MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ADANA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADANA   HATAY   OSMANİYE 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
YALNIZ DEĞİLSİN

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 58  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

NÜKLEER ÇÖZÜM DEĞİL, TEHDİTTİR! YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR! 05.08.2019

    

Adana Nükleer Karşıtı Platform (NKP) olarak, Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atılmasının 74. yıldönümünde nükleer silahlanmaya ve nükleer santrallara karşı herkesi mücadeleye davet ediyoruz!

TEOMAN ÖZTÜRK`Ü ANIYORUZ 11.07.2019

    

TMMOB’nin unutulmaz Başkanı Teoman ÖZTÜRK’ü ölümünün 25. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

ÇORLU TREN KAZASININ BİRİNCİ YILINDA KAYBETTİKLERİMİZİ ANIYOR, SORUMLULARIN HAK ETTİKLERİ BİÇİMDE CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ! 08.07.2019

    

8 Temmuz 2018 tarihinde yaşanan ve 25 kişinin hayatını kaybettiği Çorlu Tren Kazasının 1. yıldönümü nedeniyle TMMOB Yönetim Kurulu Emin Koramaz tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

SİVAS KATLİAMINI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ 02.07.2019

    

Bundan 26 yıl önce Sivas`ta katledilen aydın, sanatçı ve yurttaşlarımızı saygı ve özlemle anıyoruz. Gericiliğin karanlığına ve zorbalığına karşı, eşitliği, özgürlüğü ve kardeşliği savunmaya devam edeceğiz

SON 1 YILLIK ELEKTRİK ZAMMI YÜZDE 42‘YE ULAŞTI 01.07.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu, 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik tarifesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Yeni tarife ile konut faturalarına yüzde 15 zam uygulanması ile, son bir yıllık dönemdeki zam oranı yüzde 42`ye ulaştı. 4 kişilik bir ailenin asgari tüketimine göre elektrik faturası 1 yıllık dönemde 42 TL zam yapıldı ve 142.2 TL’ye yükseldi.

TS 8737 YAPI RUHSATI STANDARDININ YÜRÜTMESİ DURDURULDU 21.06.2019

    

Danıştay 6. Dairesi, yapı ruhsatlarından “yapı sahibinin, müteahhidinin, şantiye şefinin, denetçilerin ve proje müelliflerinin ıslak imzalarını” kaldıran TS 8737 Yapı Ruhsatı Standardı ve standarda ilişkin tebliğin 2. maddesinin yürütmesini durdurdu. Mahkeme kararında, “yapılaşmaya ilişkin sürecin can ve mal güvenliği açısından hayati olduğu dikkate alındığında, fenni mesullerin, şantiye şeflerinin ve proje müelliflerinin yapı ruhsatlarında imzalarının bulunmasının son derece önemli olduğu” vurgulandı.

`ELEKTRİĞE DAHA FAZLA ZAM YAPILMAMASINI UMUYORUZ.` 18.06.2019

    

Adana yerel gazetelerinden 7/24 Medya gazetesinin 25 Haziran 2019 tarihinde Şube Başkanımız Mehmet MAK ile yaptığı röportaja ilişkin haber görsellerdedir.

TÜM BABALARIMIZIN BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN 16.06.2019

    

GERİCİ YALANLARA VE SALDIRGANLIĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ! 15.06.2019

    

Mardin`de gerçekleştirilecek olan TMMOB Yerel Kadın Kurultayının gerici basın yayın organları tarafından hedef gösterilmesine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

GEZİ DİRENİŞİ 6 YAŞINDA 01.06.2019

    

İstanbul’da 2013 yılında Gezi Parkı`na Topçu Kışlası yapılması için başlatılan inşaat çalışmalarını protesto için düzenlenen, güvenlik güçlerinin sert müdahalesinin ardından da adım adım tüm Türkiye’ye yayılan en büyük halk eylemi 6 yaşında. Eşitlik, özgürlük ve demokrasi özlemiyle; baskı, şiddet ve zorbalığa karşı direnişin adı olan Gezi’yi unutmadık, unutmayacağız.

ŞUBEMİZ YÖNETİM KURULU, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ADANA İL MÜDÜRÜ HASAN METİN`İ ZİYARET ETMİŞTİR. 29.05.2019

    

Şubemiz Yönetim Kurulu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Adana İl Müdürü Hasan METİN`i ziyaret etmiştir. Yönetim Kurulumuzun ziyaretinde başarı dileklerimiz iletildi ve kurumsal ilişkilerimizin güçlendirilmesi konusu görüşüldü. Ev sahipliği için Sayın METİN`e teşekkür ederiz.

İSKENDERUN TEMSİLCİLİĞİMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ BAŞLADI. 24.05.2019

    

MİSEM kapsamında YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi İskenderun Temsilciliğimizde başlamıştır. MİSEM Eğitmeni Elektrik Mühendisi Selçuk ÖZDOĞAN`ın anlatımıyla gerçekleştirilen eğitime 19 üyemiz katılmaktadır. Açılış konuşmasını Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MAK`ın yaptığı eğitim 3 gün boyunca devam edecektir. Trafo tesisine gidilip, somut örneklendirmeler yapılacaktır.

TRT’DE İSTİHDAM FAZLASI PERSONEL YOKTUR!.. 24.05.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Haber-Sen, TRT Ankara Radyosu önünde ortak bir açıklama yaparak, TRT’de 169 çalışanın “İstihdam Fazlası Personel” olarak belirlenmesine tepki gösterdi. Uygulamanın kamu yönetiminde etik ve liyakat ilkelerine aykırı olduğu, kurumsal hafızayı yok edeceği uyarısı yapılan açıklamada, yetişmiş, deneyimli emekçilerin tasfiyesinden vazgeçilmesi ve TRT’nin özerk, demokratik ve kamusal yayın yapacak bir kurumsal yapıya kavuşturulması istendi.

360 ° ENERJİ TEKNİK SEMİNERİ ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 22.05.2019

    

Şubemiz ve Beta Transformatör Elektromekanik San. Tic. Ltd. Şti. firması işbirliği ile 21 Mayıs 2019 Salı günü saat: 17.00-19.00 saatleri arasında Şubemiz toplantı salonunda “360° ENERJİ” konulu seminer yapılmıştır. Sunumları için Sayın Soner BUĞDAYCI, Onur ÖZTÜRK ve Kutal EKİNCİ`nin şahsında Beta Transformatör`e teşekkür ederiz.

ŞUBEMİZ YÖNETİM KURULU, SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI AKİF KEMAL AKAY`I ZİYARET ETMİŞTİR. 22.05.2019

    

Şubemiz Yönetim Kurulu, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal AKAY`ı ziyaret etmiştir. Görüşmede başarı dileklerimiz iletildi. Seyhan ilçemiz ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. EMO Adana Şubesi olarak, teknik konularla ilgili görev ve yardıma hazır olduğumuz belirtildi. Nazik ev sahipliği ve yakın ilgisi için Sayın AKAY`a teşekkür ederiz.

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI`NI KUTLUYORUZ. 19.05.2019

    

Emperyalizme karşı 100 yıl önce yakılan Cumhuriyet meşalesinin izindeyiz!

YÜZ KARASI DEĞİL KÖMÜR KARASI...SOMA UNUTULMADI 13.05.2019

    

Soma madenci katliamının üzerinden 5 yıl geçti. 13 Mayıs 2014 tarihinde 301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma Katliamı sonrası Türkiye’de iş cinayetleri bitmedi.

TÜM ANNELERİMİZİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN! 11.05.2019

    

Dünyanın en kutsal görevini üstlenen, emeği sevgiye, umudu gerçeğe dönüştüren ve yüreği sevgiyle çarpan Saygıdeğer Annelerimizin ANNELER GÜNܒnü kutlarız.

360 ° ENERJİ TEKNİK SEMİNERİ 10.05.2019

    

Şubemiz ve Beta Transformatör Elektromekanik San. Tic. Ltd. Şti. firması işbirliği ile 21 Mayıs 2019 Salı günü saat: 17.00-19.00 saatleri arasında Şubemiz toplantı salonunda “360° ENERJİ” konulu teknik seminer verilecektir. Seminere tüm üyelerimiz davetlidir. Seminer konularına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

MESLEK TANITIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİ 08.05.2019

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MAK, Şubemiz Yönetim Kurulu Yazmanı Fikriye YAMAN, Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Emir KAVİ ve Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu önceki Başkanı Semih KARADEMİR Çözüm Akademi Okulları öğrencileri ile bir araya gelerek; üniversite ve meslek seçimlerinde Elektrik Mühendisliği, Makina Mühendisliği ve Ziraat Mühendisliği meslek alanlarında neler yapabilecekleri ile ilgili tecrübelerini aktarmışlardır.

 


EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


NÜKLEER ÇÖZÜM DEĞİL, TEHDİTTİR! YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR!

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri