MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ADANA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADANA   HATAY   OSMANİYE 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 47  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ŞUBEMİZE ZİYARET «Yeni» 23.11.2017

    

Enerjisa Bölge Koordinatörü Üyemiz Mehmet KAYACI 22 Kasım 2017 tarihinde Şubemizi ziyaret ederek, yeni binamız için hayırlı olsun dileklerini iletti. Görüşmede Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu, İş güvenliği ve 14-15-16 Aralık 2017 tarihlerinde Adana`da yapılacak olan 11. TMMOB Enerji Sempozyumu konuları hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

ENDÜSTRİDE KESTİRİMCİ BAKIM UYGULAMALARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ 10.11.2017

    

10 Kasım 2017 tarihinde Mavi Sürmeli Otelinde Fluke Netes- EMO Adana Şubesi işbirliği ile endüstride kestrimci bakım uygulamaları semineri düzenlendi. Açılış konuşmasını yapan Şubemiz Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İbrahim Efdal ÇİÇEKDEMİR`in yaptığı seminerde, Endüstride Bakım Konseptleri, Termal Kamera ve Vibrasyon Test Cihazları ile Kestirimci Bakım, Güç Kalitesi Analizörü ve Scopemetre ile Kestirimci Bakım Uygulamaları konuları ele alındı.

YAZ SAATİ OYUNLARINDA YENİ PERDE 29.10.2017

    

EMO Yönetim Kurulu, yaz saati ile ilgili bugünkü Resmi Gazete`de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile bu hafta Torba Yasa`ya Plan ve Bütçe Komisyonu`nda eklenen yaz saatine ilişkin düzenlemeyi değerlendiren bir açıklama yaptı. `Ya hükümet ne yaptığını bilmemekte ya da yargı kararına uyuyor görüntüsü yaratmak üzere yanıltıcı düzenlemeler yapmaktadır` denilen açıklamada, saat ayarlarıyla ilgili yapılan oyunlara tepki gösterilerek, normal saat uygulamasına dönülmesi istendi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ ŞUBEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. 24.10.2017

    

18-19-20-21 Kasım 2017 tarihlerinde Şubemizde “Bilirkişilik Temel Eğitimi” yapılması planlanmaktadır. Bilirkişilik Temel Eğitimi detaylarına yazının devamından ulaşabilirsiniz.

HASAN BALIKÇI`YI ANIYORUZ. 18.10.2017

    

Görevli olarak gittiği Şanlıurfa`da kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadelede 18 Ekim 2002 tarihinde kiralık katillerce katledilen üyemiz, dostumuz Hasan Balıkçı`yı aramızdan ayrılışının 15. yıldönümünde, saygıyla ve özlemle anıyoruz. Anısı mücadelemize ışık tutacak...

İSKENDERUN ENERJİ FORUMU 11.10.2017

    

14-15-16 Aralık 2017 tarihlerinde Adana`da düzenlenecek TMMOB 11. Enerji Sempozyumu`nun ön çalışması niteliğinde İskenderun Enerji Forumu 10 Ekim 2017 tarihinde Arsuz`da gerçekleştirildi.

10 EKİM ANMASI 10.10.2017

    

10 Ekim Ankara katliamının yıldönümünde yaşamını yitiren yurttaşlarımız için Uğur Mumcu Meydanı Tren Garı önünde toplandık. Anma sonrasında Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Mak, EMO Merkez Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İbrahim Aksöz ve TMMOB`a bağlı Odaların Adana Şube Başkanları Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası`nı ziyaret ettiler. Saygıyla anıyoruz.

KANAL B - RADYO BAŞKENT ZİYARETİ. 10.10.2017

    

11 Ekim 2017 tarihinde Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mak, Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Semih Karademir ve Gıda Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Alpaslan Kanal B ve Radyo Başkent`i ziyaret etti. Yönetici Sema Erdoğan ile yapılan görüşmede yeni yayın döneminde TMMOB`a bağlı Odaların Adana Şubeleri ile birlikte ortak çalışmalar yapılması konuşuldu. 14-15-16 Aralık 2017 tarihlerinde Adana`da yapılacak olan TMMOB 11. Enerji Sempozyumu ile ilgili halkı bilgilendirme programları yapılmasına karar verildi. Çalışmalarında başarılar dilendi.

İSKENDERUN ENERJİ FORUMU 09.10.2017

    

Şubemizin Arsuz Belediyesi ev sahipliğinde düzenlediği bölgemizin enerji politikalarının ve teknolojinin konuşulacağı İskenderun Enerji Forumu 10 Ekim 2017 saat 14:00 da Arsuz Belediyesi Yeni Nikah Salonunda düzenlenecektir. Etkinlik herkesin katılımına açıktır. Forum ile ilgili detaylara görsellerden ulaşabilirsiniz. Tüm üyelerimizi bekleriz.

EMO-GENÇ 2017-2018 DÖNEMİ DERSLERİ ŞUBEMİZDE BAŞLAMIŞTIR. 07.10.2017

    

7 Ekim 2017 cumartesi günü, C++ ve Arduino dersleri hafta sonları Şubemizde ücretsiz olarak verilmeye başlanmıştır.

TMMOB KADIN KURULTAYI 02.10.2017

    

30 Eylül 2017 tarihinde Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi`nde TMMOB Yerel Kadın Kurultayı `OHAL`de Kadınız` başlığıyla gerçekleştirilmiştir.

EMO-GENÇ 1. DÖNEM TANIŞMA TOPLANTISI 01.10.2017

    

Çukurova Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Biyomedikal Mühendisliği Bölümünde okuyan EMO Genç üyelerimizle toplantı yapıldı. Toplantıya öğrenci üyelerimiz, Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Mak ve Teknik Personellerimiz katıldı.

İSKENDERUN ENERJİ FORUMU DANIŞMA TOPLANTISI 30.09.2017

    

14-15-16 Aralık 2017 tarihlerinde Adana`da düzenlenecek TMMOB 11. Enerji Sempozyumu`nun ön çalışması niteliğinde 10 Ekim 2017 Arsuz Belediyesin de düzenlenmesi planlanan Enerji Forumunun son toplantısı EMO İskenderun Temsilciliğin de yapıldı. Toplantıya Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet MAK, İskenderun Temsilcimiz A. Bülent Bozdoğan, Temsilci Yardımcımız Cemil Reyhaniye ve üyelerimiz katıldı.

YAZ SAATİ HUKUKSUZLUĞUNA SON VERİN! 27.09.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, Danıştay’ın yaz saatini kalıcılaştıran Bakanlar Kurulu kararının yürütmesini durdurmasıyla ilgili bir basın açıklaması yaparak, enerji tasarrufu değil tam tersine israfa yol açan bu uygulamanın hukuki olmadığının da ortaya çıktığını kaydetti. EMO’dan yapılan açıklamada, iktidarın bir an önce yaz saatini kalıcılaştırma dayatmasından vazgeçerek, Ekim ayının sonlarında saatleri 1 saat geri alması gerektiği belirtildi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

DARBE HUKUKUNA BOYUN EĞMEYECEĞİZ: KMO YÖNETİMİ GÖREVİNİN BAŞINDA! 26.09.2017

    

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kimya Mühendisleri Odası’na karşı açtığı ve EMO’nun müdahil olduğu davada, Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi KMO Yönetim Kurulu’nun görevden alınmasına karar verdi. Anayasa ve TMMOB Yasası’nın ilgili hükümleri ortadayken hukuka aykırı olarak verilen karara karşı istinaf ve temyiz yollarına başvurulacak. TMMOB Başkanı Emin Koramaz, tüm saldırılara karşın boyun eğmeyeceklerini, demokrasi ve adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini bildirdi.

TMMOB 5. KADIN KURULTAYI 26.09.2017

    

30 Eylül 2017 tarihinde Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesinde yerel TMMOB Kadın Kurultayı vardır. Tüm kadın üyelerimize duyurulur.

ASANSÖR KONTROLÜNDE ELEKTRONİK İLE ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLERİNİN MAĞDURİYETİNE SON 25.09.2017

    

Elektronik ile elektronik ve haberleşme mühendislerinin asansör kontrolü iş alanında yaşadıkları mağduriyet giderildi. EMO tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Asansör Periyodik Kontrollerini Gerçekleştirecek Muayene Personellerinin Belgelendirilmesine Dair Tebliğ`in uygulamasına açıklık getirdi. Bakanlığın yazısına göre tebliğ kapsamında elektronik mühendisleri ile elektronik ve haberleşme mühendisleri eğitim alıp asansör kontrolü iş alanında faaliyet yürütebilecekler.

ENERJİSA İLE TOPLANTI 20.09.2017

    

Şubemizin Enerjisa ile birlikte düzenlediği ve SMM üyelerimizin katılım sağladığı toplantı 19 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıya Enerjisa Müdürleri, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İskenderun Temsilcilerimiz ve Şubemiz SMM üyelerinin katıldı. Bölgemizde enerjinin durumu, YG İşletme Sorumluluğu ve SMM üyelerin sorunları gündemli toplantıda problemlerin çözümü ve periyodik toplantılarla iletişimin güçlendirilmesi yönünde kararlar alındı.

YILDIRIMDAN KORUNMA VE TOPRAKLAMA SEMİNERİ 20.09.2017

    

Şubemiz ve Yılkomer Firması işbirliğinde 19 Eylül 2017 tarihinde Adana Hiltonsa da Fabrikaların IEC Standartlarına göre Yıldırımdan Korunması ve AG Parafudr Tasarımı semineri yapıldı.

KIŞIN YAZ SAATİ ISRARINDAN VAZGEÇİLSİN! 18.09.2017

    

EMO Yönetim Kurulu, yaz saatinin kalıcılaştırılması uygulamasından vazgeçilmesini istedi. 2016-2017 elektrik tüketim verilerini dikkate alarak yaptığı çalışmada yaz saati uygulamasının kalıcılaştırılmasının tasarruf sağlamadığını, sanayi üretim artışı ve mevsimsel şartların da yaşanan elektrik tüketim artışını açıklayamayacağını ortaya koyan EMO, Ankara ve İstanbul için okul başlama saatlerinde yapılan düzenlemenin yeterli olmadığını bildirdi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


ENDÜSTRİDE KESTİRİMCİ BAKIM UYGULAMALARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YAZ SAATİ OYUNLARINDA YENİ PERDE

ŞUBEMİZE ZİYARET

EMO MİSEM EĞİTİMLERİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri