MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ADANA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADANA   HATAY   OSMANİYE 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 49  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ELEKTRİKTE ZORAKİ PİYASA 03.02.2018

    

EMO, yeni uygulanacak Son Kaynak Tedarik Tarifesi‘ni değerlendiren bir açıklama yaptı. Büyük sanayi kuruluşlarının kullandığı elektriğe `örtülü bir zam` getirildiğine dikkat çeken EMO, bu zam oranının Nisan ayı için açıklanan referans yenilenebilir enerji maliyeti ile piyasadaki 2017 yılı ortalama elektrik fiyatı dikkate alındığında yüzde 26‘yı aşabileceğini belirtti. İktidarın siyasal çıkarları ve iktidar üzerinde etkili kesimlerin tercihleri doğrultusunda alınan kararların yarattığı sıkıntıya da dikkat çeken EMO, toplumsal yararı gözeten kamusal politikalara ihtiyaç olduğunu vurguladı.

TTB’NİN YANINDAYIZ 30.01.2018

    

TMMOB Yürütme Kurulu, Türk Tabipleri Birliği’ne yönelik operasyonu kınayan bir basın açıklaması yaparak, TTB yöneticilerinin bir an önce serbest bırakılmasını istedi. Açıklamada, “Bu operasyonun nedeni bellidir: Ülkede yaratılan korku atmosferini perçinlemek ve bütün muhalefetin sesinin kısılmasıdır” denildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM OTAŞ’TAN KİRALIK! 29.01.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, OTAŞ‘ın aldığı kredi borcunu ödememesi nedeniyle hisseleri bankalarda rehinli kalan ve bankaların da el koymaya hazırlandıkları Türk Telekom‘un taşınmazlarının kiralık ihalesine çıkarılması ve mali durumuna ilişkin bir açıklama yaptı. Yönetimde bulunduğu süre boyunca borçluluk oranını artırdığı Türk Telekom‘dan 2006-2016 yılları arasında 5.7 milyar dolarlık karı alıp götüren OTAŞ‘ın hala yönetimde tutulmasına tepki gösterilen açıklamada, kar açıklanması beklenen 2017 yılı karından OTAŞ‘a pay verilmemesi istendi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB TERÖRE DE SAVAŞ SEVİCİLİĞİNE DE KARŞIDIR 29.01.2018

    

TMMOB Yürütme Kurulu, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ`ın TMMOB ve TTB’yi hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi. TMMOB’nin terör nereden gelirse gelsin kınadığı anımsatılan açıklamada, “Güneş balçıkla sıvanmaz, gerçekler karartılamaz!” denildi. TMMOB’nin teröre de savaş seviciliğine de karşı olduğunun altı çizildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

CHP ADANA MİLLETVEKİLİ ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER GÖREVE YENİ BAŞLAYAN YÖNETİMİMİZİ ZİYARET ETTİ 27.01.2018

    

Göreve yeni seçilen Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Mehmet Mak ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulununan Chp Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer yeni dönemde başarılar diledi.

“KAYIP VE KAÇAKLA MÜCADELE SİSTEMİ” KAĞITTA KALDI 18.01.2018

    

EMO; EPDK’nın belirlediği 2018 kayıp ve kaçak hedefleri, 2016 ve 2017 kayıp ve kaçak hedeflerine ilişkin olarak 21 Aralık 2017 tarihinde yapılan revizyonlar, 2016 kayıp ve kaçak gerçekleşmeleri, TETAŞ’ın kayıp ve kaçak enerji tüketimi için yaptığı satışlara uyguladığı fiyat üzerinden kayıp ve kaçak kullanımının maliyeti, kayıp ve kaçağa ilişkin veriler arasındaki tutarsızlıklara ilişkin bir çalışma yaptı. Bu çalışmanın sonuçlarını içeren basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB 11. ENERJİ SEMPOZYUMU SONUÇ BİLDİRGESİ 17.01.2018

    

TMMOB adına EMO`nun düzenlediği TMMOB 11. Enerji Sempozyumu’nun Sonuç Bildirgesi yayımlandı. Bildirgede, enerji alanındaki özelleştirme, serbestleştirme politikalarının dışa bağımlılığı artırdığı, kamusal denetimi ortadan kaldırdığı ve çevre tahribatına yol açtığı vurgulanırken, plansızlığın ülke kaynaklarının israfına sebep olduğu, faturanın ise halka ödetildiği belirtildi. Bildirgede, “TMMOB; sermayenin kendini yeniden üretmek ve ekonomik büyümenin gerektirdiği sınırsız pazar arayışına çare bulmak için geliştirdiği, doğanın finansallaştırılması ve dünya ölçeğinde toprak, hava, su dahil tüm canlıların metalaştırılmasına karşı mücadele vermektedir” denildi.

ŞUBEMİZ 17. OLAĞAN GENEL KURULU13-14 OCAK 2018 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 15.01.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Adana Şubesi 17. Olağan Genel Kurulu 13-14 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Seçimler sonucunda `Demokrat Mühendisler` listesinde yer alan Mehmet Mak, Derya Olpak Kadeş, Mustafa Ergen, Selçuk Özdoğan, Fikriye Yaman, Özlem Ekemen, Erol Ayas Yönetim Kurulu üyeliklerine seçildiler.

ELEKTRİK PİYASASI ŞİŞTİ! 14.01.2018

    

EMO Yönetim Kurulu, 2017 yılında kurulu gücün yüzde 8.5 artışla 85 bin 200 MW`a ulaştığını, 10`ar yıllık dönemler halinde bakıldığında kurulu güç artışı ile elektrik tüketim artışı arasındaki makasın açıldığını, piyasanın gereksiz yatırımlarla şişirilmiş olduğunu verilerle ortaya koydu. `Bugün piyasalaştırılan enerji sektörünün dış borçlar yoluyla yatırımlar gerçekleştirdiği, kur artışıyla da ülkenin borç batağı içerisinde önemli bir yere sahip oldukları bilinmektedir` denilen açıklamada,kamu yararını gözeten bir planlama anlayışının acilen gündeme alınması istendi.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ADANA ŞUBESİ 16.DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU 12.01.2018

    

Şubemiz 17. Olağan Genel Kurulu 13 Ocak 2018 tarihinde Seyhan Belediyesi Arif Nihat Asya Salonu saat 13:00 da ve Seçim14 Ocak 2018 tarihinde EMO Adana Şubesi Hizmet Binasında saat 09:00-17:00 arasında yapılacaktır. 16. Dönem Çalışma Raporumuza ekten ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ADANA ŞUBESİ 17.OLAĞAN GENEL KURULUNU DÜZENLİYOR. 09.01.2018

    

Şubemiz 17. Olağan Genel Kurulu çoğunluksuz olarak 13 Ocak 2018 tarihinde saat 13:00 da Seyhan Belediyesi Arif Nihat Asya Salonunda yapılacak. Şube seçimleri ise 14 Ocak 2018 tarihinde saat 09.00-17.00 arasında EMO Adana Şube Hizmet Binasında gerçekleştirilecektir. Üyelerimize önemle duyurulur.

ŞUBEMİZDE EMBK SINAVLARI AÇILMIŞTIR 02.01.2018

    

Elektrik Mühendisleri Odası Personel Belgelendirme Kuruluşu (EMBK) tarafından 6 Ocak 2018 tarihinde aşağıda belirtilen sınavlar Şubemizde yapılacaktır.Aşağıda belirtilen belgelendirme sınavlarına girmek isteyen üyelerimiz, sınav isimlerine tıklayarak online başvuru yapabilirler.

ASGARİ ELEKTRİK FATURASI 100 TL’Yİ AŞACAK 01.01.2018

    

EMO bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan 1 Ocak 2018’den itibaren geçerli olacak elektrik tarifelerini inceleyerek yaptığı açıklamada, 4 kişilik bir ailenin 230 kilovat saatlik asgari tüketim için ödeyeceği aylık faturanın 100 lirayı aştığını ortaya koydu. Elektrik zammının büyük bölümünün enerji maliyetinden değil, dağıtım bedelinden kaynaklandığına dikkat çekilen açıklamada, 2018 yılında başka hiç zam yapılmasa bile yalnızca konut kullanıcıları üzerinden 2.3 milyar TL daha fazla tahsilat yapılacağı kaydedildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

2018 YILI SMM-BT BELGE BAŞVURULARI 01 ARALIK 2017 TARİHİNDE BAŞLIYOR! 31.12.2017

    

2018 yılında Serbest Müşavir Mühendis (SMM) olarak çalışmak isteyen üyelerimiz için, SMM-BT Belge başvuruları 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacaktır. 2018 yılı SMM-BT başvurusu hakkındaki bilgilere ve başvuru esnasında sunulması gereken evraklara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

OHAL’SİZ BİR TÜRKİYE, BARIŞ DOLU BİR DÜNYA DİLİYORUZ! 29.12.2017

    

TMMOB Yönetim Kurulu, yayımladığı yeni yıl mesajında, 2018 için “OHAL’siz bir Türkiye, barış dolu bir dünya” dileğinde bulunuldu. “Kötülüklerle dolu bir yılın” geride bırakıldığı belirtilen mesajda, “Geride bıraktığımız yılın direnci, gelecek yıla umut olsun! Herkese iyi bir yıl diliyoruz” denildi.

DANIŞMA KURULU TOPLANTISI 28.12.2017

    

Şubemiz 16.Döneminin son Danışma Kurulu Toplantısı 28 Aralık 2017 tarihinde şubemizde gerçekleştirildi. Toplantı, Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet MAK’ın açılış konuşması ile başladı.Şube Yönetim Kurulu Saymanımız İbrahim Efdal Çiçekdemir`in önceki danışma kurulu toplantısından bu yana yaptığımız etkinlikler-çalışmalar hakkında bilgilendirmeler de bulundu. Yapılan toplantıda yönetim kurulu çalışmaları, bölgemiz elektrik dağıtım şirketi uygulamaları, TMMOB 11. Enerji Sempozyumu ve mali durum konuları üzerinde duruldu. Toplantı dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.

YG İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 25.12.2017

    

21-23 Aralık 2017 tarihlerinde Şubemizde Y.G Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi düzenlendi. MİSEM Eğitmeni Murat Erarslan tarafından verilen eğitime 25 üyemiz katıldı.

2018 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ 22.12.2017

    

Elektrik, elektronik, biyomedikal ve kontrol mühendisliği hizmetlerinde 2018 yılı için uygulanacak en az ücretler ile ilgili kurallar belirlenerek kitap olarak yayımlandı. En az ücret tanımlarının yanı sıra, yönetmelikler, tip sözleşmeler, yönerge ve çizelgeler ile ölçüm raporlarına yer verilen kitap, EMO’nun İnternet sayfasından e-kitap olarak da indirilebilir.

ENERJİDE ÖNCELİKLER 22.12.2017

    

TMMOB 11. Enerji Sempozyumu’nda yapılan “Enerjide Öncelikler” oturumunda, doğa-enerji ya da teknoloji-istihdam çelişkisi karşısında dünyada gündeme gelen “Adil Geçiş” kavramı ele alındı. Enerji hizmetinin sunumundaki teknik zorunlulukların ve talep tahminlerindeki sapmaların büyüklüğünün yarattığı sorunlar ele alınırken, geçmiş tüketim verilerinden yola çıkılması durumunda bile bu sapmaların kabul edilebilir düzeyde kalacağına dikkat çekildi.

“ZENGİNLER HAVAYI KİRLETİYOR, YOKSULLAR ÖLÜYOR” 18.12.2017

    

TMMOB 11. Enerji Sempozyumu’nun ilk oturumunda konuşan Türk Toraks Derneği’nin kurucularından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Kocabaş, dünyada yılda 9 milyon insanın çevre kirliliğinden öldüğünü bildirdi. Dünyada en zengin yüzde 1’lik kesimin karbon emisyonlarının yüzde 50’sini gerçekleştirdiğine dikkat çeken Kocabaş, hava kirliğinden en çok yoksulların, özellikle de yoksul mahallerdeki çocukların etkilendiğini belirterek, “Zenginler kirletirken, yoksullar ölüyor” dedi.

 


EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


CHP ADANA MİLLETVEKİLİ ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER GÖREVE YENİ BAŞLAYAN YÖNETİMİMİZİ ZİYARET ETTİ

`SINIRLI ÜCRETSİZ ELEKTRİK` ÇAĞRISI

`ENERJİ ALANINDAKİ PLANSIZLIĞIN FATURASI HALKA ÇIKARILIYOR` (EVRENSEL.NET)

11. ENERJİ SEMPOZYUMUNUN SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDI

“KAYIP VE KAÇAKLA MÜCADELE SİSTEMİ” KAĞITTA KALDI

TÜRK TELEKOM OTAŞ’TAN KİRALIK!

ELEKTRİKTE ZORAKİ PİYASA

EMO ADANA ŞUBEDE GÖRE BÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TTB’NİN YANINDAYIZ

TMMOB TERÖRE DE SAVAŞ SEVİCİLİĞİNE DE KARŞIDIR

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri