MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DENİZLİ ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 DENİZLİ   MUĞLA   UŞAK 
 

 
YEKSEM BANNER
 

EMO Denizli Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 13

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ 442. SAYISI YAYIMLANDI


DUYURU

 
Elektrik Mühendisliği Dergisi’nin 442. sayısı yayımlandı. “On Binler Meydanda Buluştu: TMMOB’nin Oyu Emek ve İnsandan Yana” kapağıyla üyelerimize ulaşan dergide, dosya konusu olarak 12 Haziran Genel Seçimleri öncesinde EMO’nun mesleki alanlarına ilişkin yaşanan gelişmeler masaya yatırıldı. EMO’nun Fukuşima’da yaşanan felaketin ardından uyarılarına ve Nükleer Karşıtı Platform’un İstanbul’da gerçekleştirdiği mitinge yer verilen dergide, EMO ve TMMOB bünyesinde düzenlenen sempozyum, panel ve etkinlikleri de haber olarak bulacaksınız.
 

Elektrik Mühendisliği Dergisi‘nin yeni sayısında EMO‘nun mesleki alanlarına yönelik iktidarın uygulamaları ve yaşanan sürecin masaya yatırıldığı dosya kapsamında, TMMOB‘nin Seçim Bildirgesi‘ne ve TMMOB Mitingi‘ne de yer verildi. Dosya kapsamında bulacağınız yazılar şöyle:

•-TMMOB‘den AKP Hükümeti‘ne KHK Tepkisi.

•-2002‘den 2011‘e AKP‘nin Enerji Günlüğü-EMO Enerji Çalışma Grubu Üyesi Kemal Ulusaler.

•-İthal Kaynaklar Revaçta, Yerli Kaynaklar Beklemede-Maden Yüksek Mühendisi Ömer Ünver, Elektrik Yüksek Mühendisi Gültekin Türkoğlu.

•-Hidroelektrik Enerji Politikaları ve HES Projeleri-İnşaat Mühendisi, Su Politikaları Uzmanı ve DSİ eski Yöneticisi Dursun Yıldız.

•-Artık Yenilenemeyen Enerji Kaynağımız Hidrolik Enerji-Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Eski Başkanı İsmail Küçük.

•-9. Kalkınma Planı Elektronik Sektörüne Nasıl Bakıyor? EMO Elektronik Mühendisliği Meslek Dalı Ana Komisyonu Başkanı Tuncay Atman.

•-AKP İktidarında Bilgi Toplumu Yerine Sansür Büyüdü-Bilgisayar Mühendisi Oktay Dursun.

•-Görsel İşitsel Medyanın Gelişimi-Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi, Kamu Yönetimi Uzmanı Özgür Coşar.

•-Sanal Dünya, Yalan Dünya Olmadığını "Ahmet Abi" Aracılığıyla Kanıtladı. Darısı Ayşelere, Fatmalara!-Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Günseli Bayraktutan.

•-YÖK Uygulamaları ve Meslek Alanımıza Yansımaları-EMO MİSEM Daimi Komisyonu Başkanı Orhan Örücü.

•-Yükseköğretimde Neredeyiz, Nereye Gidiyoruz?-Prof. Dr. Hamit Serbest.

•-Tercih Kılavuzu‘nda Teknoloji Fakültelerine Yürütmeyi Durdurma.

Dergide nükleer santral konusunda yaşanan gelişmeler de ayrı bir bölüm olarak ele alındı. Fukuşima‘da yaşanan nükleer felaketin ardından EMO‘nun basın açıklamalarıyla yaptığı uyarıların haberleştirildiği dergide NKP‘nin İstanbul‘da düzenlediği mitingde yaptığı "Nükleeri Savunan Partilere Oy Yok" çağrısı aktarıldı. AKP Hükümeti‘nin nükleer santralları da kapsayan ÇED muafiyet düzenlemesi de haber olarak okuyuculara duyurulurken, nükleer santral sürecine ilişkin düzenlenen panellere de yer verildi.

Hidroelektrik santral projelerine ilişkin yöre halklarının tepkisi Başkent‘te düzenlenen mitinge ilişkin haberle okuyuculara duyurulurken, EMO‘nun enerji alanına yönelik olarak düzenlediği Enerji Verimliliği ve Kalitesi Sempozyumu, Batman-Siirt-Şırnak İlleri Enerji Forumu, Enerjide Özelleştirmeler ve Yansımalar Paneli de haberleştirilen etkinlikler oldu. Siyasal Bilgiler Fakültesi‘nde düzenlenen Planlama Kurultayı‘nda enerji oturumunda yapılan tartışmalar ayrıntılı olarak dergide yer bulurken, EMO‘nun Dicle Elektrik Dağıtım‘ın kaçak elektrik kullandığı belgelenen bir şirkete devredilmeye çalışılmasına tepki gösteren basın açıklaması da okuyucuların değerlendirilmesine sunuldu.

Türkiye‘de yaratılan dinleme ve gözetleme toplumuna yönelik sorgulayıcı etkinlikler ve İnternet özgürlüğünü kısıtlayıcı sansürcü yaklaşımları irdeleyen paneller ile 6. İletişim Günleri Etkinliği de dergide önemli bir yer tutuyor.

EMO‘nun düzenlediği Elektrikli Ulaşım Sistemleri Sempuzyumu, EMO‘dan Sahte Mühendis Uyarısı, İTÜ‘de Bilim ve Mühendislik Etiği Etkinliği, Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödül Töreni, EMO 42. Dönem Koordinasyon Kurulu da yine dergide yer alan haberlerden.

Dergi emek kesiminin toplumsal etkinliklerine de geniş yer ayırdı. Bu kapsamda 6. Avrupa Sosyal Forumu Türkiye Organizasyon Komitesi Üyesi Hüseyin Yeşil‘in "ASF‘nin Geleceği ve Türkiye Sosyal Forumu" yazısı; Afşin-Elbistan‘da yaşanan heyelana ilişkin meslek odalarının inceleme ve değerlendirmelerinin aktarıldığı "Göz Göre Göre Gelen Ölüm" haberi; Ankara Ostim ve İvedik Organize Sanayi Bölgelerinde yaşanan patlamalara ilişkin "Seri İş Cinayetleri Devam Ediyor!" haberi; Torba Yasa‘ya ilişkin "Emekçilerin Hakları Gasp Ediliyor", "Emekçilere Protesto Hakkı Tanınmadı", "Torba Yasa Yeni Tehditlerin Habercisi" başlıklı haberler; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘ne ilişkin haberler; Türk Tabipleri Birliği‘nin gerçekleştirdiği mitingin "Sağlıkçılar Çok Ses Tek Yürek Oldu!" başlığıyla verilen haberi, 1 Mayıs‘tan "Emekçiler Alanları Doldurdu" haberi okuyuculara sunuluyor.

Derginin sabit bölümleri olan Kitap Tanıtımları bölümünde "İstanbul Anadolu Yakası 1990-2002 Özelleştirmenin Maskesi Düştü", "EMO‘dan Kuvvetli Akım Teknik E-Kitap Serisi", "Teknoloji Fakülteleri Üzerine TMMOB Görüşü" ile "Can Sümmani Can" kitapları tanıtılıyor. Yine derginin sabit bölümleri kapsamında EMO Güncesi kutu haberleriyle, MİSEM ve Üye İstatistikleri ve Şube Etkinlikleri de yer alıyor.TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ`IN ÜYELERİMİZE SESLENİŞİ

13.05.2020
 


Çok Okunanlar


MİMARLAR ODASI DENİZLİ ŞUBESİ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

Okunma Sayısı: 1372


Tüm Duyurular

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.