MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ADANA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADANA   HATAY   OSMANİYE 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 46  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

BASIN AÇIKLAMASI VE `DEPREME DUYARLIK SERGİSİ`: ÜLKEMİZİN YÜZDE 92’Sİ DEPREM RİSKİ ALTINDA. 16.08.2017

    

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 18. Yıldönümü nedeni ile İMO Adana Şubesi`nde basın açıklaması ve “Depreme Duyarlık Sergisi” açılışı gerçekleştirildi.

ŞUBEMİZDE SMM KOMİSYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ 09.08.2017

    

08.08.2017 tarihinde şubemizde SMM Komisyonu toplantısı yapıldı. Toplantıya EMO Adana Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MAK, Yönetim Kurulu üyemiz Bilal Tanburoğlu ve SMM üyelerimiz katıldı. Bölgemizde SMM üyelerimizin yaşadığı sorunlar konuşuldu, tartışıldı.

YEKA İHALESİ TALAN PROJESİ OLMAMALIDIR. 09.08.2017

    

Türkiye’nin son dönemlerde diplomatik sorunlar yaşandığı Almanya’ya ait Siemens ile Türkerler ve Kalyon şirketlerinin kurduğu birlik 1000 megavat (MW) gücünde rüzgar santrali kurmaya hak kazandı.

HİROŞİMA VE NAGAZAKİ ATOM BOMBA FACİALARINI UNUTMADIK. 06.08.2017

    

ELEKTRİK DAĞITIMINA ÖZEL DENETİM İPTAL EDİLDİ 02.08.2017

    

Danıştay EMO’nun açtığı davada, elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinin özel denetim şirketlerince denetlenmesine ilişkin yönetmeliği iptal etti. EMO Yönetim Kurulu açıklamasında, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay`dan çıkan kararlara karşın kamunun asli görevi olan elektrik üretim ve dağıtım şirketlerini denetleme işini özel şirketlere devretme ısrarından vazgeçilmesi istendi. `Kamunun acilen sorumluluk olarak bu denetimleri gerçekleştirecek altyapıyı sağlaması ve denetim sorumluluğunu yerine getirmesi, denetim sonucundaki olumsuzluklar karşısında gerekli yaptırımları uygulaması ve daha da önemlisi bu cezaları kamuoyuna duyurması gerekmektedir` dendi.

PLANLI ALANLAR TİP İMAR YÖNETMELİĞİ’NE YÜRÜTMEYİ DURDURMA 28.07.2017

    

TMMOB’nin açtığı dava üzerine Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği’nin bazı hükümlerinin yürütmesi durduruldu. Danıştay’ın düzenlemedeki hukuka aykırılıkları sıraladığı 149 sayfalık gerekçeli kararı; planlama ve şehircilik konusunda kamu yararı ilkesini gözeterek mücadele veren TMMOB’nin haklılığını bir kez daha ortaya koydu.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 2017 TERCİH REHBERİ 24.07.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), bu yıl üniversite sınavlarına giren ve EMO`nun meslek alanlarından tercih yapmak isteyen öğrencilere yönelik olarak bir rehber hazırladı. Bölümler, kontenjanlar, mezun sayıları ile mesleğe ilişkin bilgilerin yer aldığı dokümanlarımıza yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

AKKUYU’DA SAHTE İMZALI ÇED RAPORU DAVASINDA TMMOB’NİN “EHLİYETİ” KABUL EDİLDİ 24.07.2017

    

TMMOB’nin, Akkuyu Nükleer Santralı için sahte imzalı ÇED Raporu hazırlayan firmanın yeterlik belgesinin ve olumlu ÇED Raporu’nun iptali istemiyle açtığı davada taraf olmadığı gerekçesiyle “ehliyet” yönünden verilen ret kararı Danıştay tarafından bozuldu. Bu karar çerçevesinde nükleer santral olumlu ÇED Raporu ile ilgili iptal istemi esastan ele alınacak.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ 461. SAYI YAYIMLANDI. 19.07.2017

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi’nin 461. sayısı, “EMO-Mühendislerin Durumu ve Mesleki Alan Araştırması” sonuçlarını kapsayan özel bir sayı olarak yayımlandı. “Genç Mühendisler İşsiz!” kapağıyla yayımlanan dergide, mühendis emeğinin dönüşümü, mühendislerin işçileşmesi, mühendis işsizliğinin siyasal ve ekonomik bağlantılarını ele alan yazılar yer alıyor. “EMO’nun Meslek Alanındaki Üniversiteler, Öğrenciler ve Rakamlarla Baraj Uygulamasının Sonuçları” başlıklı çalışma da üniversite tercihinde bulunacak öğrencilere yön gösterecek ipuçları içeriyor.

İSKENDERUN TEMSİLCİLİĞİMİZ BEP TR-II ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. 18.07.2017

    

18 TEMMUZ 2017 TARİHİNDE TEMSİLCİLİĞİMİZ EĞİTİM SALONUNDA ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ KAMİL BAHÇECİ`NİN SUNUMUNU YAPTIĞI BEP TR-II ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. 1 GÜN SÜREN EĞİTİMDE BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMEĞİ ANLATILDI, KATILIMCILARLA BİRLİKTE PROGRAM ÜZERİNDE UYGULAMA YAPILDI.

BASIN AÇIKLAMASI: TÜRK TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KRİZİNE DÖNDÜ! 18.07.2017

    

Oger Grubu`nun özelleştirme bedeli için aldığı krediye karşılık Türk Telekom hisselerini rehin bırakması ve bu borcu da ödeyemez duruma gelmesiyle başlayan kriz çalışan krizine döndürüldü. `Türk Telekom’un karlılığından bugüne kadar şirket sermayedarları sonuna kadar yararlanmış, şimdi yönetim anlayışının yarattığı zararın bedeli çalışanlara ödettirilmek istenmektedir` diyerek tepkisini ortaya koyan EMO Yönetim Kurulu, deneyimli kadroların tasfiyesinin yönetimsel anlamda zafiyet yaratacağı uyarısı yaptı.

HATAY TEMSİLCİLİĞİMİZ BEP TR-II ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. 17.07.2017

    

17 TEMMUZ 2017 TARİHİNDE TEMSİLCİLİĞİMİZ EĞİTİM SALONUNDA ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ KAMİL BAHÇECİ`NİN SUNUMUNU YAPTIĞI BEP TR-II ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. 1 GÜN SÜREN EĞİTİMDE BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMEĞİ ANLATILDI, KATILIMCILARLA BİRLİKTE PROGRAM ÜZERİNDE UYGULAMA YAPILDI.

ŞUBEMİZDE BEP TR II ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. 12.07.2017

    

12 TEMMUZ 2017 TARİHİNDE ŞUBEMİZ EĞİTİM SALONUNDA ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ KAMİL BAHÇECİ`NİN SUNUMU İLE BEP TR 2 ORYANTASYON EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. 1 GÜN SÜREN EĞİTİMDE BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMEĞİ ANLATILDI, KATILIMCILARLA BİRLİKTE UYGULAMA YAPILDI.

TEOMAN ÖZTÜRK`Ü ANIYORUZ... 10.07.2017

    

TMMOB’nin bugünkü toplumcu çizgisinin yaratıcılarından, 1973-1980 dönemi TMMOB Başkanı Teoman Öztürk ölümünün 23. yılında (11 Temmuz 2017) Karşıyaka`daki anıt mezarı başında ve İMO`da düzenlenecek `AKP Neden TMMOB`ye saldırıyor` başlıklı forumla anılacak.

ŞANTİYE ŞEFLİĞİ EĞİTİMİ 08.07.2017

    

Şubemiz eğitim salonunda 7-8-9 Temmuz 2017 tarihlerinde MİSEM kapsamında ŞANTİYE ŞEFLİĞİ EĞİTİMİ düzenlenmiştir.

