MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

GÜÇ SİSTEMLERİ ZİRVESİ YAPILDI 
Elektrik Mühendisleri Odası’nın da destekleyici kuruluşlar arasında bulunduğu Güç Sistemleri Zirvesi Bahçeşehir Üniversitesi’nde 14 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Etkinlikte, EMO Enerji Daimi Komisyonu adına Emre Metin, 31 Mart 2015 tarihinde tüm Türkiye’nin karanlığa gömüldüğü elektrik sisteminin çöküşüyle ilgili sunum yaptı. EMO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yeşil de yaşanan sistem çökmesinde teknik nedenlerin yanında 3 enerji hattının bakıma alınıp, enerjinin ülkenin doğusundan batısına aktarılmasında ve Türkiye’nin elektrik ihtiyacının karşılanmasında uygulanan enerji politikalarıyla yaratılan başarısız ve beceriksiz yönetimin etkili olduğuna dikkat çekti.
 

 

Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde 14 Eylül 2017 tarihinde Güç Sistemleri Zirvesi gerçekleştirildi. Bahçeşehir Üniversitesi, Manitoba.HVDC Araştırma Merkezi ile PCCad ve Lean Power Solutions şirketlerince düzenlenen etkinliğe Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, insanlık yararı için teknolojik gelişme ve yenilikleri ilerletmek amacıyla kurulmuş dünyanın en büyük teknik meslek örgütü olan Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) ile IEEE Güç ve Enerji Topluluğu`nun yanı sıra EMO da destek verdi.

Etkinlik kapsamında EMO Enerji Daimi Komisyonu adına Emre Metin tarafından 31 Mart 2015 tarihinde Türkiye`de yaşanan sistem çöküşüyle ilgili sunum yapıldı. Sunumda Türkiye`nin elektrik üretim ve tüketimine ilişkin verilerin yanında dağıtım ve iletim şebekesi ve uluslararası bağlantılar konusunda kısa bilgilendirme yapılarak, 31 Mart 2015 sistem çökmesinin dünyadaki en büyük 7. sistem arızası olduğuna dikkat çekildi. Bu sistem çökmesine ilişkin o dönemde yapılan resmi açıklamalara ve elektrik sisteminin yapısına ilişkin bilgilerin de yer aldığı sunumda, Aralık 2016 ve Ocak 2017`de yaşanan yeterli elektriğin sisteme verilememesiyle ortaya çıkan elektrik kesintilerine de dikkat çekildi. Sunumda, şu değerlendirme yapıldı:

"Bu büyük arıza sonrasında çeşitli bölgesel sistem arızaları süregelmiş ve elektrik sisteminin güvenilirliği sürekli sorgulanır olmuştur. En son kış koşullarının ağır biçimde yaşandığı Aralık ayı sonlarında meydana gelen arızalar ve kesintiler bu sorgulamayı yalnızca yetkililer değil de tüm halk kesimi tarafından sorgulanır hale getirmiştir."

Teknik sorunların anlatıldığı sunumdan sonra söz alan EMO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yeşil de, teknik sorunların yanında yönetimsel sorunlara dikkat çekti. Yeşil, "Bu sorun enerji politikalarının bir sonucudur. Ayrıca enerji yönetimi başarısız ve beceriksiz bir tutum sergilemiştir. 3 adet enerji hattını bakıma alıp Güneydoğu`dan Batı`ya bir hat üzerinden enerji taşımak istemişler ve bilinen sonuç ortaya çıkmıştır" dedi.KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

TMMOB 45. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

Okunma Sayısı: 172


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri