MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 59  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

GENÇ MÜHENDİSLER İŞSİZ 28.03.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Genel Merkezinin Mühendislik İstihdamı ve Mesleki Alan Araştırması, EMO üyesi elektrik, elektronik, elektronik haberleşme, kontrol ve otomasyon, elektrik-elektronik ve biyomedikal mühendislerinde işsizliğin yüzde 18.7`ye tırmandığını gösterdi. İşsizlerin çoğunluğunun 31 yaş ve altındaki genç mühendisler olduğu belirlendi. Araştırma kadın mühendislerde işsizlik oranının daha yüksek olduğunu, ayrıca emekli mühendislerin de halen iş arayarak iş gücü arzı oluşturduklarını saptadı.

SAMSUN ANAYASA HALK OYLAMASINI TARTIŞIYOR PANELİ 27.03.2017

    

TMMOB Samsun İKK, Samsun Tabipler Odası, KESK Samsun Şubeler Platformu, Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV), Önce Demokrasi Girişimi, Anayasa Hukuku Araştırmacıları Derneği ve Şubemizin ortaklaşa düzenlediği, Anayasa Hukukçusu Prof. İbrahim Kaboğlu ve Siyaset Bilimcisi Yrd. Doç. Deniz Yıldırım`ın konuşmacı ve Yrd. Doç. Evren Haspolat`ın kolaylaştırıcı olduğu `Samsun Anayasa Halk Oylamasını Tartışıyor` konulu panel 25 Mart 2017 tarihinde büyük bir katılımla şubemizde gerçekleştirildi.

YAPI DENETİM SİSTEMİNİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNUMU YAPILDI 24.03.2017

    

22 Mart 2017 tarihinde Şubemizde konuşmacı olarak TMMOB Yapı Denetim Çalışma Grubu Bşk. V. ve EMO Yapı Denetim Daimi Komisyon Başkanı Şükrü Güner`in katılımıyla `Yapı Denetim Sisteminin Sorunları ve Çözüm Önerileri` konulu sunum yapıldı.

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - İTÜ TEMİZ ENERJİ GÜNLERİ TEG-2017 YAPILDI 17.03.2017

    

İstanbul Teknik Üniversitesi - İTÜ Temiz Enerji Günleri TEG-2017 Yapıldı. İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü öğrencileri tarafından 9-11 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen Temiz Enerji Günleri etkinliğinde, Şube Başkanımız Mehmet Özdağ`da Türkiye’deki Enerji Politikalarına Genel Bir Bakış konulu sunumu ile Odamız adına katılım sağladı.

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ YAPILDI 15.03.2017

    

09-10-11 Mart 2017 tarihlerinde Şubemizde MİSEM kapsamında Elektrik SMM Eğitimi yapıldı. Kenan SOYKAN’ın anlatımıyla yapılan eğitime 18 üyemiz katılım sağladı.

TT Mİ TN Mİ? ELEKTRİK TOPRAKLAMA TESİSLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLIKLAR SEMİNERLERİ YAPILDI 15.03.2017

    

10 Mart 2017 tarihinde Ordu`da 11 Mart 2017 tarihinde ise Çorum`da olmak üzere, Musa ÇEÇEN tarafından verilen `TT`mi TN` mi? Elektrik Topraklama Tesislerinde Doğru Bilinen Yanlışlıklar` konulu seminer Şubemiz Temsilcilik Üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ 08.03.2017

    

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında KESK, TMMOB, TTB ve TES-İŞ tarafından basın açıklaması ve film gösterimi yapıldı.

ORDU İL TEMSİLCİLİĞİMİZDE ÜYE TOPLANTISI YAPILDI 04.03.2017

    

Ordu İl temsilciliğimizde 3 Mart 2017 tarihinde üye toplantısı düzenlendi. YEDAŞ Ordu İl Koordinatörlüğünde yapılan toplantıda Şube BAşkanımız Mehmet Özdağ tarafından iki oturumlu sunum yapıldı. İlk oturumda Türkiye`nin Enerji Görünümü, ikinci oturumda ise EMO`nun akreditasyon süreci hakkında bilgi verildi.

ÇORUM İL TEMSİLCİLİĞİMİZDE ÜYE TOPLANTISI YAPILDI 02.03.2017

    

Çorum İl Temsilciliğimizde 1 Mart 2017 tarihinde üye toplantısı yapıldı. Şube Başkanımız Mehmet Özdağ tarafından Türkiye`nin Enerji Görünümü konulu bir sunum yapıldı. Toplantıda EMO`nun akreditasyon süreci ile buna bağlı TEst Ölçüm Merkezi, A Tipi Muayene Kuruluşu, Personel Belgelendirme Kuruluşu, Norm Geliştirme Merkezi konularında bilgilendirme yapıldı.

ŞUBEMİZ KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI 01.03.2017

    

25 Şubat 2017 tarihinde Temsilcilik Çalışanlarımız ve Temsilcilerimizin katılımlarıyla Şube Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

AUTOCAD VE ELEKTRİK İÇ TESİSAT PROJE EĞİTİMLERİ 23.02.2017

    

EMO-Gençlerimize yönelik olarak, Elektrik Projesi Genel Çizim Aşamaları, Elektrik Projesi Çiziminde Dikkat Edilecek Konular ve AutoCAD Eğitimlerimize, 23 Şubat 2017 tarihinde başlandı. Eğitimimizin ilk yarısında Murat KARDAŞ`ın anlatımıyla Proje çizim konuları, ikinci yarısında ise İbrahim Deniz SAYGILI`nın anlatımıyla AutoCad uygulama konuları anlatıldı. ğitimler her hafta perşembe günleri yapılmaya devam edecektir.