TMMOB İLE SGK ARASINDA İMZALANAN “ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜNÜN” TEK TARAFLI İPTAL EDİLMESİNE KARŞI KAMPANYA BAŞLATILDI. 05.07.2017

    

Ücretli çalışan mühendis, mimar, şehir plancısı üyelerimiz adına önemli kazanımlarımızdan biri olan, Sosyal Güvenlik Kurumu ile TMMOB arasında yaklaşık 6 yıldır bir protokol çerçevesinde sürdürdüğümüz asgari ücrete ilişkin karşılıklı işbirliği, kurumun protokolü tek taraflı feshetmesi nedeniyle sonlanmış bulunmaktadır. Bu kapsamda; 6 Temmuz Perşembe günü İl Koordinasyon Kurullarımız SGK önlerinde ya da kent merkezlerinde kitlesel basın açıklamaları yapacaktır. Ayrıca ekte bulunan dilekçe örneği tüm meslektaşlarımız ile SGK’ya faks ya da e-posta yolu ile gönderilmesi eylemi yapılacaktır.

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ 2016-2017 YILI MEZUNİYET TÖRENİ 4 TEMMUZ SALI GÜNÜ ÜNİVERSİTENİN AMFİ TİYATROSUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 04.07.2017

    

2016-2017 YILI ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNLARIMIZIN MUTLULUĞU VE COŞKUSUNU PAYLAŞMAK İÇİN TÖRENE KATILDIK. EMO-GENÇ KOMİSYONUMUZDA GÖREV ALAN ARKADAŞLARIMIZA ODAMIZIN ROZETİNİ TAKARAK, MESLEĞE HOŞGELDİNİZ DEDİK.

TMMOB KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI GÜNEY BÖLGE ŞUBESİ YENİ YÖNETİM KURULU 29 HAZİRAN 2017 TARİHİNDE ŞUBEMİZİ ZİYARET ETMİŞTİR. 30.06.2017

    

KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI CENNET ÇELİK, ÜYELER ÇAĞRI ÜN, AYLİN BAŞEĞMEZ, TUBA YETİŞİR VE ÖMER FARUK ÖZPEKMEZCİ İLE ŞUBEMİZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK VE DERYA OLPAK KADEŞ`İN BULUNDUĞU GÖRÜŞMEDE ÜLKEMİZ VE ADANA GÜNDEMİ KONUŞULDU, BİRLİKTE ETKİNLİKLER DÜZENLEMESİNE KARAR VERİLDİ.

BÖLGEMİZ ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETİ ENERJİSA`DAN ŞUBEMİZ YENİ BİNASINA ZİYARET. 30.06.2017

    

30 Haziran 2017 tarihinde gerçekleşen toplantıya Enerjisa Adana Bölge Müdürü Mehmet BEKTAŞ, Müşteri Operasyonları Müdürü Munise YEŞİL HAMAMCIOĞLU, Şebeke Operasyonları Müdürü Harun Ömer ÇEÇEN, Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet MAK, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Derya OLPAK KADEŞ ve Şube Müdürümüz Kamil BAHÇECİ katıldı. Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu, SMM üyelerimizin problemleri ve Bölgemizde enerjinin durumu konuşuldu. 14-15-16 Aralık 2017 tarihinde Adana`da yapılacak olan TMMOB Enerji Sempozyumu hakkında bilgi verildi.

SAKARYA`DA HAVUZDA, ALADAĞ`DA YURTTA, SOMA`DA ERMENEK`TE MADENDE, TUZLA`DA TERSANEDE HAYATIMIZI KAYBETMEYİ HAK ETMİYORUZ!!! 26.06.2017

    

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda denetim yapmayı beceremeyen yetkililer bir nevi imkansızı başardılar yine. Artık Avrupa`nın bizi kıskandığı konusunda kesinlikle ikna olduk. İmkansızı başaranlar daima kıskanılmaz mı !!!

 


EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


CHP ADANA MİLLETVEKİLİ ELİF DOĞAN TÜRKMEN VE CHP ADANA İL BASINDAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI HACI KARAASLAN 21.08.2017 TARİHİNDE ŞUBEMİZİ ZİYARET ETMİŞTİR. BU ZİYARETLE İLGİLİ BASINDA ÇIKAN HABERLER GÖRSELLERDEDİR.

EMO TELEKOM İŞBİRLİĞİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri