MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ENERJİSA MOBİL EĞİTİM TIRI 2-3 MAYIS TARİHLERİNDE MERSİN ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUNDU. 
EnerjiSA mobil eğitim tırı açılış törenine Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz, Tarsus Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Murat Özkendir, Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Akın, Mersin Üniversitesi Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ayla Özer ve Doç. Dr. Erhan Arslan, Mersin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Erişti, Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanımız Doç. Dr. Alkan Alkaya, Toroslar EDAŞ Mersin Bölge Müdürü Tayfun Sevindik, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katılım gösterdi. 
 

EnerjiSA mobil eğitim tırı, enerji dağıtım teknolojilerinin öğrencilere tanıtılması için 2-3 Mayıs tarihleri arasında Mersin Üniversitesi`nde bulundu.

2 Mayıs Perşembe günü Mersin Üniversitesi Stadyumu`nda gerçekleştirilen EnerjiSA mobil eğitim tırı açılış törenine Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz, Tarsus Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Murat Özkendir, Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Akın, Mersin Üniversitesi Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ayla Özer ve Doç. Dr. Erhan Arslan, Mersin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Erişti, Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanımız Doç. Dr. Alkan Alkaya, Toroslar EDAŞ Mersin Bölge Müdürü Tayfun Sevindik, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katılım gösterdi. 

 

Törende konuşan Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, "Mühendislik öğrencilerimiz bölüm laboratuvarlarında, yaz stajlarında ve iş yeri eğitimlerinde birçok uygulamalı eğitim sistemleriyle pratik yapma imkânı bulmaktadır. Ancak son dönemde yaşanan pandemi ve asrın felaketi nedeni ile uzaktan eğitim dönemi yaşadık.  Yüz yüze eğitime geçtikten sonra öğrencilerimizin bu süreçten kaynaklanabilecek pratik bilgi eksikliklerini gidermek amacıyla üniversitemizde birçok teknik gezi ve telafi laboratuvarları yapıldı. Bugün ise öğrencilerimiz elektrik sektöründeki tüm sistemlere ve ekipmanlara sahip Enerjisa Mobil Eğitim Tırı vasıtasıyla teknik bilgilerini uygulamalı bir süreç ile daha üst seviyelere taşıyacaklar. Mersin Üniversitesi olarak sektörün geleceği olan genç mühendislerimizi ve teknisyenlerimizi en donanımlı biçimde yetiştirmeye çaba sarf ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Toros Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz ve Tarsus Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Murat Özkendir de gerçekleştirdikleri konuşmada gerçekleştirilen projenin öğrenciler için çok önemli olduğunu belirterek emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür ettiler.

 

EMO Mersin Şube Başkanımız Doç. Dr. Alkan Alkaya; "Öğrencilerimize yüksek gerilim alanlarında pratik bilgiler vermenin ileride çok önemli tecrübeler kazandıracağının farkındayız. Bu anlamda EnerjiSA mobil eğitim tırı elektrik üretiminden, iletimine, dağıtımdan son kullanıcıya varıncaya kadar her türlü elektriksel akşamı içinde barındıran  çok önemli bir eğitim aracıdır. Bölgemizin dağıtım firması Toroslar EDAŞ`ın böyle bir eğitim aracına sahip olması bu bölgedeki üniversitelerde okuyan öğrencilerimiz için büyük bir şanstır. İki gün sürecek eğitimlerimizde Mersin, Toros ve Tarsus Üniversitesi öğrencileri eğitim alacaklar." açıklamalarında bulundu.

 

Toroslar EDAŞ Mersin Bölge Müdürü Tayfun Sevindik ise "Bugün burada EnerjiSA`nın aslında 2017 yılında bir proje olarak hayata geçirmiş olduğu mobil eğitim tırını tanımak, tanıtmak ve eğitime bir nebze katkı sağlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Hayata geçen bu projeyle 14 ilde 50`den fazla üniversite yüksekokul ve lisede 5000 den fazla öğrenciye eğitim verildi." şeklinde konuştu. Konuşmalar sonrasında konuklar ve öğrencilerimiz eğitim tırını gezerek yetkililerden bilgi aldı. EMO MERSİN ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA ENERJİ TASARRUFU HAFTASINDA ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI İLE İLGİLİ SUN RTV / İÇEL TV ORTAK YAYİNİNDA TUĞBA YÜRÜK İLE GÜN IŞIĞI PROGRAMINA KONUK OLDU

22.01.2024
 


Çok Okunanlar


TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU MAYIS AYI TOPLANTISI ŞUBEMİZ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MTSO 15 NO’LU MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK KOMİTESİ KOMİTE BAŞKANI ATAHAN TEKİN VE KOMİTE ÜYELERİ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ.

EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA VE YÖNETİM KURULU EKİBİMİZ OLAN TEİAŞ MÜHENDİSİ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZLA TARSUS OSB ENERJİ MÜDÜRÜ VE EMO GENEL MERKEZ YÖNETİCİSİ HANİFİ YAYICI`YI ZİYARET ETTİK.

TOROS ÜNİVERSİTESİ`NDE DÜZENLENEN `FUNCTIONAL MATERIALS SCIENCE AND ENGINEERING 2024` SEMPOZYUMUNA EMO MERSİN ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA KATILIM SAĞLADI.

TMMOB MERSİN İL KOORDİNASYON KURULU ODA TEMSİLCİLERİ OLARAK TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU`NA KATILIM SAĞLADIK.

TMMOB VE İŞKUR İŞ BİRLİĞİ İLE SANAL İSTİHDAM FUARI

GEÇMİŞ OLSUN MERSİN!

TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TARIMSAL SULAMA VE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÇALIŞTAYI’NA DIŞ PAYDAŞ OLARAK ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA KATILDI.

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ ALANİNDA ÖNCÜ BİR FİRMA OLAN ALDO ENERJİ’DE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZİ, DEGERLİ MESLEKTAŞLARIMIZI ZİYARET ETTİK.

Okunma Sayısı: 11


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.