MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

5. ULUSLARARASI ELECO’2007 ELEKTRİK, ELEKTRONİK VE BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ KONGRE VE FUARI BAŞLIYOR.


BASIN AÇIKLAMASI

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, 1986 yılında ELMEKSEM (Bursa Elektromekanik Sempozyum ve Fuarı) olarak başlayan ve Bursa Bilgisayar ve Haberleşme Sempozyumlarının bileşmesiyle ELECO Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Sempozyum ve Fuarlarını başarıyla düzenlemektedir. 1999 yılında gerçekleşen birleşmenin ardından bir yıl ulusal bir yıl da uluslararası boyutta düzenlenen ELECO Kongre ve Fuarının bu yıl beşincisi gerçekleştirilecektir.

5. Uluslararası ELECO‘2007 Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Kongre ve Fuarı, 5-9 Aralık 2007 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi‘nde düzenlenecektir. ELECO‘2007 Kongresi Uludağ Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü, Türkiye İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik, Elektronik Mühendisliği Fakültesi, IEEE Türkiye ve TUBİTAK işbirliğinde düzenlenmektedir. ELECO‘2007 Fuarı, Şubemiz ile TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş‘nin işbirliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteğinde yapılmaktadır.

5. Uluslararası Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Mühendisliği Kongresinde, konusunda etkili toplam 197 bilimsel bildiri sunulacaktır. Cezayir, Azerbaycan, Belçika, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fransa, Hindistan, İran, Irak, İtalya, Ürdün, Lübnan, Malezya, Umman, Polonya, Portekiz, Romanya, Suudi Arabistan, Slovakya, Güney Kore, KKTC, Türkiye, İsviçre, Mısır, Filistin, Almanya, Birleşik Krallık, ABD ve Danimarka olmak üzere toplam 30 ülkeden katılımcı olacaktır.

ELECO‘2007‘nin ilk günü, 5 Aralık 2007 Saat: 12.00‘de Fuar açılışı TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi‘nde, ikinci gün 6 Aralık 2007 Saat: 09.00‘da ise BUTTİM Kültür Merkezi‘nde Kongre açılışı olacaktır. Kongre açılışından sonra, BUTTİM Kültür Merkez‘inde Kanada Ecole Polytechnique de Montreal Prof. Dr. Mohammad SAWAN ve Türkiye Işık University Prof. Dr. Vural ALTUN hocalarımızdan iki çağrılı bildirinin sunumu yapılacaktır. Toplam 5 salonda, ikisi çağrılı bildiriler olmak üzere 32 bilimsel oturum ve bir poster sunum gerçekleşecektir.

ELECO‘2007 Fuarında, Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Aydınlatma ve İletişim Fuarı‘na ise sektörün önemli isimleri katılacaktır. ELECO 2007 Fuarı kapsamında; Elektrik Üretimi, Elektrik Çevrimi, Elektrik İletimi, Elektrik Dağıtım, Kumanda, Koruma, Aydınlatma, Elektrik Elektronik Test Cihazları, Yıldırımdan Korunma,Topraklama ve Paratonerler Elektronik Malzemeler ve Yardımcı

Ekipmanlar; Güvenlik Sistemleri, Otomasyon Sistem ve Yazılımları, Hidrolik - Pnömatik Ekipmanları Fabrika Donanımları, Zayıf Akım Sistemleri, Sektörel Yayınlar, Bilgisayar ve Enerji verimliliği firmaları  yer alacaktır.

ELECO‘2007 Fuarında yer alan firmalar hem ürünlerini Bursa ve bölgesindeki mühendis, yönetici ve satın almacılara tanıtıp hem de bilimsel bir çalışmaya destek olmaktadırlar.

Şubemiz ELECO‘2006‘da başlattığı alanında özgün bilimsel fikirlerin uygulama projelerinin sergilendiği   GELECEK PARKI ile de bir ilke imza atmıştır. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan GELECEK PARKI‘nda bu sene de üniversitelerimizden, gençlerimizden gelen önemli projeler sergilenecektir. İTÜ ve Uludağ Üniversitelerinin Güneş Arabaları, İTÜ‘nün Güneş Teknesi, EMO‘nun Hidrojen Arabası HIDRA, Boğaziçi Üniversitesi‘nin Robot Köpekleri, Güneş ışınlarından elektrik enerjisi sağlayan modül üretiminin küçük çapta sergilenmesi, internet üzerinden kontrol edilebilen ev otomasyonu, araçlarda kendi kendine yol bulma sistemi, uydu görüntülerinden deprem sonrası hasar tespiti ve EMO GENÇ ile birlikte düzenlediğimiz Özgün Proje Yarışması‘nda ödül kazanan projeler GELECEK PARKI‘nda yer alacak. Gelin geleceği bizim ile birlikte GELECEKTE görün.

ELECO‘2007 programında 30 farklı ülkeden gelen bilim insanlarına bilimsel aktivitelerinin yanında sosyal etkinlikler de planlanmıştır. TOFAŞ Fabrikasına teknik gezi, İznik, Uludağ, Truva ve kent içi turu ile sosyal geziler düzenlenecektir.

05-09 Aralık 2007 tarihleri arasında her sene olduğu gibi bu yıl da Bursa bilime, bilimsel bilgiye ve onun ürünlerine doyacak. Kentimiz için de çok önemli olan böylesi bir Kongreyi ve Fuarı organize ediyor olmaktan mutluyuz. Bir yıl ulusal boyutta bir yıl da uluslararası boyutta kentimizin gerek tanıtımına gerekse de bilimsel gelişimine katkı sunuyor olmak bize onur vermektedir. Organizasyonda başta ELECO Yönetim Kurulu olmak üzere Danışma Kurulu, Yürütme Kurulu ve işin mutfağında yer alan herkese teşekkür ederiz.

Bursalıları ve bölgemizden gelen tüm katılımcıları, 5. Uluslararası Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Kongre ve Fuarı‘na davet ediyor ve bekliyoruz. 30 Kasım 2007

 

TMMOB

Elektrik Mühendisleri Odası

Bursa Şubesi

10. Dönem Yönetim Kurulu

 

 


Çok Okunanlar


BASIN AÇIKLAMASI: ELECO 2022 12. ULUSAL ELEKTRİK-ELEKTRONİK VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI BAŞLIYOR

MASA TENİSİ TURNUVASI DÜZENLENDİ

ULUDAĞ` DA ALAN BAŞKANLIĞI İSTEMİYORUZ! BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

A - TECH AKILLI BİNA TEKNOLOJİLERİ ELEKTRİK SİSTEMLERİ FUARI` NA TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ

ÇEVRİMİÇİ TEKNİK SEMİNER `ELEKTRİK TESİSAT İŞLERİNDE İHALE VE SÖZLEŞME SÜREÇ YÖNETİMİ` DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 3006


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır



 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.