MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 66  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

UĞUR MUMCU` YU ARAMIZDAN AYRILIŞININ 26. YILDÖNÜMÜNDE SEVGİ SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ 24.01.2019

    

EMO YÖNETİM KURULU SAYMANI ŞAKİR AYDOĞAN`I YİTİRDİK 18.01.2019

    

46. Dönem Oda Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Şakir Aydoğan vefat etmiştir. Yakınlarına, ailesine ve EMO örgütüne başsağlığı ve sabır dileriz.

TEST VE ÖLÇÜM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI 14.01.2019

    

MİNERVA Elektronik Makine ve Dış Tic. Ltd. Şti. ve Şubemiz işbirliği ile Elektrik bakım, Taahhüt ve tüm teknik ekipleri yakından ilgilendiren `Test ve Ölçüm Teknolojileri` konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.

EMO ANKARA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI TAHSİN YILMAZ`I YİTİRDİK 14.01.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Yılmaz, 14 Ocak 2019 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmiştir. Şubemiz Yönetim Kurulu olarak ailesine, yakınlarına ve tüm EMO camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

BASIN AÇIKLAMASI - ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİNE ÇİFTE KIYAK 08.01.2019

    

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından açıklanan, 1 Ocak 2019 tarihinden geçerli olan ve vatandaşa “müjde” olarak sunulan elektrikte yüzde 10 indirim kararının perde arkasında, dağıtım şirketlerine çifte kıyak yapıldığı ortaya çıktı. Tüm abone gruplarında perakende enerji bedeli Ekim 2018’e göre değişik oranlarda düşürülürken; iletim, dağıtım, kayıp ve kaçak bedelinden oluşan dağıtım bedeli yüzde 15.7 artırıldı. Ayrıca devlet kurumu olan Elektrik Üretim A.Ş. nin dağıtım ve tedarik şirketlerine satış yaptığı toptan enerji bedellerinde %27.2 indirim yapıldı. Böylece şirketlerin karı korunurken; sanayi, ticarethane, tarımsal sulama ve aydınlatma tarifeleri cüzi de olsa zamlandı. 8 Ocak 2019 tarihinde TMMOBye bağlı Meslek Odaları Temsilcilerinin yanısıra Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerinin de katılımıyla 8 Ocak 2019 tarihinde Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Murat KARDAŞ tarafından yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

KUBİLAY İLKÖĞRETİM OKULUNDAN YÖNETİM KURULUMUZA ZİYARET 08.01.2019

    

Kubilay İlköğretim Okulundan Öğretmen İlkay Baba ve Öğretmen Mehmet Çamlıbel robotik kodlama ile ilgili ortak çalışmalar yürütme konusunda Yönetim Kurulumuzu ziyaret etti.

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ YAPILDI 12.12.2018

    

10-11-12 Aralık 2018 tarihlerinde Şubemizde MİSEM kapsamında Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi yapıldı. Hasan Aktaş’ın anlatımıyla yapılan eğitime 33 üyemiz katılım sağladı.

ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜ İPTALİNE TMMOB ÜYELERİNDEN FAKS EYLEMİ 12.12.2018

    

TMMOB`ye bağlı Odaların binlerce mühendis, mimar, şehir plancısı üyesi, TMMOB ve SGK arasında imzalanmış ve sonrasında SGK tarafından hukuksuz bir biçimde tek taraflı fes edilmiş asgari ücret protokolü‘nün yeniden uygulamaya girmesi konusunda SGK`ya faks çekiyor. Konuyla ilgili bireysel faks çekebileceğiniz gibi şubemize de gelip imza atabilirsiniz.

FİKRİ SINAİ MÜLKİYET HAKLARI FARKINDALIK SEMİNERİ YAPILDI 11.12.2018

    

Samsun Teknopark ve OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından 11 Aralık 2018 tarihinde Şubemiz Konferans Salonunda `Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Farkındalık Semineri` gerçekleştirildi.

MİKRODENETLEYİCİ PROGRAMLAMA VE UYGULAMALARI EĞİTİMLERİNİN İLKİ YAPILDI 10.12.2018

    

`Mikrodenetleyici Programlama ve Uygulamaları` Eğitimleri başladı. Şubemiz Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ali Ekber ÖZDEMİR tarafından verilen eğitimlerin ilki 8 Aralık 2018 tarihinde Şubemizde yapıldı. Eğitimin devamı 15 Aralık 2018, 22 Aralık 2018 ve 29 Aralık 2018 Cumartesi günleri saat 14.00de Şubemizde devam edecektir. Katılımlarınızı bekleriz.

MESLEK ALANLARI SÖYLEŞİLERİ YAPILDI 09.12.2018

    

EMO-Gençlerimize yönelik olarak, bölüm seçimiyle ilgili ve meslek hayatına atılmadan önce mesleğimizle ilgili genel bir fikir verilebilmesi amacıyla, çeşitli meslek alanlarındaki Üyelerimizin deneyimlerini paylaştığı ve EMO-Gençlerimizin, Üyelerimize, merak ettikleri soruları sorduğu `Meslek Alanları Söyleşileri` 2 oturumla şubemizde gerçekleştirildi.

EMO GENÇ KOMİSYON TOPLANTISI VE TEMSİLCİ SEÇİMİ 06.12.2018

    

5 Aralık 2018 tarihinde Şubemizde EMO Genç Temsilcilerimizin (1. 2. 3. 4. Sınıf ve Genel Temsilciler) seçildiği Komisyon Toplantısı yapıldı.

SAMÇEP’TEN GÜVENLİK GÜÇLERİNE ŞİRKETLERİN DEĞİL HALKIN ÇIKARLARINI KORUMA ÇAĞRISI 06.12.2018

    

6 Aralık 2018 tarihinde Samsun Çevre Platformu – SAMÇEP Sözcüsü Mehmet ÖZDAĞ tarafından `SAMÇEP’TEN GÜVENLİK GÜÇLERİNE ŞİRKETLERİN DEĞİL HALKIN ÇIKARLARINI KORUMA ÇAĞRISI` başlıklı yazılı basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

KESK HEYETİ TMMOB SAMSUN İL KOORDİNASYON KURULUMUZU ZİYARET ETTİ 04.12.2018

    

KESK Heyeti TMMOB Samsun İl Koordinasyon Kurulumuzu Ziyaret Etti. 9 Aralık 2018 Pazar günü yapılması planlanan `Yoksullaşmaya, İşsizliğe, Güvencesizliğe Karşı Birlikte Mücadele` mitingi hakkında bilgilendirmeler yapmak üzere; Aysun Gezen (KESK Eş Genel Başkanı), İsmail Yavuz (Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı), Kahraman (Koç Eğitim Sen Samsun Şubesi Örgütlenme Sekreteri), Zehra Tangaz (Eğitim Sen Samsun Şubesi Kadın Sekreteri) İKK sekreterliğimizi ziyarete geldiler.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 24.11.2018

    

Dünyanın en değerli mesleklerinden biri olan Öğretmenlik görevini yerine getirmiş ve halen yerine getirmekte olan tüm Öğretmenlerimizin ve ayrıca tüm Öğretmen adaylarımızın Öğretmenler Gününü en güzel dileklerimizle kutluyoruz. Umarız ki sevgili Öğretmenlerimiz sadece bir gün değil, her gün hak ettiği saygıyı görür ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK`ün ilke ve devrimlerine bağlı, felsefesini gerçekten anlayan, ATAMIZIN izinden yürüyen çağdaş ve güzel insanlar yetiştirir. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun...

KRİZE KARŞI EMEĞİMİZE, MESLEĞİMİZE, HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ 24.11.2018

    

Üyelerimizin haklarının korunması ve iyileştirilmesi kapsamında TMMOB Samsun İl Koordinasyon Kurulu olarak 24 Kasım 2018 tarihinde Mimarlar Odasında `KRİZE KARŞI EMEĞİMİZE, MESLEĞİMİZE, HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ` başlıklı basın açıklaması yapıldı.

KRİZE KARŞI EMEĞİMİZE, MESLEĞİMİZE VE HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ KAMPANYA BROŞÜRÜ BASILDI 23.11.2018

    

TMMOB tarafından başlatılan `Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize Ve Haklarımıza Sahip Çıkacağız!` başlıklı kampanyaya ilişkin yapılan basın açıklaması ve üyelere yazılan açık mektup sonrası TMMOB`nin mühendis, mimar, şehir plancılarının haklarının gasp edilmesine karşı mücadelede yol haritası niteliğindeki görüşlerini içeren broşür basıldı.

2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ 23.11.2018

    

Elektrik, elektronik, biyomedikal ve kontrol mühendisliği hizmetlerinde 2019 yılında uygulanacak en az ücretler ile ilgili kurallar belirlenerek kitap olarak yayımlandı. En az ücret tanımlarının yanı sıra, yönetmelikler, tip sözleşmeler, yönerge ve çizelgeler ile ölçüm raporlarına yer verilen kitaba, EMO’nun İnternet sayfasından ulaşılabilir.

TES-İŞ SAMSUN ŞUBE BAŞKANI GÖKAY ÖZDAL ZİYARET EDİLDİ 23.11.2018

    

Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Samsun Şube Başkanı Gökay ÖZDAL`a yeni görevinden dolayı tebrik ederek başarı dileklerimizi ilettik.

ENERJİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI 20.11.2018

    

20 Kasım 2018 tarihinde Enerji Komisyonu üyelerimiz Şubemizde toplandı. Komisyon Başkanı olarak Mehmet ÖZDAĞ belirlendi.

 


ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri