MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜL TÖRENİ 24 NİSAN`DA YAPILIYOR


SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ


 
“Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü”nün 13’üncüsü 24 Nisan Cuma günü yapılacak törenle sahiplerine ulaştırılacak. Sosyal bilimlerde “Mimarlık Düşüncesinin Retorik İnşası: Usûl-i Mimâri-i Osmânî” başlıklı doktora teziyle Dr. Serap Durmuş ve fen bilimlerinde “Karbon Nanotüp Temelli Elektrik ve Kimyasal Sensörlerin Klinik ve Çevre Uygulamaları” başlıklı teziyle Dr. Ayşegül Kutluay Baytak ödül alacak. Ayrıca Dr. Özlem Altıntaş Yıldırım, Dr. Ayşe Gönüllü Atakan ve Dr. Mehmet Yıldırım da “Serhat Özyar Onur Ödülü”ne değer görüldü.
 

24 Nisan 2002 tarihinde yitirdiğimiz Dr. Serhat Özyar`ın anısına 2003 yılından beri her yıl Elektrik Mühendisleri Odası ve ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği`nin de yer aldığı kurumlar tarafından düzenlenmekte olan Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödül Töreni`nin bu yıl 13`üncüsü gerçekleştiriliyor. Bilimi ülke yaşamında etkin bir güç haline getirmeye katkıda bulunmak için düzenlenmekte olan ödül, alan kısıtlaması olmaksızın doktorasını Türkiye`de bir üniversitede tamamlamış, bu çalışmasıyla ülkemizin bilim gündemindeki temel sorunlardan birinin çözümüne yönelik sonuçlar elde etmiş ve daha önce bu ödüle aday olmamış genç araştırmacılara veriliyor.

Başvuru süresi 13 Şubat 2015 tarihinde dolan 2015 Yılı Ödülü için bu yıl 19 başvuru yapılmıştı. 2015 başvuruları, Haşim Aydıncak, Prof. Dr. Ali Nihat Bozcuk, Prof. Dr. Işık Bökesoy, Prof. Dr. Nesrin Çobanoğlu, Doç. Dr. Melek Diker-Yücel, Prof. Dr. Nevzat Güneri Gençer, Prof. Dr. Ali Gökmen, Prof. Dr. İnci Gökmen, Doç. Dr. Çağatay Keskinok, Prof. Dr. Semih Koray, Aydın Özyar, Nilüfer Özyar-Koca, Prof. Dr. Namık Kemal Pak ve Prof. Dr. Mehmet Tomak`tan oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirildi. Seçici Kurul, ödül başvurusu yapan her tez için uzmanlık alanına uygun en az üç hakemin görüşlerine başvurarak, ödül kazananları belirledi.

Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü Seçici Kurulu, "Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü"nün 2015 yılında, sosyal bilimler alanında "Mimarlık Düşüncesinin Retorik İnşası: Usûl-i Mimâri-i Osmânî" başlıklı doktora teziyle Dr. Serap Durmuş`a ve fen bilimleri alanında "Karbon Nanotüp Temelli Elektrik ve Kimyasal Sensörlerin Klinik ve Çevre Uygulamaları" başlıklı teziyle Dr. Ayşegül Kutluay Baytak`a verilmesini kararlaştırdı. 

Ayrıca soyadı sırasıyla; "Su Bazlı Yöntemlerle Çinko Oksit Nano Parçacıkların Sentezi ve Metal Katkısının Nano Parçacıkların Yapısal/Fonksiyonel Özelliklerine Etkisi" başlıklı teziyle Dr. Özlem Altıntaş Yıldırım, "Kırsal Dönüşümün Kadınların Ataerkil Deneyimleri Üzerine Etkileri: Avanos" başlıklı teziyle Dr. Ayşe Gönüllü Atakan ve "Yüksek Sıcaklık Yapısal Uygulamaları için Demir-Alüminyum Metallerarası Bileşiklerinin Tasarımı ve Geliştirilmesi" başlıklı teziyle Dr. Mehmet Yıldırım "Serhat Özyar Onur Ödülü"ne değer görüldüler.

Ödül töreni, 24 Nisan 2015 tarihinde saat 16:30`da başlamak üzere ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünün D-231 numaralı Sevim Tan Amfisi`nde yapılacak. İlgilenen üyelerimiz ödül törenine katılmak üzere davetlidir.

 

Ödül gerekçelerine aşağıdaki dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.   

 

Dosyalar

SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜL GREKÇELERİ-2015 (103 KB)FLASH TV- ANA HABER

17.07.2024
 


Çok Okunanlar


DAĞITIM BEDELİ FATURAYI ÇÖKERTTİ

NÜKLEER RİSKİ SONLANDIRALIM

SZC TV- ÖNCESİ SONRASI

ULUSAL KANAL- HABERLER

15 CANIN SORUMLUSU AKP POLİTİKALARI: ELEKTRİK PARSELLENDİ (BİRGÜN)

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANTISI

FLASH TV- ANA HABER

ELEKTRİKTE CEP YAKAN DAĞITIM BEDELİ: FATURALARDA BÜYÜK PAY PATRONLARIN (HABER.SOL.ORG.TR)

EMO TESPİT ETTİ: FAHİŞ ELEKTRİK ZAMMININ NEDENİ DAĞITIM ŞİRKETLERİ (DİKEN.COM.TR)

VERGİ VERMİYOR, BORÇ ÖDEMİYOR: ELEKTRİK ŞİRKETLERİ HALKI ÇARPIYOR (GAZETEDUVAR.COM.TR)

Okunma Sayısı: 526


Tüm Serhat ÖZYAR Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.