MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

SİNOP NGS’YE KARŞI AÇILAN DAVANIN DURUŞMASI YAPILDI 
Sinop Nükleer Güç Santralı’nın çevre düzeni planlarında yer almadığı gerekçesiyle açılan davanın 25 Eylül 2018 tarihindeki duruşmasına Sinop Nükleer Karşıtı Platform (NKP) ile birlikte kitlesel katılım sağladık. Samsun Bölge İdare Mahkemesi’ndeki duruşmada, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) adına Enerji Raporu sunularak teknik bilgi verildi. Mahkeme kararının daha sonra taraflara iletileceği belirtilerek duruşmanın sona erdirilmesinin ardından, EMO Samsun Şubesi’nde basın açıklaması yapıldı.
 

  

Sinop Nükleer Güç Santralı`nın (NGS) 1/25.000 ve 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planlarında yer almadığı gerekçesiyle açılan davanın duruşması, Samsun Bölge İdare Mahkemesi`nde 25 Eylül 2018 tarihinde görüldü. Sinop Nükleer Karşıtı Platform (NKP) duruşmaya kitlesel katılım sağlarken, EMO Yönetim Kurulu Yazmanı İbrahim Saral, Yönetim Kurulu Üyesi Cansel Aslan, EMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kardaş ve EMO Samsun Şube Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdağ da duruşmayı izleyenler arasında yer aldı. Duruşmaya ayrıca Sinop NKP avukatları Mehmet Horuş ve Eşber Yağmurdereli, Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sarıaltun, Sinop NKP Dönem Sözcüsü Kayhan Konukçu, Sinop NKP Derneği Başkanı Zeki Karataş ile Sinop ve Samsunlular katıldı.

Duruşmada EMO adına Mehmet Özdağ tarafından Enerji Raporu sunumu yapıldı. ŞPO Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sarıaltun teknik bilgi verirken, Sinoplu yurttaşlar da santral inşaatının çevreye verdiği zararı belge ve fotoğraflarla ortaya koydular. 

Tarafların dinlenmesinin ardından Samsun Bölge İdare Mahkemesi, kararı daha sonra taraflara iletmek üzere duruşmayı sona erdirdi.

Duruşmadan sonra EMO Samsun Şubesi`nde Sinop NKP Dönem Sözcüsü Kayhan Konukçu, EMO Yönetim Kurulu Yazmanı İbrahim Saral ve avukat Mehmet Horuş tarafından basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, AKP hükümetinin Sinop İnceburun Yarımadası`nda 4 reaktörlü NGS yapmak üzere Japonya Abe Hükümeti ile anlaşma imzalamasına tepki gösterilerek, "Biz Sinop NKP ve nükleer karşıtları bu yasayı onaylamıyor ve kabul etmiyoruz. Bunu kabul etmediğimizi ve ne Sinop`a ne Akkuyu`ya ne de Türkiye`nin bir başka yerinde NGS yaptırmayacağımızı, siyasi iktidarın bu yöndeki kararını da onaylamayacağımızı her alanda her zaman yüksek sesle haykırıyoruz" görüşü dile getirildi.

 

 TRT- TRT HABER

07.11.2018
 


Çok Okunanlar


2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI İÇİN 2019 YILI ASGARİ ÜCRETİ 4500 TL OLARAK BELİRLENDİ

YALNIZ SİNOP SANTRALI PROJESİNDEN DEĞİL, TÜM NÜKLEER SANTRAL PROJELERİNDEN VAZGEÇİN!

ELECO 2018 BAŞLIYOR

TRT AÇIKLAMASINA POLİS MÜDAHALESİNİ KINIYORUZ

TUNCEL AKMAN YAŞAMINI YİTİRDİ

IT FORUM TURKEY 29 OCAK 2019 TARİHİNDE İSTANBUL`DA

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KRİZE KARŞI EMEĞİMİZE, MESLEĞİMİZE VE HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ!

Okunma Sayısı: 134


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri