MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

TMMOB 14. ENERJİ SEMPOZYUMU BAŞLIYOR


BASIN AÇIKLAMASI


 
TMMOB adına Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından ilki 1996 yılında düzenlenen enerji sempozyumlarının 14.’sü, “Cumhuriyet’in 100. Yılında Enerji” ana temasıyla 7-9 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. 3 gün boyunca 11 oturumun yapılacağı sempozyum, EMO`nun youtube kanalından canlı olarak da yayınlanacak. Konuyla ilgili basın bültenimize yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BASIN BÜLTENİ

 

TMMOB 14. ENERJİ SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

 

TMMOB adına Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından ilki 1996 yılında düzenlenen enerji sempozyumlarının 14.`sü, "Cumhuriyet`in 100. Yılında Enerji" ana temasıyla 7-9 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara`da gerçekleştirilecek.

 

Günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası ve ekonomik sektörlerin ana girdisi olan enerjinin akılcı ve bilimsel yöntemlerle planlanması, yönetilmesi ve denetlenmesi hedefi doğrultusunda, enerjide faaliyet alanlarını oluşturan üretim, iletim ve dağıtım ayaklarının bir bütün olarak ele alınması gerekmektedir. Enerji kaynaklarının ülkemizin gerçek ihtiyaçlarından yola çıkarak verimli şekilde kullanılması, halka ucuz, kesintisiz ve kaliteli enerji sunumunun sağlanması için temel esastır.

Enerji alanının her yönüyle irdelendiği, sorunlara ulusal ve kamusal çıkarlar penceresinden bakılarak çözümler üretildiği, politika ve önerilerin tartışıldığı TMMOB Enerji Sempozyumları bu özelliğiyle, piyasadaki birbirine rakip çeşitli kesimlerin güdümünde gerçekleştirilen veya lobicilik faaliyetlerine hizmet eden diğer enerji sempozyumlarından ayrı bir yerde bulunmaktadır. EMO tarafından ilki 27 yıl önce gerçekleştirilen ve geleneksel olarak her 2 yılda bir düzenlenen TMMOB Enerji Sempozyumu`nun 14.`sünde Cumhuriyetin 100. yılında enerji sektörünün toplumsal sorunları ve çözüm önerileri tartışılacak.

Sempozyum 7 Aralık Perşembe günü saat 10.00`da Makina Mühendisleri Odası (MMO) Kültür Merkezi`nde açılış töreniyle başlayacak. Açılış konuşmalarının ardından ilk oturumda, akademisyen, yazar ve Türkiye`nin duayen iktisatçılarından Prof. Dr. Bilsay Kuruç tarafından tema konuşması yapılacak.

İkinci oturumda, bilim insanı ve yazar Prof. Dr. Volkan Ediger tarafından "1923-1960 Dönemi: Cumhuriyetin Kuruluş ve İlk Yılları"; EMO`dan Teoman Alptürk ve Ali Yiğit tarafından da "1960-2023 Dönemi: Planlı Dönem, Türkiye Elektrik Kurumu, Özelleştirme Süreci, Piyasalaşma Dönemi" ile ilgili sunumlar yapılacak.

3 gün boyunca toplam 11 oturumun gerçekleştirileceği sempozyumun ilk günü  "Enerjide Mevcut Durum Analizi" ve "Enerji Alanında Doğa Kaynaklı Afetler" konulu oturumlar ile tamamlanacak.

İkinci gün olan 8 Aralık 2023`te "Enerji-İklim Değişikliği Etkileşimi", "Enerjiye Erişim", "Nükleer Güç Santralları" ve "Yeni Enerji Teknolojileri" konulu oturumlar yapılacak.

Üçüncü gün 9 Aralık 2023 tarihinde de "Enerji Alanında Yurttaştan Yana Dönüşüm" ve TMMOB 14. Enerji Sempozyumu Sonuç Bildirgesi`nin okunacağı "Enerji Sektörünün Amacı Toplumsal Yarar Olmalıdır" başlıklı oturumlar düzenlenecek.

Sempozyumun son oturumunda, EMO 48. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş`ın yöneticiliğinde, "Cumhuriyetin 100. Yılında Enerji Sektörünün Toplumsal Sorunları ve Çözüm Önerileri" başlıklı forum gerçekleştirilecek. Forumda, son dönemde enerji yatırımları ile bağlantılı çeşitli sorunlar yaşayan bölgeler ile çevrenin korunmasına yönelik uygulamalar geliştiren bölgelerden belediye başkanları, sendika, dernek ve platform temsilcileri konuşmacı olarak yer alacak.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezi`nde (Selanik Caddesi No: 76 Kızılay/Çankaya/Ankara) yapılacak olan TMMOB 14. Enerji Sempozyumu, Elektrik Mühendisleri Odası`nın youtube.com/channel/UCYZ7j8SPu8NCvFh3bpTXqsw adresli kanalından canlı yayınlanacak.

Sempozyuma tüm basın emekçileri davetlidir. Ayrıntılı bilgi ve programa aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://tmmobenerjisempozyumu.org.tr/

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

4 Aralık 2023TELE 1- ANA HABER

05.02.2024
 


Çok Okunanlar


İSTANBUL ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

DENİZLİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

SAMSUN ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

SEÇİME ÇAĞRI EMO KALEDİR DÜŞMESİN (BİRGÜN)

EMO MUHASEBE ÇALIŞANLARI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

TMMOB: KAÇAK YAPILARI İMAR AFLARIYLA YASALAŞTIRAN SİYASİLER YARGILANMALI

STRATEJİK HATA (ANTALYA KÖRFEZ)

Okunma Sayısı: 46


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.