MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 GAZİANTEP ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADIYAMAN   GAZİANTEP   KAHRAMANMARAŞ   KİLİS 
 

 
FORMLAR
 
ŞUBEMİZ ÜYELERİNE FİRMALAR TARAFINDAN YAPILAN İNDİRİMLER VE SÖZLEŞMELER
 

EMO Gaziantep Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 7

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ŞUBEMİZ ÜYELERİNE, MESLEKTE 40. YIL VE 25. YIL PLAKET TÖRENİ DÜZENLENDİ.


GÜNDEM

 
26 Haziran 2021 tarihinde, Meslekte 40. Ve 25. yılını tamamlayan Sayın Meslektaşlarımıza Gaziantep Ticaret Odası Konferans Salonu’n da, Plaket Töreni gerçekleşti.
 

Programa, Kurucu Başkanımız Sn. Erol KARABAY, Onursal Başkanımız ve  Şube Başkanımız rahmetli Prof. Dr. Kemal KIYMIK`ın ailesi(temsilen eşi), Şube Başkanımız  Prof. Dr. Arif Nacaroğlu`nun ailesi(temsilen oğlu), Şube Başkanımız Halil UĞUR, Şube Başkanımız İslim ARIKAN, Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Sn. Mustafa GÜNAL, TEİAŞ 12. Bölge Müdürü Sn Abdullah İNANÇ, ENERJİSA Gaziantep İl Müdürü Sn. Mehmet UNSU, Araban Belediye Başkanı Sn. Hasan DOĞRU,  Kahramanmaraş İl Temsilcimiz Sn. Bahattin UYLUKÇU, meslekte 40. Ve 25. Yılını tamamlayan Değerli Meslektaşlarımız ve Kıymetli Aileleri ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz katıldılar.

 

Tören, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımız ile başladı.

Açılış konuşmasını 13. Dönem Şube Başkanımız Sn. İslim ARIKAN gerçekleştirdi.

Sn. ARIKAN;

Protokolü ve Meslektaşlarımızı selamladıktan sonra aşağıdaki konuşmayı gerçekleştirdi;

Değerli meslektaşlarım ve kıymetli misafirler;

Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte ne yazık ki ebedi aleme intikal eden değerli meslektaşlarımız oldu.

Sn. Mehmet AKINAL, Sn. Nizamettin DOKUMACI, Sn. Ergin OKUMUŞ, Sn. Abdullah Alp ÖNAY, Sn. Ali İYİKESİCİ, Sn. Hasan DURAN, Kilis İl Temsilcimiz Sn.  Mehmet AŞKIN`ı, kaybettik. Mekanları cennet olsun. Ailelerine, camiamıza başsağlığı diliyorum.

Bazı meslektaşlarımızın ailelerinde acı kayıpları oldu. Mekanları cennet olsun. Allahtan sabırlar diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım ve Kıymetli Aileleri;

Kalkınmanın temel unsuru olan mühendislikte, gururla söylemeliyim ki mesleğimiz ön sıradadır. Sanayi devriminden  bu yana, Dünyada teknolojinin gelişmesine lokomatif olan mesleğimiz, analitik zeka ve disiplin gerektirir. Mesleğimizde hatanın ve ihmalin yeri yoktur. Sürekli yenilenmeye ihtiyacımız vardır. Mühendislikte ömür boyu eğitim devam eder. Mesleğimizde tecrübe en kıymetli şeydir.

Bizler, enerjiden,  yapılara, tıptan, kimyaya, endüstriden, ulaşıma, ekolojik  döngüden,  ekolojik sistemlere birçok alandayız. Mesleğimizin kapsamına girmeyen bir alan yoktur.  Önemi de  bundandır.  Şubemiz bu bakış açısı ile mesleki çalışmalarını destekleriniz ve katkılarınızla yürütmektedir. Sürekli Eğitimler, sektörel buluşmalar, forumlar düzenlemeye devam ediyoruz. Pandemide aksaklığa uğrayan teknik gezilerimize, sosyal etkinliklerimize, inşallah bu süreç kısa sürede biter, devam ederiz.

Diğer taraftan;

Mesleğimizin icra edilmesinde elbetteki zorluklarımız bulunmaktadır. Mesleki yetkilerimizin bir kısmı fen adamları tarafından kullanılmaktadır. Bununla ilgi Şubemiz tarafından; EMO Genel Merkez , TMMOB, Bakanlıklar, diğer kamu kuruluşları ile zaten olmaması gereken bu yetkilerin, tekrar alınması konusunda çalışmalar yapmaktayız.

Bakınız inşaat, makine tesisatlarına ilişkin makine ve inşaat teknikerlerinin  hiçbirinde proje  yapma ve proje denetim yetkisi söz konusu değildir. Mimarlıkta böyle bir durum yok. Yalnızca maalesef  bizde vardır.

Elbetteki tekniker, teknisyenlerimizle, fen adamlarımızla birlikte çalışacagız.

Bakınız; Diş teknikeri diş hekimi ile çalışır. Hemşire doktor ile çalışır. Kaldı ki, göz uzmanı doktor, ortopedi alanına bakmaz.

Ancak en riskli sektorlerden biri olan elektrik projesine zamanında teknisyen ve teknikerlere belirli güç oranında projeye imza yetkisi verilmiştir. Ve hala bu gücü arttırma girişimleri, ölçme ve kontrol girişimleri devam etmektedir.

Bu durum kabul edilebilir bir durum değildir. Diğer türlüsü herkes için risktir.

Gaziantep Şubemiz bu konuda bir mücadele başlatmış, mücadeleyi  yürütmektedir. Bu konuda var olan desteklerinizin daha da artmasını bekliyoruz. 

Değerli meslektaşlarım;

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, meslektaşlarımıza hizmet verecek bir Şube binası girişimlerimiz olumlu sonuçlanmıştır.  Emek Mahallesinde bulunan arsamızı, Şubemiz bütçesi ile satın aldık. Tapu işlemlerini gerçekleştirdik. Ön mimari projesi yapıldı. Proje konusunda meslek odalarımızdan  destek alıyoruz. Tüm Odalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Burada Şehitkamil Belediye Başkanımız Sn. Rıdvan Fadıloğlu`na da süreci hızlandırdığı için, desteklerinden dolayı  özellikle teşekkür etmek istiyorum.

Bir an evvel yapımına geçmeyi planlamaktayız.

Gerek bu konuda gerekse faaliyetlerimiz konusunda çalışmalar yapan önceki dönemler ve  13. Dönem YK` muza, Temsilciliklerimize,  pandemi süresince özverili çalışan mesai arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Bir teşekkürü de Gaziantep Ticaret Odamıza yapmak isterim. Bu salonu bizler tahsis ettiler. GTO ile önemli bir etkinliğe imza atıyoruz. Verimli Enerji Güçlü Ekonomi başlığı ile Güneydoğu Enerji Forumu 2021`i birlikte Kasım ayında gerçekleştiriyoruz.  Bu konu ile ilgili bir yarışmamız var. Bir fikir yarışması olan GELECEK ENERJİMİZ VERİMLİ ENERJİ YARIŞMASI  sizlere mesaj ve maillerle iletilmiştir. Kamuoyu ile sosyal medya üzerinden, web sayfalarımızdan duyurulmuştur. Fikirlerinizi bekliyoruz, yarışmada Ülkemizin birçok önemli Üniversitesinden ve Enerji Bakanlığından jüri üyeleri bulunuyor. Bu yarışmada Şubemiz üyelerinden bir meslektaşımın ödül almasını da isteriz.

Değerli meslektaşlarım, tüm bu duygu ve düşüncelerle, programımıza teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. 

Hepinize sağlıkla, mutlulukla nice başarılı yıllar dileyerek sözlerini tamamladı.

 

Şube Başkanımızın  konuşmasından sonra,

Şubemiz faaliyetleri sunumu Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Bülent DAŞOLUK tarafından gerçekleştirildi.

Faaliyet sunumundan sonra Konservatuar öğrenciler tarafından müzik dinletisi gerçekleşti.

Programda;

Şube Başkanlarımıza "Teşekkür Plaketi"

Meslekte 40. Yılını tamamlayan meslektaşlarımıza "Meslekte 40. Yıl Plaketi",

Meslekte 25. Yılını tamamlayan meslektaşlarımıza "Meslekte 25. Yıl Plaketi",

Şubemize ve  enerji sektörüne verdiği desteklerden dolayı Enerji Komisyonu Başkanımız Sn. Nahit ESER`e "Teşekkür Plaketi"

takdim edildi.

Sonrasında, Şubemiz mesai arkadaşlarımıza, pandemi süresi dahil, bugüne kadar vermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı "Teşekkür Plaketi" verildi.

Katılımlarından dolayı Şube Başkanlarımıza, Dekanımıza, Kurum Müdürlerimize, değerli meslektaşlarımız ve ailelerine, tüm katılımcılara teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyoruz.

NİCE SAĞLIKLI, BAŞARILI YILLAR DİLERİZ.ŞUBEMİZ 12.DÖNEM FAALİYET SUNUMUMUZ

09.03.2020
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 106


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.