MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ADANA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADANA   HATAY   OSMANİYE 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
YALNIZ DEĞİLSİN

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 59  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

TMMOB ADANA İKK TOPLANTISI 10.10.2019

    

09.10.2019 tarihinde Şubemizde TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirilmiştir.

BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİ - `REMİX İLE SOLİDİTY KODLAMAYA GİRİŞ` 07.10.2019

    

4 Ekim 2019 Cuma günü Şubemizde EMO Adana Şubesi ve BMO Adana Temsilciliğinin ortaklığında Blockchain Teknolojisi - `Remix ile Solidity Kodlamaya Giriş` semineri düzenlendi.Seminerin açılış konuşmasını Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MAK yaptı. Bilgisayar Mühendisi Doruk Özdemir‘in sunumuyla gerçekleşen seminer uygulama kısmıyla sona erdi.

EMO-GENÇ TANIŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ 07.10.2019

    

Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencilerinin Şubemiz Yönetim Kurulu üyeleri ve Şubemiz Personelleri ile tanışmaları, kendi aralarında kaynaşmaları için 5 Ekim 2019 tarihinde EMO Adana Şubesi`nde tanışma kokteyli düzenlendi. Toplantıda TMMOB ve EMO çalışmalarından ve görevlerinden bahsedildi. Emo-Genç Komisyonu çalışması hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. Dönem içinde yapılması planlanan etkinlikler görüşüldü. Tanışma Etkinliği verimli bir şekilde gerçekleştirildi.

MEME KANSERİ FARKINDALIK VE BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ 04.10.2019

    

Şubemizde kadınlara yönelik Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Etkinliği 1 Ekim saat 18:00 da düzenlendi. Etkinlik açılış konuşmasında Şubemiz Yönetim Kurulu Yazmanı Fikriye YAMAN “EMO Adana Şubesi olarak teknik seminerler dışında hayatın her alanında üyelerimize etkinlikler yapılacağını dile getirmiş ve bu proje bir tek arkadaşımıza dahi fayda sağlayacaksa bizim için amacına ulaşmış olacaktır” dedi. Etkinlik sunum ve sonundaki soru cevap şeklindeki formatıyla oldukça verimli geçmiş ve üyelerimizden de destek almıştır. Sunumu ve doyurucu cevapları için Sn. Prof. Dr Tarık Zafer NURSAL’a teşekkürlerimizi sunarız.

ELEKTRİKTE ZAMLAR HIZ KESMİYOR 01.10.2019

    

Elektrik fiyatlarına 1 Ekim 2019’dan geçerli olmak üzere yüzde 14.9 oranında zam yapıldı. Temmuz ayında yapılan yüzde 15 zamla birlikte bu yıl içinde yapılan zam yüzde 32’ye ulaştı. Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) 230 kilovatsaat asgari tüketim tutarı üzerinden yaptığı hesaplamaya göre 4 kişilik bir ailenin aylık elektrik faturası 142 liradan 163 liraya çıktı. Yeni zamlarla ilgili basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB ADANA İKK - ULAŞIM ÇALISMA GRUBU TOPLANTISI 27 EYLÜL 2019 TARİHİNDE ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. 28.09.2019

    

BMO-GENÇ KOMİSYONU TANIŞMA TOPLANTISI 28 EYLÜL 2019 TARİHİNDE ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 28.09.2019

    

Bilgisayar Mühendisleri Odası Adana İl Temsilcileri ile Çukurova Üniversitesi, Adana AT Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencilerinin katıldığı tanışma toplantısı, tanışma ve sonrasında dönem içi etkinliklerin planlanması ile son buldu.

İLETİŞİMDEKİ DEPREM DAHA YIKICI OLDU! 27.09.2019

    

İstanbul’da 26 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen depremin ardından haberleşmenin kesintiye uğramasıyla ilgili açıklama yapan EMO, iletişim altyapısındaki yetersizlikler, acil durumlara karşı hazırlıksızlık ve yapı denetim sistemindeki sıkıntılar göz önüne alındığında, süreç böyle devam ederse yüksek şiddetli bir depremde çok büyük zararlar meydana geleceği uyarısında bulundu. Açıklamada, doğa olaylarının afete dönüşmemesi için önlem alınarak özellikle hastaneler, itfaiye istasyonları, haberleşme, su ve elektrik hizmeti veren kritik birimlerin deprem sonrasında da çalışabilirliğinin sağlanması gerektiği vurgulandı.

FİRMA SEMİNERİ 26.09.2019

    

Şubemiz, Doğru Mühendislik ile EAÇ Enerji Analizi ve Çözümleri Firmaları işbirliği ile 25 Eylül 2019 Çarşamba günü saat: 17.30-20.00 saatleri arasında Şubemiz toplantı salonunda “Kompanzasyon ve Harmonikler” konulu teknik seminer gerçekleştirilmiştir.

MEME KANSERİ FARKINDALIK VE BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ 25.09.2019

    

EMO Adana Şubesi olarak üyelerimizin yaşamın her alanı ile ilgili olarak bilinçlenmesine ve kendini geliştirmesine yönelik seminerler düzenlemekteyiz. Bu doğrultuda 1 Ekim 2019 Salı günü saat 18:00 da Şubemizde kadınlara yönelik ` Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme` Semineri düzenlenecektir.

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ 20.09.2019

    

MİSEM kapsamında düzenlenen Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi Şubemiz Eğitim Salonunda başladı. 20-22 Eylül 2019 tarihleri arasında devam edecek eğitimin açılış konuşmasını Şubemiz Müdürü Kamil BAHÇECİ yaptı. MİSEM Eğitmeni Taner İRİZ`in sunumunda düzenlenen eğitime 29 üyemiz katılmaktadır.

KOMPANZASYON VE HARMONİKLER TEKNİK SEMİNERİ 19.09.2019

    

Şubemiz, EAÇ Enerji Analizi Ve Çözümleri Ve Doğru Mühendislik Firmaları işbirliği ile 25 Eylül 2019 Çarşamba günü saat: 17.30-19.30 saatleri arasında Şubemiz toplantı salonunda “Kompanzasyon ve Harmonikler” konulu teknik seminer verilecektir. Seminere tüm üyelerimiz davetlidir. Seminer konularına afişten ulaşabilirsiniz.

FLUKE FİRMASI İLE `TESİSLERDE ARIZA GİDERME VE ELEKTRİKSEL GÜVENLİK YÖNTEMLERİ` SEMİNERİ DÜZENLENDİ 19.09.2019

    

Şubemiz, FLUKE ve NETES Mühendislik firması işbirliği ile 19 Eylül 2019 Çarşamba günü, `Tesislerde Arıza Giderme ve Elektriksel Güvenlik Yöntemleri` Semineri düzenlendi. Seminerde açılış konuşmasını Şubemiz Yönetim Kurulu Yazmanı Fikriye Yaman gerçekleştirdi. Açılışın ardından Muzaffer Tüntül katılımcılara sırası ile; `Endüstride Bakım Konseptleri`, `Test ve Ölçüm`,`Termal Kamera ve Vibrasyon Test Cihazları ile Kestirimci Bakım Uygulamaları` ve `Güç Kalitesi Analizörü ve Scopemetre ile Kestirimci Bakım Uygulamaları` konu başlıklarında bilgilendirmeler yapıldı.

SMM ÜYE TOPLANTISI YAPILDI 13.09.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Adana Şubesi tarafından 12 Eylül 2019 tarihinde Serbest Müşavir Mühendislik (SMM) hizmetlerini yürüten üyelere yönelik olarak “SMM Üye Toplantısı” gerçekleştirildi

BUGÜN YAŞADIĞIMIZ TÜRKİYE, 12 EYLÜL ASKERİ DARBESİ’NİN BAKİYESİDİR 12.09.2019

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 12 Eylül Faşist Askeri Darbesinin 39. yıl dönümü nedeniyle 11 Eylül 2019 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

TRAFO MERKEZLERİ TASARIMI (36KV`A KADAR) EĞİTİMİ 06.09.2019

    

27-28 Eylül 2019 tarihlerinde EMO Adana Şubemizde Trafo Merkezleri Tasarımı (36kV`a Kadar) Eğitimi düzenlenmesi planlanmaktadır.

EMO`DAN ANKET ÇALIŞMASI: KRİZ MÜHENDİSLERİ NASIL ETKİLİYOR? 04.09.2019

    

EMO, ekonomik krizin meslek alanlarımız ve mühendislere etkilerini araştırmak üzere bir anket çalışması başlattı. EMO üyelerinin katılabileceği anketle iş bulma ve çalışma hayatında karşılaşılan zorluklar, kriz koşullarının yaşam standartlarına yansımaları, krizden erkeklere oranla daha çok etkilenen kadın mühendislerin yaşadıkları ve genç nüfusta giderek yükselen işsizlik karşısında yeni mezun mühendislerin durumu mercek altına alınacak. Ayrıntılı bilgi ve ankete, yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ADANA’NIN KENT İÇİ TRAFİK SORUNLARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASINA KATILDIK. 03.09.2019

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu Ulaşım Çalışma Grubu, ulaşımda araçların değil insanın odak noktası olduğu, çok boyutlu ve çok disiplinli çözümlerin geliştirilmesi gerektiği bilinciyle çalışmaların sürdürülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

ÇOCUKLARIMIZA BARIŞ İÇİNDE BİR ÜLKE VE DÜNYA BIRAKMAK İÇİN SAVAŞ POLİTİKALARINA GEÇİT VERMEYECEĞİZ! 02.09.2019

    

1 Eylül Dünya Barış Günü`nde DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından gerçekleştirilen ortak basın açıklamasıyla tüm dünyada çatışmaların durdurulması ve barış çağrısı yapıldı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN. 29.08.2019

    

Emperyalist işgalcilere karşı kazanılan Kurtuluş Savaşı`nın 97. yıl dönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

 


EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


MEME KANSERİ FARKINDALIK VE BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

EMO-GENÇ TANIŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

BMO-GENÇ KOMİSYONU TANIŞMA TOPLANTISI 28 EYLÜL 2019 TARİHİNDE ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİ - `REMİX İLE SOLİDİTY KODLAMAYA GİRİŞ`

FİRMA SEMİNERİ

TMMOB ADANA İKK TOPLANTISI

TMMOB ADANA İKK - ULAŞIM ÇALISMA GRUBU TOPLANTISI 27 EYLÜL 2019 TARİHİNDE ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

MEME KANSERİ FARKINDALIK VE BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ

İLETİŞİMDEKİ DEPREM DAHA YIKICI OLDU!

ELEKTRİKTE ZAMLAR HIZ KESMİYOR

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri