MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 GAZİANTEP ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADIYAMAN   GAZİANTEP   KAHRAMANMARAŞ   KİLİS 
 

 
FORMLAR
 
ŞUBEMİZ ÜYELERİNE FİRMALAR TARAFINDAN YAPILAN İNDİRİMLER VE SÖZLEŞMELER
 

EMO Gaziantep Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 7

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

HİBRİT VE ENERJİ DEPOLAMA SİSTEMLERİ YÖNETMELİĞİ, YATIRIM USULLERİ, YEKDEM MEVZUATI PROGRAMI



 
Şubemiz ve GSO işbirliği ile Hibrit Ve Enerji Depolama Sistemleri Yönetmeliği, Yatırım Usulleri, Yekdem Mevzuatı Programı Gerçekleştirildi.
 

Şubemiz ve Gaziantep Sanayi Odası işbirliği ile "Hibrit ve Enerji Depolama Sistemleri, Yönetmeliği, Yatırım Usulleri, YEKDEM Mevzuatı" konularında bilgilendirme programı gerçekleştirildi.

Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezinde (GSO-MEM) düzenlenen programa, Şubemiz Başkanı Sn. İslim ARIKAN, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Başar KÜÇÜKPARMAK Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu`ndan (EPDK) , Enerji Piyasası Dairesi Başkanlığı Üretim Termik Grup Başkanı Sn. Ertuğrul YILDIZ, Enerji Uzmanı Sn. Onur UYANUSTA ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü Mevzuat Koordinatörü Sn. Murat TAŞPINAR, sektör temsilcileri, kurum yöneticileri ve Şubemiz Üyelerimizin katılımları ile gerçekleşti. 

Programda Yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması, yapılan yatırımlar ve yatırımların arttırılmasın yönelik çalışmalar ile YEKDEM Mevzuat ve Maliyetlerinden bahsedildi. 

Şubemiz Başkanı Sn. ARIKAN ve Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sn. KÜÇÜKPARMAK`ın Açılış konuşmaları ile başlayan program, Şubemiz Başkanı Sn. ARIKAN moderatörlüğünde davetli konuşmacıların sunumları ile devam etti. 

Enerji Piyasası Dairesi Başkanlığı Üretim Termik Grup Başkanı Sn. YILDIZ, Elektrik piyasası kanunu ve lisanslandırma Süreci, Ülkemiz elektrik piyasası güncel yapısı, yenilenebilir enerji kaynakları, hibrit elektrik üretim tesisleri, yenilenebilir enerji kaynakları destekleri,  YEKDEM mekanizmasından bahsetti. 

Enerji Piyasası Dairesi Başkanlığı Enerji Uzmanı Sn. UYANUSTA, Enerji Depolama Yöntemleri ve Sistemleri, depolama tesisleri, bu tesislere ait kanuni dayanak ve yönetmeliklerden, YEKDEM Mevzuat ve Sistemlerinden, proje onay ve kabul süreçleri konularında bilgilendirme gerçekleştirdi. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü Mevzuat Koordinatörü Sn. TAŞPINAR, elektrik tesisleri proje yönetmeliği ve proje kapsamlarından, elektrik üretim ve depolama tesisleri kabul yönetmeliği, kabul başvuru kapsamı, güneş enerjisine dayalı elektrik üretimi başvurularının teknik değerlendirmesi hakkında yönetmelik, rüzgar kaynağına dayalı elektrik üretimi başvurularının teknik değerlendirmesi hakkında yönetmeliklerden özetle bahsetti. 

Program ilgili katılımcıların soru cevap ve öneri kısmı ile devam etti. Programa katkılarından ve desteklerinden dolayı konuşmacılar, Sn. YILDIZ, Sn. UYANUSTA, ve Sn. TAŞPINAR`a, Moderatör, Şubemiz Başkanı Sn. ARIKAN`a ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına Sn. KÜÇÜKPARMAK`a Plaket takdimi ile sona erdi. 

Bu güncel ve önemli konular için bizlere zaman ayıran değerli konuşmacılara, programa katkı ve desteklerinden dolayı, Şubemiz Yönetim Kurulu`na, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu`na ve İlgili tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.



GÜNEYDOĞU ENERJİ FORUMU 2021 TAMAMLANDI

06.12.2021
 


Çok Okunanlar


23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

Okunma Sayısı: 87


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır



 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.