MİKRODENETLEYİCİ PROGRAMLAMA VE UYGULAMALAR EĞİTİMLERİ 21.02.2017

    

EMO-Gençlerimize yönelik olarak, `Mikrodenetleyici Programlama ve Uygulamalar` Eğitimleri yapılmaya başlandı. Elektrik-Elektronik Mühendisi Yrd. Doç. Dr. Ali Ekber ÖZDEMİR (Ordu Üniversitesi) tarafından verilen eğitimlerin ilki 20-21 Şubat 2017 tarihlerinde şubemizde yapıldı. Eğitimler her hafta salı günleri yapılmaya devam edecektir.

SİNOP SMM ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI 20.02.2017

    

Sinop İl temsilciliğimiz tarafından 17 Şubat 2017 tarihinde SMM Üyelerimizin katılımıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantıda EMO’nun Test ve Ölçüm Merkezi, Personel Belgelendirme Kuruluşu ve Norm Geliştirme Merkezi çalışmaları hakkında üyelere bilgilendirme yapıldı.

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ YAPILDI 20.02.2017

    

16-17-18 Şubat 2017 tarihlerinde Şubemizde MİSEM kapsamında Elektrik SMM Eğitimi yapıldı. Kenan SOYKAN’ın anlatımıyla yapılan eğitime 28 üyemiz katılım sağladı.

AMASYA ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE TANIŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ 18.02.2017

    

Amasya İl Temsilciliğimiz tarafından 16 Şubat 2017 tarihinde Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesinde Öğrencilerle tanışma etkinliği düzenlendi.

AMASYA SMM ÜYELERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI 18.02.2017

    

Amasya SMM üyelerimizle Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi toplantı salonunda 16 Şubat 2017 tarihinde bir toplantı düzenlendi. Toplantı öncesi Amasya YEDAŞ İl Koordinatörü E. Uğur Asan makamında ziyaret edilerek YG işletme Sorumluluğu Uygulamaları konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. Ayrıca Abone dosyaları hazırlanılırken Topraklama Ölçüklerinin yetkilendirilmiş yetkin kişler tarafından yapılmasının sağlanması istendi. SMM üyelerimizle düzenlenen toplantıda EMO’nun Test ve Ölçüm Merkezi, Personel Belgelendirme Kuruluşu ve Norm Geliştirme Merkezi çalışmaları hakkında üyelere bilgilendirme yapıldı.

SAMÇEP - ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ DEĞERLENDİRMESİ 08.02.2017

    

Samsun Çevre Platformu – SAMÇEP dönem sözcüsü Mehmet Özdağ tarafından 8 Şubat 2017 BUGÜN EMO Samsun Şubede; “SAMÇEP - Anayasa Değişikliği Değerlendirmesi” konulu basın açıklaması yapıldı. İlgili basın açıklamasına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

VARLIK FONU MİLLİ İRADEYE SAYGISIZLIKTIR! 08.02.2017

    

EMO Samsun Şubesi; aralarında PTT, Telekom, Türksat, BOTAŞ, TPAO ve Eti Maden’in de bulunduğu 11 kamu kuruluşu ve birçok arazinin Varlık Fonu’na devredilmesine tepki gösterdi. Bu ülkenin varlıklarının sahipsiz olmadığı vurgulanan EMO`nun açıklamasında, “Kamu kaynaklarını dilediği gibi kullanmak, yandaşlara aktarımlar yapmak, kamu hisselerini ipotek ettirerek para bulmak, piyasalara kimlerin çıkar elde edeceği bilinmeyen müdahaleler ve manipülasyonlarda bulunmak anlamına gelen Varlık Fonu’na yapılan bu aktarımlar kabul edilemez” denildi. İlgili basın açıklamasına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB`YE BAĞLI ODALAR ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE `HAYIR` DEDİ 03.02.2017

    

TMMOB`ye bağlı 23 oda, ortak açıklama yaparak Anayasa değişikliğine `hayır` dedi. Ülkenin karanlığa gidişinin durdurulabileceği vurgulanan açıklamada, `Ülkemizin ve halkımızın geleceğini, Cumhuriyeti, demokrasiyi, laikliği, toplumsal yaşamın bütününü kapsayan meslek alanlarımız ve örgütlerimizi korumak için anayasa değişikliğine hayır diyeceğiz` denildi. Anayasa değişikliği içeriğinin yanısıra hazırlık süreci, TBMM`de kabul ediliş şekli ve OHAL koşullarında referanduma sunulması eleştirilen açıklamaya yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ YAPILDI 30.01.2017

    

26-27-28 Ocak 2017 tarihlerinde Şubemizde MİSEM kapsamında Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi yapıldı. Kenan SOYKAN’ın anlatımıyla yapılan eğitime 16 üyemiz katılım sağladı.

 


ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri