MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

GÜNDEM


Geri Dön

Karar No : 14

 

TOPLANTI TARİHİ      : 13.07.2018

TOPLANTI NO           : 46/14

TOPLANTI YERİ         : ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

TOPLANTI SAATİ       : 19:00

KATILANLAR              :

Gazi İPEK x        Mehmet TURGUT x     İbrahim SARAL x    Şakir AYDOĞAN x

Kübülay ÖZBEK x    Evindar AYDINx        Cansel ASLAN x

 

Gündem:

1- Bankalar için yetkilendirme


KARAR NO 01:      6235 sayılı TMMOB kanunu, Ana Yönetmeliği ve EMO Ana Yönetmeliğinde kurumumuzun tüzel kişiliği ODA Yönetim Kuruluna aittir.

ODA Yönetim Kurulunun 28.03.2014 tarih ve 43/66 sayılı toplantısında aldığı karar ile yürürlüğe giren TMMOB EMO Mali İşler Yönetmeliğinin 24. maddesinin 7. fırasında "Bilumum Bankalar nezdinde Elektrik Mühendisleri Odası adına hesap açmaya, hesap kapatmaya para yatırmaya, para çekmeye, ahzu kabza işlerinde temsile, çek karnesi almaya, çek kesmeye, çek ve senetleri imzalamaya, internet bankacılığı işlemleri, kambiyo taahhüt işlemlerinde bulunmaya Oda Yönetim Kurulu yetkilidir."

3. fıkrasında ise "Oda adına bankalardan para çekmeye yetkili kişiler her Genel Kurul toplantısını izleyen ilk Yönetim Kurulu toplantısında Oda Yönetim Kurulu tarafından kararlaştırılarak belirlenir ve ilgili bankaya imza sirküleri bildirilir. Bankalardan para çekme yetkisi tek başına bir kişiye verilemez. En az iki kişinin birlikte imza yetkisine sahip olması gerekir." demektedir.

30.03.2018 - 01.04 2018 tarihlerinde yapılmış olan  46. Dönem Genel Kurulu sonrası anılan mevzuat uyarınca ODA Başkanı, Başkan Yardımcısı, Yazmanı ve Saymanı 7.04.2018 tarihli yönetim kurulu toplantısında temsil ve ilzama yetkili kılınmış olup ayrıca şubelere dair  yeni bir yetkilendirme yapılmamıştır. Şubelerimizde hesaplarla ilgili istenmeyen durumlar yaşanmaması için Odamızın bilumum bankalarda ODA, Şube ve Temcilciliklerimiz adına açılmış olan hesaplardaki her türlü bankacılık işlemlerinde ve ilgili hesaplardaki interaktif bankacılık işlemleri yeni bir yetkilendirme yapılıncaya kadar ODA mali müşaviri Uğur TAŞKIRAN ve muhasebe görevlisi Öncü Murat AÇIKGÖZ`ün yetkilendirilmesine ve Şube Yönetim Kurullarından  yetkilendirilecek isimlerin acilen  belirlenerek ODA`ya iletilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Başkan Başkan Yrd. Yazman Sayman

Gazi İPEK Mehmet TURGUT İbrahim SARAL Şakir AYDOĞAN 

 

 

Üye Üye Üye

Kübülay ÖZBEK Evindar AYDIN Cansel ASLAN

 

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.