MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 410  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

AKBELEN ORMANI`NDA DÖRT YILLIK ÇEVRE DİRENİŞİNİN EN HAREKETLİ GÜNLERİ ZEYTİNLİĞİMİZ, İNCİR AĞAÇLARIMIZ GİTMİŞ, EVİMİZ KALSA NE OLACAK! (OKSİJEN) 04.08.2023

    

Akbelen Ormanı`nın kömür madenine kurban gitmemesi için direnen eylemcilere göre `Eskiden ağacı devlet korurdu, şimdi ise vatandaş devlete karşı korumak zorunda. Buraya on binlerce kişi gelse bu yapılamazdı` Nöbete katılanlardan İlkay Demir: `Bütün hayvanlarımızı satmak zorunda kalacağız. Çocukları neyle büyüteceğim, geçimimi neyle sağlayacağım? Şimdi ormanı aldılar, ormanı süpürdükten sonra bize de çıkın diyecekler`

AĞACI SAVUNANA JAMMER’LI ABLUKA (KARAR) 03.08.2023

    

Avukatların `Yasal dayanağı yok` tespitlerine rağmen Muğla Milas`taki Akbelen Ormanı`nda kesim devam ediyor. Kıyıma tepki gösteren köylüler ve aktivistler `bebek ağaçların` kesildiğini söyledi. Nöbet alanında bekleyen vatandaşların polis ve jandarma barikatıyla çevrildiği belirtilirken kesime karşı çıkanlar güvenlik birimlerinin çevrelediği alanda jammer (sinyal bozucu) kullandığını savundu.

`TERMİK SANTRALLERİNİN DURDURULMASI ELEKTRİK ÜRETİMİNİ ETKİLEMEZ` (BAŞKENT GAZETESİ) 02.08.2023

    

Makina Mühendisleri Odası Akbelen`deki ağaç katliamı ile yaptığı açıklamada, `Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinin durdurulması elektrik üretimini etkilemez` dedi.

GÖZYAŞLARI AKBELEN İÇİN (CUMHURİYET) 02.08.2023

    

Muğla`daki Akbelen Ormanı`nda iş makineleri dün de çalıştı. Bebek ağaçlar kesildi, önceden kesilenler budandı. Çevreciler, jandarmanın kalkanları arasında doğa kıyımı için gözyaşı döktü.

EMO’DAN AKBELEN MÜDAHALESİNE KINAMA (ENERJİGUNLUGU.NET) 26.07.2023

    

EMO, Akbelen ormanlarını saldıranlara yönelik müdahaleyi kınayarak, Muğla`daki üç kömür santrallerinin üretimi sonlandırmasının Türkiye enterkonnekte sistemini olumsuz etkilemeyeceğini açıkladı.

ÇINAR: GÜNLÜK 850 BİN KW ELEKTRİĞİ İSRAF EDİYORUZ (MİLLETİN SESİ) 26.07.2023

    

Jeofizik Mühendisleri Odası Doğu Anadolu Bölge Başkanı Rufai Çınar, ülkemizde sokak lambalarının güneşin batışı ve doğuşu ile orantısız bir şekilde çalıştığı için enerji israfına sebep olduğunu ifade etti

ÖZEL ŞİRKET DEPREM NEDENİYLE ERTELEDİĞİ ELEKTRİK FATURALARINI TOPLU ŞEKİLDE GÖNDERDİ: FATURAZEDE OLDULAR (CUMHURİYET) 07.06.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş, sorunun kaynağı olarak enerji sektöründeki özelleştirmeleri işaret etti.

ÖZEL ŞİRKET DEPREM NEDENİYLE ERTELEDİĞİ ELEKTRİK FATURALARINI TOPLU ŞEKİLDE GÖNDERDİ: FATURAZEDE OLDULAR (SONDAKİKAM.COM.TR) 07.06.2023

    

ÖZEL ŞİRKET DEPREM NEDENİYLE ERTELEDİĞİ ELEKTRİK FATURALARINI TOPLU ŞEKİLDE GÖNDERDİ: FATURAZEDE OLDULAR (ARSİN-HABER.COM.TR) 07.06.2023

    

ÖZEL ŞİRKET DEPREM NEDENİYLE ERTELEDİĞİ ELEKTRİK FATURALARINI TOPLU ŞEKİLDE GÖNDERDİ: FATURAZEDE OLDULAR (JURNALCİ.COM) 07.06.2023

    

`ELEKTRİKTE YÜZDE 18 KDV MESKENLERDE KALDIRILMALI` (BAŞKENT GAZETESİ) 05.06.2023

    

EMO, elektrikten alman yüzde 18 Katma Değer Vergisinin meskenlerde kaldırılmasını veya makul seviyelere getirilmesini istedi.

EMO: ELEKTRİKTE YÜZDE 18 KDV MESKENLERDE KALDIRILMALI (ENERJİGUNLUGU.NET) 27.05.2023

    

EMO, elektrikten alınan yüzde 18 Katma Değer Vergisinin meskenlerde kaldırılmasını veya makul seviyelere getirilmesini önerdi.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI `ELEKTRİK TARİFELERİ` RAPORU HAZIRLADI! (ENERJİEKONOMİSİ.COM) 26.05.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Enerji Daimi Komisyonu, Elektrik Tarifelerinin İncelenmesi Alt Çalışma Komisyonu, elektrik enerjisi sektöründe yapılan çalışmaların son kullanıcı olan Meskenler (Konutlar) açısından fiyatlandırmalarını inceleyen bir rapor hazırladı.

ELEKTRİK TARİFELERİNİN İNCELENMESİ RAPORU (TURK-İNTERNET.COM) 26.05.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 48. Dönem Enerji Daimi Komisyonu Elektrik Tarifelerinin İncelenmesi Alt Çalışma Komisyonu, elektrik enerjisi sektöründe yapılan çalışmaların son kullanıcı olan Meskenler (Konutlar) açısından fiyatlandırmalarını inceleyen bir rapor hazırladı. Su ve ısınma gibi elektriğin de insan yaşam döngüsü içinde önemli bir yere sahip olduğu, kamusal denetimde üretilmesi, iletilmesi ve dağıtımının da en ucuz hale getirilmesi gerektiği vurgulanan raporda, EPDK`nın yönetim yapısına ilişkin öneriler de yer aldı.

YURTTAŞ YARARINA ENERJİ HİZMETİ (BİRGÜN) 12.05.2023

    

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI TALEPLERİNİ AÇIKLADI! (ENERJİEKONOMİSİ.COM) 11.05.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası, 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde yaptığı açıklama ile Türkiye yönetimine aday olan siyasi partilere taleplerini duyurdu. Açıklamada, seçimlerden sonra oluşacak yeni yönetimin, ülkemizin elektrik hizmetini yurttaşların yararına yerine getirebilmesi için yapılması gerekenler sıralandı.

EMO’DAN VATANDAŞ YARARINA ELEKTRİK HİZMETİ TALEPLERİ (ENERJİGUNLUGU.NET) 11.05.2023

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), seçim sonrası yönetimden elektriğin bir piyasa metası olmaktan çıkarılıp kamu hizmeti niteliği kazandırılmasını talep etti.

EMO’DAN YURTTAŞLARIN YARARINA ENERJİ HİZMETİ ÇAĞRISI (BİRGUN.NET) 11.05.2023

    

EMO, 14 Mayıs`taki seçimler öncesinde iktidar ve muhalefet tarafından açıklanan 3 ayrı belgedeki enerji vaatleri üzerinden öngörülen politikalar ve yapılması planlanan uygulamaları karşılaştırmalı olarak inceledi.

ÇADIRDA KALANLARIN ELEKTRİKLERİ KESİLDİ (CUMHURİYET.COM.TR) 30.04.2023

    

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından pek çok eksikliğin giderilmemesi nedeniyle depremzedeler halen mağduriyet yaşıyor. Günlerce afetzedelere yardım ulaştırılamamasının yanında, evlerini kaybeden birçok depremzede kendi imkânlarıyla evlerinin önüne çadır kurdu.

AKP UZMANLARI YİNE DİNLEMEDİ BİTMEMİŞ NÜKLEER TESİSE SEÇİM TÖRENİ (CUMHURİYET) 26.04.2023

    

İktidar, 14 Mayıs öncesi tüm uyarılara rağmen Akkuyu Nükleer Santralı`nda yeni adım atacak. İlk yakıt yarın gelecek. Uzmanlar, depremlerden etkilenen, Mersin`de yapımı devam eden ve denetlenmeyen tesisin seçim propagandasına alet edilmesine tepki gösterdi.

 


TELE 1- GÜN ORTASI

18.09.2023
 


Çok Okunanlar


7. İZMİR RÜZGAR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

TELE 1- GÜN ORTASI

CUMHURİYETİN 100. YILINDA KAMU KURUMU NİTELİĞİNDEKİ MESLEK KURULUŞLARI VE TMMOB SEMPOZYUMU

`TÜRKİYE`NİN NÜKLEERE İHTİYACI YOK` (CUMHURİYET)

12 EYLÜL DARBESİNE KARŞI, İNSANCA YAŞAYABİLECEĞİMİZ BİR ÜLKEYİ SAVUNALIM!

`TÜRKİYE NÜKLEERE MAHKUM DEĞİL` (GÜNLÜK EVRENSEL)

TELE 1- GÜN ORTASI

ELEKTRİK FİYATINDA `SİYASET` GÖLGESİ (CUMHURİYET)

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2023 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.