MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 61  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ YAPILDI 03.10.2017

    

28-29-30 Eylül 2017 tarihlerinde Şubemizde MİSEM kapsamında Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi yapıldı. Kenan SOYKAN’ın anlatımıyla yapılan eğitime 19 üyemiz katılım sağladı.

TMMOB’NİN ÖZERKLİĞİNİ VE DEMOKRATİK YAPISINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ! 28.09.2017

    

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun görevden alınması kararına karşı 28 Eylül 2017 tarihinde TMMOB Samsun İKK olarak Samsun Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şubesinde basın açıklaması yapılmıştır.İlgili açıklama metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

BÖYLE EĞİTİM SİSTEMİ VE BÖYLE EĞİTİM OLMAZ! 27.09.2017

    

21 Eylül 2017 tarihinde Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu adına şubemizde Basın açıklaması yapıldı. İlgili açıklama metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK SMM EĞİTİMİ YAPILDI 27.09.2017

    

21-22-23 Eylül 2017 tarihlerinde Şubemizde MİSEM kapsamında Elektrik SMM Eğitimi yapıldı. Kenan SOYKAN’ın anlatımıyla yapılan eğitime 19 üyemiz katılım sağladı.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ 27.09.2017

    

EMO Samsun Şubesi olarak 16. Dönemde sürdürdüğümüz sosyal sorumluluk projeleri hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.

DARBE HUKUKUNA BOYUN EĞMEYECEĞİZ: KMO YÖNETİMİ GÖREVİNİN BAŞINDA! 27.09.2017

    

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kimya Mühendisleri Odası’na karşı açtığı ve EMO’nun müdahil olduğu davada, Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi KMO Yönetim Kurulu’nun görevden alınmasına karar verdi. Anayasa ve TMMOB Yasası’nın ilgili hükümleri ortadayken hukuka aykırı olarak verilen karara karşı istinaf ve temyiz yollarına başvurulacak. TMMOB Başkanı Emin Koramaz, tüm saldırılara karşın boyun eğmeyeceklerini, demokrasi ve adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini bildirdi.

DÜNDEN BUGÜNE AYNI KARARLILIK VE İNANÇLA 19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ 20.09.2017

    

19 Eylül Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü nedeniyle 19 Eylül 2017 tarihinde TMMOB Samsun İKK adına TMMOB Samsun İKK Sekreteri Adnan Korkmaz tarafından basın açıklaması yapıldı. İlgili basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

ÖZEL ATAKUM ZORLU ANAOKULU İLE ŞUBEMİZ ARASINDA EĞİTİM PROTOKOLU YAPILDI 13.09.2017

    

11.09.2017 tarihinde yapılan protokol ile Özel Atakum Zorlu Anaokulu tarafından, Şubemiz çalışanlarının, üyelerinin, onların birinci dereceden yakınlarına (eş, çocuk, anne, baba, kardeş) eğitim ücreti üzerinden indirim uygulanacaktır.

EMO, GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINI GELECEĞE HAZIRLIYOR 24.08.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesimiz tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisleri öğrencilerine yönelik Arduino Temel Eğitimi düzenlendi. 3 gün süren eğitimde EMO, öğrencilerin mühendislik becerileri ve elektronik konularında gelişimlerine katkı sağlanması amaçlandı. Eğitimden önce Şubemiz Başkanı Mehmet Özdağ EMO Genç Etkinliklerimizden bahsetti ardından EMO Merkez Teknik Görevlisi Taner Özden tarafından Odamız ve Meslek Alanları konusunda genel bilgilendirme yapıldı. Konuşmaların sonrasında Üyemiz Musa Sağlamöz`ün anlatımıyla eğitime geçildi.

AMERİCANLIFE İLE ŞUBEMİZ ARASINDA EĞİTİM PROTOKOLU YAPILDI 21.08.2017

    

18.08.2017 tarihinde yapılan protokol ile AmericanLIFE tarafından, Şubemiz çalışanlarının, üyelerinin, onların birinci dereceden yakınlarının (eş, çocuk, anne, baba, kardeş) Genel İngilizce programlarından eğitim alabilmelerine ilişkin koşullar düzenlenmiştir.

EMO GENÇLERİMİZ TÜBİTAK İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI FİNALİNDE YARIŞTI 21.08.2017

    

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi IEEE öğrenci grubunun TÜBİTAK‘ta Döner Kanatlı ve Sabit Kanatlı Drone olmak üzere iki kategoride yarışmaya hazırlandı ve Gökdoğan Grubu Döner Kanat kategorisinde TÜBİTAK tarafından düzenlenen İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışmasında finale katılmaya hak kazandı. Sertap Sivri, İklim Hatun Atak, Ali Aytekin, Besher Mahaini, Şeyma Küçük, Şafak Bugra Mamak, Mustafa Oğuz ve Bahar Güven`den oluşan Gökdoğan Grubu, 13 Temmuz 2017 tarihinde Ankara-TAI‘de finalde yarışarak, okullarını temsil ettiler.

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ ODASI SAMSUN İL TEMSİLCİLİĞİ ZİYARETİ 14.08.2017

    

Bilgisayar Mühendisleri Odası Samsun İl Temsilcisi Akın Ömür ve Üyesi Recep Ali Geze; Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğünde Enerji ve Soğutma Sistemleri Müdürü olarak görev yaparken, bir gece yarısı e-maili ile görevden alınan, akabinde de iş akdi tek taraflı feshedilerek Türk Telekom’daki görevine son verilen, Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdağ`ı ziyaret etti.

HİBAKUŞALAR OLMASIN SUNUM VE SERGİSİ 09.08.2017

    

Nükleersiz.org tarafından ilk olarak Mersin`de Çernobil`in 31. yıl dönümünde yapılmış olan Hibakuşalar Olmasın Sunum ve Sergisi, İstanbul ve Sinop`un ardından 9 Ağustos 2017 tarihinde Nagasaki`ye atom bombası atılmasının 72. yıl dönümünde Samsun TMMOB Samsun İKK ve Samsun Nükleer Karşıtı Platformun ev sahipliğinde Samsun`da gerçekleştirildi.

BİLNET OKULLARI ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ 02.08.2017

    

Bilnet Okulları Halkla ilişikler Uzmanı Seda Yeten Odamızı ziyaret ederek Bilfen Okulları alt grubu olan Bilnet Okullarının yeni eğitim öğretim dönemine ilişkin hazırlıklarını anlatarak EMO Yönetimi ve üyelerini kampüslerini ziyaret etmeye davet etti. Daha önce Bilnet Okulları ile imzaladığımız protokole göre EMO üyelerine ve yakınlarına gerekli kolaylıkların sağlanacağı da hatırlatıldı.

YARGI AKADEMİ EĞİTİM KURUMLARI İLE ŞUBEMİZ ARASINDA EĞİTİM PROTOKOLU YAPILDI 02.08.2017

    

02.08.2017 tarihinde yapılan protokol ile Şubemiz Üyeleri ve birinci derecede yakınları ile Öğrenci Üyelerine yönelik olarak, faaliyet alanları içerisindeki konularda kurs ve etüt imkanı sağlaması, indirim uygulanması sağlanacaktır.

TELEKOM’DA ÇALIŞAN KIYIMI 25.07.2017

    

Oger Grubu’nun aldığı borçları ödememesiyle hisselerini rehin bıraktığı Türk Telekom’a yansıyan borç krizinin çalışanlara fatura edilmesine yönelik gelişmeler, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil ve EMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdağ’ın Samsun’da yaptığı basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Açıklamada bugüne kadar Türk Telekom üzerinden nemalanan şirketin yarattığı mali krizin faturasını çalışanlara kesmeye kalkmasının kabul edilemez olduğu vurgulandı.

AÇIKLAMA: GÜNEŞ ENERJİSİ VE YENİ PLANLI ALANLAR İMAR YÖNETMELİĞİ 06.07.2017

    

Şube Başkanımız Mehmet Özdağ; binaların çatılarına ruhsat izni aranmadan güneş panelleri kurulabilmesini kolaylaştıran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yayımladığı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği hakkında Halk Gazetesine açıklamalarda bulundu. Özdağ açıklamasında; Bu kararı olumlu bulmakla birlikte, sadece bu kararla Türkiye’nin yüzünü güneşe çevireceğini düşünmek ve bu karara devrim niteliğinde iyimser yaklaşmak çok doğru olmaz. Türkiye kömür ve nükleeri kamu kaynakları ile çok yüksek rakamlarla sübvanse eden bir enerji politikası uyguluyor. “Türkiye yüzünü gerçekten güneşe dönmek ve geleceğe güvenle bakmak istiyorsa kömür ve nükleer için çok yüksek fiytlarla verilen alım garantileri derhal iptal edilmeli, lisansız GES ve RES uygulamalarının önü açılmalıdır” dedi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU YILLARDIR KURUMLARIMIZ ARASINDA SÜRDÜRÜLEN İŞBİRLİĞİNİ TEK TARAFLI OLARAK BİTİRMİŞTİR TMMOB BU KARARI KABUL ETMEMEKTEDİR 06.07.2017

    

Sosyal Güvenlik Kurumu ile TMMOB arasında yaklaşık 6 yıldır bir protokol çercevesinde yürüttüğümüz asgari ücrete ilişkin karşılıklı işbirliği, kurumun protokolu tek taraflı fehsetmesi nedeniyle sonlanmış bulunmaktadır. Konuyla ilgili olarak TMMOB Samsun İl Koordinasyonu Kurulu adına EMO Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ tarafından 06.07.2017 tarihinde yapılan basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİKTE ŞİRKETLERE “EVET”, YURTTAŞA “HAYIR” DÜZENİ 05.07.2017

    

Elektrik Mühendisleri Odası, elektrik fiyat tarifesiyle ilgili basın açıklaması yaparak, TETAŞ’ın kayıp ve kaçak enerji için dağıtım şirketlerine yapacağı satışlarda getirdiği fiyat indiriminin yurttaşlara yansıtılmadığını belirtti. Elektrik faturalarından kesilen TRT payının sanayiciler için kaldırılırken, yurttaşların ödemeyi sürdüreceğine dikkat çeken EMO, TRT’nin son 1 yıldır sadece bilgisayar ve cep telefonu üzerinden sağladığı bandrol gelirinin 610 milyon TL’ye ulaştığını bildirdi. EMO’nun açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ADALET İSTİYORUZ 05.07.2017

    

TMMOB ve bağlı odaların temsilcileri, Adalet Yürüyüşü’ne katılarak destek verdiler. Yürüyüşte EMO’dan Yönetim Kurulu Saymanı İbrahim Aksöz ve TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Göltaş yer aldı. TMMOB yaptığı açıklamada, adaletin işlemez hale getirildiği süreçte, bir parti eylemi olarak görmediği yürüyüşün; demokratik, bağımsız, eşitlikçi, özgürlükçü, başka bir Türkiye özlemi gerçekleşinceye kadar sürmesi gerektiğini bildirdi.

 


ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri