MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE
ÖĞRENCİ ÜYELERİMİZ İÇİN SOSYAL VE TEKNİK AMAÇLI KULLANACAKLARI EMO-GENÇ ODASI AÇILDI Mühendisik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Selim İnan , EEM Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Caner ÖZDEMİR, Bilgisayar Bölüm Başkanı Sayın Doç. Dr. Zeki Yetkin , EEM Bölümü Öğretim elemanları, EMO Mersin Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve EEM bölüm öğrencilerinin katılımıyla Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünde öğrencilerin sosyal ve teknik amaçlı kullanacakları EMO-GENÇ odasının açılış kokteyli düzenlendi. Burada da EEM Bölüm... 0
HER 3 MART’TA “İŞ CİNAYETLERİNİ DURDURUN” DİYORUZ TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu, “3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü” nedeniyle basın açıklaması yaptı. Sekreteryalığı şubemiz tarafından yürütülen TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu’nun yaptığı basın açıklaması Şube Başkanı Seyfettin ATAR’ın sunumu ile gerçekleştirildi. ATAR’ın yaptığı basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz. 0
ŞUBEMİZİN ACI KAYBI! Şubemizin 1936 sicil nolu üyesi Ahmet Helezür geçirdiği rahatsızlık nedeni ile aramızdan ayrılmıştır. Üyemiz 1965 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş ve meslek hayatına atılmıştır. 2003 yılı itibari ile SMM olarak önce “Meras İnşaat”, sonrasında ise “Ahmet Helezür Elektrik Mühendislik Müşavirlik” firmasında SMM olarak meslek hayatına devam etmiştir. 49 yıllık meslek hayatında şubemize de değerli katkılar sunan Ahmet Helezür’e Allah’tan rahmet, ailesine ve meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz. 0
AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ PROJESİNDE VERİLEN YER LİSANSININ İPTALİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI Nükleer güç santrali projesi için verilen yer lisansının iptali için NKP Dönem Sözcüsü Sabahat Aslan basın açıklaması yapıtı.NKP bileşenlerinin de bulunduğu basın açıklamasında Şube Başkanımız Seyfettin ATAR’da söz aldı. ATAR “Türkiye olarak enerjiyi en pahalı kullanan ülkeler arasındayız. Bunun temel sebeplerinden biri enerji ithalatımızın dışı bağımlılığının yüzde 72 civarında oluşudur. Her ne sebeple olursa olsun dışa bağımlılığı azaltmak için kurulması... 0
8. DÖNEM YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI YAPILDI Şubemizin 11-12 Ocak 2014 tarihlerinde gerçekleştirdiği 8. Dönem Olağan Genel Kurulu’nun ardından yalpan ilk toplantıda görev dağılımı yapıldı. En kıdemli üyemiz İsmail ALKAYA’nın başkanlığında toplanan üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen 8. dönem yönetim kurulu üyeleri görev dağılımına yazımız devamından ulaşabilirsiniz. 0Etkinlikler

Nisan 2014

PTS

SL

ÇRŞ

PRŞ

CUM

CTS

PAZ

15

 14 

 15 

 16 

 17 

 18 

 19 

 20 

16

 21 

 22 

 23 

 24 

 25 

 26 

 27 

17

 28 

 29 

 30 

 01 

 02 

 03 

 04 

18

 05 

 06 

 07 

 08 

 09 

 10 

 11 

19

 12 

 13 

 14 

 15 

 16 

 17 

 18 

20

 19 

 20 

 21 

 22 

 23 

 24 

 25 

21

 26 

 27 

 28 

 29 

 30 

 31 

 01 

22

 02 

 03 

 04 

 05 

 06 

 07 

 08 

 

Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu


Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 

e-Liste

Odamız duyurularının düzenli olarak e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı ve e-posta adresinizi giriniz.

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

DİREN MÜHENDİS

  • Haberler
  • Duyurular
  • Oda Görüşleri/Raporlar
  • Basın Açıklamaları
  • Yazılı Basında
  • Görsel Basında
  • Basından
  • Yitirdiklerimiz
  • Tümü

2. MERSİN ÇEVRE KONGRESİ YAPILDI 07.04.2014

    

İlki geçen yıl düzenlenen “Çevre Kongresi”nin ikincisi, Mersin Üniversitesi Çevre Topluluğu ve TMMOB Çevre Mühendisleri Odası işbirliğiyle, Mersin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, 3 Nisan Perşembe günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde yapıldı. Çevresel sorunları tartışmayı , bilimsel yaklaşımla çözüm önerilerini ortaya koymayı ve özellikle üniversite öğrencilerinde farkındalık yaratmayı amaçlayan kongreye, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Atar da katıldı.

MESLEK TANITIM KONFERANSI DÜZENLENDİ 03.04.2014

    

EMO Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar’ın da katılımıyla, İçel Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Dr. Serhan Antalyalı’nın düzenlemiş olduğu meslek tanıtım konferansı gerçekleştirildi. Alanında uzman kişilerin, kendi mesleklerinin inceliklerini ve tecrübelerini anlattığı seminerde, öğrenciler merak ettikleri soruları yöneltti.

‘’KAZA GELİYORUM DEMİŞ’’ 26.03.2014

    

Mersin’in Akdeniz İlçesi Adanalıoğlu Mahallesi’nde 20 Mart 2014 tarihinde yolcu treninin hemzemin geçitte işçi taşıyan minibüse çarpması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Şubemizin sekreteryalığını yürüttüğü TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu tarafından yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirisniz.

TOPRAKLAMA ÖLÇÜM HİZMETLERİNDE YENİLİKLER YAPILIYOR 20.03.2014

    

Şubemiz, topraklama yetkilendirme belgesi alan üyelerimizle, ölçüm hizmetlerinde yapılacak yenilikler konulu toplantı gerçekleştirdi. Üyemiz Ahmet Aldanoğlu tarafından gerçekleştirilen sunumda, topraklama ölçümlerinde kullanılacak topraklama etiketlerinin tanıtımı yapıldı. Ayrıca bir petrol istasyonunda, topraklama ölçüm noktalarının ayrıntılı olarak anlatımı yapıldı ve örnek ölçüm raporunun hazırlanışı sunuldu.

MERSİN ÜNİVERSİTESİ DEKANI ZİYARET EDİLDİ 07.03.2014

    

Gerçekleştirdiğimiz Olağan Genel Kurulumuzun ardından kurum ve kuruluşlara tanışma ziyaretlerimiz devam ediyor. Bu kez şubemiz yönetim kurulu üyeleri Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim İnan’ı ziyaret ederek gelecek dönem çalışmaları ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. Dekanlığımızın şube çalışmalarına destek ve katkılarından dolayı, dekana odamızın kuruluşunun 60. yıl plaketi takdim edildi.

ANKARA 8. İDARE MAHKEMESİ KARARI: MESLEK ODASI ÜYELERİNİN ÜRETMİŞ OLDUKLARI MÜHENDİSLİK HİZMETLERİNİ ODALARININ MESLEKİ DENETİMİNE SUNMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ DEVAM ETMEKTEDİR 05.03.2014

    

Odamızın bir üyesinin yaptığı mühendislik hizmetinin Odamızın mesleki denetimine sokmaması nedeniyle verilen disiplin kurulu cezasına karşı açtığı dava Ankara 8. İdare Mahkemesi tarafından kabul edilmemiş ve bütün düzenlemelere karşın üyelerin meslek odasına karşı yükümlülüklerinin devam ettiği kararı verilmiştir.

TOPRAKLAMA YETKİLENDİRME BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI 03.03.2014

    

Topraklama, test , ölçüm ve kontrolleriyle ilgili şubemizde toplantı gerçekleştirildi. Topraklama yetkilendirme belgesi alan üyelerimizle gerçekleştirilen toplantıda üyemiz Ahmet Aldanoğlu sunum yaptı. Gerçekleştirilen toplantıda şubemizce gerçekleştirilen ölçümlerle ilgili yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri üzerinde duruldu.

Tüm Haberler 

Y.G TEKNİĞİ VE GÜÇ SİSTEMLERİ ANALİZİ DERSLERİ AÇILACAKTIR. 26.01.2012

    

Elektrik-Elektronik Mühendislerinin 1 KV üstü SMM belgesi alması için gerekli olan derslerden Yüksek Gerilim Tekniği ve Güç Sistemleri Analizi Dersleri 03 Mart-15 Mayıs 2012 tarihleri arasında ME.Ü Sürekli Eğitim Merkezi tarafından açılacaktır. Detaylı Bilgiye yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

GREEN (GREENİNG BUSİNESS THROUGH THE ENTERPRİSEEUROPE NETWORK) PROJESİ KAPSAMINDA SEMİNERLER DÜZENLENİYOR 13.12.2011

    

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde ve Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi işbirliğinde yürütülmekte olan GREEN (Greening business through the EnterpriseEurope Network) projesi kapsamında Mersin Bölgesinde bulunan KOBİ’lerin çevresel performanslarının Geliştirilmesi, verimlilik ve rekabetçiliğin artırılması amacıyla “İşiniz Çevremiz” sloganıyla seminerler düzenleniyor.Seminer programına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR 01.04.2011

    

Nükleer Karşıtı Platform düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekliyor. Çalışmalarda şubemizin de yoğun bir şekilde yer aldığı etkinliklerden birisi daha 2 Nisan 2011 Cumartesi günü yapılacak yürüyüşle gündemde yer alacak.Akdeniz Belediyesi önünden saat 12:00 da başlayacak olan yürüyüş taş bina önüne kaar devam edecek.Yapılacak bu yürüyüşe tüm üyelerimiz ve halkımız davetlidir.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ`NİN 441. SAYISI YAYIMLANDI 25.02.2011

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin 441. sayısı yayımlandı. `Nasıl Bir Üniversite?` başlığıyla dosya konusunu kapağa taşıyan Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin bu sayısında üniversitelerde öğrencilere yönelen şiddet kullanımı ve saldırılar dikkate alınarak üniversite yönetimi konusu ele alınıyor. Öğrenci gruplarının, üniversitelerdeki eğitim ve yaşama ilişkin sorunları ve önerilerine yer veriliyor. Dergide yer alan `EMO 56 Yaşında, EMO Bilimsel Dergi Yayınlıyor, Enerji Politikaları ve Özelleştirmeler` başlıklı yazılar da kapaktan okuyuculara duyuruluyor.

2011 YILI EMO MERSİN ŞUBE KOMİSYON TOPLANTI ÇİZELGESİ 02.02.2011

    

EMO Mersin Şube 2011 yılı komisyon toplantı tarihleri belirlenmiştir. Komisyon üyelerinin katılımı ile yapılacak toplantılar gününden bir gün önce üyelere sms ile bildirilecektir.Toplantı çizelgesine dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI EĞİTİMLERİ DÜZENLENİYOR 02.02.2011

    

MİSEM kapsamında düzenlenen eğitimlerden Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi şubemiz ve temsilciliklerimizde de düzenlenecek. 4-5-6 Şubat 2011 tarihlerinde Şubemizde düzenlenecek Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi, 8-9-10 Şubat 2011 tarihlerinde Karaman İl Temsilciliği`nde ve 11-12-13 Şubat 2011 tarihlerinde Niğde İl Temsilciliği`nde düzenlenecektir. Düzenlenecek eğitimler ile ilgili detaylı bilgilere yazımız devamındaki bağlantılar bölümünden ulaşabilirsiniz.

YÜKSEK GERİLİM TEKNİĞİ DERSİ AÇILIYOR 01.02.2011

    

Elektrik-Elektronik Mühendislerinin 1 KV üstü SMM belgesi alması için gerekli olan derslerden ‘Yüksek Gerilim Tekniği dersi,19 Mart-17 Nisan 2011 tarihleri arasında Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından açılacaktır.Detaylı bilgiye yazımız devamındaki linkten ulaşabilirsiniz.

Tüm Duyurular 

MERSİN KENT SEMPOZYUMU ENERJİ RAPORU 10.03.2010

    

24-25 EKİM 2008 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN MERSİN KENT SEMPOZYUMU'NDA SUNULAN ENERJİ RAPORUNA DOSYALAR BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

6. OLAĞAN GENEL KURULU 2008-2009 ENERJİ KOMİSYONU RAPORU 08.03.2010

    

EMO MERSİN ŞUBESİ'NİN 27 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN 6. OLAĞAN GENEL KURULUNDA SUNULAN 2008-2009 ENERJİ KOMİSYONU RAPORUNA DOSYALAR BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

6. OLAĞAN GENEL KURULU 2008-2009 ASANSÖR KOMİSYONU RAPORU 08.03.2010

    

EMO MERSİN ŞUBESİ'NİN 27 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN 6. OLAĞAN GENEL KURULUNDA SUNULAN 2008-2009 ASANSÖR KOMİSYONU RAPORUNA DOSYALAR BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

SMM KOMİSYONU RAPOR TASLAĞI 15.06.2006

    

MERSİN KATI ATIM DEPOLAMA TESİSİ İÇİN EMO MERSİN ŞUBE TARAFINDAN HAZIRLANAN RAPOR 15.06.2006

    

MERSİN ENERJİ RAPORU 15.06.2006

    

BİLİŞİM KOMİSYONU RAPORU - ŞUBAT 2006 15.06.2006

    

YÜKSEK YARGININ ŞEHİR DIŞINA TAŞINMASI KARARI BAZ İSTASYONLARI SORUNUNA ÇÖZÜM DEĞİL... 03.08.2012

    

Baz istasyonlarının şehir dışına taşınmasına yönelik karar ile ilgili şubemiz görüşlerini yansıtan basın açıklamasını paylaşıyoruz.

BİREYSEL KLİMA CİHAZLARININ SEÇİMİNDE VE KULLANILMASINDA DİKKET EDİLECEK HUSUSLAR 03.08.2012

    

`Klima seçiminde ve kullanılmasında dikkat edilecek hususlar` ile ilgili EMO Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar`ın yapmış olduğu basın açıklaması yazımız devamındaki dosyalar bölümünde mevcuttur.

BASINA VE KAMUOYUNA! 23.02.2012

    

Enerji üretimi sadece kar amacıyla hareket eden, doğayı ve tarihi hiçe sayan şirketlerin insafına bırakılmamalı, denetim mekanizması geliştirilmelidir.

TÜRKİYE NÜKLEER ŞİRKETLERİN DENEY ALANI OLARAK KULLANACAKLARI BİR BÖLGE DEĞİLDİR! 14.02.2012

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi`nin yapmış olduğu nükleer santrallerle ilgili basın açıklaması metnine yazımız devamındaki dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

BASINA VE KAMUOYUNA (TMMOB MİTİNGİNE DAVET) 13.05.2011

    

TMMOB MERSİN İKK’NIN MERSİN’ E YAPILACAK OLAN YAT LİMANI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI 14.04.2011

    

ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI 12.01.2011

    

12.01.2011 Çarşamba günü Şubemizde yapılan Enerji Verimliliği Haftası ile ilgili basın açıklamasına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

Tüm Basın Açıklamaları 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İKİ ETKİNLİKLE DİKKAT ÇEKTİ(HEDEF, ARALIK 2010) 15.12.2010

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Yönetim Kurulu yılın son ayına girdiğimiz bugünlerde iki önemli etkinliği geride bırakırken, kamuoyunun dikkatlerini çekti.

EMO VE MMO’NUN ORTAK SEMİNERİNDE ASANSÖR BAKIM-DENETİMİ ELE ALINDI(HEDEF DERGİSİ,KASIM 2010) 14.12.2010

    

Mersin Elektrik Mühendisleri ile Makine Mühendisleri Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitim seminerinde asansör bakım ve denetimleri uygulamalı olarak ele alındı.

ÇUKUROVA HAVAALANI PROJESİ BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ(ÇUKUROVA GAZETESİ,06 EKİM 2010) 14.12.2010

    

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Atar, Yenice Kargılı mevkiinde kurulması planlanan havaalanının engellenmesinin bölgenin sosyo ekonomik kalkınmasına olumlu bir katkısının olmayacağını belirterek, “Çukurova Havaalanı Projesinin en kısa sürede hayata geçirilmesi için zaman kaybedilmemesi gerekmektedir” dedi.

ÇUKUROVA HAVAALANI ÖNEMLİ BİR YATIRIM(GÜNEY GAZETESİ,6 EKİM 2010) 14.12.2010

    

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu; Çukurova Uluslararası Havaalanı’nın Mersin,Tarsus ve adana kentlerinin 15 yılı aşkın süredir beklediği en önemli yatırımlardan biri olduğunu, yıllardır süren çalışmaların çeşitli nedenlerden dolayı sonuçlandırılamadığını, gelinen aşamada bu yatırıma karar verilmiş, yer seçimi yapılmış ve projenin uygulanması için son aşamaya gelindiğini dile getirdi.

MİMAR VE MÜHENDİSLERDEN HAVAALANINA ONAY ÇIKTI (BUGÜN MERSİM,06 EKİM 2010) 14.12.2010

    

Çukurova Havaalanı Projesi’nin yapılacağı mevkiinin birinci sınıf sulama sahasında kaldığı gerekçesiyle kamuoyunda büyük tartışmalar yaşanırken, Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği Mersin İl Koordinasyon Kurulu, suskunluğunu bozarak , havaalanına zorunluluktan dolayı onay verdiğini açıkladı.

EMO ŞUBE BAŞKANI SEYFETTİN ATAR KAADAVUT’UN PROGRAMINA KONUK OLDU(MERSİN ŞEHİR GAZETESİ,04 EKİM 2010) 14.12.2010

    

Ülkemiz gündemini meşgul eden nükleer santraller ile ilgili Radyo Çetin’de yapılan canlı yayına EMO Şube Başkanı Seyfetin ATAR, 29 Eylül 2010 Salı günü yapılan ve Gazetemiz İmtiyaz sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yaman Karadavut’un hazırlayıp sunduğu “Not Defteri” programında, nükleer santraller, Rusya ile yapılan anlaşma ve yenilenebilir enerji kaynakları konuları üzerinde söyleşi yaptı.

AKKUYU NÜKLEER EYALET OLACAK(MERSİN İMECE,22 EYLÜL 2010) 14.12.2010

    

Aydın Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hayrettin Kılıç, Akkuyu Nükleer Santrali anlaşmasıyla Rusya’nın emrinde nükleer bir eyaletin kurulacağını savundu.

Tüm Yazılı Basında Odamız 

Kayıt Yok

Kayıt Yok

Kayıt Yok

2. MERSİN ÇEVRE KONGRESİ YAPILDI 07.04.2014

    

İlki geçen yıl düzenlenen “Çevre Kongresi”nin ikincisi, Mersin Üniversitesi Çevre Topluluğu ve TMMOB Çevre Mühendisleri Odası işbirliğiyle, Mersin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, 3 Nisan Perşembe günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde yapıldı. Çevresel sorunları tartışmayı , bilimsel yaklaşımla çözüm önerilerini ortaya koymayı ve özellikle üniversite öğrencilerinde farkındalık yaratmayı amaçlayan kongreye, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Atar da katıldı.

MESLEK TANITIM KONFERANSI DÜZENLENDİ 03.04.2014

    

EMO Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar’ın da katılımıyla, İçel Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Dr. Serhan Antalyalı’nın düzenlemiş olduğu meslek tanıtım konferansı gerçekleştirildi. Alanında uzman kişilerin, kendi mesleklerinin inceliklerini ve tecrübelerini anlattığı seminerde, öğrenciler merak ettikleri soruları yöneltti.

‘’KAZA GELİYORUM DEMİŞ’’ 26.03.2014

    

Mersin’in Akdeniz İlçesi Adanalıoğlu Mahallesi’nde 20 Mart 2014 tarihinde yolcu treninin hemzemin geçitte işçi taşıyan minibüse çarpması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Şubemizin sekreteryalığını yürüttüğü TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu tarafından yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirisniz.

TOPRAKLAMA ÖLÇÜM HİZMETLERİNDE YENİLİKLER YAPILIYOR 20.03.2014

    

Şubemiz, topraklama yetkilendirme belgesi alan üyelerimizle, ölçüm hizmetlerinde yapılacak yenilikler konulu toplantı gerçekleştirdi. Üyemiz Ahmet Aldanoğlu tarafından gerçekleştirilen sunumda, topraklama ölçümlerinde kullanılacak topraklama etiketlerinin tanıtımı yapıldı. Ayrıca bir petrol istasyonunda, topraklama ölçüm noktalarının ayrıntılı olarak anlatımı yapıldı ve örnek ölçüm raporunun hazırlanışı sunuldu.

MERSİN ÜNİVERSİTESİ DEKANI ZİYARET EDİLDİ 07.03.2014

    

Gerçekleştirdiğimiz Olağan Genel Kurulumuzun ardından kurum ve kuruluşlara tanışma ziyaretlerimiz devam ediyor. Bu kez şubemiz yönetim kurulu üyeleri Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim İnan’ı ziyaret ederek gelecek dönem çalışmaları ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. Dekanlığımızın şube çalışmalarına destek ve katkılarından dolayı, dekana odamızın kuruluşunun 60. yıl plaketi takdim edildi.

ANKARA 8. İDARE MAHKEMESİ KARARI: MESLEK ODASI ÜYELERİNİN ÜRETMİŞ OLDUKLARI MÜHENDİSLİK HİZMETLERİNİ ODALARININ MESLEKİ DENETİMİNE SUNMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ DEVAM ETMEKTEDİR 05.03.2014

    

Odamızın bir üyesinin yaptığı mühendislik hizmetinin Odamızın mesleki denetimine sokmaması nedeniyle verilen disiplin kurulu cezasına karşı açtığı dava Ankara 8. İdare Mahkemesi tarafından kabul edilmemiş ve bütün düzenlemelere karşın üyelerin meslek odasına karşı yükümlülüklerinin devam ettiği kararı verilmiştir.

TOPRAKLAMA YETKİLENDİRME BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI 03.03.2014

    

Topraklama, test , ölçüm ve kontrolleriyle ilgili şubemizde toplantı gerçekleştirildi. Topraklama yetkilendirme belgesi alan üyelerimizle gerçekleştirilen toplantıda üyemiz Ahmet Aldanoğlu sunum yaptı. Gerçekleştirilen toplantıda şubemizce gerçekleştirilen ölçümlerle ilgili yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri üzerinde duruldu.


Çok Okunanlar


‘’KAZA GELİYORUM DEMİŞ’’

MESLEK TANITIM KONFERANSI DÜZENLENDİ

2. MERSİN ÇEVRE KONGRESİ YAPILDI

İletişim Bilgileri

İletişim Formu

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ

Adres:

LİMONLUK MAH. 2417 SOKAK. NO:5 YENİŞEHİR - MERSİN

Telefon:

+90 324 3276871

Faks:

+90 324 3276873

GSM:

+90 530 7730956

e-posta:

Adınız: 

e-Posta: 

İletiniz: 

Soldaki güvenlik kodunu yazınız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2014 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri