MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 158  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO YENİ YÖNETİMİ MAZBATASINI ALDI 28.08.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Olağan Genel Kurulu’nda seçilen Yönetim, Denetleme ve Onur kurulları mazbatasını alarak göreve başladı. Çankaya 1. İlçe Seçim Kurulu’nca verilen mazbataya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI 28.08.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Dönem Yönetim Kurulu tarafından, ölüm orucundaki avukat Ebru Timtik’in hayatını kaybetmesi ile ilgili yapılan açıklamada, “Herkes için adil yargılanmanın önü açılsın diye bedel ödemekten çekinmeyen Ebru Timtik hayatını kaybetti. Adil yargılanma talebinin bedeli ölüm olmamalıdır” denildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ KAYIT BAŞVURULARI BAŞLADI 27.08.2020

    

TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi için başvuru ve kayıtlar başladı. Tesiste üniversitelerin mühendislik, mimarlık ve şehir plancılığı bölümlerinde lisans ya da yüksek lisans öğrenimi gören öğrenciler ile TMMOB üyesi mühendis, mimar, şehir plancılarının yükseköğrenim gören çocukları konaklayabiliyor.

YAŞANAN SELLER DOĞAL AFET DEĞİLDİR! 24.08.2020

    

Giresun ve ilçelerinde 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan ve 8 kişinin yaşamını yitirdiği, 8 kişinin de halen kayıp olduğu sel felaketi ile ilgili olarak TMMOB tarafından yapılan açıklamada, çarpık kentleşmenin doğa katliamlarına neden olduğu vurgulandı. Açıklamada, “Dereler üzerinde, birbirinin peşi sıra onlarca HES kurularak, doğal akış engellenmektedir. Dereler halkındır. Yanlış su yönetimi ve HES politikaları sonlandırılmalıdır” denildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ 23.08.2020

    

EMO 47. Olağan Genel Kurulu, 23 Ağustos 2020 tarihinde yapılan seçimlerle tamamlandı. İki listenin yarıştığı seçimler sonucunda yeni EMO Yönetim Kurulu, Mavi Liste’den Bülent Pala, Şaban Filiz, Şükrü Can İncebıyık, Çiğdem Gündoğan Türker, Seyfettin Atar, Olgun Sakarya ve Mehmet Özdağ’dan oluştu.

HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLÜ TÖRENİ 22.08.2020

    

EMO 47. Olağan Genel Kurulu’nda Hasan Balıkçı Onur Ödülü töreni gerçekleştirildi. Kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadelede hain bir saldırı sonucunda yaşamını yitiren EMO Üyesi Hasan Balıkçı anısına verilen ödül, gazeteci-yazar Çiğdem Toker’e sunuldu.

EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI 22.08.2020

    

EMO 47. Olağan Genel Kurulu çalışmalarına başladı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Koronavirüs’ün etkisiyle daha da ağırlaşan ekonomik ve siyasi krize değinirken, “Türkiye’de yaşanan krizleri, demokrasi meselesinin bir parçası olarak algılamazsak, sadece meslek alanımızla sınırlı yürüteceğimiz çalışmalar yenilgiye uğramaya mahkumdur. Demokrasi mücadelemiz bu ülkeye olan namus borcumuzdur” diye konuştu.

EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR 19.08.2020

    

Pandemi nedeniyle geçen dönemlerden farklı olarak Genel Kurul çalışmalarına 1 gün ayrılacak ve ertesi gün yapılacak seçimlerle çalışmalar tamamlanacak. Bu nedenle Genel Kurul öncesinde 20-21 Ağustos tarihlerinde iki gün boyunca delegelerin görüşlerini dile getirebilecekleri çevrimçi toplantı düzenlenecek.

EMO 46. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU YAYIMLANDI 18.08.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Olağan Genel Kurulu öncesinde EMO 46. Dönem Çalışma Raporu yayımlandı. Anadolu Otel Esenboğa Termal’de 22-23 Ağustos 2020 tarihlerinde yapılacak olan EMO 46. Olağan Genel Kurulu’na sunulacak olan rapora yazımızın devamındaki ekli dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

17 AĞUSTOS DEPREMİ’NİN 21. YILDÖNÜMÜ 17.08.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası 46. Dönem Yönetim Kurulu`nca 17 Ağustos depreminin yıldönümü nedeniyle yapılan açıklamada, 21 yıl önceki acıların bir daha yaşanmaması için önlem alınması ve ülkemizin depremlere hazırlıklı olması gerektiği vurgulandı. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO HASAN BALIKÇI ONUR ÖDÜLܒNE GAZETECİ-YAZAR ÇİĞDEM TOKER DEĞER GÖRÜLDÜ 15.08.2020

    

Kaçak elektrik kullanımına karşı verdiği mücadelede hain bir saldırı sonucu aramızdan alınan EMO Üyesi Hasan Balıkçı’nın adını ve mücadelesini yaşatmak için verilen Onur Ödülü’ne; Ülke ekonomisi, usulsüz ihaleler, kamu kaynakları ve çevrenin talanı, yolsuzluklar, temel hak ve özgürlüklerin ihlali konusunda yazdığı yazılar nedeniyle Gazeteci- Yazar Çiğdem Toker değer görüldü. Toker’e Onur Plaketi, 22 Ağustos 2020 tarihinde EMO 47. Olağan Genel Kurulu açılışında verilecek. Konuya ilişkin açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU 13.08.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 47. Olağan Genel Kurulu çoğunluk sağlanırsa 15-16 Ağustos 2020 tarihlerinde yapılacak. Çoğunluk sağlanamaması durumunda ise Genel Kurul toplantısı ve seçimler 22-23 Ağustos 2020 tarihlerinde Anadolu Hotels Esenboğa Thermal’de gerçekleştirilecektir. EMO 47. Olağan Genel Kurulu ilanının tam metnine ve Genel Kurul gündemine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ACI KAYBIMIZ: PROF. DR. OSMAN SEVAİOĞLU VEFAT ETTİ 08.08.2020

    

ODTÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü emekli Öğretim Üyesi ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şube Üyesi Prof. Dr. Osman Sevaioğlu, 8 Ağustos 2020 tarihinde vefat etmiştir. Sevaioğlu`nun cenazesi, 9 Ağustos 2020 tarihinde Bilkent Doğramacızade Ali Paşa Camii’nde kılınacak ikindi namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı`na defnedilecektir.

HİROŞİMA VE NAGAZAKİ UNUTULMADI, UNUTTURMAYACAĞIZ! 06.08.2020

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atılmasının 75. yıl dönümünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “İnsanlığın ve evrenin geleceği, dünya barışı için nükleer silahların yasaklanmasının, tüm dünyanın silahlardan arındırılmasının; barış, kardeşlik, dayanışma içinde silahsız, nükleersiz bir dünya kurulmasının mümkün olduğunu hatırlatıyoruz” denildi. “Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması”na dikkat çekilen açıklamada, Ülkemiz yönetimi tarafından, Anlaşma’nın imzalanarak hayata geçirilmesi istendi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

MUTLU BAYRAMLAR… 30.07.2020

    

Bayramınızı kutlar; sağlıklı, mutlu, barış ve kardeşlik duyguları ile umut dolu nice bayramlar dileriz.

NECATİ İPEK’İ KAYBETTİK 28.07.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi Kurucu Heyet Üyesi olan, Genel Merkez ve şube yönetim kurullarında uzun yıllar birçok görev üstlenerek oda çalışmalarına önemli katkılar yapan, meslektaşımız, mücadele ve yol arkadaşımız Necati İpek’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. İpek’in ailesine, sevenlerine ve EMO camiasına başsağlığı diliyoruz.

SOSYAL MEDYAMA DOKUNMA 28.07.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) da içinde yer aldığı İnternet Yaşamdır Platformu, Meclis gündeminde olan sosyal medya düzenlemesine karşı, 28 Temmuz 2020 tarihinde Ankara Kuğulu Park’ta basın açıklaması gerçekleştirdi. Düzenleme ile sosyal medyada oluşan muhalefetin bastırılması ve kontrol edilemeyenlerin susturulmasının amaçlandığı belirtilen açıklamada, İnternet’e büyük bir sansür getirecek olan düzenlemenin geri çekilmesi istendi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR 28.07.2020

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kadın Komisyonu bir basın açıklaması yaparak, İstanbul Sözleşmesi’nin kadınların yaşam hakkının güvencesi olduğunu ve tartışmaya açılamayacağını belirtti. Açıklamada, “Aile yapısını bozuyor diye sözleşmeye karşı çıkmak, hane içinde kadının şiddet görmesini önlemek istememek ve meşrulaştırmak demektir” denildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

METSAMOR NÜKLEER SANTRALI’NIN HEDEF ALINMASINI KINIYORUZ! 20.07.2020

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Azerbaycan’ın Ermenistan’ı Metsamor Nükleer Santralı’nı hedef almakla tehdit etmesini kınayan bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Nükleer santralların barındırdığı risklerin sonucu, yaşanan büyük felaketlerle acı bedeller ödenerek tüm dünya kamuoyunca görülmüşken, ülkeler arasında çıkan savaşlarda saldırı hedefi olarak gösterilmesini kabul etmiyoruz” denildi. Azerbaycan’ın nükleer tehdidinin uluslararası hukuk kurallarına özellikle de Cenevre Konvansiyonu Birinci Ek Protokolü’ne aykırılık teşkil ettiği ve uluslararası savaş konvansiyonu kapsamında suç işlendiği hatırlatıldı.

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU SONUÇ BİLDİRGESİ 16.07.2020

    

TMMOB adına EMO tarafından “Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış” adı altında Diyarbakır’da gerçekleştirilen “TMMOB 12. Enerji Sempozyumu”nun Sonuç Bildirgesi yayımlandı. Bildirgede, enerjinin tüm insanlığın değeri ve bir insan hakkı olduğu, bu nedenle enerji temininin tüm aşamalarıyla kamusal hizmet niteliğinde olması gerektiği vurgulandı. Sonuç Bildirgesi’nin tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 


YOUTUBE YAYINI

20.06.2020
 


Çok Okunanlar


“ŞANTİYE ŞEFLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK”TE YÜRÜTMENİN DURDURULMASI KARARI VERİLDİ

DURMAK YOK, ELEKTRİK ZAMLARI İLE YOLA DEVAM…

EPDK’DAN RÜZGAR’A GEÇİT YOK…

ŞİRKETLERE VAR VATANDAŞA YOK!

EMO 47. DÖNEM 1.KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI BAŞLADI…

SİNOP NÜKLEER GÜÇ SANTRALI ÇED OLUMLU KARARI YARGIYA TAŞINIYOR…

YEKDEM`DE KARA DELİĞE DOĞRU (ÇİĞDEM TOKER/ SÖZCÜ)

SMM DAİMİ KOMİSYON TOPLANTISI

NKP EŞGÜDÜM TOPLANTISI SİNOP’TA DÜZENLENDİ…

`YERLİ VE MİLLİ` ENERJİDE ŞİRKETLER 10 YIL BOYUNCA DOLAR ÜZERİNDEN ENERJİ ÜRETECEK (EVRENSEL.NET)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.