanıttı ve çocuklara kitap dağıtımı gerçekleştirdi. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, insanların hareket edebilmek için enerjiye ihtiyacı olduğu gibi günlük hayatta kullanılan aletlerin de enerjiye ihtiyacı olduğunu belirterek, güneş, su ve rüzgar gibi kaynaklardan nasıl elektrik ürettildiğini anlattı.

BURSA`DA ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ÇALIŞTAYI YAPILDI 06.04.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Elektrikli Araçlar Çalıştayı, Bursa Akademik Odalar Birliği`nde 6 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirildi. EMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çınar ülkemizde katma değeri yüksek ürün üretimine geçiş için eğitimin önemine dikkat çekerek, fen liselerinin sayısının artırılması gerektiğini kaydetti. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil elektrikli araçlara ilişkin mühendis hizmetlerine yönelik yönetmelik hazırlıklarının tamamlandığını, Resmi Gazete’de bu yönetmeliğin yayımlanmasıyla önemli bir adım atılmış olacağını kaydetti.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ! 06.04.2017

    

EMO Koordinasyon Kurulu Toplantısı dönüşü 6 Nisan 1997 tarihinde geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamlarını yitiren EMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Tevfik Okumuş, İbrahim Atalı, Celal Polat ve EMO Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Aysan’ı aramızdan ayrılışlarının 20. yılında özlemle anıyoruz.

BMO “SEÇSİS RAPORU” HAZIRLADI 05.04.2017

    

Bilgisayar Mühendisleri Odası, daha adil, demokratik ve güvenli bir seçim uygulaması için yaklaşan referandum öncesi, seçimlerin gerçekleştirilmesinde kullanılan Seçim Bilişim Sistemi’ni (SEÇSİS) mercek altına alan bir rapor hazırladı. SEÇSİS’in her yönüyle değerlendirildiği raporda, güvenlik önlemleri ve uygulamada yaşanabilecek risklere dikkat çekilerek, bu risklerin giderilmesi ya da en aza indirgenmesi için YSK, kamu kurumları, siyasi partiler, yurttaşlar ve basın yayın kuruluşlarınca alınabilecek önlemler sıralandı.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ÇALIŞTAYI BURSA’DA YAPILIYOR 31.03.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından Elektrikli Araçlar Çalıştayı düzenleniyor. Çalıştay, 6 Nisan Perşembe günü Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi Ortak Salon’da yapılacak. Çalıştayda elektrikli araçların tarihçesinden şebeke üzerindeki etkilerine; Ar-Ge çalışmalarından küresel gelişmelere varıncaya kadar çok boyutlu değerlendirmelerin yer aldığı sunumlar yapılacak. Sunumların ardından gerçekleştirilecek oturumda ise katılımcılara söz verilerek elektrikli araçlar konusunda ülkemizde yapılması gerekenler konusunda görüşler alınacak.

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU YAPILIYOR 31.03.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından 1998, 2007 ve 2014 yıllarında düzenlenen bölgesel enerji forumlarının dördüncüsü “İzmir Bölgesi Enerji Forumu” adı altında 7-8 Nisan 2017 tarihlerinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde yapılacak. Enerji politikalarının doğaya ve yaşam alanlarına bölgesel etkilerinin değerlendirileceği forumda, ülke çapında uygulanabilecek çözüm önerileri geliştirilmesi hedefleniyor.

EKONOMİ BAKANLIĞI’NA ZİYARET 29.03.2017

    

EMO Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Hüseyin Önder ile Oda Müdürü Emre Metin, EMO Norm Geliştirme Merkezi ve APLAC aday üyeliği çerçevesinde bilgilendirmek üzere Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Yapılan görüşmede Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdür Yardımcısı Hakkı Karabörklü, meslek odalarının uluslararası işbirlikleri geliştirmesinin önemini vurgulayarak, EMO’nun Norm Geliştirme Merkezi çalışmalarını desteklediklerini ifade etti.

EMO’DAN ÇOCUK KİTAPLARI SETİ 29.03.2017

    

Yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi ve enerji verimliliği konusunda çocuklara daha küçük yaştayken bilinç kazandırmayı hedefleyen EMO, birbirinden ilginç ve rengarenk çocuk kitapları çıkardı. Öykü ve boyama kitaplarından oluşan çocuk kitapları setiyle çocuklar hem eğlenecek, hem de güneş, rüzgar ve suyun enerjiye nasıl dönüştüğünü öğrenecekler.

ANAYASA VE MÜHENDİSLER 28.03.2017

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi’nin yeni sayısında, 16 Nisan’da halkoylamasına sunulacak olan Anayasa değişikliği ele alındı. “Anayasa ve Mühendisler” kapağıyla yayımlanan dergide, Anayasa paketi ile istenen değişikliklerin neler getireceği ele alınırken, mühendisler üzerine etkisi sorgulandı. Anayasa paketinin; hukuk, kamu yönetimi, siyaset, sağlık, kadın ve çalışma yaşamı gibi alanlarda yaratacağı sonuçları konu uzmanları ve akademisyenlerce irdelendi.

GENÇ MÜHENDİSLER İŞSİZ 27.03.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası`nın Mühendislik İstihdamı ve Mesleki Alan Araştırması, EMO üyesi elektrik, elektronik, elektronik haberleşme, kontrol ve otomasyon, elektrik-elektronik ve biyomedikal mühendislerinde işsizliğin yüzde 18.7`ye tırmandığını gösterdi. İşsizlerin çoğunluğunun 31 yaş ve altındaki genç mühendisler olduğu belirlendi. Araştırma kadın mühendislerde işsizlik oranının daha yüksek olduğunu, ayrıca emekli mühendislerin de halen iş arayarak işgücü arzı oluşturduklarını saptadı. Araştırmanın işsizlik ile ilgili sonuçlarına ilişkin EMO`nun açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

PROVOKASYONLARA GEÇİT YOK: TMMOB SUSMAYACAK! 24.03.2017

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği`ne yönelik provokasyona TMMOB`ye bağlı odalar ortak açıklama yaparak tepki gösterdi. Anayasa değişikliğinin bu ülkenin tüm yurttaşları gibi mühendis, mimar ve şehir plancılarını da etkileyeceğine dikkat çekilen açıklamada, TMMOB`nin susturulamayacağı vurgulandı. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

5. AKADEMİK KAMP BAŞLADI 23.03.2017

    

“Sistem ve Kontrol” konulu 5. Akademik Kamp İzmir Şirince Nesin Matematik Köyü’nde başladı. Kampın açılışında genç mühendislere seslenen EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, toplumdan ve ülke koşullarından ayrılmayacak bir parçayı oluşturan mühendis, mimar ve şehir plancılarını doğrudan etkileyecek Anayasa değişikliğine “Hayır” dediklerini ve tüm provokasyonlara karşı TMMOB ve odaların susmayacağını kaydetti. EMO MİSEM Komisyonu Başkanı Orhan Örücü de, ülkemizin aklı ve bilimi yok sayan bir ortama itilmesine karşı bu etkinliğin anlamlı bir yanıt olduğunu söyledi.

TMMOB ÜYELERİ PROVOKASYONA GEÇİT VERMEDİ 22.03.2017

    

TMMOB; bazı kamu kurumlarından idarecilerin zorlamasıyla TMMOB önünde bir grubun toplanarak, Anayasa değişikliği referandumu için alınan “Hayır” kararına karşı provokatif eylemde bulunulması üzerine basın açıklaması yaptı. Yüzbinlerce mühendis, mimar ve şehir plancısının “Hayır”ı dalga dalga büyüteceği ve TMMOB`nin demokrasiye, laikliğe ve cumhuriyete sahip çıkmaya devam edeceği vurgulanan basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO’DAN YÖK’E YAZI 21.03.2017

    

EMO, üniversitelerin Elektrik Mühendisliği ile Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olanların kamuya personel alımlarında yaşadığı sorunlara ilişkin olarak Yükseköğretim Kurumu’na yazı gönderdi. YÖK’ün Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunlarının aldığı derslere bağlı olmaksızın Elektrik Mühendisliği unvanıyla kamunun personel almasına yol açacak yazısına itiraz eden EMO; can ve mal güvenliği riski yaratılmaması için işbirliği yapılması çağrısında bulundu.

EMO`DAN REFERANDUM MEKTUBU 21.03.2017

    

EMO Enerji Daimi Komisyonu Başkanı Bülent Damar`ın Anayasa değişikliğine ilişkin değerlendirmelerini içeren mektubu EMO üyelerine gönderildi. Anayasa paketinin kabul edilmesi halinde TBMM’nin denetim yetkisinin kaldırılacağı ve enerji alanında artık denetim yapılamayacağı; yargı kurumlarında dava açılamayacağı ve basın bildirisi, gösteri, yürüyüş ve benzeri etkinliklerin gerçekleştirilemeyeceğine dikkat çekilen mektupta, “Dolayısı ile bizlere hiçbir söz hakkı olmayan, görüş bildiremeyen kitleler olarak yalnızca yapılanları seyretmek kalacak” uyarısında bulunuldu.

KKTC EMO`NUN GELENEKSEL GECESİ YAPILDI 19.03.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Elektrik Mühendisleri Odası’nın geleneksel balosuna davetli olarak katıldı. Yeşil, geleneksel gecede yaptığı konuşmada 16 Nisan’da Türkiye’de yapılacak Anayasa değişikliği oylamasının KKTC’yi de etkileyeceğini belirterek, Anayasa değişikliği hakkında bilgi verdi. Yeşil, Cumhurbaşkanı’nın partili olarak tarafsız olmayacağını, yargının Cumhurbaşkanı’na bağlanacağını, hükümetin tek kişiden ibaret olacağını, Meclis’in yürütmeyi dengeleme ve denetleme yetkisinin kalmayacağını anlattı.

NİHAT YURDAKULOL`U KAYBETTİK 17.03.2017

    

10. Dönem EMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Nihat Yurdakulol’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yurdakulol’un ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve EMO camiasına başsağlığı dileriz. Nihat Yurdakulol’un cenazesi 18 Mart 2017 Cumartesi günü İsmet Uğultürk camiinde kılınacak öğle namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

UM:AG SEMİNERLERİ BAŞLIYOR 16.03.2017

    

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın (um:ag) yazma, güzel konuşma, siyasal düşünceler tarihi ve felsefeye girişten; film, öykü ve teraryum atölyelerine dek uzanan geniş bir yelpazedeki seminerleri Nisan ayında başlıyor. Elektrik Mühendisleri Odası’nın um:ag ile imzaladığı protokol doğrultusunda seminerlerden indirimli olarak yararlanmak isteyen EMO üyeleri ve yakınları yazımızın devamındaki linke tıklayarak um:ag’a başvuru yapabilirler.

 


KANAL B- ANA HABER

27.01.2017
 


Çok Okunanlar


GENÇ MÜHENDİSLER İŞSİZ

ANAYASA VE MÜHENDİSLER

GENÇ MÜHENDİSLER İŞSİZ

BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNDE YOKSULLAŞMA SÜRECİ

EMO’DAN ÇOCUK KİTAPLARI SETİ

EMO’DAN ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ZİYARET

EKONOMİ BAKANLIĞI’NA ZİYARET

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU YAPILIYOR

BURSA`DA ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ÇALIŞTAYI YAPILDI

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ÇALIŞTAYI BURSA’DA YAPILIYOR

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri