MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

DAYANIŞMA YAŞATIR 
Elektrik Mühendisleri Odası, deprem bölgesinde gönüllü üyeleriyle birlikte, çadır ve konteyner kentlerin kurulumu, barınma alanlarına enerji verilmesi, güneş panellerinin tesisi ve gerekli elektriksel ekipmanların belirlenerek gönderilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
 

 Elektrik Mühendisleri Odası, deprem bölgesinde gönüllü üyeleriyle birlikte, çadır ve konteyner kentlerin kurulumu, barınma alanlarına enerji verilmesi, güneş panellerinin tesisi ve gerekli elektriksel ekipmanların belirlenerek gönderilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

 

Ülkemiz 6 Şubat 2023 günü tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşadı. Pazarcık ve Elbistan merkezli iki büyük deprem 10 ilimizde büyük yıkımlara yol açtı ve resmi rakamlara göre 40 bini aşkın yurttaşımız hayatını kaybetti.

Yaşanan depremler sonrası tüm yetkinliğini kaybettiği bir kez daha gözler önüne serilen devlet kurumları; arama kurtarma süreçlerini yönlendirememiş, geçici barınma ihtiyaçlarını çözememiş, gıda tedarikini dahi günlerce sağlayamamıştır. Tüm bu beceriksizlik karşısında ise, bölgenin temel ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik yurt genelinde başlatılan dayanışma kampanyaları ile kısmen de olsa felaketin açtığı yaralar sarılmaya çalışılmıştır. Elektrik Mühendisleri Odası olarak yaşanan felaketin ilk gününden beri, tüm örgütlü gücümüz ile dayanışma faaliyetlerini sürdürüyoruz. Depremin ardından oluşturduğumuz Afet Koordinasyon Merkezimiz ile deprem bölgesinde bulunan Şube ve Temsilciliklerden, depremden etkilenmeyen Şube ve Temsilciliklere bilgi akışı sağlanmış, gelen veriler ışığında dayanışma faaliyetleri örgütlenmiştir. Oda Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Şube yöneticilerimizden oluşan heyetler ise bölgeye giderek ön incelemelere ve çalışmalara başlamıştır.

İlk aşamada bölgenin gıda, giyim ve barınma gibi acil ihtiyaçlarını temin etmek üzere TMMOB İl Koordinasyon Kurulları aracılığıyla yürüttüğümüz dayanışma kampanyamız; bölgenin yeniden elektrifikasyonu ve geçici barınma alanlarının enerjilendirilmesi gibi teknik çalışmalarımızla devam etmektedir.

Bu kapsamda şimdiye kadar;

·Maraş, Arsuz, İskenderun ve Nurhak`ta çadır ve konteyner kentlerin kurulumu ve bu barınma alanlarına enerji verilmesi,

·Birçok noktada aydınlatma ve elektronik alet şarjı amaçlı güneş panellerinin kurulumu,

·Öncelikli elektriksel ekipman listesinin belirlenmesi, temini ve bölgeye gönderilmesi,

·Gönüllü üyelerimizin bölgeye sevki,

çalışmalarını gerçekleştirdik.

10 milyonu aşkın yurttaşımızın etkilendiği bu felaketin yaralarını sarmaktan şimdilik çok uzağız. Bölgenin barınma, beslenme, hijyen gibi temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına tüm üyelerimizi dayanışmayı güçlendirmeye, teknik uzmanlık ve birikimlerini deprem bölgesine ulaştırmaya çağırıyoruz.

 

           

                                               ELEKTRİK MÜHENDİSLERİODASI

                                                                      48. DÖNEM YÖNETİM KURULU

22 Şubat 2023EMO MERSİN ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA ENERJİ TASARRUFU HAFTASINDA ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI İLE İLGİLİ SUN RTV / İÇEL TV ORTAK YAYİNİNDA TUĞBA YÜRÜK İLE GÜN IŞIĞI PROGRAMINA KONUK OLDU

22.01.2024
 


Çok Okunanlar


ELİSA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ’NDEN SN. ZEYNEP AKÇAY EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA`YI ZİYARET ETTİ.

EV SAHİPLİĞİNİ ÜSTLENDİĞİMİZ NUMERİCA ART PROJECT’İN “DÜŞÜNSEL UFUKLAR” BAŞLIKLI TOPLANTI DİZİSİ 4. SUNUMU İLE DEVAM EDİYOR

DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIZ İZZET SERGİCİ EMO MERSİN ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA`YI ZİYARET EDEREK YENİ SEÇİLEN YÖNETİM KURULUMUZA BAŞARILAR DİLEDİ.

KARAMAN İL TEMSİLCİLİĞİMİZE BAĞLI ÜYELERİMİZİN DÜZENLEDİĞİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİK.

TED MERSİN KOLEJİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ ELEKTRİK MUHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBE BÜNYESİNDEKİ EMO ÇOCUK KULÜBÜNE ZİYARET GERCEKLESTİRDİ.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBE KURUCU BAŞKANI SN. KAMER GÜLBEYAZ VE ÖNCEKİ DÖNEM ŞUBE BAŞKANI SN. UGUR TULAY EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA`YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ’NDE ELEKTRONİK VE ELEKTRONİK HABERLEŞME MÜHENDİSLERİNİN DE YETKİ SAHİBİ OLMASI İÇİN YÖNETMELİK TASLAĞI HAZIRLANDI

EMO GENEL MERKEZ 48. DÖNEM 4. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISINA EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA, YAZMANIMIZ MİLENA ZEHHUROĞLU VE SAYMANIMIZ ERKAN KAR KATILIM SAĞLADI.

EV SAHİPLİĞİNİ ÜSTLENDİĞİMİZ NUMERİCA ART PROJECT’İN “DÜŞÜNSEL UFUKLAR” BAŞLIKLI TOPLANTI DİZİSİ 3. SUNUMU İLE DEVAM EDİYOR

İYİ PARTİ YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SN. AHMET ARICAN ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU VE YAPMAYI PLANLADIKLARI PROJELERİ ANLATTI. NAZİK ZİYARETLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Okunma Sayısı: 36


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.