MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TESİS YÖNETİM DERNEĞİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ile Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) arasında, araştırma, geliştirme, uygulama, teknik hizmetler, bilirkişilik, eğitim ve benzeri konularda işbirliği yapmak üzere protokol imzalandı. Protokol doğrultusunda EMO, TRFMA üye firmaları ve çalışanlarına eğitim, bilirkişilik ve teknik hizmet sağlarken, dernek de EMO üyelerine tesis yönetimi konusunda eğitim, bilgi ve deneyim aktarımında bulunacak.
 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ile Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) arasında, araştırma, geliştirme, uygulama, teknik hizmetler, bilirkişilik, eğitim ve benzeri konularda işbirliği protokolü imzalandı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ile TRFMA Yönetim Kurulu Başkanı Levent Alatlı`nın imza attığı protokol, tesislerde iş güvenliği, işçi sağlığı ve çevreye yönelik EMO üyeleri tarafından test ve muayenelerinin yaptırılması, tesis yönetici ve çalışanlarına eğitim ve/veya ölçüm hizmetlerinin verilmesine ilişkin çalışma yöntemi ve esasları kapsıyor.

Protokol ile TRFMA üyeleri tarafından yönetilen tüm binalar, iş merkezleri, plazalar, siteler, rezidanslar, avm`ler fabrikalar, hastaneler, havaalanları, oteller, okullar gibi tesislerde can, mal, iş güvenliği ve çevreye yönelik test ve muayenelerinin yaptırılması, eğitim verilerek tesis yönetici ve çalışanlarının bilinçlendirilmesi, tesis yönetim sektörünün ulusal çıkarlar yönünde gelişmesi ve iş güvenliği ile ilgili tedbirlerin sağlanarak iş kazalarının en aza indirgenmesine ilişkin çalışma yöntem ve esaslarının belirlenmesi hedefleniyor.

Protokole göre EMO, TRFMA üye firmaları ve çalışanlarına eğitim, bilirkişilik ve teknik hizmetlerin tanıtımını sağlarken, dernek de EMO üyelerine tesis yönetimi konusunda eğitim, bilgi ve deneyim aktarımında bulunacak. Dernek düzenlediği fuar, konferans ve benzeri etkinliklerde de EMO üyeleriyle işbirliği yapacak.

Protokol uyarınca işbirliği yapılacak konular ve uygulama esasları şöyle:

  • Trafo olan tüm tesislerde Kuvvetli Akım Tesisler Yönetmeliği madde 60 uyarınca Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu zorunludur. TRMFA üyeleri bünyesindeki trafo tesislerinde İşletme Sorumluluğu Sözleşmelerinin var olup olmadığının kontrolü,  İşletme Sorumluluğu Sözleşmelerinin EMO ilgili birimine gönderilmesi,
  • Protokol kapsamında bulunan tesislerin elektrik iç tesisat denetiminin periyotlarla yapılması zorunludur. İş gören 25.4.2013 tarihli ve 28628 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde öngörülen denetim faaliyetlerinin raporlarını işveren ve EMO`ya sunar. (Bu denetimler: topraklama, yıldırımdan korunma sistemleri, katodik koruma ve elektrik tesisatı ile ilgili kontrollerin yapılması ve raporlanması)
  • Mevcut mühendis ve teknik elemanların eğitilmesi.
  • Elektrik, elektrik/elektronik, elektronik, elektronik haberleşme, kontrol, biyomedikal mühendisliğinin uygulama alanlarına giren tüm konularda öncelikli olarak EMO`ya başvurulur.
  • EMO, işbirliği yapılacak konularda kendisine gelen talepleri SMM üyelerine yönlendirir.
  • Yapılan tüm çalışmalar EMO gözetim ve denetiminde olacak. Sözleşmeler gereği şikayetler durumunda ya da EMO`nun uygun gördüğü durumlarda içerik denetimi yapılacaktır.

 

Dosyalar

PROTOKOL (2031 KB)YOUTUBE YAYINI

20.06.2020
 


Çok Okunanlar


EMO YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ

EMO’DA 47. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

KARDELEN KAMİŞLİ’NİN MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ

YERLİ VE MİLLİ ENERJİ’DE, ÜRETİM ŞİRKETLERİNE AMERİKAN DOLARI ESASLI ÖDEMEYE DEVAM...

ADİL YARGILANMA TALEBİNİN BEDELİ ÖLÜM OLMAMALI

12 EYLÜL FAŞİZMİNE KARŞI DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

EMO’DA 47. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI (BİRGUN.NET)

YAŞANAN SELLER DOĞAL AFET DEĞİLDİR!

SİNOP NÜKLEER SANTRAL PROJESİ DIŞARIYA KAYNAK AKTARIM ARACIDIR!

Okunma Sayısı: 202


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.