MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

2013 YILI SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ


SERHAT ÖZYAR YILIN GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ

 
Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü`ne bu yıl ODTÜ Fizik Bölümü`nden Dr. Tahsin Çağrı Şişman, `D-Boyutta Born-Infeld Kütleçekim Teorileri (Born-Infeld Gravity Theories in D-Dimensions)` başlıklı doktora çalışması nedeni ile değer bulundu. Bu yıl ayrıca Dr. Burcu Bekdeşer, Dr. Didem Gözüpek, Dr. Nalan Oya San, Dr. Fatih Şen ve Dr. Hilmi Yurdakul`a `Serhat Özyar Onur Ödülü` verileceği açıklandı.
 

 

 

SERHAT ÖZYAR 2013 ÖDÜLLERİ`NİN SAHİPLERİ BELİRLENDİ

 

Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü`ne bu yıl ODTÜ Fizik Bölümü`nden  Dr. Tahsin Çağrı Şişman, "D-Boyutta Born-Infeld Kütleçekim Teorileri (Born-Infeld Gravity Theories in D-Dimensions)" başlıklı doktora çalışması nedeni ile değer bulundu. Bu yıl ayrıca Dr. Burcu Bekdeşer, Dr. Didem Gözüpek, Dr. Nalan Oya San, Dr. Fatih Şen ve  Dr. Hilmi Yurdakul`a "Serhat Özyar Onur Ödülü" verileceği açıklandı.

24 Nisan 2002 tarihinde yaşamını yitiren Bilim İnsanı Serhat Özyar‘ın anısını yaşatmak ve Türkiye‘de bilimi maddi bir güç haline getirmek amacıyla, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Bilim ve Ütopya Kooperatifi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği (ODTÜ-ÖED) tarafından bu yıl on birincisi düzenlenen "Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü" kapsamında Seçici Kurul çalışmalarını tamamladı. Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü, bu yıl "D-Boyutta Born-Infeld Kütleçekim Teorileri (Born-Infeld Gravity Theories in D-Dimensions)" başlıklı çalışması ile ODTÜ Fizik Bölümü`nden  Dr. Tahsin Çağrı Şişman`a verildi.

Seçici Kurul, ayrıca bu yıl beş doktora tezi sahibini ise "Serhat Özyar Onur Ödülü"ne değer buldu. İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümü`nden . Dr. Burcu Bekdeşer, "Biyolojik Örneklerde Reaktif Oksijen Türleri Süpürme Etkinliği Ölçümü için Spektrofotometrik Yöntemler Geliştirilmesi", Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü`nden Dr. Didem Gözüpek "Merkezi Bilişsel Radyo Ağları için bir Çizelgeleme Modeli", Ankara Üniversitesi, Biyoteknoloji Enstitüsü`nden Dr. Nalan Oya San, "Aerobik Bakterilerin Nikel Alaşımlarının Korozyonuna  Etkisinin Araştırılması",  ODTÜ Anorganik Kimya Bölümü`nden Dr. Fatih Şen, "Doğrudan Metanol Yakıt Pilleri için Yeni Karbon Destekli Pt ve Pt+İkinci Metal Nanoparçacıklı Katalizörlerin Hazırlanması ve Analizleri", Anadolu Üniversitesi, Seramik Mühendisliği Bölümü`nden Dr.  Hilmi Yurdakul, "Geçirimli Elektron Mikroskopi (TEM) Teknikleri ile SiAlON Esaslı Malzemelerin Atomik Ölçekte Karakterizasyonu" başlıklı çalışmalrı ile  "Serhat Özyar Onur Ödülü"  alacakar.

 TELE 1- GÜN ORTASI

18.09.2023
 


Çok Okunanlar


7. İZMİR RÜZGAR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

TELE 1- GÜN ORTASI

ORMAN YANGINLARININ SEBEBİ DAĞITIM ŞİRKETLERİ Mİ? (CUMHURİYET-MURAT AĞIREL)

CUMHURİYETİN 100. YILINDA KAMU KURUMU NİTELİĞİNDEKİ MESLEK KURULUŞLARI VE TMMOB SEMPOZYUMU

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

`TÜRKİYE`NİN NÜKLEERE İHTİYACI YOK` (CUMHURİYET)

YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ İSTİYORUZ!

12 EYLÜL DARBESİNE KARŞI, İNSANCA YAŞAYABİLECEĞİMİZ BİR ÜLKEYİ SAVUNALIM!

`TÜRKİYE NÜKLEERE MAHKUM DEĞİL` (GÜNLÜK EVRENSEL)

TELE 1- GÜN ORTASI

Okunma Sayısı: 1427


Tüm Serhat ÖZYAR Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.