MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 138  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KAHRAMANMARAŞ’TA ACI OLAY 04.08.2018

    

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personeli, EMO Üyesi Elektrik-Elektronik Mühendisi Nurettin Doğan ve Makine Mühendisi Tolga Ünlüdalgıçer, 3 Ağustos Cuma günü bakım yapmak üzere çıktıkları Kahramanmaraş Yedikuyular Kayak Merkezi’nde bulunan telesiyejlerden düşmüş, Ünlüdalgıçer hayatını kaybederken, Nurettin Doğan yaralanmıştır. Necip Fazıl Şehir Hastanesi`nde tedavi altına alınan meslektaşımız Nurettin Doğan, gerekli kontrollerin ardından dün akşam saatlerinde taburcu edilmiştir. Odamızı derin üzüntüye sevk eden olay nedeniyle Nurettin Doğan`a geçmiş olsun diyor, hayatını kaybeden Tolga Ünlüdalgıçer`in ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerimizi iletiyoruz.

EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI GAZİ İPEK KANAL B’YE KONUK OLDU 03.08.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, 2 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 16.30’da Kanal B’de Emre Saklıca’nın hazırlayıp sunduğu “Güncel” programına konuk oldu. Elektrik fiyatlarına yapılan zamlara ilişkin soruları yanıtlayan İpek, Türkiye’de uygulanan enerji politikaları konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Gazi İpek’in açıklamalarını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

EMO`NUN ZAM AÇIKLAMASI HALK TV`DE AKTARILDI 02.08.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) elektrik fiyatlarına yapılan zamlara ilişkin “Elektriğe Başkanlık Zammı Geldi” başlığı altında yaptığı basın açıklaması, 2 Ağustos 2018 tarihinde Halk TV’de hafta içi yayınlanan, Elif Şentürk’ün sunduğu, Haber Masası adı programda kamuoyuna aktarıldı. Haberi yazımın devamından izleyebilirsiniz.

EMO`NUN ELEKTRİK ZAMLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMASI HABERTÜRK TV`DE DUYURULDU 02.08.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) elektrik fiyatlarına yapılan zamlara ilişkin “Elektriğe Başkanlık Zammı Geldi” başlığı altında yaptığı açıklama, Habertürk’te; 2 Ağustos 2018 tarihinde yayınlanan haber bültenlerinde duyuruldu. EMO’nun, yüzde 9’luk artışla 230 kilovatsaatlik asgari elektrik tüketimi olan bir ailenin aylık faturasının 116 liraya çıktığı, böylece Aralık 2017’de aynı tüketim için 95 lira ödeyen bir ailenin artık 21 lira daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacağı değerlendirmesine yer verilen haberin tamamını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI GAZİ İPEK KANAL B YAYININA KATILACAK 02.08.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, 2 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 16.30’da Kanal B’de Emre Saklıca’nın hazırlayıp sunduğu “Güncel” programına katılarak, elektrik fiyatlarına yapılan zamla ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

ELEKTRİĞE BAŞKANLIK ZAMMI GELDİ 01.08.2018

    

Enflasyon hedefinin yüzde 13.4 olarak açıklandığı gün, doğalgaz ve elektrik fiyatlarına enflasyon hedefini yalanlayan zamlar yapıldı: Böylece 8 ayda elektrik fiyatlarındaki artış; konutlar için yüzde 22 olurken, diğer tarife gruplarında yüzde 25’i de aştı. Bir ailenin 230 kilovat saatlik asgari tüketim için aylık ödemesi gereken elektrik faturası da 94.75 liradan yüzde 22 artışla 115.62 kuruşa çıktı. EMO Yönetim Kurulu`nun yeni zamlar ile ilgili basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

10 EKİM ANKARA KATLİAMI KARAR DURUŞMASI BAŞLADI 31.07.2018

    

Türkiye’de gerçekleştirilen en kanlı terör saldırısı olan 10 Ekim Ankara Katliamı’nın karar duruşması, Sincan Cezaevi Kampusu Mahkeme Salonu’nda başladı. Karar duruşması, 31 Temmuz-2 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Başkan Yardımcısı Mehmet Turgut ve Yazman İbrahim Saral ilk gün mahkeme önüne giderek acılı ailelere destek verdi ve yaşamını yitiren 103 kişi ve sakat kalanlar için “adalet” talebinde bulundular.

KIBRIS EMO’DAN ZİYARET 30.07.2018

    

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Elektrik Mühendisleri Odası heyeti, 30 Temmuz 2018 tarihinde EMO Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Mesleki ve teknik konular, enerji verimliliği, bilimsel etkinlikler ve mesleki işbirliğine yönelik görüş alışverişi yapılırken, konuk heyetin Kıbrıs’ta ortak etkinlik düzenleme talebi EMO Yönetim Kurulu’nca olumlu karşılandı.

AĞITLARIMIZ, GÖZYAŞIMIZ, ACILARIMIZ VE ÖFKEMİZLE YOĞRULAN ADALET MÜCADELEMİZ HİÇ BİTMEYECEK! 30.07.2018

    

DİSK-KESK-TMMOB-TTB ve 10 EKİM DER, 31 Temmuz-2 Ağustos 2018 tarihleri arasında Sincan Cezaevi Kampusu Mahkeme Salonu’nda gerçekleştirilecek olan 10 Ekim Davası Karar duruşması öncesinde ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamada, karar duruşmasının Sincan’a kaçırılmasına tepki gösterilerek, “Katliamın tüm sorumluları yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar bu dava sürecek!” denildi.

YATAĞAN TERMİK SANTRALİNDEKİ KAZANIN NEDENİ BAKIM, ONARIM, YENİLEME ÇALIŞMALARININ YAPILMAMASI VE KAMUSAL DENETİM EKSİKLİĞİDİR 30.07.2018

    

EMO, KMO, MadenMO ve MMO; Yatağan Termik Santralı`nda yaşanan 2 işçinin yaşamını yitirdiği, 11 kişinin yaralandığı göçük felaketine ilişkin ortak bir açıklama yaptılar. Kazanın nedenleri ve iş kazalarının önlenmesine yönelik meslek örgütlerinin önerilerinin ortaya konulduğu açıklamada, işçi sağlığı ve güvenliğinin önemi üzerinde duruldu.

SİYASİ-TİCARİ RANTIN FATURASI ÇALIŞANLARA KESİLMESİN! 27.07.2018

    

703 sayılı KHK ile TRT’de uygulanmak istenen sürgün ve kadrolaşma harekatına izin verilmemesi çağrısı yapan EMO, TRT’de kamu ihale mevzuatı dışına çıkartılan alımlar yoluyla üstü örtülü bir özelleştirme uygulanmak istendiğine dikkat çekti. TRT’nin Anayasa’daki “tarafsızlık” yükümlülüğü çerçevesinde “özerk” olarak yapılandırılmasını isteyen EMO, TRT’nin dışarıdan aldığı yapımlara aktardığı kaynakların istihdam fazlalığını değil, var olan istihdamı atıl hale getiren yönetim anlayışını ortaya koyduğunu belirterek, “Yönetimsel sorumluluklar göz ardı edilip, fatura çalışanlara kesilmek istenmektedir” dedi.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE RAYLI SİSTEMLER ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI 22.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Elektrikli Araçlar ve Raylı Sistemler Çalışma Grubu ilk toplantısını yaptı. Çalışma Grubu’nun görev dağılımının bir sonraki toplantıda gerçekleştirilmesi kararlaştırılırken, elektrikli araçlar ve raylı sistemler konusunda Türkiye çapında bir envanter çıkartılması ve bu alandaki politikalara yönelik EMO’nun bakış açısının ortaya konulması amacıyla bir Ulaşım Raporu hazırlanması benimsendi.

ATEX ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI 22.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem ATEX Çalışma Grubu ilk toplantısını yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi. EMO İstanbul Şubesi’nden Özkan Karataş ATEX Çalışma Grubu Başkanı olurken, EMO Ankara Şubesi’nden Özgür Alaca Başkan Yardımcısı olarak belirlendi. İlk toplantıda parlayıcı ve patlayıcı ortamlarda güvenlik, bu alanda verilebilecek eğitimler ve ATEX Sempozyumu hazırlıkları ele alındı.

EMO ENERJİ DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI 21.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Enerji Daimi Komisyonu (EDK) ilk toplantısını yaparak, Geçici Yürütme Kurulu oluşturarak çalışmalarına başladı. Türkiye’de uygulanan enerji politikalarının değerlendirildiği toplantıda, Komisyon’un önümüzdeki dönemde yapacağı çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

EMO BİLİŞİM VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ KOMİSYONU TOPLANDI 21.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Bilişim ve İletişim Teknolojileri Komisyonu, ilk toplantısını yaptı. Komisyon görev dağılımının bir sonraki toplantıda gerçekleştirilmesi kararlaştırılırken, komisyonun çalışma program taslağı ve yürütülecek faaliyetlere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda bilişim ve iletişim alanında yaşanan gelişmeler değerlendirildi.

EMO’DAN PROF. HAMZAOĞLU’NA: ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ 20.07.2018

    

Kocaeli’nin Dilovası ve Kandıra ilçelerinde sanayi atıklarının insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini bilimsel sonuçlarıyla ortaya koyan, bu çalışmaları nedeniyle de EMO 42. Dönem Hasan Balıkçı Onur Ödülü’nü alan Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’nun Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü olarak Afrin Harekatı’na karşı yaptığı açıklama nedeniyle 5.5 aydır devam eden tutukluluk süreci, çıkarıldığı ilk duruşmada sona erdi.

TÜRK TELEKOM’A BİR GARİP EL KOYMA! 19.07.2018

    

EMO, Türk Telekom kriziyle ilgili açıklama yaparak, ortak girişim şirketi aracılığıyla OTAŞ’ın yüzde 55 hissesini devralmaya hazırlanan bankalardan kamu mevduatlarıyla hem kendilerini, hem de TT’yi kurtarmalarının beklendiğini kaydetti. TT’nin gelecek yıllarını da ipotek altına alacak şekilde borçlandırılacağı riskine karşı uyarıda bulunan EMO, TT Olağanüstü Genel Kurulu’nun bugün toplanacağına işaret ederek, Türkiye’nin iletişim altyapısı için her türlü idari önlem alınarak ve altın hisse hakları kullanılarak gereken müdahalelerin yapılmasını istedi. Açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

CUMHURBAŞKANLIĞI’NIN DDK KARARNAMESİNE TEPKİ 17.07.2018

    

TMMOB, Cumhurbaşkanlığı’nın Devlet Denetleme Kurulu (DDK) Kararnamesi ile kurulun yetkisinin genişletilmesine ve yöneticileri görevden uzaklaştırma düzenlemesine tepki gösterdi. Anayasa’da olmayan cezalandırıcı hususların “fiili hukuk” olarak yer almaya başladığına dikkat çeken TMMOB, “inceleme ve denetim” işlevini aşan düzenlemeyle DDK’nın yargının yerine geçirildiği, emek ve meslek örgütlerini “özel ve keyfi ceza hukukuna!” tabi kılmaya yöneldiği uyarısında bulundu. TMMOB, TBMM’yi “kanun yapma” yetkisine sahip çıkmaya; tüm demokratik kamuoyunu dayanışmaya çağırdı.

EMO BİLİRKİŞİLİK KOMİSYONU TOPLANDI 16.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bilirkişilik Komisyonu ilk toplantısını yaparak, görev dağılımını gerçekleştirdi. Komisyonda EMO İstanbul Şubesi’nden Taşkın Ünal Başkanlığa, Şahin Yılmaz Başkan Yardımcılığı’na getirilirken, Raportörlüğe ise EMO Ankara Şube Üyesi Nurçin Ünal seçildi. İlk toplantıda, bilirkişilik hak ve yetkileri ile sorunları ele alınarak, çalışma programı konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

EMO SMM DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI 15.07.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Serbest Müşavirlik Mühendislik (SMM) Daimi Komisyonu ilk toplantısını yaparak, görev dağılımını gerçekleştirdi. Komisyon Başkanlığı’na EMO Bursa Şubesi’nden Abdullah Büyükışıklar gelirken, EMO Ankara Şubesi’nden Mehmet Peker Başkan Yardımcılığı’na ve Nihal Kalender de Raportörlüğe seçildi. Komisyon en az ücretlerin belirlenmesinden SMM’lerin faaliyetleri, mesleki denetim, test-ölçüm sürecine ilişkin Olağanüstü Genel Kurula yönelik çalıştaylar ve yapılacak çalışmalara kadar uzanan bir dizi kararlar aldı.

 


KANAL B- GÜNCEL

03.08.2018
 


Çok Okunanlar


KAHRAMANMARAŞ’TA ACI OLAY

ELEKTRİĞE BAŞKANLIK ZAMMI GELDİ

ELEKTRİĞE BAŞKANLIK ZAMMI GELDİ

SİYASİ-TİCARİ RANTIN FATURASI ÇALIŞANLARA KESİLMESİN!

TÜRK TELEKOM’A BİR GARİP EL KOYMA!

TÜRK TELEKOM’A BİR GARİP EL KOYMA!

ATEX ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE RAYLI SİSTEMLER ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI

CUMHURBAŞKANLIĞI’NIN DDK KARARNAMESİNE TEPKİ

EMO ENERJİ DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri