MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ADANA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADANA   HATAY   OSMANİYE 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
YALNIZ DEĞİLSİN

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

14-15-16 ARALIK’TA ADANA’DA YAPILACAK OLAN TMMOB 11. ENERJİ SEMPOZYUMU PROGRAMI YAYINLANDI.


DUYURU


 
Elektrik Mühendisleri Odası tarafından TMMOB adına düzenlenen Enerji Sempozyumu’nun 11.’si, 14-16 Aralık 2017 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek. “Enerjinin Geleceği” ana temasıyla düzenlenecek TMMOB 11. Enerji Sempozyumu’nda, 6 oturum ve 2 panelin yanı sıra “Enerji ve Savaş”, “Enerjinin Geleceği”, “Enerji ve Ekonomi” konularında özel oturumlar yapılacak.
 

EMO tarafından düzenlenen 3 günlük TMMOB 11. Enerji Sempozyumu; bu yıl Adana Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi`nde yapılacak. Sempozyum; 14 Aralık Perşembe günü saat 9.00`da protokol konuşmalarıyla açılacak. İlk olarak "Enerji ve Savaş" konulu özel oturum yapılacak. TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Göltaş`ın başkanlığında saat 11.15`te başlayacak olan bu özel oturuma, Gazeteci-Yazar Murat Yetkin "Petrol Çağı Biterken Uluslararası Siyaset" konulu sunumuyla konuk olacak.

Öğleden sonra 13.30-15.30 saatleri arasında "Enerji Çevre ve Toplum" başlıklı oturum izlenebilecek. EMO Adana Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mak`ın yöneteceği oturumda, Avukat Deniz Bayram, Makina Mühendisleri Odası (MMO) Enerji Çalışma Grubu Üyesi Orhan Aytaç, Çukurova Üniversitesi`nden Prof. Dr. Ali Kocabaş ve Hacettepe Üniversitesi`nden Doç. Dr. Sedat Çal sunum yapacak.

Prof. Dr. Bilsay Kuruç`un yönetiminde saat 15.45`te yapılacak olan "Enerjide Planlama, Uygulama ve Sonuçları" Paneli ile sempozyumun ilk gün çalışmaları tamamlanacak. Panelde EMO 39. ve 40. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler "Enerji-Politik Bağlamda Stratejik Planlama"; MMO Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz "Plansız Bir Dönemin Anatomisi"; Ankara Üniversitesi`nden Dr. Serdar Şahinkaya "Şehirler, Kentler ve Anadolu`ya Yeniden Yerleşmek"; Gazeteci Özgür Gürbüz ise "Enerji Demokrasisi" başlığı altında bilgi ve görüşlerini paylaşacak.

Etkinlik kapsamında ilk gün 12.15-13.30 saatleri arasında Sempozyum Fuaye Alanı`nda Gazeteci-Yazar Murat Yetkin "Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı"nı, EMO 45. Dönem Enerji Daimi Komisyonu Yürütme Kurulu Üyesi Cem Kükey de "Şimdi Mezarına Gelebilirim" kitabını okurları için imzalayacak. Sempozyum açılış kokteyli de ilk gün saat 18.15`te yine Sempozyum Fuaye Alanı`nda düzenlenecek.

Sempozyumda İkinci Gün

Enerji Sempozyumu 15 Aralık Cuma günü saat 09.30`da İstanbul Teknik Üniversitesi`nden Prof. Dr. Belgin Türkay`ın yöneteceği "Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Teknolojik Gelişmeler" konulu oturum ile başlayacak. Oturumda ODTÜ`den Yrd. Doç. Dr. Ozan Keysan, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mete Şen ve Ege Üniversitesi`nden Prof. Dr. Günnur Koçar sunum yapacak.

"Enerjinin Geleceği" konulu özel oturum saat 11.15 ile 12.15 arasında Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Ali Uğurlu`nun yönetiminde gerçekleştirilecek. Oturumda,  Almanya ve Hollanda`da ileri enerji teknolojileri konusunda çeşitli projelerde görev yapan Prof. Dr. Muhammed Eltez "Yenilikçilik Kapsamında Dünyanın Enerji Geleceği" başlıklı sunumunu paylaşacak.

İkinci gün öğleden sonra saat 13.30`da başlayacak "Enerji Kooperatifleri" başlıklı oturumu TMMOB Denetleme Kurulu Üyesi Mustafa Asım Rasan yönetecek. Bu oturumda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı`ndan Gülsüm Gözde Ayanoğlu ve EMO Enerji Birimi Koordinatörü Olgun Sakarya sunum yapacak.

Günün son oturumu "Bölgesel Enerji Sorunları" başlığı altında, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Küçük`ün yönetiminde, Adana, Hatay, Mersin ve çevresinden kamu ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Son Gün 3 Oturum, 1 Panel

Sempozyumun son günü saat 09.30`da "Enerjide Sürdürülebilirlik, Planlama ve Ekonomi" başlıklı oturumda enerji ile bağlantılı olarak "büyüme" kavramı sorgulanacak. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder`in yöneteceği oturumda sunumlarıyla EÜAŞ`tan Şayende Yılmaz, Altınbaş Üniversitesi`nden Doç. Dr. Sevil Acar ve Gazi Üniversitesi`nden Prof. Dr. Mustafa Durmuş yer alacak.

Sempozyumun son özel oturumu "Enerji ve Ekonomi" başlığı altında saat 11.15`te yapılacak. 1983-1993 yılları TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı olan Teoman Alptürk`ün yöneteceği oturumda, İktisatçı-Yazar Mustafa Sönmez "Türkiye`de Ekonomik Darboğaz ve Enerji" konulu sunum yapacak.

Sempozyumun "Enerjide Öncelikler" başlıklı son oturumu ise Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar`ın yönetiminde saat 13.30`da gerçekleştirilecek. Oturumda; enerji ilkeleri, enerji güvenliği, enerjide kamusal yaklaşım, enerji alanı ve emek ilişkileri, talep tahminleri ve etkileri konuları ele alınacak. Bu oturumun konuşmacıları; önceki dönemlerde TMMOB ve EMO Yönetim Kurulu başkanlığı yapmış olan Teoman Alptürk, Jeofizik Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı Çetin Koçak, IndustriALL Global Union`dan (Tüm Endüstri Küresel Sendikası) Kemal Özkan, Ordu Üniversitesi`nden Yrd. Doç. Dr. Deniz Yıldırım ve Petrol Mühendisleri Odası Enerji Politikaları Çalışma Grubu Başkanı Necdet Pamir olacak.

Program, 16.15-18.15 saatleri arasında sempozyumun ana teması olan "Enerjinin Geleceği" başlığında düzenlenecek panel ile tamamlanacak. EMO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yeşil`in yöneteceği panelde, Hazine eski Müsteşar Yardımcısı Recep Hakan Özyıldız, önceki dönem Enerji İşleri Genel Müdürü Budak Dilli, TMMOB Enerji Komisyonu ve EMO Enerji Daimi Komisyonu Başkanı Nedim Bülent Damar ve Gazi Üniversitesi`nden Prof. Dr. Aziz Konukman konuşmacı olarak yer alacak. Panelde kamu-özel işbirliği (KÖİ) projeleri, enerjide sürdürülebilir gelişme, mevcut politikaların Türkiye`ye nasıl bir enerji geleceği çizdiği ve düşük karbonlu ekonomiye geçiş sorgulanacak. 

Sempozyum boyunca fuaye alanında yerel sanatçıların resim ve fotoğraf sergileri yer alacak.

Sempozyum hakkında daha ayrıntılı bilgi ve programa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Bağlantılar

tmmobenerjisempozyumu.org/
 


EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 445


Tüm Duyurular

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.