MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

PROF. DR. MUSTAFA BAYRAM VE PROF. EMİN ÜNALAN HOCALARIMIZI ANDIK 
2011 yılında kaybettiğimiz Prof. Dr. Mustafa Bayram ve geçen sene kaybettiğimiz Prof. Emin Ünalan hocalarımızı anmak için 22 Mayıs 2013 Çarşamba günü Kilyos Mezarlığı`nda anma töreni düzenlendi.
 

İlk olarak Prof. Dr. Mustafa Bayram‘ın mezarı başında yapılan anma törenine, Elektrik Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Usta, eski İTÜ Hocalarından Prof. Dr. Muzaffer Özkaya, Prof. Dr. Duran Leblebici, Prof. Dr. Mithat İdemen,  Prof. Dr. Kemal Sarıoğlu, EMO Y.K. Üyesi Erhan Karaçay, Şubemiz Y.K. Bşk. Yrd. S. Nur Güleç, Şubemiz eski  Y.K. başkanlarından Ahmet Tarık Uzunkaya‘nın yanı sıra Şubemiz üyeleri, ailesi ve sevenleri katıldı.

Anma töreninde ilk sözü alan Prof. Dr. Ömer Usta, hocamızın kısa bir özgeçmişini okudu. Ömer Usta‘dan sonra Şubemiz Y.K. Bşk. Yrd. S. Nur Güleç, Mustafa Bayram‘ın kıymetli bir hoca olduğunu vurgulayarak elektrik mühendislerinin önce yetişmesinde sonra kalitesinin yükselmesinde büyük emeği olduğunu belirtti.

EMO Y.K. Üyesi Erhan Karaçay da bir konuşma yaptı. Karaçay konuşmasında; Elektrik Mühendisleri Odası üyelerinin eğitiminde ve bugüne gelinmesinde katkısı olan hocalarımızın anısını sürdürmeye devam edeceklerini söyleyerek, "EMO olarak hocalarımızı unutmayacağız ve anılarını gelecek kuşaklara aktarılması konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. Karaçay‘ın ardından Prof. Dr. Mustafa Bayram‘ın ailesi, arkadaşları da Mustafa Bayram ile ilgili anılarını paylaştılar.

Prof. Emin Ünalan‘ın mezarı başında yapılan törende ise; İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Dekan Yrd. Doç Dr. Mürvet Kırcı, Prof. Ünalan‘ın özgeçmişini aktardı. Şubemiz Y.K. Bşk. Yrd. S. Nur Güleç konuşmasında Prof. Emin Ünalan‘ın otomatik kontrol gibi bugün otomasyonun temel taşlarını oluşturan bir ana konuda emek sarf etmiş, insan yetiştirmiş hocalarımızdan biri olduğunu belirterek Elektrik Mühendisleri Odası olarak anma törenine katılan herkese teşekkür etti.

Törende söz alan EMO Y.K. Üyesi Erhan Karaçay yaptığı konuşmada Prof. Emin Ünalan‘ın öğrencisi olabilen şansı insanlardan biri olduğunu belirterek "Hocalarımızın bize verdikleri bakış açısı, mesleğimizi toplumun ve insanlığın adına kullanma yönünde bize ivme kazandırdı" dedi.

Prof. Emin Ünalan‘ın ailesi ve arkadaşlarının yaptığı konuşmalarla anma etkinliği sona erdi.TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


EMANET 2021 ETKİNLİĞİMİZ BAŞLADI

UPS SİSTEMLERİNDE GÜVENLİK SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇEVİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER

TMMOB 7. KADIN KURULTAYI

SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

YÖNETMEN CEM BAŞESKİOĞLU İLE SİNEMA SÖYLEŞİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

RUS EDEBİYATINDAN UYARLAMALAR ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Okunma Sayısı: 1466


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.