MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULA ŞUBELERDEN TEPKİ


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
23 MAYIS 2022-KENT HABER
 

 

TMMOB ve EMO Kamuoyuna

 

Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesinin Meşru Yönetim Kurulu Görevine Devam Ediyor.

 

Dünyanın demokrasi ile yönetilen her ülkesinde, seçimlere yönelik olarak itirazlar yapılmakta ve bu itirazlar dünyanın her ülkesinde de "hak" olarak nitelendirilmektedir. Bu itirazların "hak" kavramı içinde kabul edilmesi ise, özünde "iradenin sakatlanması" arayışını barındırır. Açık deyişle, seçimi kazanmak ya da kaybetmek değil, sandığa yansıyan iradenin başka hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak denli açığa vurulmasının temini, temel amaçtır.

 

Seçim Hukuku olarak bilinen ve çok önemli "teknik" ayrıntılar barındıran mevzuatın yerleştiği ülkelerde, bu türden itirazlar sonucunda verilecek kararlar belirlenmiş olup, önceki seçimlerdeki örnekleri çerçevesinde de "içtihat" gücüne erişmiştir. Dünyanın demokratik tüm ülkelerinde, kişiye özel değerlendirmeler, algı operasyonları veya baskılar, mevzuatın bu hükümlerini değiştirmek bakımından etkili olmaz, olamaz.

 

EMO Mersin Şubesi`nin 26-27 Şubat 2022 tarihinde yapılan genel kurulunda tek liste ile gidilen seçimlerde Yönetim Kurulu ve Şube Denetçileri seçilmiş ve genel kurul sürecinde hiçbir itiraz yapılmamıştır. Seçim sonrasında seçim sonuçlarını beğenmeyen Mersin Şubemizde bir üye, akademik unvanını da kullanarak belirli sayıda üyelerimizi yanıltıp imza toplamış ve imzalarını geri çekmek isteyen üyeleri de geri arama yoluyla Oda gerçekliği ile ilgisi olmayan, kasıtlı ve yanlış bilgilerle ikna etme yolunu seçmiştir.

 

Bu üyemiz, akademik unvanını kullanarak daha önce eğitim öğretim altında birlikte olduğu meslektaşlarımız ile iş yaptığı alanlardaki meslektaşlarımızı yanlış yönlendirme ve çeşitli ödünlerle etkilemiştir. Bu yollarla toplanan imzaların üyelerin gerçek iradesini yansıtmadığını ve Odamızı uzun yıllardır kaosa sürükleyen güç odaklarının ekmeğine yağ sürdüğünü biliyoruz.

 

2016 yılında başlatılan kaos operasyonunun bir benzeri bugün akademisyen unvanlı üyemizin eliyle Mersin Şubemizde hayata geçirilmeye çalışılmaktadır. Bu olup bitenden kaygı duymaktayız. Çünkü EMO tarihinin büyük çabalarla elde ettiği kazanımların bir çırpıda yok edileceği zaman diliminde olduğumuzu düşünüyoruz. Bu nedenle biz üyeler ve görev almış seçilmişler olarak hak ettiğimiz demokratik değerleri ve Oda yapılanmasını yaşayıp yaşatmak amacıyla mücadele etmeliyiz. Pusuda bekleyenlerin beklentilerini boşa çıkarmalı, daha çok demokrasiye en çok ihtiyaç duyduğumuz bir evrede ondan ödün vermemeliyiz.

 

Yenilenen İstanbul seçimlerinin sonuçlarını burada hatırlatmak isteriz. 2019 yılında ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin bir benzeri bugün Mersin`de Odamızın demokratik teamüllerini yerle bir etmek için elinden geleni yapmakta ve her türlü manipülasyon ile karşımıza çıkmaktadırlar.

 

Şu da bilinmelidir ki, Odamızda direnç gösteren ve Odasına sahip çıkan genç, dinamik ve üretken bir meslektaş grubu da demokrasiyi araç görenlere her zaman cevabını vermiştir. Mersin Şubemizde başlayacak bir kaosun Oda merkezini de içine alacak bir dalgayı tetikleyeceğini, dönemsel olarak merkezi iradeyi temsil edenler iyi bilmelidir.

 

Biz aşağıda isimleri bulunan yönetimler olarak, odamıza, mesleğimize, demokratik geleneklerimize ve üyelerimizin haklarına sahip çıkmaya devam edeceğimizi saygıyla bildiririz.

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

 

Mehmet Mak              EMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Şaban Tat                   EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Burak Özgen              EMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Sözen              EMO Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Uğur Tulay                 EMO Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

 


Çok Okunanlar


ŞUBEMİZ VE MERSİN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ İLE YAPILAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA GÜÇ SİSTEMLERİ ANALİZİ VE YG TEKNİĞİ KURSLARI DÜZENLENECEKTİR.

TEİAŞ’IN ÖZELLEŞTİRME HAZIRLIK SÜRECİ 2 YIL UZATILDI

EMO ERDEMLİ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ ÜYELERİ OLARAK TEMSİLCİ YARDIMCIMIZ MUSTAFA AKYOKUŞ`U, YENİ AÇTIĞI İŞYERİNDE ZİYARET ETTİK.

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ŞEFİ TURGUT ERMERCİMEK EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.

DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERİNE DEVAM EDEN EMİN KORAMAZ BAŞKANLIĞINDAKİ TMMOB HEYETİ 8 MART 2023 TARİHİNDE MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER İLE BİR ARAYA GELDİ

ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ TARSUS İLÇE TEMSİLCİLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ.

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI (EMO) MERSİN ŞUBESİ İLE MERSİN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (MEUSEM) HİZMET İÇİ EĞİTİM REHBERLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİNİN YÜRÜTÜLMESİNE AİT İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN !

GEÇMİŞ OLSUN MALATYA !

GEÇMİŞ OLSUN NİĞDE !

Okunma Sayısı: 32


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.