MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

VI. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRESİ VE SERGİSİ HAZIRLIK ÇALIŞMALARI BAŞLADI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde düzenlenecek olan VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi`nin (VI. ETUK) hazırlık çalışmaları başladı. Kongre Düzenleme Kurulu`nun ilk toplantısında hazırlık çalışmaları planlandı.
 

VI. ETUK`un hazırlık çalışmalarını yürütmek için oluşturulan Düzenleme Kurulu ilk toplantısını İzmir Mimarlık Merkezi`nde 18 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirdi.  M. Emin Özger`in gündeme ilişkin bilgi vermesiyle başlayan Düzenleme Kurulu toplantısında ilk sözü alan EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu, bundan önce gerçekleştirilmiş 5 kongre kapsamındaki çalışmalara katkı sağlayanlara teşekkür ederek, etkinliğin altıncısının Şubenin 50. kuruluş yıldönümünün kutlandığı dönemde gerçekleştirilecek olmasının önemine vurgu yaptı. Uğurlu`nun kısa açılış konuşmasının ardından etkinliğin beşincisi yönelik hazırlanan tanıtım videosunun gösterimi yapıldı. Video gösteriminin tamamlanmasının ardından EMO İzmir Şubesi Müdürü Barış Aydın tarafından Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi`ne ilişkin bilgilendirme sunumunu gerçekleştirildi. Düzenlenen ilk etkinlikten sonuncusuna kadar tüm kongrelere ilişkin ayrıntılı bilgiler veren Aydın, etkinliğin altıncısına yönelik gerçekleştirilen ön hazırlık çalışmalarına ilişkin de katılımcıları bilgilendirdi.  

Farklı mekan ve tarih önerilerinin değerlendirildiği toplantıda, VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi`nin hazırlık çalışmalarının, etkinliğin 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde düzenlenmesine yönelik olarak yürütülmesi benimsendi. Toplantıda, hazırlık çalışmalarının sağlıklı olarak yapılabilmesi için Yürütme, Bilim ve Danışma kurullarının oluşturulmasına karar verildi. Toplantıda, Yürütme Kurulu`nun Bülent Uzunkuyu`nun başkanlığında M. Emin Özger, H. Avni Gündüz, Ali Fuat Aydın, Barış Aydın, Mustafa Serdar Çınarlı, Özcan Uğurlu, M. Macit Mutaf, Hacer Şekerci, Mümtaz Ayça, Z. Feryal Gezer, Egemen Akkuş ve Zehni Yılmaz`dan oluşması benimsendi.

Danışma ve Bilim kurullarında yer alması için önerilen isimlerin de değerlendirildiği toplantıda, kurullarda yer alacak isimlerin netleştirilmesi için Yürütme Kurulu`na görev verilirken, hazırlık çalışmaları kapsamında ilgili kurum, kuruluş ve firmalarla işbirliği yapılmasına yönelik olarak "destekleyen kuruluşların" belirlenmesi istendi. Bildiri takviminin oluşturulması, bildirilerin toplanması, değerlendirilmesi, kongre programının netleştirilmesine yönelik çalışmaları da Kongre Bilim Kurulu`nun görüş ve önerileri doğrultusunda gerçekleştirecek olan Yürütme Kurulu, sempozyumlar kapsamında yapılacak özel oturum ve forumlara ilişkin de çalışma yürütecek.

VI. ETUK`un, X. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu, IV. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, V. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu ve VII. SMM Forumunun yanında Yapılarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu adı altında düzenlenecek yeni bir etkinliği kapsayacak şekilde düzenlenmesine karar verildi. Kongre kapsamında düzenlenecek olan teknik etkinliklerin yanı sıra elektrik müzesi, fotoğraf sergisi, yarışma gibi sosyal ve kültürel etkinliklerin de değerlendirildiği toplantıda, hazırlık çalışmaları için Yürütme Kurulu`na görev verildi.

Etkinliğin ikinci ve üçüncüsünün "Elektrik Tesislerinde Yeni Teknolojiler ve Verimlilik", dördüncüsünün "Elektrik Tesislerinde Güvenlik", beşincisinin ise "Akıllı Şehirler- Güvenli Tesisler" ana teması altında gerçekleştirildiğinin hatırlatıldığı toplantıda, düzenlenecek olan altıncı etkinliğinin ana temasına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Sempozyumlarının ve özel oturumlarının içeriklerinin ana temaya göre şekillendirilmesinin benimsendiği toplantıda, ana tema belirlenmesine ilişkin çalışmalarının sürdürülmesine karar verildi. Ön hazırlık çalışmaları kapsamında belirlenen tahmini bütçeye ilişkin de bilgi verilen toplantıda, delege ve katılımcılara sağlanacak hizmetlere ilişkin de bilgi alışverişinde bulunuldu.
 
 PROF. DR. BELGİN EMRE TÜRKAY’DAN KONGRE DAVETİ

14.05.2019
 


Çok Okunanlar


BARIŞ TERKOĞLU SÖYLEŞİSİ: METASTAZ

SEMİNER : KOMPANZASYON TASARIMI

PLC TEMEL EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

BİYOLOJİSİ DEĞİŞEN İNSANA DOĞRU KONFERANSI DÜZENLENDİ

KLEMSAN`DAN ŞUBEMİZE ZİYARET

TMMOB 6. KADIN KURULTAYI İZMİR YEREL KURULTAYI-PROGRAM-ONLİNE KAYIT

“EGE ÜNİVERSİTESİ YERLEŞKESİ TEHDİT ALTINDA”

ELEKTRİK FABRİKASI YARIŞMASI KOLOKYUM VE ÖDÜL TÖRENİ

ADALET VE DEMOKRASİ NÖBETİNE ÇAĞRI-BULUTSUZLUK ÖZLEMİ KONSERİ

TRT’DE İSTİHDAM FAZLASI PERSONEL YOKTUR!

Okunma Sayısı: 292


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri