MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

KAYYUM ATAMALARINI KINIYORUZ!


BASIN AÇIKLAMASI


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Yönetim Kurulu, HDP’li 8 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili bir açıklama yaparak, dayanışma ve yardımlaşmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, toplumda kamplaşmaya, kin ve nefrete yol açacak girişimlerden uzak durulmasını ve tüm kayyum yönetimlerinin derhal sona erdirilmesini istedi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

 

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BASIN AÇIKLAMASI

 

KAYYUM ATAMALARINI KINIYORUZ!

 

Siyasi iktidar tarafından HDP`li Batman; Diyarbakır-Ergani, Eğil, Lice ve Silvan; Bitlis-Güroymak, Iğdır-Halfeli ve Siirt-Gökçebağ belediye başkanları görevden alınarak, yerlerine kayyum atanmıştır.

Türkiye, tüm dünya ülkeleri gibi ölümcül Koronavirüs salgınıyla mücadele etmeye çalışmaktadır. Dünyada pek çok ülke vatandaşlarını korumak için sokağa çıkma yasaklarına varıncaya kadar olağanüstü önlemler alırken, çalışanların hak kaybına uğramasını engelleyecek adımlar atarken ve hastalığa karşı tedavi-ilaç bulunabilmesi için bilim ve teknolojiye yatırım yaparken, siyasi iktidarın önceliğinin ne olduğu ortaya çıkmıştır. "Halk sağlığı" alanında çözüm üretmekte yetersiz kalan iktidar, içinde bulunduğumuz kriz döneminde dahi  seçimle alamadığını, antidemokratik yollarla ele geçirme çabasını sürdürmektedir.

Kayyumlar, yurttaşların seçme ve seçilme hakkını, sandık iradesini yok sayan hukuksuz uygulamalardır. Dayanışma ve yardımlaşmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, toplumda kamplaşmaya, kin ve nefrete yol açacak girişimlerden özenle uzak durulmalı ve tüm kayyum yönetimleri derhal sona erdirilmelidir.

Cezaevlerinde siyasi gerekçelerle hukuksuz biçimde tutulan siyasetçilerin hepsi serbest bırakılmalı, seçilmiş belediye başkanları görevlerine iade edilmelidir.

Krizi fırsata çevirme yaklaşımındaki siyasi iktidarın, daha önce de yaşama geçirmeye çalıştığı, ancak yargı kararlarıyla engellendiği Korunan Alanların Tespit, Tescil ve Onayına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Yönetmelik değişikliğini de salgın hastalık gündeminde tekrar geçirmeye çalışmaktadır. Resmi Gazete`de 16 Mart 2020 tarihinde yayımlanan yönetmelik değişikliği ile korunan alanlarda entegre tesisler, içme suyu amaçlı baraj ve göletler, balıkçılık faaliyetleri, zorunlu teknik altyapı uygulamaları ve madencilik faaliyetlerinin yapılabilmesine olanak sağlanmıştır. Doğal alanların rant ve talana açılmasına neden olacak  bu yönetmelik değişikliği iptal edilmeli ve kriz döneminde yaşamlarımızı bu denli etkileyecek yasal düzenlemeler yapılmaktan vazgeçilmelidir.

 

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

46. DÖNEM YÖNETİM KURULU

25 MART 2020


 HALK TV- HAFTA SONU ANA HABER

23.05.2021
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİS ADAYLARI STAJ İÇİN KONTENJAN BEKLİYOR

SİNOP NÜKLEER SANTRAL DAVASI BİLİRKİŞİ İNCELEMESİ YAPILDI…

20 YILDA 4 MİLYON OLAN FİBER ABONE, 2 YILDA 24 MİLYONA ÇIKAR MI?

TARAFTAR BİLİRKİŞİ İSTEMİYORUZ!

HALK TV- HAFTA SONU ANA HABER

HALK TV- HAFTA SONU ANA HABER

PATRONLAR KURTULACAK ELEKTRİK FATURALARI ARTACAK (SÖZCÜ)

TÜRKİYE, İNTERNET HIZINDA 176 ÜLKE ARASINDA 101’İNCİ SIRADA (SOZCU.COM.TR)

SİNOP`TAKİ NÜKLEER YALAN

TÜRKİYE, İNTERNET HIZINDA 176 ÜLKE ARASINDA 101’İNCİ SIRADA (EGENİNSESİ.COM)

Okunma Sayısı: 226


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.