MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 63  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE ÇOK GERİDE KALDIK 12.01.2018

    

Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle 12 Ocak 2018 tarihinde Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdağ tarafından basın açıklaması yapıldı. Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı 2017 -2023 İle ülkemizin sayaç çöplüğüne dönüşeceği ve kayıp kaçak bedelinin vatandaşa ödettirilmeye devam edileceği belirtilen Basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

ENERJİ TASARRUFU HAFTASI ETKİNLİKLERİNE BAŞLANDI 11.01.2018

    

EMO Samsun Şubesi Enerji Tasarrufu Haftası etkinliklerini, 10 Ocak 2018 tarihinde Çarşamba A Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda yaptığı bir etkinlikle başlattı.

17. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK 09.01.2018

    

EMO Samsun Şubesi 17. Olağan Genel Kurulu, 6-7 Ocak 2018 tarihlerinde verimli ve üretken bir şekilde gerçekleştirildi. Genel Kurulumuza 74 üye ve 38 konuk katıldı. Tek liste ile gidilen seçimler sonucunda Mehmet Özdağ, Tarık Tarhan, Murat Kardaş, İbrahim Deniz Saygılı, Ali Ekber Özdemir, Tamer Bilal ve Ahmet Kurada EMO Samsun Şubesi yeni Yönetim Kurulu Üyesi olarak belirlendi.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI SAMSUN ŞUBESİ 16. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU 04.01.2018

    

Şubemiz 17. Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri, 06 Ocak 2018 tarihinde Genel Kurul ve 07 Ocak 2018 tarihinde Seçim olmak üzere şubemizde yapılacaktır. 16. Dönem Çalışma Raporumuza yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

EMO SAMSUN ŞUBE GENEL KURULU YAPILIYOR 03.01.2018

    

EMO Samsun Şubesi Samsun, Ordu, Amasya, Çorum ve Sinop illerinde topam 1133 elektrik, elektronik, kontrol ve biyomedikal mühendislerinin meslek odası olarak 6 - 7 Ocak 2017 tarihlerinde “OHAL Değil Demokrasi İstiyoruz” diyerek kendi hizmet binasında 17. Olağan Genel Kurulunu yapıyor.

HALKA YENİ YIL HEDİYESİ; ELEKTRİK FİYATLARINA YÜZDE 8.8 ZAM! 29.12.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şubesi Başkanı Mehmet Özdağ, 1 Ocak 2018’den geçerli olacak elektrik zammına ilişkin bir açıklama yaparak; “…son 15 yıldır yandaş şirket kollaması ile yürütülen plansızlığın ve kar hırsının faturasını bugün halkımız pahalı enerjiyle ödüyor. Bu gün nükleer ve kömürde dolar üzerinden çok yüksek fiyatlı alım garantileri ile uygulanan politikaların faturanı da önümüzdeki 20 yıl boyunca halkımız ödeyecek..” denilen açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. 2018 Yılının ülkemiz için huzur,, barış, demokrasi, adalet beklentilerimizin gerçekleşeceği bir yıl olması dileklerimizle sizlere sağlık ve esenlikler dileriz.

EMO 63 YAŞINDA! SAMSUN ŞUBE 30 YAŞINDA! 28.12.2017

    

EMO Samsun Şube Yönetim Kurulu, Elektrik Mühendisleri Odası`nın kuruluşunun 63. Yılı, Samsun Şubesinin 30. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, elektrik, elektronik, kontrol ve biyomedikal mühendislerinin yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Açıklamada, `EMO üyeleri arasında %18, şube genelinde ise %15’leri aşan işsizlik oranına dikkat çekildi.

DÜNYA GÖZ HASTANESİ İLE ŞUBEMİZ ARASINDA PROTOKOL YAPILDI 19.12.2017

    

Üyelerimize ve birinci derece yakınlarına sağlanacak hizmetler için; 18.12.2017 tarihinde Dünya Göz Hastanesi ile şubemiz arasında protokol yapılmıştır.

EMO GENÇ ÜYELERİMİZ İÇİN MESLEK TANITIM GÜNLERİ YAPILDI 16.12.2017

    

EMO-Gençlerimize yönelik olarak, bölüm seçimiyle ilgili ve meslek hayatına atılmadan önce mesleğimizle ilgili genel bir fikir verilebilmesi amacıyla, çeşitli meslek alanlarındaki Üyelerimizin deneyimlerini paylaştığı ve EMO-Gençlerimizin, Üyelerimize, merak ettikleri soruları sorduğu `Meslek Tanıtım Günleri` 3 oturumla şubemizde gerçekleştirildi.

TÜRKİYE’DE İNTERNETİN BABASI DİYE TANINAN PROF. DR. MUSTAFA AKGÜL’Ü KAYBETTİK 15.12.2017

    

Neredeyse tüm ömrünü Türkiye’de internetin gelişmesine, yaygınlaşmasına ve özgürleşmesine adamış, “Türkiye’de internetin babası” diye tanınan bir bilim insanı Prof. Dr. Mustafa Akgül’ü kaybettik.

EMO SAMSUN ŞUBESİ PLAKET TÖRENİ YAPILDI 11.12.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şubesi olarak meslekte 30, 40, ve 50 yılını dolduran üyelerimiz için 9 Aralık 2017 Cumartesi günü Plaket Töreni düzenlendi.

ENGLISH MASTER DİL OKULU İLE ŞUBEMİZ ARASINDA EĞİTİM PROTOKOLU YAPILDI 05.12.2017

    

05.12.2017 tarihinde ENGLISH MASTER DİL OKULU (Hürriyet Mh. Süleymaniye Cd. No: 44 İlkadım Samsun) ile şubemiz arasında eğitim protokolü yapıldı. Şubemiz çalışanlarının ve üyelerinin faydalanabileceği protokol ile Genel İngilizce programlarından eğitim alabilmelerine ilişkin koşullar düzenlenmiştir.

YAZIKLAR OLSUN, AKCİĞERLERİMİZE BETON DÖKÜLÜYOR! 24.11.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Genel Merkez Denetleme Kurulu ve SAMÇEP bileşenleri Meşe Park alanında incelemelerde bulundular.

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ YAPILDI 23.11.2017

    

20-21-22-23 Kasım 2017 tarihlerinde Şubemizde MİSEM kapsamında Bilirkişilik Temel Eğitimi yapıldı. Avukat Cengizhan HATİPOĞLU ve Elektrik Elektronik Mühendisi Melike Özlem BİLGİLİ’nin anlatımıyla yapılan eğitime 15 üyemiz katılım sağladı.

BASIN AÇIKLAMASI:ELEKTRİK YANGINLARININ OLASI NEDENLERİ VE BASİT KORUNMA YÖNTEMLERİ 21.11.2017

    

21 Kasım 2017 tarihinde Şubemiz Başkanı Mehmet Özdağ tarafından; “Elektrik Yangınlarının Olası Nedenleri ve Basit Korunma Yöntemleri” konulu basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması yapıldıktan sonra Şube Yönetim Kurulu üyemiz Elk. Müh. Tamer Bilal tarafından kaçak akım şalter kontrol cihazı ile basın mensuplarına uygulamalı tesisat kontrolü örneği gösterildi.

BASIN AÇIKLAMASI: YAZIKLAR OLSUN, AKCİĞERLERİMİZE BETON DÖKÜLÜYOR! 21.11.2017

    

Canik Belediyesi`nin Meşe Ormanları`nda yatığı beton çalışmasına en sert tepki ( Samsun Çevre Platformu) SAMÇEP`ten geldi. SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun ile birlikte 20 Kasım 2017 tarihinde Canik Meşe Ormanlarında yaptıkları inceleme sonrasında bir açıklamada bulundular. İlgili açıklamaya haberin devamından ulaşabilirsiniz. Bu açıklamanın ulusal ve yerel basında paylaşılması üzerine Canik Belediyesi geri adım atarak, proje şimdilik durdurulmuş olup yapılan beton zeminlerin bir kısmı sökülmüştür fakat beton yollar halen durmaktadır. SAMÇEP olarak konunun takipçisi olunacaktır.

EMO GENÇ ÜYELERİMİZ İÇİN AUTOCAD EĞİTİMİNE BAŞLANDI 09.11.2017

    

08.11.2017 tarihinde EMO Genç üyelerimize yönelik olarak Autocad eğitimine başlandı. Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Deniz Saygılı tarafından verilen eğitim düzenli olarak devam edecektir.

EMO GENÇ TEMSİLCİLERİMİZ BELİRLENDİ 04.11.2017

    

03.11.2017 tarihinde şubemizde EMO Genç Temsilci seçimleri gündemli bir toplantı yapıldı. EMO Gençlerimiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin katılımlarıyla yapılan toplantıda EMO Genç Temsilcilerimiz belirlendi.

YAZ SAATİ OYUNLARINDA YENİ PERDE 01.11.2017

    

EMO Samsun Şubesi ve Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulu ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, yaz saati ile ilgili Resmi Gazete`de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Torba Yasa`ya Plan ve Bütçe Komisyonu`nda eklenen yaz saatine ilişkin düzenlemeyi değerlendiren bir açıklama yaptı. `Yaz Saati Oyunlarında Yeni Perde`, Kamuoyu yanıltılıyor!, Halkın Sağlığıyla Oynanıyor... denilen açıklamada, saat ayarlarıyla ilgili yapılan oyunlara tepki gösterilerek, normal saat uygulamasına dönülmesi istendi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO GENÇ TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI 25.10.2017

    

EMO Genç Toplantımızı OMÜ Müh. Fak. Elektrik ve Elektronik Bölümünde yaptık. Başta Bölüm Hocalarımız Prof. Güven Önbilgin, Bölüm Bşk. Yrd. Hocalarımız Yrd. Doç. Çetin Kurnaz ve Yrd. Doç. Serap Karagol ile Yrd. Doç. Begüm Korunur Engiz, Yrd. Doç. Seda Üstün Ercan ve Yrd. Doç.Atabak Najaf Hocalarımıza çok teşekkür ederiz.

 


ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


17. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

EMO SAMSUN ŞUBE GENEL KURULU YAPILIYOR

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI SAMSUN ŞUBESİ 16. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU

EMO 63 YAŞINDA! SAMSUN ŞUBE 30 YAŞINDA!

HALKA YENİ YIL HEDİYESİ; ELEKTRİK FİYATLARINA YÜZDE 8.8 ZAM!

ENERJİ TASARRUFU HAFTASI ETKİNLİKLERİNE BAŞLANDI

ENERJİ TASARRUFU VE ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE ÇOK GERİDE KALDIK

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri