MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

ŞUBE TARİHÇESİ


ŞUBEMİZİN KURULUŞ ÖYKÜSÜ 

1986 baharı, bellekte kalan, ilk yazın bedeni ısıtarak kavrayan bir gününde daha sonra zaman zaman yollarımızın kesişeceği, zaman zaman ayrışacağımız üç dostun Samsun‘u ziyareti; Teoman ALPTÜRK (EMO ve TMMOB Eski Başkanı), M. Asım RASAN (EMO Eski Başkanı), Eyüp AKPINAR (Dokuz Eylül Üniversitesi Prof.). Fuar içi deniz kenarındaki sohbet sırasında "Karadeniz artık Elektrik Mühendisliği potansiyeli açısından Ankara Şube‘den yönetilemeyecek bir dinamiğe ulaştı, Tüm Karadeniz‘i içine alacak bir Bölge Temsilciliğini daha sonra Şubeye dönüştürmek üzere Samsun‘u düşünüyoruz, var mısın?" teklifi. O zaman için taşrada "var olmanın" bedelini, 1980 tahribatının küçük kentlerde yarattığı karanlığı Ankara‘ya anlatmanın zorluğundan mı, yoksa "bir şeyler yapmalının" bilincimizi kemiren sorumluluğundan mı bilmiyorum, yanıt fazla nazlanmadan "evet" oldu. Bu evet de belki biraz 1974-1979 arası öğrenciliğimde her başım sıkıştığında soluklandığım Ankara EMO Lokalinin beni saran havasının, belki biraz 1979‘da EMO Samsun İl Temsilcisiyken uçak kazasında kaybettiğimiz Ahmet ERTENLİ‘yle sıkı dostluğumuzun katkısı olmuştur (12 Eylül‘de Samsun İl Temsilciliği‘nin kapatılmasının kamçı etkisini de yadsıyamam.) Cevdet MAMATOĞLU ve Ali GÜNEYOĞLU‘nun benimle beraber Bölge Temsilciliğinin ilk kurucuları oluşu ve İnşaat Mühendisleri ve Mimarlarla paylaşılan bir mekandaki küçük bir odaya "nereden bulduğumuzu şu an hatırlayamadığım bir masayı" sırtta taşıyışımız. İşte adı EMO Samsun Bölge Temsilciliği olan meslektaşlarımıza ait cici bir mekân (Isıtması her zaman problem olsa da...).

Sinop‘tan Rize‘ye kadar tüm Karadeniz kentlerini ziyaret ederek yaptığımız örgütleme çalışmaları, buluşmalar, dayanışmalar...

O zaman KTܑde Doçent olan ve katkı istemek için gittiğim Güven ÖNBİLGİN‘in Bölümü anlatışını ve konuşmazı belleğimden kazımam olası değil. Zaman zaman çeliştiğimiz tespitleriyle de olsa Güven ÖNBİLGİN‘i tanımak o günlerde çok önemliydi. O günden bu güne kendisiyle zaman zaman çelişmelerimiz sürse de Odaya katkıları önemlidir.

O dönem için Sinop‘tan Vedat ALÇIN‘ın, Amasya‘dan Mustafa SAYAR‘ın, Ordu‘dan Yusuf HARTAMACI‘nın katkılarını anmadan geçmek haksızlık olur.

Arkasında kurumlaşmanın ilk basamağı olan 1. Olağan Genel Kurul 30 kişi gibi azımsanmayacak katılımlı, herkesin önermelerde bulunduğu, gözlerinin içinin parıldadığı mesleğe sahip çıktığı, aktif katılımlı, ufuk açan bir toplantı.

Artık Tevfik DEMİREL‘in, Metin TELATAR‘ın da elleri taşın altına giriyor. O günlerden bu günlere süren yol arkadaşlığının ilk tohumları o günlerde atılıyor. Mesleğe dair bir şeyler söyleyen, enerji politikalarında o günlerde başlayan çarpıklıklara teşhis koyabilen bir yapının ilmik ilmik örüldüğü bir güzel başlangıç oluyor o günler.

Cem KÜKEY - Kurucu Üye

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.