MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ÜRETİMDE DOĞAL GAZ ZAMMI VATANDAŞIN CEBİNİ YAKACAK


 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI

 

"Üretimde doğal gaz zammı vatandaşın cebini yakacak"

 

Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü`nün yaptığı yazılı açıklama ile Doğalgaz fiyatlarına 1 Kasım 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Sanayi tesislerine yüzde 48,40 ve Elektrik Üretim tesislerine ise yüzde 46,82 oranında zam yapıldığını belirten Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Şaban TAT, bu zamların önümüzdeki süreçte elektrik birim fiyatlarından tutun sanayi ve gıda ürünlerine kadar her bir ürüne yansıyacağını belirtti.

 

"TEPEDEN TIRNAĞA HER ŞEYE ZAM GELMESİNE YOL AÇACAK"

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şube Başkanı Şaban Tat, Yapılan bu büyük zammın gerekçesi olarak, dünya enerji piyasalarındaki olağanüstü dalgalanmalara bağlı artan maliyetler gösterilip; konutlarda kullanılan doğalgaz tarifesinde Kasım ayında değişiklik yapılmadığı müjdelenmiştir! Vatandaşın her ay ödediği doğalgaz faturasında değişiklik olmaması teselli kaynağımız olsa da, hane halkının geçimi için almış olduğu her ürün için fiyatsal artışlar söz konusu olacaktır. Bundan sonraki süreçte hane halkını zor günler beklemektedir.

 

Yapılan zamlar, elektrik üretimi amaçlı doğalgaz çevrim santrallerinde üretim yapılamamasına ve dolayısı ile enerji arzında aksamalara sebebiyet verebilecektir.

 

"Toplum Yararını Gözeten Bir Enerji Politikası Uygulansın"

Şaban Tat, Küresel enerji krizinin ülkemizde yaşanan yansımalarını önlemek ve bu olumsuz gidişi durdurabilmek için; Üretimde yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik veren kamu yararı esaslı yeni bir enerji politikasına ihtiyacımız olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı; Enerjinin kamulaştırılması çok önemli ve şarttır. Özelleştirme ve kar esaslı piyasa politikaları terk edilerek kamusal planlama temelinde, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı, çevreye ve ekolojiye duyarlı, toplum yararını gözeten doğru ve bağımsız bir enerji politikası uygulanması talebimizi yineliyoruz. Çünkü toplumun en geniş kesimini oluşturan düşük gelirli, emeği ile geçinen yurttaşların çıkarlarını korumak zorundayız.02.11.2021

 

 


 TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

11.05.2020
 


Çok Okunanlar


KEMER`İN MUHTEŞEM KOYLARINDA MAVİ YOLCULUK TEKNE TURUNA HAZIR MISINIZ

ŞUBE BAŞKANIMIZ ŞABAN TAT, KANAL V TV`DE AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

Okunma Sayısı: 54


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.