MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

EMO HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ KAYIHAN PALA’YA VERİLECEK


BASIN AÇIKLAMASI


 
Kaçak elektrik kullanımına karşı mücadele ederken hain bir saldırıda katledilen EMO Üyesi Hasan Balıkçı’nın adını ve mücadelesini yaşatmak için her 2 yılda bir verilen Onur Ödülü’ne bu yıl Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala değer görüldü. “Bilgi ve birikimini kamu çıkarları lehine kullanması; mesleki ve demokratik hakların korunması için mücadele etmesi” nedeniyle ödüle değer görülen Kayıhan Pala’ya plaketi, EMO’nun 48. Olağan Genel Kurulu’nda sunulacak.
 

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BASIN BÜLTENİ

 

EMO HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ KAYIHAN PALA`YA VERİLECEK

 

 

Elektrik Mühendisleri Odası`nın (EMO), kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadelede kiralık katiller tarafından 18 Ekim 2002 tarihinde katledilen Üyemiz Hasan Balıkçı adına verdiği Onur Ödülü`nün 47. Dönem sahibi, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala oldu.

41 yaşında hain bir saldırı ile aramızdan alınan EMO Üyesi Hasan Balıkçı`nın anısını yaşatmak adına; 2010 yılında kabul edilen yönerge doğrultusunda her 2 yılda bir verilen Onur Ödülü, 9 Nisan 2022 tarihinde başlayacak EMO 48. Olağan Genel Kurulu`nda sahibine sunulacak.  Seçici Kurul`un oybirliğiyle belirlediği 47. Dönem Hasan Balıkçı Onur Ödülü`nün gerekçesinde, "bilgi ve birikimini kamu çıkarları lehine kullanması; açık sözlü, içten, gerçeği saklamayan paylaşımlarıyla mesleki ve demokratik hakların korunması için yürüttüğü mücadele" nedeniyle Prof. Dr. Kayıhan Pala`nın ödüle değer görüldüğü açıklandı. Ödül gerekçesinde şöyle denildi:

"Olağandışı dönemlerde doğru/bilimsel bilgileri paylaşan, yol gösteren insanlar daha değerli; güç odaklarından bağımsız, topluma karşı sorumluluk taşıyan bilim insanlarına ihtiyaç her zamankinden daha fazladır. Belirsizlik ve yetersiz bilginin kuşattığı panik ikliminden ancak güven veren bilim insanlarının topluma seslenmesiyle çıkılır. Bu niteliklere sahip bilim insanlarının açık sözlü, içten, gerçeği saklamayan paylaşımlarıyla panik azalır. Bunlar içerisinde önde gelen bir isim de Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala`dır.

Ülkemizin bilimden, akıldan yana olan bütün yurttaşları Kayıhan Pala`nın geçmişteki katkılarının yanı sıra Türk Tabipleri Birliği COVID-19 İzleme Kurulu üyesi kimliğiyle de bilim insanı sorumluluğunu layıkıyla yerine getirdiğinin tanıklarıdır.

Kayıhan Pala hepimize, herkese güven ve moral veren, COVID-19 pandemisine karşı mücadelemizi kuvvetlendiren en önemli figürlerden biri olmuştur. Bilgi ve birikimini kamu çıkarları lehine kullanan; mesleğine ve topluma karşı görevlerini yerine getiren; mesleki ve demokratik hakların korunması için mücadele eden Prof. Dr. Kayıhan Pala, EMO Hasan Balıkçı Onur Ödülü`ne değer görülmüştür."

EMO, yaşamı boyunca yolsuzluklara, talana ve her türlü karanlık ilişkiye karşı kamunun yararı doğrultusunda dürüstlüğünden ödün vermeksizin mesleğini yapmaya çalışan Hasan Balıkçı`nın örnek kişiliğini yeni nesillere aktarmayı görevi olarak görmektedir. Bu kapsamda başlatılan Hasan Balıkçı Onur Ödülü`nün ilki Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu`na, ikincisi İsmail Saymaz`a, üçüncüsü Can Dündar ve Erdem Gül`e, dördüncüsü Doç. Dr. Melda Yaman ve Doç. Dr. Özgür Öztürk`e, beşincisi Çiğdem Toker`e verilmişti.

 

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

YÖNETİM KURULU

4 Nisan 2022TURNUSOL TV - SÖYLEŞİ

10.08.2022
 


Çok Okunanlar


2022 YILI EN AZ ÜCRETLERİNDE GÜNCELLEME

AKKUYU NGS; NÜKLEER CİDDİYETSİZLİK PROJESİ!

SAVAŞLAR VE NÜKLEER TEKNOLOJİ, İNSANLIĞI KÜRESEL BOYUTTA TEHDİT EDİYOR!

KAMU SAYAÇ KRİZİNE MÜDAHALE ETMELİ

MUĞLA’DAKİ LİNYİT YAKITLI SANTRALLARIN ÜRETİMLERİNİ DURDURMALARI HALİNDE, MUĞLA VE EGE BÖLGESİ’NDE BÜYÜK KESİNTİLER OLACAĞI, BÖLGENİN KARANLIĞA BOĞULACAĞI İDDİALARI DOĞRU DEĞİLDİR

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI MAHİR ULUTAŞ: YANGININ SORUMLUSU DAĞITIM ŞİRKETLERİ VE BAKANLIKTIR (GÜNLÜK EVRENSEL)

FOX TV- ANA HABER

RANTI DEĞİL, BİLİM VE ODTÜ ORMANI’NI SAVUNUYORUZ

DANIŞTAY’IN SİMGESEL VE SİYASİ KARARINI KABUL ETMİYORUZ!..

TURNUSOL TV- SÖYLEŞİ/TÜRKİYE’NİN ENERJİ KRİZİ VE YANSIMALARI

Okunma Sayısı: 181


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.