MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE
İŞ CİNAYETLERİNİ VE İŞÇİ KATLİAMLARINI DURDURALIM! 3 Mart İş Cinayetlerine Karşı mücadele Günü kapsamında DİSK-KESK-TMMOB-TTB ile ortak basın açıklaması düzenlendi. `İş cinayetleri ne kader ne de fıtrat!, İş cinayetleri engellenebilir, yeter ki bilimin ve tekniğin gereği yapılsın!,Yeter ki taşeron düzeni, güvencesiz çalıştırma son bulsun, sendikal haklar tanınsın!,Yeter ki; her çalışmanın öznesi insan ve yaşam olsun! diyerek seslenen TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Atar`ın yaptığı ve tüm oda yönetimleri, üyeler ve basın mensuplarının da katıldığı basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz. 0
MERSİN NKP’DEN NÜKLEERE KARŞI MİTİNG Aralarında Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nin de bulunduğu Nükleer Karşıtı Palatform’un düzenlediği “Anne Oyuncağımı Aldın mı?” mitingi 15 Şubat Pazar günü gerçekleştirildi. Forum AVM ve Özgür Çocuk Parkı’ndan başlayan yürüyüşün ardından Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde toplanıldı. “Nükleere inat yaşasın hayat, Mersin Çernobil olmayacak, Radyoaktif limon istemiyoruz, Susma haykır nükleere hayır, Nükleere geçit vermeyeceğiz,” sloganlarının atıldığı mitingde Türkiye’nin bir çok ilinden nüklear karşıtı kişi ve kurumlar, doğa ve yaşam savunucusu platformları, siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri yer aldı. 0
TMMOB ÖNCE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULDA, SONRA GÜVENPARK’TA HAYKIRDI Parçala,böl, yönet mantığı ile hareket eden AKP iktidarının çıkarmak istediği torba yasa ile etkisizleştirmeye çalıştığı TMMOB, başlattığı kampanyanın ardından Olağanüstü Genel Kurulda, üyeleri ve yaşam alanlarına sahip çıkan yurttaşlarıyla bir araya geldi. Sloganlar, alkışlar, ıslıklar eşliğinde yürüyen binlerce TMMOB üyesi ve TMMOB dostu katılımcılar, Güvenpark’ta Milli Müdafaa Caddesi’nde AKP’nin müdahalesine karşı tek yürek oldular. İnşaat Mühendisleri Odası Kültür ve... 0
TMMOB OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU’NA KATILIM İÇİN OTOBÜS GÜZERGAH VE SAATLERİ BELLİ OLDU AKP diktası ve gericiliğine, ülkemizin talanına, halkımızın sömürülmesine, mesleklerimizin niteliksizleştirilmesine haklarımızın gasp edilmesine, odalarımızın ve birliğimiz TMMOB’nin işlevsizleştirilmesine izin vermemek adına 14 Şubat Cumartesi günü Ankara’da TMMOB Olağanüstü Genel Kurulu’nda buluşuyoruz.Ankara’ya ulaşım için otobüs güzergah ve saatlerine yazımız devamından ulaşabilirsiniz. 0
ÜLKEMİZE, HALKIMIZA, MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ 14 Şubat Cumartesi günü Ankara’da yapılacak TMMOB Olağan Genel Kurul öncesinde 8 bölgede başlatılan TMMOB Yasası’nda değişiklik de öngören Torba Yasaya karşı yürütülen kampanya kapsamında TMMOB İl-İlçe Koordinasyon Kurulları aracılığı ile düzenlenecek basın açıklamaları ve toplantılar kapsamında Mersin’de de toplantı düzenlendi. 0Etkinlikler

Nisan 2015

PTS

SL

ÇRŞ

PRŞ

CUM

CTS

PAZ

15

 13 

 14 

 15 

 16 

 17 

 18 

 19 

16

 20 

 21 

 22 

 23 

 24 

 25 

 26 

17

 27 

 28 

 29 

 30 

 01 

 02 

 03 

18

 04 

 05 

 06 

 07 

 08 

 09 

 10 

19

 11 

 12 

 13 

 14 

 15 

 16 

 17 

20

 18 

 19 

 20 

 21 

 22 

 23 

 24 

21

 25 

 26 

 27 

 28 

 29 

 30 

 31 

22

 01 

 02 

 03 

 04 

 05 

 06 

 07 

 

Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu


Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 

e-Liste

Odamız duyurularının düzenli olarak e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı ve e-posta adresinizi giriniz.

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

  • Haberler
  • Duyurular
  • Oda Görüşleri/Raporlar
  • Basın Açıklamaları
  • Yazılı Basında
  • Görsel Basında
  • Basından
  • Yitirdiklerimiz
  • Tümü

AŞIRI GERİLİME KARŞI KORUMA SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 23.02.2015

    

Şubemiz ile TRIMBOX firmasının ortaklaşa düzenlediği `Aşırı Gerilime Karşı Koruma` semineri gerçekleştirildi. Seminer Şube Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin ATAR`ın açılış konuşmasıyla başladı. TRIMBOX firmasının Bolu bölge Müdürü M.Uğur Şimşek TRİMBOX cihazı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda cihazın çalışma prensibi ve kullanım alanları hakkında bilgi verilip, simülatör düzeneğinde gerçekleştirilmiş ürün testlerine dair videolar izletildi. Soru-cevap bölümünde ürünün piyasadaki diğer ürünlere karşı tercih nedeni olabilecek özellikleri ve maddi konular konuşuldu. Son olarak dinleyenlere ürün hakkında hazırlanmış kataloglar verilerek seminer son buldu.

ÖZGECAN’I,BİR “CAN” IMIZI DAHA YAKTILAR! 17.02.2015

    

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca katledilen Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan için bugün Mersin Forum AVM önünde basın açıklaması yapıldı. TMMOB Kadın Çalışma Grubu, TMMOB’nin Kadınları tarafından yapılan basın açıklamasında “Yasta değil,isyandayız”, “Kadınlar susmadı,susmayacak”, “Kadın cinayetleri politiktir” sloganları yankılandı. Çevrede bulunan kadınlarımızın da destek vererek katıldığı basın açıklamasının ardından Özgecan’ın acılı ailesine taziye dilekleri iletilmek üzere ziyarete gidildi. Yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

EMANET YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 16.02.2015

    

2015 Kasım ayında Mersin’de, Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi, Mersin Tabip Odası, Mersin Barosu ve Mersin Yenişehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği çevre ve insan sağlığı için Elektromanyetik Alanlar ve Etkileri Sempozyumu 2015 Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda sempozyum adına yapılan çalışmalar ile ilgili genel bilgilendirmenin ardından ileriye dönük yapılacak çalışmalarla ilgili kararlar da alındı. Sempozyum afiş hazırlıkları, programın oluşturulması,bildiri formatları,ilk duyuruların yapılması gibi çalışmalar devam ediyor.

ŞUBE KOORDİNASYON KURULU VE DANIŞMA KURULU TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 09.02.2015

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve Temsilciliklerimizin Temsilcileri ile Temsilci Yardımcıları Şube Koordinasyon Kurulu Toplantısında bir araya geldi. Genel bilgilendirme ile başlayan toplantıda, hükümetin gündeme getirdiği torba yasa ile ilgili değerlendirme de yapıldı. Odamız işleyişi ile ilgili bilgi alış verişinde de bulunulan toplantının ardından Şube Danışma Kurulu Üyelerinin de katılımı ile Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Bilgilendirme, Torba Yasa, Dilek ve Öneriler gündemi ile gerçekleştirilen Şube Danışma Kurulu toplantısı ileriye dönük çalışmalar ile ilgili bilgilendirme ile sona erdi.

MERSİN İKK’YA CHP İŞ DÜNYASI GRUBU ÜYESİ MİLLETVEKİLLERİ’NDEN ZİYARET 06.02.2015

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mersin İl Koordinasyon Kurulu (Mersin İKK) ile CHP İş Dünyası Grubu Üyesi Milletvekilleri bir araya geldi. TMMOB’nin de içinde bulunduğu Torba Yasa ile ilgili bilgilendirme yapılan ve kentimizin genel sorunları ve çözüm önerileri üzerinde durulan Milletvekilleri ve TMMOB Mersin İKK buluşması ile ilgili detaylara yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

“ANNE OYUNCAĞIMI ALDIN MI?” 03.02.2015

    

Mersin’in Büyükeceli Beldesi’nde yapılması planlanan ülkemizin ilk nükleer santral projesi için verilen yaklaşık kırk yıllık mücadeleye 15 Şubat 2015 Pazar günü yeni bir halka daha ekleniyor. Şubemizin de aralarında yer aldığı Mersin Nükleer Karşıtı Platform “Anne Oyuncağımı aldın mı?” mitingi düzenliyor. Ne Akkuyu’da, ne Sinop’ta ne de dünyanın herhangi bir yerinde nükleer santral istemediğimizi haykırmak için düzenlenen “Anne oyuncağımı aldın mı?” adlı mitinge tüm halkımızı davet ediyoruz.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 26.01.2015

    

22-23-24 Ocak 2015 tarihlerinde YG tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi gerçekleştirildi. Musa ÇEÇEN’in sunumu ile şubemiz konferans salonunda gerçekleştirilen eğitim 3 gün süreyle devam etti. Eğitimin son günü yapılan sınav ile birlikte eğitim son buldu.

Tüm Haberler 

Y.G TEKNİĞİ VE GÜÇ SİSTEMLERİ ANALİZİ DERSLERİ AÇILACAKTIR. 26.01.2012

    

Elektrik-Elektronik Mühendislerinin 1 KV üstü SMM belgesi alması için gerekli olan derslerden Yüksek Gerilim Tekniği ve Güç Sistemleri Analizi Dersleri 03 Mart-15 Mayıs 2012 tarihleri arasında ME.Ü Sürekli Eğitim Merkezi tarafından açılacaktır. Detaylı Bilgiye yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

GREEN (GREENİNG BUSİNESS THROUGH THE ENTERPRİSEEUROPE NETWORK) PROJESİ KAPSAMINDA SEMİNERLER DÜZENLENİYOR 13.12.2011

    

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde ve Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi işbirliğinde yürütülmekte olan GREEN (Greening business through the EnterpriseEurope Network) projesi kapsamında Mersin Bölgesinde bulunan KOBİ’lerin çevresel performanslarının Geliştirilmesi, verimlilik ve rekabetçiliğin artırılması amacıyla “İşiniz Çevremiz” sloganıyla seminerler düzenleniyor.Seminer programına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR 01.04.2011

    

Nükleer Karşıtı Platform düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekliyor. Çalışmalarda şubemizin de yoğun bir şekilde yer aldığı etkinliklerden birisi daha 2 Nisan 2011 Cumartesi günü yapılacak yürüyüşle gündemde yer alacak.Akdeniz Belediyesi önünden saat 12:00 da başlayacak olan yürüyüş taş bina önüne kaar devam edecek.Yapılacak bu yürüyüşe tüm üyelerimiz ve halkımız davetlidir.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ`NİN 441. SAYISI YAYIMLANDI 25.02.2011

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin 441. sayısı yayımlandı. `Nasıl Bir Üniversite?` başlığıyla dosya konusunu kapağa taşıyan Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin bu sayısında üniversitelerde öğrencilere yönelen şiddet kullanımı ve saldırılar dikkate alınarak üniversite yönetimi konusu ele alınıyor. Öğrenci gruplarının, üniversitelerdeki eğitim ve yaşama ilişkin sorunları ve önerilerine yer veriliyor. Dergide yer alan `EMO 56 Yaşında, EMO Bilimsel Dergi Yayınlıyor, Enerji Politikaları ve Özelleştirmeler` başlıklı yazılar da kapaktan okuyuculara duyuruluyor.

2011 YILI EMO MERSİN ŞUBE KOMİSYON TOPLANTI ÇİZELGESİ 02.02.2011

    

EMO Mersin Şube 2011 yılı komisyon toplantı tarihleri belirlenmiştir. Komisyon üyelerinin katılımı ile yapılacak toplantılar gününden bir gün önce üyelere sms ile bildirilecektir.Toplantı çizelgesine dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI EĞİTİMLERİ DÜZENLENİYOR 02.02.2011

    

MİSEM kapsamında düzenlenen eğitimlerden Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi şubemiz ve temsilciliklerimizde de düzenlenecek. 4-5-6 Şubat 2011 tarihlerinde Şubemizde düzenlenecek Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi, 8-9-10 Şubat 2011 tarihlerinde Karaman İl Temsilciliği`nde ve 11-12-13 Şubat 2011 tarihlerinde Niğde İl Temsilciliği`nde düzenlenecektir. Düzenlenecek eğitimler ile ilgili detaylı bilgilere yazımız devamındaki bağlantılar bölümünden ulaşabilirsiniz.

YÜKSEK GERİLİM TEKNİĞİ DERSİ AÇILIYOR 01.02.2011

    

Elektrik-Elektronik Mühendislerinin 1 KV üstü SMM belgesi alması için gerekli olan derslerden ‘Yüksek Gerilim Tekniği dersi,19 Mart-17 Nisan 2011 tarihleri arasında Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından açılacaktır.Detaylı bilgiye yazımız devamındaki linkten ulaşabilirsiniz.

Tüm Duyurular 

MERSİN KENT SEMPOZYUMU ENERJİ RAPORU 10.03.2010

    

24-25 EKİM 2008 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN MERSİN KENT SEMPOZYUMU'NDA SUNULAN ENERJİ RAPORUNA DOSYALAR BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

6. OLAĞAN GENEL KURULU 2008-2009 ENERJİ KOMİSYONU RAPORU 08.03.2010

    

EMO MERSİN ŞUBESİ'NİN 27 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN 6. OLAĞAN GENEL KURULUNDA SUNULAN 2008-2009 ENERJİ KOMİSYONU RAPORUNA DOSYALAR BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

6. OLAĞAN GENEL KURULU 2008-2009 ASANSÖR KOMİSYONU RAPORU 08.03.2010

    

EMO MERSİN ŞUBESİ'NİN 27 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN 6. OLAĞAN GENEL KURULUNDA SUNULAN 2008-2009 ASANSÖR KOMİSYONU RAPORUNA DOSYALAR BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

SMM KOMİSYONU RAPOR TASLAĞI 15.06.2006

    

MERSİN KATI ATIM DEPOLAMA TESİSİ İÇİN EMO MERSİN ŞUBE TARAFINDAN HAZIRLANAN RAPOR 15.06.2006

    

MERSİN ENERJİ RAPORU 15.06.2006

    

BİLİŞİM KOMİSYONU RAPORU - ŞUBAT 2006 15.06.2006

    

YÜKSEK YARGININ ŞEHİR DIŞINA TAŞINMASI KARARI BAZ İSTASYONLARI SORUNUNA ÇÖZÜM DEĞİL... 03.08.2012

    

Baz istasyonlarının şehir dışına taşınmasına yönelik karar ile ilgili şubemiz görüşlerini yansıtan basın açıklamasını paylaşıyoruz.

BİREYSEL KLİMA CİHAZLARININ SEÇİMİNDE VE KULLANILMASINDA DİKKET EDİLECEK HUSUSLAR 03.08.2012

    

`Klima seçiminde ve kullanılmasında dikkat edilecek hususlar` ile ilgili EMO Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar`ın yapmış olduğu basın açıklaması yazımız devamındaki dosyalar bölümünde mevcuttur.

BASINA VE KAMUOYUNA! 23.02.2012

    

Enerji üretimi sadece kar amacıyla hareket eden, doğayı ve tarihi hiçe sayan şirketlerin insafına bırakılmamalı, denetim mekanizması geliştirilmelidir.

TÜRKİYE NÜKLEER ŞİRKETLERİN DENEY ALANI OLARAK KULLANACAKLARI BİR BÖLGE DEĞİLDİR! 14.02.2012

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi`nin yapmış olduğu nükleer santrallerle ilgili basın açıklaması metnine yazımız devamındaki dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

BASINA VE KAMUOYUNA (TMMOB MİTİNGİNE DAVET) 13.05.2011

    

TMMOB MERSİN İKK’NIN MERSİN’ E YAPILACAK OLAN YAT LİMANI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI 14.04.2011

    

ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI 12.01.2011

    

12.01.2011 Çarşamba günü Şubemizde yapılan Enerji Verimliliği Haftası ile ilgili basın açıklamasına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

Tüm Basın Açıklamaları 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İKİ ETKİNLİKLE DİKKAT ÇEKTİ(HEDEF, ARALIK 2010) 15.12.2010

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Yönetim Kurulu yılın son ayına girdiğimiz bugünlerde iki önemli etkinliği geride bırakırken, kamuoyunun dikkatlerini çekti.

EMO VE MMO’NUN ORTAK SEMİNERİNDE ASANSÖR BAKIM-DENETİMİ ELE ALINDI(HEDEF DERGİSİ,KASIM 2010) 14.12.2010

    

Mersin Elektrik Mühendisleri ile Makine Mühendisleri Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitim seminerinde asansör bakım ve denetimleri uygulamalı olarak ele alındı.

ÇUKUROVA HAVAALANI PROJESİ BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ(ÇUKUROVA GAZETESİ,06 EKİM 2010) 14.12.2010

    

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Atar, Yenice Kargılı mevkiinde kurulması planlanan havaalanının engellenmesinin bölgenin sosyo ekonomik kalkınmasına olumlu bir katkısının olmayacağını belirterek, “Çukurova Havaalanı Projesinin en kısa sürede hayata geçirilmesi için zaman kaybedilmemesi gerekmektedir” dedi.

ÇUKUROVA HAVAALANI ÖNEMLİ BİR YATIRIM(GÜNEY GAZETESİ,6 EKİM 2010) 14.12.2010

    

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu; Çukurova Uluslararası Havaalanı’nın Mersin,Tarsus ve adana kentlerinin 15 yılı aşkın süredir beklediği en önemli yatırımlardan biri olduğunu, yıllardır süren çalışmaların çeşitli nedenlerden dolayı sonuçlandırılamadığını, gelinen aşamada bu yatırıma karar verilmiş, yer seçimi yapılmış ve projenin uygulanması için son aşamaya gelindiğini dile getirdi.

MİMAR VE MÜHENDİSLERDEN HAVAALANINA ONAY ÇIKTI (BUGÜN MERSİM,06 EKİM 2010) 14.12.2010

    

Çukurova Havaalanı Projesi’nin yapılacağı mevkiinin birinci sınıf sulama sahasında kaldığı gerekçesiyle kamuoyunda büyük tartışmalar yaşanırken, Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği Mersin İl Koordinasyon Kurulu, suskunluğunu bozarak , havaalanına zorunluluktan dolayı onay verdiğini açıkladı.

EMO ŞUBE BAŞKANI SEYFETTİN ATAR KAADAVUT’UN PROGRAMINA KONUK OLDU(MERSİN ŞEHİR GAZETESİ,04 EKİM 2010) 14.12.2010

    

Ülkemiz gündemini meşgul eden nükleer santraller ile ilgili Radyo Çetin’de yapılan canlı yayına EMO Şube Başkanı Seyfetin ATAR, 29 Eylül 2010 Salı günü yapılan ve Gazetemiz İmtiyaz sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yaman Karadavut’un hazırlayıp sunduğu “Not Defteri” programında, nükleer santraller, Rusya ile yapılan anlaşma ve yenilenebilir enerji kaynakları konuları üzerinde söyleşi yaptı.

AKKUYU NÜKLEER EYALET OLACAK(MERSİN İMECE,22 EYLÜL 2010) 14.12.2010

    

Aydın Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hayrettin Kılıç, Akkuyu Nükleer Santrali anlaşmasıyla Rusya’nın emrinde nükleer bir eyaletin kurulacağını savundu.

Tüm Yazılı Basında Odamız 

Kayıt Yok

Kayıt Yok

Kayıt Yok

AŞIRI GERİLİME KARŞI KORUMA SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 23.02.2015

    

Şubemiz ile TRIMBOX firmasının ortaklaşa düzenlediği `Aşırı Gerilime Karşı Koruma` semineri gerçekleştirildi. Seminer Şube Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin ATAR`ın açılış konuşmasıyla başladı. TRIMBOX firmasının Bolu bölge Müdürü M.Uğur Şimşek TRİMBOX cihazı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda cihazın çalışma prensibi ve kullanım alanları hakkında bilgi verilip, simülatör düzeneğinde gerçekleştirilmiş ürün testlerine dair videolar izletildi. Soru-cevap bölümünde ürünün piyasadaki diğer ürünlere karşı tercih nedeni olabilecek özellikleri ve maddi konular konuşuldu. Son olarak dinleyenlere ürün hakkında hazırlanmış kataloglar verilerek seminer son buldu.

ÖZGECAN’I,BİR “CAN” IMIZI DAHA YAKTILAR! 17.02.2015

    

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca katledilen Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan için bugün Mersin Forum AVM önünde basın açıklaması yapıldı. TMMOB Kadın Çalışma Grubu, TMMOB’nin Kadınları tarafından yapılan basın açıklamasında “Yasta değil,isyandayız”, “Kadınlar susmadı,susmayacak”, “Kadın cinayetleri politiktir” sloganları yankılandı. Çevrede bulunan kadınlarımızın da destek vererek katıldığı basın açıklamasının ardından Özgecan’ın acılı ailesine taziye dilekleri iletilmek üzere ziyarete gidildi. Yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

EMANET YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 16.02.2015

    

2015 Kasım ayında Mersin’de, Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi, Mersin Tabip Odası, Mersin Barosu ve Mersin Yenişehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği çevre ve insan sağlığı için Elektromanyetik Alanlar ve Etkileri Sempozyumu 2015 Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda sempozyum adına yapılan çalışmalar ile ilgili genel bilgilendirmenin ardından ileriye dönük yapılacak çalışmalarla ilgili kararlar da alındı. Sempozyum afiş hazırlıkları, programın oluşturulması,bildiri formatları,ilk duyuruların yapılması gibi çalışmalar devam ediyor.

ŞUBE KOORDİNASYON KURULU VE DANIŞMA KURULU TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 09.02.2015

    

Şubemiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve Temsilciliklerimizin Temsilcileri ile Temsilci Yardımcıları Şube Koordinasyon Kurulu Toplantısında bir araya geldi. Genel bilgilendirme ile başlayan toplantıda, hükümetin gündeme getirdiği torba yasa ile ilgili değerlendirme de yapıldı. Odamız işleyişi ile ilgili bilgi alış verişinde de bulunulan toplantının ardından Şube Danışma Kurulu Üyelerinin de katılımı ile Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Bilgilendirme, Torba Yasa, Dilek ve Öneriler gündemi ile gerçekleştirilen Şube Danışma Kurulu toplantısı ileriye dönük çalışmalar ile ilgili bilgilendirme ile sona erdi.

MERSİN İKK’YA CHP İŞ DÜNYASI GRUBU ÜYESİ MİLLETVEKİLLERİ’NDEN ZİYARET 06.02.2015

    

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mersin İl Koordinasyon Kurulu (Mersin İKK) ile CHP İş Dünyası Grubu Üyesi Milletvekilleri bir araya geldi. TMMOB’nin de içinde bulunduğu Torba Yasa ile ilgili bilgilendirme yapılan ve kentimizin genel sorunları ve çözüm önerileri üzerinde durulan Milletvekilleri ve TMMOB Mersin İKK buluşması ile ilgili detaylara yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

“ANNE OYUNCAĞIMI ALDIN MI?” 03.02.2015

    

Mersin’in Büyükeceli Beldesi’nde yapılması planlanan ülkemizin ilk nükleer santral projesi için verilen yaklaşık kırk yıllık mücadeleye 15 Şubat 2015 Pazar günü yeni bir halka daha ekleniyor. Şubemizin de aralarında yer aldığı Mersin Nükleer Karşıtı Platform “Anne Oyuncağımı aldın mı?” mitingi düzenliyor. Ne Akkuyu’da, ne Sinop’ta ne de dünyanın herhangi bir yerinde nükleer santral istemediğimizi haykırmak için düzenlenen “Anne oyuncağımı aldın mı?” adlı mitinge tüm halkımızı davet ediyoruz.

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 26.01.2015

    

22-23-24 Ocak 2015 tarihlerinde YG tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi gerçekleştirildi. Musa ÇEÇEN’in sunumu ile şubemiz konferans salonunda gerçekleştirilen eğitim 3 gün süreyle devam etti. Eğitimin son günü yapılan sınav ile birlikte eğitim son buldu.


Çok Okunanlar


İletişim Bilgileri

İletişim Formu

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ

Adres:

LİMONLUK MAH. 2417 SOKAK. NO:5 YENİŞEHİR - MERSİN

Telefon:

+90 324 3276871

Faks:

+90 324 3276873

GSM:

+90 530 7730956

e-posta:

Adınız: 

e-Posta: 

İletiniz: 

Soldaki güvenlik kodunu yazınız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2015 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri