MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 131  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

4. ATEX SEMPOZYUMU BAŞLIYOR 01.12.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin “4. ATEX (Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik) Sempozyumu”, 7-8 Aralık 2017 tarihlerinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Sempozyumda patlayıcı ortamlarla ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat, eğitim ve belgelendirme, işçi sağlığı ve iş güvenliği, kamusal denetim ve yeni teknolojiler konularının değerlendirileceği 4 oturum ve “ATEX Yönetmelikleri Kapsamında Denetim” başlıklı bir panel yapılacak. Yurtdışından çağrılı konuşmacıların da yer alacağı sempozyum sektör temsilcileri, üreticiler, çalışanlar ve uzmanları bir araya getirecek.

ELECO 2017, BİLİM VE AKIL VURGUSUYLA AÇILDI 30.11.2017

    

EMO Bursa Şubesi’nin; Uludağ Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) Türkiye Bölümü ile birlikte düzenlediği “10. Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisliği Konferansı (ELECO-2017)”, bilim ve akıl vurgusuyla açıldı. Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi’nde (BAOB) 3 gün sürecek olan etkinliğin ilk gününde yabancı ülkelerden gelen bilim insanlarının da yer aldığı davetli konuşmacıların bildiri sunumları gerçekleştirildi.

CHP’Lİ ÖZCAN’DAN EMO’YA ZİYARET 29.11.2017

    

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, 29 Kasım Çarşamba günü EMO Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder ve Sayman İbrahim Aksöz ile yaz saatinin kalıcılaştırılması uygulaması ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette yaz saati ile ilgili daha kapsamlı olarak yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.

FORUM: EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ OHAL’İ SORGULUYOR 28.11.2017

    

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin yürüttüğü “OHAL Değil Demokrasi İstiyoruz” kampanyası çerçevesinde, 2 Aralık Cumartesi günü İMO Teoman Öztürk Salonu’nda “Emek ve Demokrasi Güçleri OHAL’i Sorguluyor” konulu forum yapılacak. Emek ve meslek örgütlerinin yanı sıra siyasi parti temsilcilerinin de katılacağı forumda, OHAL döneminin bilançosunu yansıtan ortak rapor sunulacak.

EMO’DAN “TÜRK TELEKOM ÖZELLEŞTİRME RAPORU” 28.11.2017

    

EMO; Türk Telekom’da borcunu ödeyemez duruma düşen OTAŞ’ın tüm yönetim kurulu üyeliklerinin Ana Sözleşme’ye göre otomatikman düşmüş olduğunu, yeni atama yapılması gerektiğini bildirdi. Oger Grubu’ndan borcun tahsil edilememesi durumunda yükün bankaların ve kamunun üzerinde kalma riski olduğuna dikkat çeken EMO; sorumluların hesap vermesini istedi. Hisselerin rehin veriliş sürecini, imtiyaz sözleşmesi ve Ana Sözleşme karşısında kamunun yetkilerini, Türk Telekom’un mali ve altyapı durumunu, torba yasayla sağlanan affı inceleyen EMO’nun Türk Telekom Özelleştirme Raporu’na yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ELECO 2017 BURSA’DA YAPILACAK 27.11.2017

    

EMO Bursa Şubesi; 10. Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisliği Konferansı’nı (ELECO-2017) 30 Kasım-2 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirecek. BAOB Yerleşkesi’nde yapılacak konferans kapsamında 319 bildiri sunulacak. Dünyanın çeşitli üniversitelerinden bilim insanlarının katılacağı konferansta, güç elektroniğinden enerji sistemlerine, elektrikli makinalardan otomasyona, iletişimden elektromanyetik alana, nesnelerin internetinden akıllı sistemlere, sinyal işlemeden sensörlere, biyoelektronikten mekatroniğe kadar uzanan EMO’nun mesleki alanlarıyla ilgili konular ele alınacak.

BİLİRKİŞİLİK UYGULAMA EĞİTİCİLERİ EĞİTİMİ 27.11.2017

    

EMO’nun yeni yasal düzenlemeler çerçevesinde eğitmenlerini bilgilendirmek üzere düzenlediği “Bilirkişilik Uygulama Eğiticileri Eğitimi”, 27 Kasım 2017 tarihinde EMO Genel Merkezi’nde yapıldı. Uygulama eğitmenlerinin katıldığı toplantıda, sürecin gelişimi anlatılırken UYAP bilirkişi sistemi tanıtılarak, örnek olaylar eşliğinde incelemeler yapıldı.

10 EKİM ANKARA KATLİAMI DAVASI 24.11.2017

    

10 Ekim Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ne yönelik düzenlenen ve 107 yurttaşımızı katleden canlı bomba saldırısının faillerinin yargılandığı Ankara Tren Garı Katliamı Davası’nın 6. duruşması iki gün sürdü. Davanın açılmasının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen firari sanıklar bile halen yakalanamazken, avukatların soruşturmanın genişletilmesine yönelik talepleri de sonuçsuz kaldı. Mahkeme, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, bir sonraki duruşmayı 31 Ocak’a erteledi.

EMO AKREDİTASYON BELGESİNİ ALDI 24.11.2017

    

EMO’nun 45. Olağan Genel Kurulu’nda alınan karar gereğince sürdürdüğü A Tipi Muayene Kuruluşu olmasına yönelik akreditasyon çalışmaları başarıyla tamamlandı. Türkiye Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) TS EN ISO/IEC 17020:2012 Standardı’na göre “AB-0391-M” numarasıyla EMO İktisadi İşletmesi’nin akredite olduğuna ilişkin belge, 9 Kasım 2017 itibarıyla alındı. Böylece elektrik iç tesisat, topraklama, paratoner, toprak özgül direnci ile elektrik ve hidrolik tahrikli asansör muayene alanlarında akreditasyon gerçekleştirilmiş oldu.

AKKUYU NÜKLEER SANTRALI ÇED DAVASI 23.11.2017

    

TMMOB, TTB ve TBB’nin Akkuyu Nükleer Enerji Santralı’na ilişkin “ÇED olumlu” kararı ve ÇED Yönetmeliği’nin Geçici 1. Maddesi’ne ilişkin iptal istemi içeren davanın duruşması Danıştay’da yapıldı. Duruşmada, bilirkişi raporundaki çelişkiler ve hatalı değerlendirmeler ortaya konulurken, ÇED raporundaki sahteciliğe de dikkat çekildi. Nükleer santral projesinin yaratacağı riskler anlatılırken, davaya siyasetçilerin müdahale etmemesi gerektiği vurgulandı.

EEMKON 2017 BAŞLADI 16.11.2017

    

EMO İstanbul Şubesi’nce düzenlenen “Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi (EEMKON)” 16 Kasım’da Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde başladı. Açılış töreninde ülkemizin istihdam, sanayileşme ve eğitim sorunlarına dikkat çekildi. Bilimsel eğitimin gerekliliği vurgulanan konuşmalarda, mühendislerin istihdam sorunları da gündeme getirildi. Açılış konuşmalarında; bilimsel, teknik ve kamu yararına mühendislik mesleğinin uygulanması noktasında mücadele yürüten TMMOB ve EMO’ya yönelik haksız eleştirilere de yanıtlar verildi.

EEMKON BAŞLIYOR 13.11.2017

    

EMO İstanbul Şubesi tarafından “Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi (EEMKON 2017), 16-18 Kasım’da yapılacak. Kongrede, “Biyomedikal Mühendisliği”, “Elektrik ve Kontrol Mühendisliği”, “Elektronik Sanayi”, “Enerji Politikaları”, “İletişim Teknolojileri”, “Kent ve Elektrik” ile “Mühendislik Eğitimi” başlıklı 7 ayrı sempozyum gerçekleştirilecek. Etkinlikte toplam 55 oturumda 234 bildiri sunulacak; nükleer enerji ve iletişim teknolojilerine yönelik 4 panel, biyomedikal alanında 1 forum ve mühendislik eğitimiyle ilgili de 1 panel-forum düzenlenecek.

KENTLERİMİZİ, TARİHİMİZİ VE DOĞAMIZI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ! 09.11.2017

    

TMMOB; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehircilik Şurası’nda mühendis, mimar ve şehir plancılarının örgütlülüğünü hedef alan itham ve tehditlerini kınadı. “Siyasi hayatlarının her dönemini kendi geçmişlerini inkar ederek, kendi yaptıklarını yalanlayarak, hatalarının sorumluluğunu reddederek geçirenler, son günlerde doğaya ve şehirlere karşı işledikleri suçları da başka kesimlere yıkmaya çalışıyor” denilen açıklamada, tüm saldırılara rağmen TMMOB’nin kamu ve toplum yararı için çabalamaya devam edeceği bildirildi.

9. YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU YAPILDI 06.11.2017

    

EMO Antalya Şubesi’nce 9. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi (YEKSEM), 3-5 Kasım 2017`de gerçekleştirildi. Yenilenebilir enerji kaynaklarının mevcut durumunun ortaya konulduğu, geleceğe ilişkin tahmin ve beklentilerin paylaşıldığı sempozyumda; 9 oturumda 41 bildiri sunuldu. Yoğun katılımın olduğu sempozyumda “Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri”, “Yenilenebilir Enerji Sektöründe Hedefler, Sorunlar, Geleceğe Bakış”, “Solar Çatı Pazarı, YEK Yatırımlarında Yerli Üretim ve Destekler” başlıklı 3 panel yapıldı. Etkinlik, Forum/Serbest Kürsü ile sona erdi.

EMO’DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL İSTEMİNE RET 06.11.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın Olağanüstü Genel Kurul’a gitmesine yönelik Sulh Hukuk Mahkemesi nezdinde açılan dava, 6 Kasım 2017 tarihinde yapılan ilk duruşmada reddedildi. Ankara 6. Sulh Hukuk Mahkemesi, olağanüstü genel kurul istemiyle ilgili davanın idari yargının görev alanında olduğunu bildirerek, “dava şartı yokluğu”na hükmetti.

AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ’NDE ÇALIŞMALAR YASA DIŞI BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR 04.11.2017

    

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu, Elektrik Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası ve Kimya Mühendisleri Odası`nın Mersin şubeleri tarafından desteklenen Mersin Nükleer Karşıtı Platform 2 Kasım 2017 tarihinde EMO Mersin Şubesi önünde bir araya gelerek Akkuyu Nükleer Güç Santrali için alınan ÇED olumlu Raporuna karşı Danıştay’a açılan ve 22 Kasım 2017 günü duruşması görülecek dava ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

“OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ İSTİYORUZ!” KAMPANYASI 03.11.2017

    

TMMOB, DİSK, KESK ve TTB; “OHAL Değil, Demokrasi İstiyoruz” kampanyası başlattı. Yaptıkları ortak basın açıklamasında, “15 Temmuz darbe girişimi başarısız olsa da, 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL ve KHK Rejimi ile AKP’nin fiili darbesine dönüşerek bir rejim değişikliğine giden yol açılmıştır” denildi. Toplumun tüm kesimlerini OHAL rejimine karşı mücadeleye çağıran 4 demokratik kitle örgütü, öncelikli amacı da 20 Ocak 2018 tarihinde OHAL’in bir kere daha uzatılmaması olarak ortaya koydu.

9. YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU BAŞLADI 03.11.2017

    

EMO Antalya Şubesi tarafından düzenlenen 9. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi (YEKSEM), 3 Kasım 2017 tarihinde başladı. Açılış konuşmalarında, yenilenebilir enerji kaynakları alanında Türkiye’nin potansiyeline dikkat çekilirken, bu alanda teknoloji üretiminin gerekliliği vurgulandı. Teknolojik gelişimin sağlanabilmesinde bilimsel ve laik eğitimin zorunlu olduğu kaydedildi. Enerjinin toplumsal ve ekonomik yaşamdaki belirleyiciliği anımsatılırken, bu gelişimin insanlığı ve uygarlığı tüketici bir noktaya gelmesinden duyulan endişeler de dile getirildi.

İBRAHİM AKSÖZ KANAL B’YE KONUK OLDU 01.11.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Saymanı İbrahim Aksöz, 1 Kasım 2017 Çarşamba günü, saat 16.00’da Kanal B’de canlı yayınlanan, Emre Saklıca’nın hazırlayıp sunduğu “Güncel” programına konuk oldu. Kalıcı yaz saati uygulamasına ilişkin Saklıca’nın sorularını yanıtlayan Aksöz, uygulamanın enerji tüketiminde artışa neden olduğuna dikkat çekerek, uygulamaya dayanak gösterilen ancak kamuoyuna açıklanmayan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) hazırladığı raporu değerlendirdi. Aksöz’ün açıklamalarını yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

İBRAHİM AKSÖZ KANAL B YAYININA KATILACAK 01.11.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Saymanı İbrahim Aksöz, 1 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 16.00’da Kanal B’de Emre Saklıca’nın hazırlayıp sunduğu “Güncel” programına katılarak, yaz saati ve enerji politikaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

 


KANAL B- GÜNCEL

01.11.2017
 


Çok Okunanlar


EMO’DAN “TÜRK TELEKOM ÖZELLEŞTİRME RAPORU”

EMO AKREDİTASYON BELGESİNİ ALDI

EEMKON BAŞLIYOR

EEMKON 2017 BAŞLADI

BİLİRKİŞİLİK UYGULAMA EĞİTİCİLERİ EĞİTİMİ

AKKUYU NÜKLEER SANTRALI ÇED DAVASI

ELECO 2017, BİLİM VE AKIL VURGUSUYLA AÇILDI

4. ATEX SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

ELECO 2017 BURSA’DA YAPILACAK

İŞ EKİPMANLARI KONTROLÜNDE MÜHENDİS YETKİSİ YOK SAYILAMAZ!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri