MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

 e-KÜTÜPHANE

   · 

TEKNİK BİLGİLER

   · 

MESLEKİ MAKALE VE YAZILAR

   · 

ÇEŞİTLİ YAZILAR

   · 

TMMOB VE DİĞER ODA RAPORLARI

   · 

DİĞER KURUM VE KURULUŞ RAPORLARI VE GÖRÜŞLERİ

   · 

KAYNAK BELGELER

   · 

İSTATİSTİKSEL BİLGİLER

   · 

RESMİ GAZETE'DEN

   · 

BAŞBAKANLIK E-MEVZUAT

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ 2007 YILI BAŞVURULARI BAŞLADI


E-KÜTÜPHANE İÇERİĞİ


‘SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ‘ 2007 YILI BAŞVURULARI BAŞLADI

Elektrik Mühendisleri Odası, Bilim ve Ütopya Kooperatifi ve Orta Doğu Öğretim Elemanları Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen "Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü" 2007 başvuruları başladı. Ödül, doktorasını Türkiye‘de tamamlamış, bu çalışmasıyla ülkemizin bilim gündemindeki temel sorunlardan birinin çözümüne yönelik sonuçlar elde etmiş genç araştırmacılara veriliyor.

Serhat Özyar‘ın anısını, bilimi ülke yaşamında etkin bir güç haline getirmeye katkıda bulunarak yaşatmak için, her yıl "Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü" verilmektedir. Ödül, alan kısıtlaması olmaksızın doktorasını Türkiye‘de bir üniversitede tamamlamış, bu çalışmasıyla ülkemizin bilim gündemindeki temel sorunlardan birinin çözümüne yönelik sonuçlar elde etmiş ve daha önce bu ödüle aday olmamış genç araştırmacılara verilir.

2007 yılı ödülleri için başvuruların 16 Şubat 2007 günü çalışma saatleri bitimine dek yapılması gerekmektedir. Ödüle ilişkin sonuçlar, en geç 16 Nisan‘a kadar açıklanır.

Ödüle aday gösterilen araştırmacıların, doktoralarını Türkiye‘de bir üniversitede başvuru tarihinden önceki iki yıl içinde tamamlamış olmaları gerekir. Adayın doktora tez yöneticisi ya da bağlı bulunduğu kurum başvuruda bulunabileceği gibi, adayın kendisi de ödüle doğrudan başvurabilir.

Başvuruda, doktora tezinin Türkçe geniş bir özetiyle, bu çalışmanın ülkenin bilim gündemiyle olan ilişkisinin açık ve ayrıntılı biçimde ortaya konulduğu adaylık gösterilme gerekçesinin yer alması gerekir. Bunun yanısıra, adayın özgeçmişi ve yayın listesi başvuru dosyasının içermesi gereken belgeler arasındadır.

2007 başvuruları, Haşim Aydıncak, Prof. Dr. Semih Bilgen, Prof. Dr. Berna Alpagut, Doç. Dr. Nesrin Çobanoğlu, Prof. Dr. Ali Gökmen, Volkan Gürcan, Doç. Dr. Çağatay Keskinok, Prof. Dr. Semih Koray ve Kemal Ulusaler‘den oluşan seçici kurul tarafından, adayın çalışma konusu ile ilgili bilimsel hakemliğe başvurularak değerlendirilecektir.

2007 yılında ödülü kazanan genç bilim insanına 3000 YTL para ödülü ve plaket verilecektir. Ödül kazanan çalışma, niteliğine göre, bütünüyle ya da geniş özet biçiminde Türkçe olarak yayımlanacaktır. Ödül, 24 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek Serhat Özyar‘ı anma etkinlikleri sırasında verilecektir. Törende, ödülü kazanan bilim insanının çalışmasıyla ilgili bir konuşma yapması beklenmektedir.

Birden fazla adayın ödüle layık görülmesi durumunda para ödülü aralarında paylaştırılır.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.
Tel / Faks :
(312) 210 42 25
Adres : ODTÜ Güneşevi 06531 ODTÜ - ANKARA
E-posta : oed@metu.edu.tr

Başvuru dosyasının aşağıdaki ekten indirdikten, sonra doldurup başvurunuzu yapabilirsiniz.

Serhat Özyar Kimdir?
24 Nisan 2002 tarihinde yitirdiğimiz Dr. Serhat Özyar, bilimin ülke yaşamında maddi bir güç haline getirilmesine kendini adamış genç bir bilim insanıydı. Doktorasını ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü‘nde tamamlamış olan Serhat Özyar, yaşamını yitirdiğinde aynı bölümde öğretim üyeliği yapmaktaydı. Etkin bir araştırıcı ve özenli bir öğretmendi. Bilimsel çalışmayı yalnızca uzmanları ilgilendiren teknik bir uğraştan ibaret görmeyen, bilimsel yaklaşımın düşünsel yaşamın tüm alanlarına egemen kılınmasının gereğine ve önemine inanmış bir aydınlanmacıydı. Bilim ve Ütopya Dergisi ve Kooperatifi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği‘nin kurucularından olan Serhat Özyar, yaşamının sonuna kadar, gerek bu kuruluşların, gerekse TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası‘nın en etkin üyelerinden biri olarak faaliyet gösterdi. Bilimi tüm yönleriyle ülke hizmetine sokmayı hedefleyen bütünsel bakış açısını hiçbir zaman terketmedi.

 

Dosyalar

'SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ' 2007 YILI BAŞVURULARI BAŞLADI (27 KB)

Başvuru Dosyası (180 KB)CUMHURİYET TV- GÜNDEM ÖZEL

13.05.2023
 


Çok Okunanlar


ÜYE AİDAT BORÇLARI YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI TALEPLERİNİ AÇIKLADI! (ENERJİEKONOMİSİ.COM)

YENİ YÖNETİMDEN TALEPLER

TEMİZ ENERJİ TEKNOLOJİLERİ FUARI VE KONGRESİ (WENERGY’23)

CUMHURİYET TV- GÜNDEM ÖZEL

ELEKTRİK TARİFELERİNİN İNCELENMESİ RAPORU

EMO’DAN VATANDAŞ YARARINA ELEKTRİK HİZMETİ TALEPLERİ (ENERJİGUNLUGU.NET)

TURNUSOL TV- SÖYLEŞİ

SÜRDÜRÜLEBİLİR SU, GIDA VE ENERJİ İÇİN İKLİM POLİTİKALARI

TURNUSOL TV- SÖYLEŞİ

Okunma Sayısı: 1948


Tüm e-Kütüphane (Kaynak Belgeler)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.