MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ELEKTRİKTE `BELGE`SİZ İŞÇİ ÇALIŞAMAYACAK (AKŞAM)


BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ


Enerji Bakanı Berat Albayrak‘ın tüketici memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmaları kapsamında önemli bir adım daha atılıyor. Bu kapsamda elektrik dağıtım sektöründe çalışan kişilere bundan böyle ‘mesleki yeterlilik belgesi‘ alma zorunluluğu getiriliyor.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak elektrik şirketlerinin tüketici memnuniyetini arttırmaları konusunda yaptıkları çalışmaları takip ediyor. Bu konuda önemli bir adım daha atılıyor. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER), ‘mesleki yeterlilik belgesi‘ verecek.

HİZMET KALİTESİ ARTAR

Bu sayede çalışanların güvenliği sağlanırken, eğitimli çalışanlar sayesinde de tüketicinin daha kaliteli hizmet alması hedefleniyor. Elektrik dağıtım sektöründe hem tüketici hem de çalışanları rahatlatacak önemi bir adım atıldı. ELDER, mesleki yeterlilik belgesi verecek. Yetkililer, ELDER‘in belge vermesiyle birlikte tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler grubunda yer alan elektrik dağıtım sektöründe belgeli işgücünün oluşturulması için önemli bir adım atılacağını belirtti. Ayrıca sektörde sağlıklı bir iş ortamının olması, doğru iş güvenliği ekipmanları ve mesleki yeterliliğe sahip çalışanların yer almasının hem çalışanların güvenliğini sağlamak hem de sunulan hizmetin daha da kaliteli olması bakımından önem taşıdığına dikkat çekiyor.

21 BÖLGEYE AYRILDI

Özelleştirmenin ardından 21 dağıtım bölgesine ayrılan elektrik dağıtım sektörünün çatı kuruluşu olan ELDER, yeni yayımlanan 6 mesleğin  yeterlilikleriyle ilgili olarak, Mesleki Yeterlilik Kurumu‘na ve TÜRKAK‘a kapsam genişletme başvurusu yapacak.

4 mesleği kapsayacak

 ELDER, Mesleki Yeterlilik Kurumu ile imzalanacak Yetkilendirilmiş Personel Belgelendirme Kuruluşu Sözleşmesi‘nin (YBK) ardından ‘Elektrik Dağıtım İşletme Bakım Görevlisi‘, ‘Endeks Okuma Görevlisi‘, ‘Röle Görevlisi‘ ve ‘SCADA Operatörü‘ olmak üzere 4 meslekte Mesleki Yeterlilik Belgesi verme yetkisine sahip olacak.

Karne uygulaması başlatmıştı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, elektrik şirketlerine, "tüketici memnuniyeti" için karne uygulamasını başlatmıştı. Buna göre 21 dağıtım bölgesindeki tüm elektrik şirketlerine müşteri memnuniyeti, çağrı merkezleri, fiyatlar ve altyapıyı kapsayan tüm konularda yükümlülükler getirildi. Dağıtım firmaları anketler sonucunda kendilerine sunulan karnelerdeki eksik ve sorunlu alanlarda iyileştirme sağlamazlarsa, yasal yaptırımlar devreye giriyor. 


(Akşam; 16.02.2017)KANAL B- GÜNCEL

01.11.2017
 


Çok Okunanlar


EMO’DAN “TÜRK TELEKOM ÖZELLEŞTİRME RAPORU”

EMO AKREDİTASYON BELGESİNİ ALDI

EEMKON 2017 BAŞLADI

BİLİRKİŞİLİK UYGULAMA EĞİTİCİLERİ EĞİTİMİ

GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİNİN İLK KONUĞU YAPAY ZEKA

AKKUYU NÜKLEER SANTRALI ÇED DAVASI

ELECO 2017, BİLİM VE AKIL VURGUSUYLA AÇILDI

4. ATEX SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

TMMOB 11. ENERJİ SEMPOZYUMU 14-15-16 ARALIK’TA ADANA’DA

ELECO 2017 BURSA’DA YAPILACAK

Okunma Sayısı: 6


Tüm Basından Seçtiklerimiz

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri