MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE
“ÜLKEMİZE, HALKIMIZA, MESLEĞİMİZE, ÖRGÜTÜMÜZE SAHİP ÇIKIYORUZ” Ak Parti İktidarının gündeme getirdiği torba yasa ile ilgili tüm ülke genelinde basın açıklamaları yapılmaya devam ediliyor.Ülkemize, halkımıza, mesleğimize, örgütümüze sahip çıkmak adına TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu adına yapılan basın açıklaması bugün saat 12.30 da Mersin Akdeniz Belediyesi önünde gerçekleştirildi. Yapılan basın açıklamasının ardından el broşürleri dağıtıldı. Basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz. 0
AKP İKTİDARININ GÜNDEME GETİRDİĞİ TORBA YASA İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI Tüm ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan torba yasa ile ilgili basın açıklaması bu kez Mersin Forum önünde gerçekleştirildi. TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından, hazırlanan el broşürleri dağıtıldı. Basın açıklamasına yazımız devamından ulaşabilirsiniz. 0
BU TORBA YASALARI DERHAL GERİ ÇEKİN! Siyasal iktidarın hazırladığı torba yasa ile ilgili bugün TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu tarafından Mersin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapıldı. Siyah çelenk de bırakılarak yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz. 0
EMANET 2015 1. DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Şubemiz tarafından 2015 yılında düzenlenecek olan Elektromanyetik Alanlar ve Etkileri Sempozyumu1.Düzenleme Kurulu Toplantısı şubemiz konferans salonunda gerçekleştirildi. Mersin Tabip Odası,Mersin Barosu ve Mersin Yenişehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz sempozyum düzenleme kurulu toplantısında yürütme kurulu ve bilim kurulunun oluşturulması, sempozyum konularının belirlenmesi,çağrılı bildiri,panel ve katılacak kişilerin önerilmesi,gibi konular üzerinde duruldu. 0
İŞ(Çİ) SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNDE NEREDEYİZ? PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK 27 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 13:00 da Şubemiz Konferans Salonu`nda İş(Çi) Sağlığı ve İş Güvenliğinde Neredeyiz? konulu panel gerçekleştirilecek.Yrd.Doç.Dr. Hasan Ejder Temiz, Oğuzhan Türkmen,Emsal Eğer ve Mehmet Çelik`in konuşmacı olarak katılacağı panelimize tüm üyelerimiz davetlidir. 0Etkinlikler

Şubat 2015

PTS

SL

ÇRŞ

PRŞ

CUM

CTS

PAZ

04

 26 

 27 

 28 

 29 

 30 

 31 

 01 

05

 02 

 03 

 04 

 05 

 06 

 07 

 08 

06

 09 

 10 

 11 

 12 

 13 

 14 

 15 

07

 16 

 17 

 18 

 19 

 20 

 21 

 22 

08

 23 

 24 

 25 

 26 

 27 

 28 

 01 

09

 02 

 03 

 04 

 05 

 06 

 07 

 08 

10

 09 

 10 

 11 

 12 

 13 

 14 

 15 

11

 16 

 17 

 18 

 19 

 20 

 21 

 22 

 

Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu


Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 

e-Liste

Odamız duyurularının düzenli olarak e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı ve e-posta adresinizi giriniz.

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

DİREN MÜHENDİS

  • Haberler
  • Duyurular
  • Oda Görüşleri/Raporlar
  • Basın Açıklamaları
  • Yazılı Basında
  • Görsel Basında
  • Basından
  • Yitirdiklerimiz
  • Tümü

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 26.01.2015

    

22-23-24 Ocak 2015 tarihlerinde YG tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi gerçekleştirildi. Musa ÇEÇEN’in sunumu ile şubemiz konferans salonunda gerçekleştirilen eğitim 3 gün süreyle devam etti. Eğitimin son günü yapılan sınav ile birlikte eğitim son buldu.

YÖNETİM KURULLARI VE PERSONELLER BİR ARAYA GELDİ 23.01.2015

    

AKP İktidarının gündeme getirdiği torba yasa ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Mimarlar Odası Mersin Şubesi Konferans Salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına odalarımız yönetim kurulları ve çalışan personeller katılım sağladı. Toplantıda, torba yasa ile yapılacak değişiklikler ve bu değişikliklerin halkımıza, kentlerimize, ormanlarımıza, kıyılarımıza, bütün doğal çevremize getireceği olumsuz etkileri hazırlanan slayt ile paylaşıldı.

TOPRAKLAMA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 13.01.2015

    

Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi’nden sonra üyelerimizden gelen yoğun talep üzerine bir diğer eğitim ocak ayı içerisinde gerçekleştirildi. Eğitmen Taner İriz’in sunumu ile gerçekleştirdiğimiz Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi 3 gün süreyle devam etti. Eğitimin son günü eğitime katılan üyelerimizle birlikte topraklama ölçümleri görsel olarak anlatıldı ve yapılan sınavla eğitim son buldu.

TMMOB KANUNLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPAN TORBA YASA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 13.01.2015

    

Gündemi meşgul eden TMMOB kanunlarında değişiklik yapan torba yasa ile ilgili TMMOB’ye bağlı meslek odalarımız üyeleriyle birlikte bilgilendirme toplantısı yapıldı. TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Atar’ın sunumu ile gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına üyelerin yanı sıra odalarımız başkanları da katılım sağladı. Yapılan toplantıda son gelişmeler hakkında bilgi verilirken, süreç içerisinde yapılması gereken konular üzerinde duruldu.

İŞ(Çİ) SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNDE NEREDEYİZ KONULU PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ 09.01.2015

    

“İş(çi) sağlığı ve iş güvenliğinde neredeyiz?” konulu panel 27 Aralık 2014 tarihinde EMO konferans salonunda gerçekleştirildi. Panelde konuşmacılar, iş kazasının tanımından, 6331 sayılı kanunun içeriğinden, işverenin ve çalışanların yükümlülüklerinden, kazaların sınıflandırılmasından, kazaların yaşandığı sektörlerden, devletin düzenleme ve denetleme ödevinden, acil durum eylem planı ve risklerden çarpıcı örnekler vererek dinleyicilere çok önemli bilgiler aktardılar. Daha sonra panel, dinleyicilerin sorularının cevaplanması ile son buldu.

ÖĞRENCİLERİMİZLE TANIŞMA KOKTEYLİNDE BULUŞTUK 09.01.2015

    

Mersin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölüm öğrencilerinin EMO Mersin Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile tanışmaları, bölüm öğretim elemanları ile iletişim kurmaları ve kendi aralarında kaynaşmaları için 11 Aralık 2014 tarihinde Mersin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm binası fuaye alanında tanışma kokteyli düzenlendi. Her sınıftan öğrencilerin katıldığı kokteyle bölüm öğrencilerinden oluşan müzik grubu da eşlik ederek şarkılarıyla keyifli anlar yaşattı.

ASANSÖR SON KONTROL BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 25.12.2014

    

Şubemizde 24.12.2014 tarihinde saat 15:00 da Asansör Son Kontrol Bilgilendirme Eğitimi Makine Mühendisi Ali YILMAZ`ın sunumyla gerçekleştirildi. Eğitimde asansör kontrolleriyle ilgili asansör avan projesi hazırlanması safhasında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Asansörlerin yapımı safhasında da genel olarak dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duruldu. 15.00 da başlayan eğitim saat 18.00 da tamamlandı.

Tüm Haberler 

Y.G TEKNİĞİ VE GÜÇ SİSTEMLERİ ANALİZİ DERSLERİ AÇILACAKTIR. 26.01.2012

    

Elektrik-Elektronik Mühendislerinin 1 KV üstü SMM belgesi alması için gerekli olan derslerden Yüksek Gerilim Tekniği ve Güç Sistemleri Analizi Dersleri 03 Mart-15 Mayıs 2012 tarihleri arasında ME.Ü Sürekli Eğitim Merkezi tarafından açılacaktır. Detaylı Bilgiye yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

GREEN (GREENİNG BUSİNESS THROUGH THE ENTERPRİSEEUROPE NETWORK) PROJESİ KAPSAMINDA SEMİNERLER DÜZENLENİYOR 13.12.2011

    

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde ve Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi işbirliğinde yürütülmekte olan GREEN (Greening business through the EnterpriseEurope Network) projesi kapsamında Mersin Bölgesinde bulunan KOBİ’lerin çevresel performanslarının Geliştirilmesi, verimlilik ve rekabetçiliğin artırılması amacıyla “İşiniz Çevremiz” sloganıyla seminerler düzenleniyor.Seminer programına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

NÜKLEER KARŞITI PLATFORM ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR 01.04.2011

    

Nükleer Karşıtı Platform düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekliyor. Çalışmalarda şubemizin de yoğun bir şekilde yer aldığı etkinliklerden birisi daha 2 Nisan 2011 Cumartesi günü yapılacak yürüyüşle gündemde yer alacak.Akdeniz Belediyesi önünden saat 12:00 da başlayacak olan yürüyüş taş bina önüne kaar devam edecek.Yapılacak bu yürüyüşe tüm üyelerimiz ve halkımız davetlidir.

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ`NİN 441. SAYISI YAYIMLANDI 25.02.2011

    

Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin 441. sayısı yayımlandı. `Nasıl Bir Üniversite?` başlığıyla dosya konusunu kapağa taşıyan Elektrik Mühendisliği Dergisi`nin bu sayısında üniversitelerde öğrencilere yönelen şiddet kullanımı ve saldırılar dikkate alınarak üniversite yönetimi konusu ele alınıyor. Öğrenci gruplarının, üniversitelerdeki eğitim ve yaşama ilişkin sorunları ve önerilerine yer veriliyor. Dergide yer alan `EMO 56 Yaşında, EMO Bilimsel Dergi Yayınlıyor, Enerji Politikaları ve Özelleştirmeler` başlıklı yazılar da kapaktan okuyuculara duyuruluyor.

2011 YILI EMO MERSİN ŞUBE KOMİSYON TOPLANTI ÇİZELGESİ 02.02.2011

    

EMO Mersin Şube 2011 yılı komisyon toplantı tarihleri belirlenmiştir. Komisyon üyelerinin katılımı ile yapılacak toplantılar gününden bir gün önce üyelere sms ile bildirilecektir.Toplantı çizelgesine dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI EĞİTİMLERİ DÜZENLENİYOR 02.02.2011

    

MİSEM kapsamında düzenlenen eğitimlerden Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi şubemiz ve temsilciliklerimizde de düzenlenecek. 4-5-6 Şubat 2011 tarihlerinde Şubemizde düzenlenecek Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi, 8-9-10 Şubat 2011 tarihlerinde Karaman İl Temsilciliği`nde ve 11-12-13 Şubat 2011 tarihlerinde Niğde İl Temsilciliği`nde düzenlenecektir. Düzenlenecek eğitimler ile ilgili detaylı bilgilere yazımız devamındaki bağlantılar bölümünden ulaşabilirsiniz.

YÜKSEK GERİLİM TEKNİĞİ DERSİ AÇILIYOR 01.02.2011

    

Elektrik-Elektronik Mühendislerinin 1 KV üstü SMM belgesi alması için gerekli olan derslerden ‘Yüksek Gerilim Tekniği dersi,19 Mart-17 Nisan 2011 tarihleri arasında Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından açılacaktır.Detaylı bilgiye yazımız devamındaki linkten ulaşabilirsiniz.

Tüm Duyurular 

MERSİN KENT SEMPOZYUMU ENERJİ RAPORU 10.03.2010

    

24-25 EKİM 2008 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN MERSİN KENT SEMPOZYUMU'NDA SUNULAN ENERJİ RAPORUNA DOSYALAR BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

6. OLAĞAN GENEL KURULU 2008-2009 ENERJİ KOMİSYONU RAPORU 08.03.2010

    

EMO MERSİN ŞUBESİ'NİN 27 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN 6. OLAĞAN GENEL KURULUNDA SUNULAN 2008-2009 ENERJİ KOMİSYONU RAPORUNA DOSYALAR BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

6. OLAĞAN GENEL KURULU 2008-2009 ASANSÖR KOMİSYONU RAPORU 08.03.2010

    

EMO MERSİN ŞUBESİ'NİN 27 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN 6. OLAĞAN GENEL KURULUNDA SUNULAN 2008-2009 ASANSÖR KOMİSYONU RAPORUNA DOSYALAR BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

SMM KOMİSYONU RAPOR TASLAĞI 15.06.2006

    

MERSİN KATI ATIM DEPOLAMA TESİSİ İÇİN EMO MERSİN ŞUBE TARAFINDAN HAZIRLANAN RAPOR 15.06.2006

    

MERSİN ENERJİ RAPORU 15.06.2006

    

BİLİŞİM KOMİSYONU RAPORU - ŞUBAT 2006 15.06.2006

    

YÜKSEK YARGININ ŞEHİR DIŞINA TAŞINMASI KARARI BAZ İSTASYONLARI SORUNUNA ÇÖZÜM DEĞİL... 03.08.2012

    

Baz istasyonlarının şehir dışına taşınmasına yönelik karar ile ilgili şubemiz görüşlerini yansıtan basın açıklamasını paylaşıyoruz.

BİREYSEL KLİMA CİHAZLARININ SEÇİMİNDE VE KULLANILMASINDA DİKKET EDİLECEK HUSUSLAR 03.08.2012

    

`Klima seçiminde ve kullanılmasında dikkat edilecek hususlar` ile ilgili EMO Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar`ın yapmış olduğu basın açıklaması yazımız devamındaki dosyalar bölümünde mevcuttur.

BASINA VE KAMUOYUNA! 23.02.2012

    

Enerji üretimi sadece kar amacıyla hareket eden, doğayı ve tarihi hiçe sayan şirketlerin insafına bırakılmamalı, denetim mekanizması geliştirilmelidir.

TÜRKİYE NÜKLEER ŞİRKETLERİN DENEY ALANI OLARAK KULLANACAKLARI BİR BÖLGE DEĞİLDİR! 14.02.2012

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi`nin yapmış olduğu nükleer santrallerle ilgili basın açıklaması metnine yazımız devamındaki dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

BASINA VE KAMUOYUNA (TMMOB MİTİNGİNE DAVET) 13.05.2011

    

TMMOB MERSİN İKK’NIN MERSİN’ E YAPILACAK OLAN YAT LİMANI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI 14.04.2011

    

ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI 12.01.2011

    

12.01.2011 Çarşamba günü Şubemizde yapılan Enerji Verimliliği Haftası ile ilgili basın açıklamasına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

Tüm Basın Açıklamaları 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İKİ ETKİNLİKLE DİKKAT ÇEKTİ(HEDEF, ARALIK 2010) 15.12.2010

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Yönetim Kurulu yılın son ayına girdiğimiz bugünlerde iki önemli etkinliği geride bırakırken, kamuoyunun dikkatlerini çekti.

EMO VE MMO’NUN ORTAK SEMİNERİNDE ASANSÖR BAKIM-DENETİMİ ELE ALINDI(HEDEF DERGİSİ,KASIM 2010) 14.12.2010

    

Mersin Elektrik Mühendisleri ile Makine Mühendisleri Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitim seminerinde asansör bakım ve denetimleri uygulamalı olarak ele alındı.

ÇUKUROVA HAVAALANI PROJESİ BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ(ÇUKUROVA GAZETESİ,06 EKİM 2010) 14.12.2010

    

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Atar, Yenice Kargılı mevkiinde kurulması planlanan havaalanının engellenmesinin bölgenin sosyo ekonomik kalkınmasına olumlu bir katkısının olmayacağını belirterek, “Çukurova Havaalanı Projesinin en kısa sürede hayata geçirilmesi için zaman kaybedilmemesi gerekmektedir” dedi.

ÇUKUROVA HAVAALANI ÖNEMLİ BİR YATIRIM(GÜNEY GAZETESİ,6 EKİM 2010) 14.12.2010

    

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu; Çukurova Uluslararası Havaalanı’nın Mersin,Tarsus ve adana kentlerinin 15 yılı aşkın süredir beklediği en önemli yatırımlardan biri olduğunu, yıllardır süren çalışmaların çeşitli nedenlerden dolayı sonuçlandırılamadığını, gelinen aşamada bu yatırıma karar verilmiş, yer seçimi yapılmış ve projenin uygulanması için son aşamaya gelindiğini dile getirdi.

MİMAR VE MÜHENDİSLERDEN HAVAALANINA ONAY ÇIKTI (BUGÜN MERSİM,06 EKİM 2010) 14.12.2010

    

Çukurova Havaalanı Projesi’nin yapılacağı mevkiinin birinci sınıf sulama sahasında kaldığı gerekçesiyle kamuoyunda büyük tartışmalar yaşanırken, Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği Mersin İl Koordinasyon Kurulu, suskunluğunu bozarak , havaalanına zorunluluktan dolayı onay verdiğini açıkladı.

EMO ŞUBE BAŞKANI SEYFETTİN ATAR KAADAVUT’UN PROGRAMINA KONUK OLDU(MERSİN ŞEHİR GAZETESİ,04 EKİM 2010) 14.12.2010

    

Ülkemiz gündemini meşgul eden nükleer santraller ile ilgili Radyo Çetin’de yapılan canlı yayına EMO Şube Başkanı Seyfetin ATAR, 29 Eylül 2010 Salı günü yapılan ve Gazetemiz İmtiyaz sahibi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yaman Karadavut’un hazırlayıp sunduğu “Not Defteri” programında, nükleer santraller, Rusya ile yapılan anlaşma ve yenilenebilir enerji kaynakları konuları üzerinde söyleşi yaptı.

AKKUYU NÜKLEER EYALET OLACAK(MERSİN İMECE,22 EYLÜL 2010) 14.12.2010

    

Aydın Üniversitesi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hayrettin Kılıç, Akkuyu Nükleer Santrali anlaşmasıyla Rusya’nın emrinde nükleer bir eyaletin kurulacağını savundu.

Tüm Yazılı Basında Odamız 

Kayıt Yok

Kayıt Yok

Kayıt Yok

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 26.01.2015

    

22-23-24 Ocak 2015 tarihlerinde YG tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi gerçekleştirildi. Musa ÇEÇEN’in sunumu ile şubemiz konferans salonunda gerçekleştirilen eğitim 3 gün süreyle devam etti. Eğitimin son günü yapılan sınav ile birlikte eğitim son buldu.

YÖNETİM KURULLARI VE PERSONELLER BİR ARAYA GELDİ 23.01.2015

    

AKP İktidarının gündeme getirdiği torba yasa ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Mimarlar Odası Mersin Şubesi Konferans Salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına odalarımız yönetim kurulları ve çalışan personeller katılım sağladı. Toplantıda, torba yasa ile yapılacak değişiklikler ve bu değişikliklerin halkımıza, kentlerimize, ormanlarımıza, kıyılarımıza, bütün doğal çevremize getireceği olumsuz etkileri hazırlanan slayt ile paylaşıldı.

TOPRAKLAMA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 13.01.2015

    

Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi’nden sonra üyelerimizden gelen yoğun talep üzerine bir diğer eğitim ocak ayı içerisinde gerçekleştirildi. Eğitmen Taner İriz’in sunumu ile gerçekleştirdiğimiz Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi 3 gün süreyle devam etti. Eğitimin son günü eğitime katılan üyelerimizle birlikte topraklama ölçümleri görsel olarak anlatıldı ve yapılan sınavla eğitim son buldu.

TMMOB KANUNLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPAN TORBA YASA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 13.01.2015

    

Gündemi meşgul eden TMMOB kanunlarında değişiklik yapan torba yasa ile ilgili TMMOB’ye bağlı meslek odalarımız üyeleriyle birlikte bilgilendirme toplantısı yapıldı. TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Atar’ın sunumu ile gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına üyelerin yanı sıra odalarımız başkanları da katılım sağladı. Yapılan toplantıda son gelişmeler hakkında bilgi verilirken, süreç içerisinde yapılması gereken konular üzerinde duruldu.

İŞ(Çİ) SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNDE NEREDEYİZ KONULU PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ 09.01.2015

    

“İş(çi) sağlığı ve iş güvenliğinde neredeyiz?” konulu panel 27 Aralık 2014 tarihinde EMO konferans salonunda gerçekleştirildi. Panelde konuşmacılar, iş kazasının tanımından, 6331 sayılı kanunun içeriğinden, işverenin ve çalışanların yükümlülüklerinden, kazaların sınıflandırılmasından, kazaların yaşandığı sektörlerden, devletin düzenleme ve denetleme ödevinden, acil durum eylem planı ve risklerden çarpıcı örnekler vererek dinleyicilere çok önemli bilgiler aktardılar. Daha sonra panel, dinleyicilerin sorularının cevaplanması ile son buldu.

ÖĞRENCİLERİMİZLE TANIŞMA KOKTEYLİNDE BULUŞTUK 09.01.2015

    

Mersin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölüm öğrencilerinin EMO Mersin Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile tanışmaları, bölüm öğretim elemanları ile iletişim kurmaları ve kendi aralarında kaynaşmaları için 11 Aralık 2014 tarihinde Mersin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm binası fuaye alanında tanışma kokteyli düzenlendi. Her sınıftan öğrencilerin katıldığı kokteyle bölüm öğrencilerinden oluşan müzik grubu da eşlik ederek şarkılarıyla keyifli anlar yaşattı.

ASANSÖR SON KONTROL BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 25.12.2014

    

Şubemizde 24.12.2014 tarihinde saat 15:00 da Asansör Son Kontrol Bilgilendirme Eğitimi Makine Mühendisi Ali YILMAZ`ın sunumyla gerçekleştirildi. Eğitimde asansör kontrolleriyle ilgili asansör avan projesi hazırlanması safhasında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Asansörlerin yapımı safhasında da genel olarak dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duruldu. 15.00 da başlayan eğitim saat 18.00 da tamamlandı.


Çok Okunanlar


ÖĞRENCİLERİMİZLE TANIŞMA KOKTEYLİNDE BULUŞTUK

İŞ(Çİ) SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNDE NEREDEYİZ KONULU PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TMMOB KANUNLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPAN TORBA YASA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

TOPRAKLAMA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

YÖNETİM KURULLARI VE PERSONELLER BİR ARAYA GELDİ

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İletişim Bilgileri

İletişim Formu

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ

Adres:

LİMONLUK MAH. 2417 SOKAK. NO:5 YENİŞEHİR - MERSİN

Telefon:

+90 324 3276871

Faks:

+90 324 3276873

GSM:

+90 530 7730956

e-posta:

Adınız: 

e-Posta: 

İletiniz: 

Soldaki güvenlik kodunu yazınız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2015 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri