MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

2011 YILI KOMİSYON TOPLANTILARI

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 23  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS,MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ. 19.09.2017

    

Şubemizin sekreteryalığını yürüttüğü Mersin İl Koordinasyon Kurulu, 19 Eylül TMMOB Mühendis,Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü ile ilgili basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

15-16-17 EYLÜL BARTIN,AMASRA,SAFRANBOLU GEZİSİ 06.09.2017

    

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBE OLARAK 15-17 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLEYECEĞİMİZ BARTIN AMASRA SAFRANBOLU GEZİMİZ İÇİN KATILIM ÜCRETİ KİŞİBAŞI 250 TL BEDELLİ OLUP,KATILIM DURUMLARINIZI GÜN İÇERİSİNDE ŞUBEMİZ İLE İLETİŞİME GEÇEREK BİLDİREBİLİRSİNİZ. KONTENJANLAR SINIRLIDIR.

TMMOB,KAMU VE MESLEKTAŞ YARARLARINA AYKIRI OLAN SGK TARAFINDAN YAPILAN TEK TARAFLI PROTOKOL FESHİNİ KABUL ETMEMEKTEDİR! 06.07.2017

    

Şubemizin sekreteryalığını yürüttüğü Mersin İl Koordinasyon Kurulu, Sosyal Güvenlik Kurumunun Kurumlarımız arasında sürdürülen işbirliği tek taraflı olarak bitirmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

30.06.2017 TARİHİNDE SMM TOPLANTISI YAPILDI. 30.06.2017

    

SMM Lİ ÜYELERİMİZİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞEN TOPLANTIDA SMM ÇALIŞTAYI ÇALIŞMA ANALİZLERİ , MESLEKİ DENETİM SÜRECİ ,2018 ÜCRETLENDİRMELERİ VE SMM YENİLEME HAKKINDA KONUŞULDU.GÖRÜŞ VE ÖNERİLER ALINDI.YÖNETİM KURULU SAYMAN ÜYEMİZ İSMAİL ALKAYA’NIN BİLGİLENDİRMELERİYLE TOPLANTIMIZ DEVAM ETTİ.

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ MEZUN OLDU. 19.06.2017

    

15.06.2017 Tarihinde Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mezuniyet törenine katıldık. Mezun olan öğrencilere belgeleri Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mersin Üniversitesi öğretim elemanı Yrd.Doç.Dr Alkan Alkaya ve Şube Yönetim Kurulu üyemiz Hasip Selçuk tarafından verildi.Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına Cevdet Günal Tüzün katıldı. Konuşmasında TMMOB’un iş ahlakı ve ilkeleri hakkında bilgiler verdi.

TMMOB MERSİN İKK KADIN ÇALIŞMA GRUBU, MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCISI KADIN ÜYELERİMİZLE ÖĞRENCİLERİ BİR ARAYA GETİRMEK, PAYLAŞIMI VE DAYANIŞMAYI ARTIRMAK AMACIYLA PLANLANAN KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ`Nİ DÜZENLEMEYE DEVAM EDİYOR. 17.05.2017

    

Üçüncü eğitim 14 Mayıs Pazar günü `Liderlik ve Sunum Teknikleri` başlığı ile TMMOB Mersin EMO-MMO Ortak Toplantı Salonunda Tuba Karabağ eğitmenliğinde gerçekleştirildi. Eğitim Mersin Üniversitesi ve Toros Üniversitesinin Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi öğrencileri ile üye kadınların katılımları ile gerçekleştirildi. Eğitim yaklaşık olarak üç saat boyunca üye ve öğrencilerin aktif katılımlarıyla devam etti.Eğitim bitiminde 25 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen `Stresle Başa Çıkma ve Zaman Yönetimi` Eğitimine katılmış olan üye ve öğrencilerimize katılım belgeleri dağıtıldı.Eğitmenimiz sayın Tuba Karabağ`a değerli katkıları için teşekkür belgesi ve plaket takdim edildi. Bir sonraki dönemde yapılacak olan eğitim ve etkinlikler için öğrenciler ile fikir alışverişinde bulunuldu.Kadın dayanışmasının ve örgütlülüğünün önemi vurgulanarak, üyeler ve öğrencileri bir araya getirecek toplantı ve etkinliklerin devam edeceği bilgisi verildi.

EMO-GENÇ TARAFINDAN ERASMUS PROGRAMI VE STAJ UYGULAMALARI KONULU PANEL DÜZENLENDİ. 29.04.2017

    

EMO-GENÇ tarafından 17 Nisan 2017 tarihinde Mersin Üniversitesi Uğur Oral Kültür Merkezinde Erasmus programı ve Staj Uygulamaları konulu panel düzenlendi. Panelde, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Staj Komisyonu başkanı Yrd. Doç. Dr. Alkan ALKAYA staj uygulamasında izlenmesi gereken yollar ve kazanılması beklenilen mühendislik deneyimleri hakkında bilgiler verdi. Mersin Üniversitesi Dış ilişkiler kordinatörlüğü adına Öğr. Gör. Ayça Uysal ÖZCAN ise Erasmus programı başvuruları ve öğrencilere sağlanacak destekler hakkında bilgiler aktardı. Panel soru-cevap bölümünün ardından son buldu.

EMO GENÇ TANIŞMA VE KAYNAŞMA KOKTEYLİ DÜZENLENDİ 10.04.2017

    

10 Nisan 2017 tarihinde Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi EMO genç üyeleri ile birlikte Mersin Üniversitesi Uğur Oral Kültür Merkezi’nde tanışma kokteyli düzenledi. Yaklaşık 2 saat süren etkinliğimiz üyelerin aktif katılımı ile gerçekleşti. EMO genç üyelerimiz yönetim kurulu üyelerimizle bir araya gelme ve sorunlarını anlatabilme fırsatı yakaladı. Yönetim Kurulu Üyelerimizin de katılımı ve konuşmaları ile başlayan kokteyle, henüz odamıza kayıt yaptırmayan öğrencilerimizin de kayıtlarının alınması çalışmaları da yapıldı.

STRESLE BAŞA ÇIKMA VE ZAMAN YÖNETİMİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 05.04.2017

    

Sekreteryalığı şubemiz tarafından yürütülen TMMOB Mersin İKK Kadın Çalışma Grubu, mühendis, mimar, şehir plancısı kadın üyelerimizle öğrencileri bir araya getirmek, paylaşımı ve dayanışmayı artırmak amacıyla planlanan Kişisel Gelişim Eğitimleri`ni düzenlemeye devam ediyor.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 20.03.2017

    

Şubemizin MİSEM kapsamında düzenlediği YG Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi 15-16-17 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi. Eğitmen Murat Eraslan’ın sunumu ile gerçekleştirilen eğitime şubemiz ve diğer şubelerden de üyeler katılım sağladı. Üç gün süre ile devam eden eğitiminin sonunda teknik gezi kapsamında Yenişehir Atatürk Kültür Merkezine ait bina tipi trafo tesisi hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

ŞUBEMİZ SMM ÜYELERİ ENERJİSA TOPLANTISI İLE BİR ARAYA GELDİ 15.03.2017

    

Şubemizin Enerjisa ile birlikte düzenlediği ve SMM üyelerimizin katılım sağladığı bilgilendirme ve paylaşım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı Enerjisa’nın kurulma çalışmalarının aktarılması ile başlayıp, Enerjisa faaliyet alanları, projeler ve yapılan çalışmaların sayısal verilerle aktarılması ile devam etti. Yönetim kurulu üyelerimizin ve şubemiz SMM üyelerinin katıldığı toplantıda görsel olarak da bilgi paylaşımında bulunuldu.

YILDIRIMDAN KORUNMA VE TOPRAKLAMA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 13.03.2017

    

Şubemizin Radsan firması ile birlikte düzenlediği Yıldırımdan Korunma ve Topraklama Eğitimi gerçekleştirildi. Konu ile ilgili bir çok bilgiyi üyelerimizle paylaşma imkanı bulduğumuz eğitim, firma yetkilisi Elektrik Mühendisi Mevlüt Uyanık’ın sunumu ile gerçekleştirildi. Şube Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de bulunduğu eğitime konuyla ilgisi olan birçok üyemiz katılım sağladı.

ESKİ KIŞLA ALANI DOĞAL VE TARİHİ DEĞERLERİ İLE YERİNDE KORUNARAK MERSİN HALKININ KULLANIMINA AÇILMALIDIR 13.03.2017

    

Şubemizin sekreteryalığını yürüttüğü Mersin İl Koordinasyon Kurulu, Mersin Kışlası ile ilgili basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

ENERJİ KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 10.03.2017

    

Şubemiz Enerji Komisyonu çalışmaları devam ediyor. 08.03.2017 Çarşamba günü Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesinde gerçekleştirilen Enerji Komisyonu Toplantısı’ nda MTSO ile ortak panel düzenlenmesi, güneş enerjisi sistemleri tesisatı eğitimi değerlendirmesi, yüksek gerilim işletme sorumluluğu, lisanssız elektrik üretimine yönelik sorunlar ve elektrik dağıtım şirketi ile ilgili konular görüşüldü.

MERSİN ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULUNDA TEKNİK BİLGİLENDİRME 02.03.2017

    

Şubemiz Bilirkişilik ve Ölçüm Komisyonu Üyesi Ahmet Aldanoğlu tarafından, Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerine, Elektrik Tesislerinde Topraklama ve Önemi konusunda bilgilendirme yapıldı. Üniversite ve Sanayi işbirliğini geliştirmek amacı ile gerçekleştirilen eğitim 01.03.2017 tarihinde 14:30-17:00 saatleri arasında yapıldı. Öğrencilerin geniş katılımı ile gerçekleştirilen eğitim ile öğrencilere önemli bilgiler aktarıldı.

YAPI DENETİM SİSTEMİNİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK 14.02.2017

    

22 Şubat 2017 tarihlerinde saat 16:00 da Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi tarafından, Proje ve Uygulama Denetçileri, Uygulama Denetçileri ve Kontrol Elemanlarına Yönelik Yapı Denetim Sisteminin Sorunları ve Çözüm Önerileri Semineri düzenlenecektir. Seminer EMO Genel Merkez Yapı Denetim Komisyon Başkanı Şükrü Güner’in sunumu ile gerçekleştirilecektir. Şubemiz konferans salonunda gerçekleştirilecek ve önemli bilgiler edinebileceğiniz seminere tüm üyelerimiz davetlidir.

`MEZİTLİ VE SEL` KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLECEK 07.02.2017

    

Sekreteryalığı şubemiz tarafından yürütülen Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mersin İl Koordinasyon Kurulu ve Mezitli Kent Konseyi ile birlikte düzenlen Mezitli ve Sel başlıklı konferans 08 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Mezitli Kent Konseyi binasında gerçekleştirilecek konferansa Mersin İl Koordinasyon Kurulu adına Jeoloji Mühendisleri Odası Mersin İl Temsilcisi Erkan Demir ve Peyzaj Mimarları Oda Üyesi Yrd. Doç Dr. Sinan Burat konuşmacı olarak katılım sağlayacak.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SERTİFİKALARI VERİLDİ 02.02.2017

    

Şubemizin İşkur ve Kosgeb ile birlikte düzenleyerek, 7 Kasım 2016 ve 5 Aralık 2016 tarihlerinde Şubemiz Konferans Salonunda gerçekleştirdiği ve 4 gün süreyle devam eden Girişimcilik Eğitimi Sertifikaları, eğitime katılan kursiyerlerimize verildi.

EMO MERSİN ŞUBESİNDEN YENİ YIL TEBRİĞİ 30.12.2016

    

Yeni yılınızı en içten dileklerimizle kutlar, 2017 yılının size, ailenize ve ülkemize barış, huzur ve mutluluk getirmesini dileriz.TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Yönetim Kurulu

CHP İL MESLEK ODALARI KOMİSYONUNDAN ŞUBEMİZE ZİYARET 15.12.2016

    

CHP İl Meslek Odaları Komisyonu şubemize ziyarette bulundu. Şubemiz Başkanı Seyfettin Atar ve Üyelerimiz Musa Taş ile Berkcan GÜCER’in bulunduğu ziyarette CHP İl Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Işık ve CHP Meslek Odaları Komisyon Başkanı Adem Topçu ile Üye Mehmet Kekilli yer aldı. Ziyaret konusu meslek alanlarımız oldu.

 

Çok Okunanlar


15-16-17 EYLÜL BARTIN,AMASRA,SAFRANBOLU GEZİSİ

19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS,MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ.

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri