MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DENİZLİ ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 DENİZLİ   MUĞLA   UŞAK 
 

 
YEKSEM BANNER
 

EMO Denizli Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 13

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 2  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ONAYSIZ KURULAN GESLER İLE İLGİLİ UYARI 30.06.2022

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Denizli Şube Yönetim Kurulu,artan enerji maliyetlerine karşısında güneş enerji santrallerine (GES) yönelişin arttığına dikkat çekerek, ancak onaysız kurulan GES`lerin can ve mal kaybı gibi olumsuzluklara yol açabileceği uyarısında bulundu.

MESLEĞİMİZE, HALKIMIZA, ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN 19 EYLÜL`DE SÖZÜMÜZÜ SÖYLEYECEĞİZ 17.09.2012

    

TMMOB tarihinde önemli bir yere sahip olan 19 Eylül 1979 bir günlük iş bırakma eyleminin yıldönümünde `TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü`nde bu yıl `Mesleğimize, Halkımıza, Ülkemize Sahip Çıkıyoruz` sloganıyla kutlanacak. Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, üyelerini 19 Eylül 2012 tarihinde ülkenin dört bir yanında yapılacak ortak basın açıklamalarına davet ediyor.

ÖZELLEŞTİRME ISRARI KAMU ZARARI DOĞURACAK 09.08.2012

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu bugün (9 Ağustos 2012) bir basın açıklaması yaparak daha önce başarısız olan Boğaziçi, Gediz ve Akdeniz elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirme ihalelerinin yeninde yapılmak istenmesine tepki gösterdi. AKP İktidarı`nın dağıtım özelleştirmelerini “yazı da gelse tura da gelse” gerçekleştirmek istediğine dikkat çekilen açıklamada, ortaya çıkması muhtemel kamu zararının bile görmezden gelindiği vurgulandı. Özelleştirmelerden vazgeçilmesinin ve yeniden kamusal anlayışa dönülmesinin istendiği basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KUBBE NÜKLEER ÇÖKÜNTÜYÜ ÖRTEMEZ 06.08.2012

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Sekreteryası Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) bugün (5 Ağustos 2012) Hiroşima’ya atom bombası atılmasın 67. yıl dönümüne ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. Hiroşima ve Nagazaki’den bu yana “atom bombasına sahip olma” çılgınlığına nükleer santral projelerin de eşlik ettiğine dikkat çekilen açıklamada, “Ülkemiz de bu çılgınlık trenine, bugün Akkuyu Nükleer Santral projesi yarın Sinop Nükleer Santral Projesi ile takılmaya çalışıyor” denildi.

EMO‘DAN ACİL DENETİM ÇAĞIRISI 16.07.2012

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 15 Temmuz 2012 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile özeleştirilen elektrik dağıtım bölgelerinin denetimine ilişkin boşluk oluşturulduğuna dikkat çekerek, acil denetim çağrısı yaptı. Anayasa Mahkemesi ve Danıştay’ın kararlarına rağmen denetimin özel sektöre devredilmesi ısrarının sürdürüldüğüne dikkat çekilen açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTROMANYETİK KİRLİLİK BOYUT DEĞİŞTİRDİ 03.07.2012

    

Baz istasyonlarının şehir dışına taşınmasına yönelik karar ile ilgili Elektrik Mühendisleri Odası yazılı bir açıklama yaparak, halk sağlığını korumaya yönelik gerekli önlemlerin alınması konusunda yetkilileri uyardı. Açıklamanın tam metnine ve Elektromanyetik Alanlar ve Etkileri Çalışma Grubu`nun ayrıntılı çalışmasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BASIN AÇIKLAMASI (KÜÇÜKER TEKSTİL`E AİT TERMİK SANTRAL HAKKINDA BİLGİ PAYLAŞIMI) 01.06.2011

    

BASIN AÇIKLAMASI (KÜÇÜKER TEKSTİL`E AİT TERMİK SANTRAL HAKKINDA BİLGİ PAYLAŞIMI)

ODALARA MÜDAHALE 08.01.2011

    

REFERANDUM 24.08.2010

    

SALDIRILARI KINIYORUZ 01.06.2010

    

Son günlerde coğrafyamızda ve ülkemizde yeni senaryolar yazılmakta ve uygulanmaktadır. Geçtiğimiz günlerde artarak süren çatışma ortamında insanlarımızın hayatını kaybetmesinin ardından, son olarak İskenderun‘da 7 askerin öldüğü, 8 askerin yaralandığı bir saldırı düzenlenmiştir. Yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.Diğer yandan, Filistin halkına insani yardım götüren filoya İsrail karasularına 70 mil açıkta yapılan saldırıda, gelen ilk bilgilere göre 9‘u Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı 20 kişi ölmüş, 30 kişi yaralanmıştır. Bu saldırı, İsrail devlet terörünün uluslararası alana da sirayet ettiğinin yeni bir örneğidir.

8.DÖNEM YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI 06.02.2010

    

BASIN AÇIKLAMASI Elektrik Mühendisleri Odası Denizli Şubesi 8.Olağan Genel Kurulu’nda seçilen yeni yönetim kurulu bugün (05.02.2010) tarihinde toplanarak görev bölümü yapmıştır. Buna göre Yönetim Kurulu görev dağılımı şu şekilde olmuştur: Abdullah ŞAVKLI Yönetim Kurulu Başkanı Recai SEYMEN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Önder ÖZDİPÇİNER Yönetim Kurulu Yazmanı Fethi KAYA Yönetim Kurulu Saymanı Hamdi ERCAN Üye N.Gökhan DALDAŞ Üye Fatih MARDİNOĞLU Üye Kamuoyuna saygıyla duyurulur. EMO Denizli Şube Yönetim Kurulu

BODRUM İKK’DAN İÇME SUYU ÜZERİNE BASIN AÇIKLAMASI 28.10.2009

    

TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu, 28 Ekim 2009 tarihinde Bodrum Yarımadasına getirilecek içme suyu üzerine bir basın açıklaması yaptı.

TMMOB 55.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BASIN AÇIKLAMASI 15.10.2009

    

12 EYLÜL ASKERİ DARBESİ 12.09.2009

    

29 YILDIR KURTULAMADIK TMMOB Denizli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Fatih Yaşa 12 Eylül darbesinin 29. yıldönümünde yaptığı açıklamada aradan geçen bunca yıla rağmen Türkiye‘nin ne darbecilerle hesaplaşabildiğini ne de bu darbenin ürünü olan 1982 Anayasası‘ndan tam anlamıyla kurtulabildiğini söyledi. TMMOB Denizli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Fatih Yaşa; Ülkemizin, darbecileri Anayasayla koruyan bir ülke olmanın ayıbıyla yaşadığını belirterek; "12 Eylül Askeri Darbesi sadece gözaltılarıyla, işkenceleriyle, cezaevleriyle ve idamlarıyla değil, günümüze kadar etkisini hissettiren kurumlarıyla da hayatlarımızı etkilemiştir, etkilemeye de devam etmektedir. 12 Eylül ile birlikte 24 Ocak Kararları tümüyle ve acımasızca uygulamaya konulmuştur; Türkiye devletin, siyasetin, ekonomi ve toplumsal yaşamın yeniden yapılandırıldığı önemli bir dönemece girmiştir. 12 Eylül Türkiye‘yi geri götürmüş, yol açtığı ekonomik, sosyal, siyasal tahribatlar ülkemizi kötürüm kılmıştır. 12 Eylül aşılmaksızın Türkiye‘nin siyasal, sosyal yaşamının normalleşmesi mümkün değildir Bugün Türkiye‘nin gerçek anlamda özgür ve demokratik bir geleceğe doğru adım atabilmesinin ilk koşulu darbecileri koruyan Anayasa‘nın geçici 15. maddesinin kaldırılmasıdır" dedi. 12 Eylül‘ün ülkemizde yarattığı ve yaşattığı olumsuzluklardan kurtulmak için başta 1982 Anayasası‘nın değiştirilmesi olma üzere tüm anti-demokratik kurumların tavsiye edilmesi gerektiğini de kaydeden Fatih Yaşa sözlerini şöyle sürdürdü: "Tüm toplumu baskı altında tutan antidemokratik Anayasa‘nın yerine toplumsal barışı ve gerçek demokrasiyi sağlayacak bir anayasaya ihtiyacımız var. Toplumun tüm kesimlerinin katılımı sağlanarak yapılacak yeni bir anayasanın gerekliliği ortadadır. Darbenin gölgesi altında yaşadığımız 29 yıl Türkiye‘ye çok şey kaybettirmiştir ve kaybettirmeye de devam etmektedir. Ülkemizin bu ayıptan kurtulabilmesi, demokratik bir geleceğe kavuşması için; topluma bu acıyı yaşatanlarla hesaplaşması ve ülkemizin antidemokratik hukuksal yapıdan kurtulması gerekmektedir." TMMOB DENİZLİ İL KOORDİNASYON KURULU

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ 01.09.2009

    

TMMOB Denizli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Fatih Yaşa: Bizler; her şeye rağmen barışın mümkün ve gerekli olduğunu söylüyoruz. İnsanın insanı sevmesinin, yaşamı, doğayı sevip gözetmesinin esas olduğunu tekrarlıyoruz. Dünyanın her yerinde din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan hak ve özgürlüklerden herkesin eşit olarak yararlanması gerektiğini tekrarlıyoruz. Savaşlardan ve terörden arınmış, mutluluk, huzur, sevgi, hoşgörünün hakim olduğu bir dünya dileğiyle Dünya Barış Günü kutlu olsun. 1 Eylül, insanlık tarihinin en acımasız ve en kirli savaşı olan İkinci Dünya Savaşı‘nın başladığı gündür. Bu savaş ardında 52 milyon ölü, milyonlarca yaralı, sakat ve moloz yığını haline gelmiş kentler ile acı ve gözyaşı bıraktı. Bu büyük insanlık suçu nedeniyle İkinci Dünya Savaşı‘nın başladığı gün Dünya Barış Günü" olarak anılıyor her yıl. Büyük acılara neden olan bu savaşın üzerinden onlarca yıl geçmiş olmasına rağmen dünyamızda hala tam anlamıyla barışa kavuşamadı. Bugün Dünyanın birçok bölgesinde insanların en temel evrensel hakkı olan "yaşama hakkı" ellerinden alınıyor. İnsanlığın yaşadığı bu acılar; barış, huzur, güven ve mutluluk içinde yaşamanın temel koşulunun, savaş, şiddet ve teröre karşı sürekli ve kalıcı işbirliği ve dayanışma içinde olmamız gerektiğini bir kez daha ortaya koymaktadır. Bizler; her şeye rağmen barışın mümkün ve gerekli olduğunu söylüyoruz. İnsanın insanı sevmesinin, yaşamı, doğayı sevip gözetmesinin esas olduğunu tekrarlıyoruz. Dünyanın her yerinde din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan hak ve özgürlüklerden herkesin eşit olarak yararlanması gerektiğini tekrarlıyoruz. Bunun içinde temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğüne dayalı yönetimlerin güç kazanmasının temel koşul olduğunu biliyoruz. Farklılıklara saygının temel alındığı bir dünya özleminin içimizde yeşermesine gayret gösterilmesi çağrımızı yineliyoruz. Savaşlardan ve terörden arınmış, mutluluk, huzur, sevgi, hoşgörünün hakim olduğu bir dünya dileğiyle Dünya Barış Günü kutlu olsun diyoruz." TMMOB DENİZLİ İL KOORDİNASYON KURULU

TMMOB BODRUM İKK YALI BELEDİYESİ’NİN 1/25.000’LİK ÇEVRE DÜZENİ İMAR PLANINA İLİŞKİN GÖRÜŞ BİLDİRDİ 03.08.2009

    

TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu, Yalı Belediyesinin 1/25.000’lik Çevre Düzeni İmar Planına ilişkin görüş, öneri ve itiraz notlarını Yalı Belediye Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’ne gönderdi.

BODRUM İKK’DAN AYDIN – MUĞLA – DENİZLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANINA İTİRAZ 22.06.2009

    

TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanan “1/100.000 ölçekli Aydın–Muğla–Denizli Çevre Düzeni Planı”na itiraz etti.

NÜKLEER MACERAYA SON 21.01.2009

    

ELEKTRİK ZAMLARI 22.09.2008

    

ENERJİ POLİTİKALARI 02.09.2008

    

TÜRKİYE’DE ENERJİ POLİTİKALARI GÜNDEMLİ KONFERANSIMIZA TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR Elektrik Mühendisleri Odası Denizli Şubesi olarak 03.09.2008 Çarşamba günü saat 14.00 da TMMOB Makine Mühendisleri Odası Konferans Salonunda EMO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Musa ÇEÇEN ’in konuşmacı olarak katılacağı konferans düzenleyeceğiz. EMO olarak enerji sektöründeki özelleştirmelere dayanaklarla ve öneriler sunarak karşı çıktık. Özellikle Elektrik Enerjisinin stratejik konumundan,ayrıca teknik özelliğinden dolayı kamuda kalmasının ülkemiz çıkarına olacağına söyledik. Bugünkü Politikalarda değerlendirildiğinde Enerjide ve Enerji Girdilerinde Dışa Bağımlılığının ülkeyi ne gibi çıkmazlara ittiği bugünkü Enerji Politikaları ile açıkça ortadadır. Konferans da Enerjide dışa bağımlılığın negatif sonuçları ve enerjide oluşturulan politikaların sonuçları değerlendirilecektir. Ülkemizde Alternatif Enerji Kaynaklarının niçin değerlendirilmediği ,niçin bu konuda yatırımların yapılmadığı ve arz açığının giderek önümüzdeki günlerde hissedileceği aktarılacaktır. Bu yıl içinde yapılan otomatik elektrik zamlarının üretim ekonomisine etkilerinin anlatılacağı ve üretim sektöründe rekabetin niçin yapılamadığı belirtilecektir. Konferansa Tüm Halkımız davetlidir.

 


BÜLENT PALA İLE TÜRKİYE`NİN ENERJİ GÜNDEMİ

21.03.2022
 


Çok Okunanlar


MİSEM KAPSAMINDA ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ YAPILDI.

EMO İZMİR YENİLENEBİLİR ENERJİ SEMPOZYUMUNA EMO-GENÇ OLARAK KATILIM SAĞLANDI

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ DENİZLİ ŞUBESİ ZİYARET EDİLDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.