MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ADANA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADANA   HATAY   OSMANİYE 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
YALNIZ DEĞİLSİN

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

HÜKUMETİN HEDEFİNDEKİ TMMOB KARARLI 
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Erol Salman, Türkiye Covid 19 salgınıyla uğraşırken, AKP Hükümeti’nin, Anayasa’nın kamu kurum ve kuruluşu niteliğindeki 135. maddesine dayalı 6235 sayılı TMMOB Kanunu’nu değiştirmek için yasa tasarısı yapmak için çalışma başlattığını söyledi.
 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve partisi AKP`nin, pandemi döneminin zor koşullarından yararlanmakta sakınca görmediğini, belirten Erol Salman hatta hükümetin bunu bir fırsat olarak değerlendirdiğini kaydetti.  Salman, "gerek meslek odalarını hedef alması, gerekse Olimpos ve Salda gibi doğal varlıklarımızı heba etme projeleri, yeni kayyum atamalarından da son günlerin örnekleri olarak açık ve net olarak görmekteyiz.  İktidara yönelik en ufak bir eleştirinin bile soruşturma gerekçesi olduğu ülkemizde,  yandaşlarının televizyon ekranlarından, sosyal medyadan karşılarına aldıkları kesimlere her türlü tehdidi savurması ise bir suç unsuru olarak görülmemektedir" dedi.

"KAMUSAL SORUMLULUĞU OLAN TMMOB, EMEKÇİDEN VE HALKTAN YANA"

Türkiye`de, demokrasiden, haktan, emekten yana olmanın iktidar için suç sayıldığını söyleyen Salman şöyle devam etti:"TMMOB, kamusal yetkileri ile denetim yapmakta, ülkemize, kamusal varlıklarımıza, halkımıza zarar veren projelere ve politikalara karşı çıkmakta, emekten, barıştan ve demokrasiden yana saf tutmaktadır.  TMMOB, bilimsel, teknik esaslar doğrultusunda görüş oluşturarak hazırladığı raporlarla,  açtığı davalarla, ülke kaynaklarının uluslararası sermaye ve yandaş sermaye çevrelerince talan edilmesine karşı durmaktadır.  TMMOB`nin engellenmek istenmesi sermaye talanın önünde duran muhalif bir güç olması,  toplum adına denetim kanallarını çalıştırmasından kaynaklanmaktadır.   TMMOB,  derelerimizin, ormanlarımızın, sulak alanlarımızın, madenlerimizin,  kıyılarımızın ve kentlerimizin geleceğini savunmaktır.  TMMOB Salda, AOÇ, Olimpos, Alpu, Fırtına Vadisi, Munzur ve Kazdağları`nın yok edilmesine karşı durmaktır."

 


 

TMMOB GİBİ DİĞER MESLEK ODALARI DA İKTİDARIN HEDEFİNDEDİR

TMMOB`nin demokrasi mücadelesinin önemli bir unsuru olduğunu dile getiren Salman sözlerini şöyle sürdürdü:

"TMMOB, duruşuyla mücadelesiyle, taviz vermeyen tarzıyla, emekten, barıştan yana olan, insanca yaşamın korunmasına yönelik çalışmalarıyla ülkemizin en saygın kurumlarından biridir. Tüm bunlar otoriter bir iktidar için rahatsız edici ve olmaması gereken unsurlardır. Bu nedenle TMMOB`nin muhalif gücünü ve etkisini kırmak,  kamusal denetim yetkisini gasp etmek, Odalarımız üzerinde otoriter bir denetim kurmak istemektedirler. TMMOB gibi diğer meslek odaları da iktidarın hedefindedir. Milyonlarca insanı temsil eden meslek örgütlerimiz ilerici, halktan yana, toplumcu mücadele çizgileri nedeniyle ve antidemokratik uygulamalara, kamuyu zarara uğratan girişimlere karşı güç birliği içinde mücadele ettikleri için hedef alınmaktadır. Bu saldırıya karşı da her zaman olduğu gibi birlikte mücadele etmektedirler. Birliğimizi hedef alan bu saldırılar ilk değildir. TMMOB, darbe dönemlerinde de ortaya çıkarılan, iktidarın yıllardır ajandasında bulunan, defalarca gündeme getirilen bu tür girişimlere daha önce izin vermemiştir. TMMOB`nin sesini kısmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Yeniden karşımıza çıkartılan bu saldırıya karşı; ülkemizin bilim ve teknikten güç alan, demokrasi ve barış mücadelesinden vazgeçmeyen,  laikliğe ve cumhuriyet değerlerine sahip çıkan mühendis, mimar ve şehir plancıları kararlılıkla, dirençle mücadele edecektir." EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 25


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.