MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİNİN İLK KONUĞU YAPAY ZEKA


HABER


 
EMO İzmir Şubesi’nin “Geleceğin Teknolojileri Konferansı” adıyla ilk kez düzenlemeye başlayacağı etkinlik bu yıl “Turing’den Geleceğe Yapay Zeka” konusuna ayrıldı. Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 9 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan konferansta yapay zeka konusu teknolojik ve bilimsel gelişmelerin yanı sıra felsefi ve sanatsal boyutlarıyla da ele alınacak.
 

 

EMO İzmir Şubesi`nin "Geleceğin Teknolojileri Konferansı" temasıyla başlattığı etkinliklerin ilki "Yapay Zeka" konusuna ayrıldı. Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde 9 Aralık Cumartesi günü yapılacak olan konferans, açılış konuşmalarıyla başlayacak. Açılış oturumunda Yıldız Teknik Üniversitesi`nden Prof. Dr. Tülay Yıldırım "Yapay Zeka: Hayalden Gerçeğe" sunumu ile kürsüde yer alacak.

Daha sonra saat 10.00 ile 12.00 arasında Yaşar Üniversitesi`nden Prof. Dr. Cüneyt Güzeliş`in yöneteceği oturumda, Boğaziçi Üniversitesi`nden Prof. Dr. Cem Say "Yapay Zekanın Evrimi"; ODTÜ`den Prof. Dr. Fatoş Yalman Vural "Yapay Zeka, Doğal Zeka ve Ortak Zeka"; yine ODTÜ`den Doç. Dr. Aziz Zambak da "Matematikselleştiremediklerimizden misiniz?" başlığı altında sunum yapacak.  

İzmir Ekonomi Üniversitesi`nden Prof. Dr. Murat Aşkar`ın yönetiminde saat 13.00`te başlayacak oturumda ODTÜ`den Prof. Dr. Uğur Halıcı`nın "Derin Öğrenme"; Boğaziçi Üniversitesi`nden Prof. Dr. H. Levent Akın`ın "Zeki Robot Araştırmalarının Yapay Zekanın Gelişimine Katkıları" ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü`nden Prof. Dr. Acar Savacı`nın "Bilişsel Süreçlerin Modellemesinde Bir Sinir Hücresinin Davranışından Sinir Hücreleri Topluluklarının Dinamiklerine Hızlı Bir Bakış" konulu sunumları izlenebilecek.

Konferansın son oturumu EMO İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş`ın yönetiminde 15.20-17.00 saatleri arasında yapılacak. Oturumda, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi`nden Prof. Dr. H. Bülent Gözkan "Teknoloji, Yapay Zeka ve Hayatın Anlamı"; ODTÜ`den Prof. Dr. Ahmet İnam "Can, Yapay Olarak Oluşturulabilir mi?" ve E3TAM Firması`ndan Sedat Sami Ömeroğlu "Yapay Zekanın Gelecek Projeksiyonu" konulu sunumlarını paylaşacaklar. TRT- TRT HABER

07.11.2018
 


Çok Okunanlar


IX. ASANSÖR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ BAŞLADI

EMO YÖNETİM KURULU ÜYESİ KÜBÜLAY ÖZBEK’İN DEĞERLENDİRMELERİ TRT HABER’DE DUYURULDU

HASAN BALIKÇI’NIN MÜCADELESİ YOLUMUZU AYDINLATIYOR

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI

`IX. ASANSÖR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ` BAŞLIYOR

KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI ÇÖZÜMLER VE ÖNLEMLER

HASAN BALIKÇI’NIN MÜCADELESİ YOLUMUZU AYDINLATIYOR

CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ

MÜHENDİSLİK-MİMARLIK HAFTASI BAŞLADI

TRT- TRT HABER

Okunma Sayısı: 278


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri