MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

IRENEC 2018 BUGÜN BAŞLADI (ENERJİGUNLUGU.NET)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
8. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı `IRENEC 2018`, İstanbul Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bugün başladı.
 

Mevcut enerji ağını gelecekte tümüyle yenilenebilir enerjilere dönüştürmenin Türkiye boyutunda değerlendirileceği IRENEC 2018 7 - 9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

%100 Yenilenebilir Enerji Konferansı IRENEC 2018‘de JESDER Başkanı Ufuk Şentürk, Türkiye Yenilenebilir Enerji Birliği Eurosolar Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği GENSED Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik, Biyoenerji Derneği BİYODER Başkanı Halil Tolga İlçin, Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği EYODER Başkanı Cihan Karamık, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Gazi İpek, Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bülent Ekici gibi liderler konuşma yapacaklar.

Konferans kapsamında EPDK ile ilgili bir oturum da düzenlenecek. Bu oturumda EPDK Piyasa İzleme ve Mevzuat Grup Başkanı Dr. Mustafa Gözen, EPDK Grup Başkanları Deniz Daştan, Ertuğrul Yıldız ve Refik Tiryaki birer konuşma gerçekleştirecekler.

Konferansın uluslararası konuşmacıları arasında ise ABD Enerji Bakanlığı‘ndan Dr. Robert Dixon, İtalyan Yanmar R&D Europe‘dan Lorenzo Pezzola gibi isimler bulunuyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİYE KÜRESEL GEÇİŞE KATKI

IRENEC 2018 ve Türkiye Yenilenebilir Enerji Birliği  EUROSOLAR Türkiye Başkanı Tanay Sıdkı Uyar, Konferans hakkında yaptığı değerlendirmede, insanlığın yenilenebilir enerjilerin taşıdığı kaliteyi her geçen gün daha çok keşfettiğini ve kullandığını belirterek şöyle dedi: "Atmosferin her köşesinde mevcut olan yenilenebilir enerji kaynakları, ihtiyaç olduğunda elektriğe ve proses ısısına dönüştürülmek üzere hazır bekliyor. Hareket eden havanın kinetik enerjisi, biokütlede depolanan kimyasal enerji, jeotermal kaynaklar ve güneşin ısısı ve ışığı yeryüzünün dört bir yanında, tamamen ücretsiz olarak mevcutlar. Yeryüzündeki yaşam alanının ana enerji kaynağı olarak güneş ve onun türevleri eskiden de mevcuttu, bugün de mevcut ve gelecekte de mevcut olacak.

Yenilenebilir enerjiye küresel olarak sağlanan destek, yenilenebilir kaynakların pazara girmesine olanak sağladı. Bugün rüzgar ve güneş enerjisi, dünyanın pek çok bölgesinde elektrik üretmenin en ucuz yolları haline geldi.

%100 yenilenebilir enerji karmasına ulaşmaya çalışan şehirler ve ülkeler, akıllı şebekelerle ve yenilenebilir enerji depolama sistemleriyle sanayi, ulaşım ve binalar için daha fazla yenilenebilir enerji tedarik edebilmek amacıyla gereken altyapıyı hazırlamaya çalışıyorlar.

Yenilenebilir enerji atmosferimizin her köşesinde mevcut olduğu için Topluluk Enerjisi (yerel halkın bireysel veya kooperatifler ve belediyeler aracılığıyla karar verme sürecine katılması ve kendi enerji üretim tesislerinin sahibi olması) %100 yenilenebilir enerji geleceğine geçiş için en etkili yaklaşım haline geliyor.

IRENEC 2018‘de, %100 yenilenebilir enerji toplumlarına geçişle ilgili yaşanan zorluklar, engeller, fırsatlar ve çözümler hakkındaki küresel deneyimleri paylaşıp bunlardan derslerimizi çıkararak %100 Yenilenebilir Enerjiye Küresel Geçişe kendi katkımızı yapacağız."

(enerjigunlugu.net; 07.05.2018)

 

Bağlantılar

www.enerjigunlugu.net/icerik/27141/irenec-2018-bugun-basladi.html
 


GAZİ İPEK HALK TV-OMBUDSMAN PROGRAMINA KATILDI

29.04.2019
 


Çok Okunanlar


GAZİ İPEK HALK TV-OMBUDSMAN PROGRAMINA KATILDI

TMMOB ENERJİ SEMPOZYUMU YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

SRİ LANKA’DAKİ TERÖR SALDIRISINDA GENÇ MESLEKTAŞIMIZ SERHAN SELÇUK NARİÇİ’Nİ YİTİRDİK…

“19 MAYIS 1919’DAN 6 MAYIS 1972’YE” PANELİ

NÜKLEER KARŞITI PANEL VE MİTİNG 26-27 NİSAN’DA SİNOP’TA YAPILACAK

İBRAHİM KAYPAKKAYA’NIN MEZARINA ZİYARET

SAMSUN ŞUBE DANIŞMA KURULU

“IRENEC 2019” BAŞLADI

1 MAYIS, EMEKÇİLERİN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ!

SİNOP’TA NÜKLEER KARŞITI PANEL VE MİTİNG

Okunma Sayısı: 17


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri