MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

SMM FORUMUNUN İLKİ PERPA`DA YAPILDI


HABER


 
Şubemizde Serbest Müşavir Mühendis (SMM) olarak faaliyet yürüten yaklaşık 900 SMM üyemizin dağıtım şirketleri, belediyelerle ve resmi kurumlarla olan ilişkilerinde meslek hayatlarında karşılaştıkları sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin paylaşması için, 10 Kasım 2018 Cumartesi günü PERPA Ticaret Merkezi B Blok Konferans Salonunda AYEDAŞ ve BEDAŞ yetkililerinin de katılımıyla SMM Forumu düzenlendi.
 

SMM üyelerimizin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik öncesinde Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy açılışta bir konuşma yaptı.

Erol Celepsoy konuşmasında şöyle başladı: "80 yıl önce aramızdan ayrılan Mustafa Kemal Atatürk‘ü saygı ve özlemle anarak başlamak istiyorum. Yaşadığımız ekonomik kriz hepimizi etkiliyor ve zor günleri hep birlikte yaşıyoruz. Kendi sektörümüzde bir çok iflas eden firma var ve bu koşullarda serbest çalışan arkadaşlarımızın özellike BEDAŞ ve AYEDAŞ ile ilgili işlemlerinde ortaya çıkan aksaklıkların taraflarla birlikte konuşup çözüm üretmek için buradayız". Erol Celepsoy daha sonra Şube faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaparak geçtiğimiz aylarda TEDAŞ ve TEİAŞ Genel Müdürleri ile EMO arasında görüşmelerin önemli olduğunu ifade ederek öncelikle kurumlardaki farklı uygulamaların en aza indirilmesi konularının ele alındığını söyledi.

Erol Celepsoy‘un ardından Şubemiz SMM  Komisyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Karadurak bir konuşma yaparak; SMM Komisyonu olarak bu dönem mesleki denetim metodolojisinin belirlenmesi ve yüksek gerilim işletme sorumluluğu üzerine çalışmalar yapıldığını ifade ederek "Dağıtım şirketleri ile SMM üyelerimiz arasında ilişkilerin bir standarta oturtulması için çalışıyoruz. BEDAŞ ve TEDAŞ ile iç tesisat odaları, trafo merkezleri ve eş zamanlı kat sayıları çalışmalarımız bitmek üzere. Biz bu konularda arkadaşlarımızdan öneri ve destek bekliyoruz" dedi. 

Mehmet Karadurak‘ın ardından Şubemiz Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Aydın da bir konuşma yaptı. Mustafa Aydın asgari ücret hakkında duyurunun önümüzdeki hafta yayınlanacağını söyleyerek, "İşletme sorumlulukları ile ilgili trafolarda BEDAŞ ve AYEDAŞ‘tan Odamızın onayı olan sözleşmeleri kabul etmelerini istiyoruz. SMM arkadaşlarımızdan da eğer trafo sorumluluğunu üstlenmişlere o trafoyu mutlaka ziyaret etmelerini, BEDAŞ‘a ve EMO‘ya 3 aylık kontrol föylerini getirmelerini istiyoruz" dedi.

Bilgilendirmenin ardından AYEDAŞ‘tan Yeni Bağlantı Takım Yöneticisi, Tamer Yenici, Yeni Bağlantı Operasyon Yöneticisi Hayriye Nilay Bakioğlu, Teknik Ofis Mühendisi Hatice Cebesoy, Teknik Ofis Mühendisi Anıl Kaçar ve Bağlantı Planlama Takım Yöneticisi Zeki Baloğlu AYEDAŞ uygulamaları hakkında sunumlar yaparak, üyelerimizin sorularını cevaplandırdılar.

Toplantının ikinci bölümünde ise BEDAŞ‘tan Enerji Talepleri Değerlendirme Müdürlüğünden Kadir Günerkan ve Günay Mutlu, Yatırım Müdürlüğünden Enes Zübeyir Zeray, Müşteri Operasyonları Direktörü Bekir Bulut, ve Enerji Talepleri Proje Ekip Lideri  Noyan Sevim BEDAŞ uygulamaları hakkında üyelerimizin sorularını cevaplandırdılar. 

Ayrıca Anadolu Yakası SMM Forumu 24 Kasım 2018 tarihinde SMM üyelerimizin katılımıyla Kadıköy Belediyesi Brifing Salonunda yapılacak.TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


ŞUBEMİZ EMO GENÇ ÜYELERİ EMO GENEL KURULU`NDA

EMO GENÇ BEYKENT ÜNİVERSİTESİ`NDE

Okunma Sayısı: 621


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.