MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

4. ATEX SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI 
Zonguldak’ta Aralık 2017’de yapılması planlanan 4. ATEX Sempozyumu’nun Düzenleme Kurulu, 2 Haziran’da Kocaeli’nde toplandı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, ülkenin dört bir yanından işçiler, teknik elemanlar ve tüm çalışanların ölüm haberlerinin geldiğine işaret ederek, “Savrularak, yanarak, boğularak, göçük altında kalarak, ezilerek her gün en az 5 işçi hayatını kaybediyor. İşçi ölümlerinin ‘kader’, ‘vadeleri dolmuş’, ‘ölüm bu işin doğasında’ diye değerlendirildiği bir ortamda tüm bunları ‘iş cinayeti’ olarak tanımlamayı doğru buluyoruz” dedi.
 

 

4. ATEX Sempozyumu Düzenleme Kurulu Toplantısı, 2 Haziran 2017 tarihinde Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi`nde gerçekleştirildi.

Toplantı EMO Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sözen ve EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil`in konuşmaları ile başladı. Yeşil, İlk ATEX Sempozyumu`nun 2011 yılında Ankara`da, ikincisinin 2013 yılında Gebze`de ve üçüncüsünün de 2015`te Kocaeli`nde yapıldığını anımsatarak, 4. Sempozyumun da Zonguldak`ta gerçekleştirileceğini kaydetti. 4. Sempozyumun gelecek yıllarda önümüze çıkacak IECEX sertifikasyonuna da odaklanacağını belirten Yeşil, ülkenin dört bir yanından işçiler, teknik elemanlar ve tüm çalışanların ölüm haberlerinin gelmeye devam ettiğine işaret etti. Yeşil, "Savrularak, yanarak, boğularak, göçük altında kalarak, ezilerek her gün en az 5 işçi hayatını kaybediyor. İşçi ölümlerinin ‘kader`, ‘vadeleri dolmuş`, ‘ölüm bu işin doğasında` diye değerlendirildiği bir ortamda tüm bunları ‘iş cinayeti` olarak tanımlamayı doğru buluyoruz" dedi.

"Karanlığa Karşı Aydınlığı Savunuyoruz"

"Egemenlerin dünyası için tarif edilen ‘istikrar, kar ve tüketim` onların olsun" diyen Yeşil, eşit ve özgür bir ülkede barış ve adaleti savunmaya devam edeceklerini vurguladı. Yeşil, "Şimdi bize düşen şey mühendislik mesleğinin gelişimi ve bilimin kamu yararına kullanılmasında öncülük yapan EMO`nun, önümüzdeki yıllarda da TMMOB ve bağlı odaları ile birlikte toplumsal muhalefetin odağında yer alarak, onurlu yürüyüşüne ve dik duruşuna devam etmesi olacaktır. Şimdi bize düşen şey karanlığa karşı aydınlığı, faşizme karşı bir arada yaşamı savunmaktır" diye konuştu.

EMO`nun faaliyetlerine değinen Yeşil, MİSEM`in bugüne kadar 50 bin katılımcıya eğitim verdiğini belirtti. Yeşil, Personel Belgelendirme Kuruluşu ve Muayene Kuruluşu kapsamında yapılan çalışmalar, akreditasyon ve APLAC üyeliği hakkında da bilgi aktardı. Kitap ve süreli yayınları çıkarmaya devam ettiklerini, EMO Bilimsel Dergi`nin 5 yaşına girdiğini anlatan Yeşil, yılsonuna kadar Elazığ`da Elektrik Makinaları Ulusal Kongresi, İzmir`de 6. Akademik Kamp ve Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi, Eskişehir`de Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu, Antalya`da Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu, İstanbul`da EEMKON`2017, Bursa`da ELECO Uluslararası Sempozyumu ve Adana`da TMMOB Enerji Sempozyumu düzenleneceğini bildirdi.

Açılış konuşmalarının ardından Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Bülent Özgümüş yönetiminde daha önceki sempozyumlar hakkında bilgi verildikten sonra, içerik, bildiri ve panel konu başlıkları ile sponsorluk çalışmaları hakkında katılımcıların önerileri alındı. Sempozyum için bildiri son gönderim tarihinin 2 Ekim 2017 olması, gelen bildirilerin 15 Kasım 2017 tarihine kadar değerlendirilmesi ve etkinliğin 22-23 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanırken, sempozyum takviminin yurtdışı katılımın durumuna göre Yönetim Kurulu tarafından kesinleştirilmesi uygun görüldü. Sempozyum konuları da şöyle belirlendi:

"ATEX Ürün Belgelendirme, 2014/34/AB ATEX Direktifi, ATEX Belgeli Ürün Denetimi, ATEX Yönetmeliğinin Gerektirdiği Harmonize Standartlar, ATEX Kapsamındaki Ürünlere Uygulanacak Testler, Gazlı ve Tozlu Ortamlar: Grizulu Maden Ocakları, Endüstriyel Tesisler, 99/92/AT ATEX Direktifi, Patlayıcı Ortam Risk Değerlendirilmesi, Tehlikeli Bölge (Zone) Planları, Patlamadan Korunma Dokümanı, ATEX ve Ekipman Seçimi, Patlayıcı Ortamların Denetimi, Muhtemel Patlayıcı Ortamlarda Projelendirme, Ruhsat, Denetim, Belgelendirme ve Bakım, Fonksiyonel Güvenlik – SIL, Proses Güvenliği – SEVESO, Sektörel Uygulamalar, IECex – Personel Belgelendirme ve Diğer Konular."KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


EMO YÖNETİM KURULU’NDAN ŞUBELERE ZİYARET

1 MAYIS’I COŞKUYLA KUTLADIK

“KADIN ADAYLARA YER AÇIN”

MALİ YAPI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR EMO ÇALIŞTAYI

IRENEC 2018 BAŞLADI

TARİHİ VE DOĞAYI YOK EDECEK PROJELERE HAYIR!

TARİHİ VE DOĞAYI YOK EDECEK PROJELERE HAYIR!

IRENEC EMO ÖZEL OTURUMU

TMMOB V. DANIŞMA KURULU

“KADIN ADAYLARA YER AÇIN”

Okunma Sayısı: 454


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri