MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 MERSİN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 MERSİN   NİĞDE   KARAMAN 
 

 
FORMLAR
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
MİSEM BAŞVURU FORMU
 
SMM YÖNETMELİĞİNDEKİ DEĞİŞİKLİK
 
RADYO
 
EN AZ ÜCRET TANIMLARI KİTAPÇIĞI
 

EMO Mersin Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 27

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 18  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KURBAN BAYRAMINIZ VE CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN 23.10.2012

    

Kurban Bayramının ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının barış,kardeşlik getirmesi umuduyla bütün üyelerimizin ve halkımızın bayramını kutlarız.

ODALARDAN ORTAK HAREKET PROTOKOLÜ 18.10.2012

    

Elektrik, İnşaat, Makine Mühendisleri ve Mimarlar Odası, meslek alanlarına ve kamusal denetime yönelik yapılan saldırılara karşı mücadelenin daha etkin yürütülebilmesi için `Ortak Mesleki Uygulamalar ve Teknik İşbirliği Protokolü` imzalamışlardır. Bu kapsamda hem mesleki ve kamusal çıkarların bilimsel anlamda korunması, hem de bürokrasinin azaltılarak, gereksiz zaman kaybının önüne geçilmesi ve ilerleyen süreçte diğer Meslek Odaları‘nın da katılımının sağlanması öngörülmektedir. Konuya ilişkin basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

NÜKLEER SANTRALLER ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYORUZ 18.10.2012

    

EMO Antalya Şubesi`nin sekreteryasını yürüttüğü Antalya Nükleer Karşıtı Platform yürütme kurulu tarafından, 13 Ekim 2012 Cumartesi Antalya Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu’nda düzenlendi. Ülkemizde yapılması planlanan nükleer santraller ve dünyadaki nükleer felaketler ele alındığı ‘’Nükleer Santraller Çalıştayı’na Mersin Şubesi olarak katılım sağlandı. Şube Başkanımız Seyfettin Atar`ın oturum başkanlığı yaptığı çalıştay detaylarına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB: GAZİANTEP’TE HALKIMIZA YÖNELİK YAPILAN SALDIRIYI LANETLİYORUZ 31.08.2012

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı 20 Ağustos 2012 günü Gaziantep’te gerçekleşen saldırı üzerine bir basın açıklaması yaptı. “Halkımıza yönelik her türlü terör eylemini lanetliyor ve kendimize yapılmış sayıyoruz” denilen basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KUBBE NÜKLEER ÇÖKÜNTÜYÜ ÖRTEMEZ 06.08.2012

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Sekreteryası Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) bugün (5 Ağustos 2012) Hiroşima’ya atom bombası atılmasın 67. yıl dönümüne ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. Hiroşima ve Nagazaki’den bu yana “atom bombasına sahip olma” çılgınlığına nükleer santral projelerin de eşlik ettiğine dikkat çekilen açıklamada, “Ülkemiz de bu çılgınlık trenine, bugün Akkuyu Nükleer Santral projesi yarın Sinop Nükleer Santral Projesi ile takılmaya çalışıyor” denildi.

CHP İL YÖNETİMİNDEN ŞUBEMİZE ZİYARET 02.08.2012

    

CHP Mersin İl Yönetimi 01.08 2012 Çarşamba günü şubemizi ziyaret etti. Şube Yönetimi’nden Başkan Seyfettin Atar,Başkan Yardımcısı Erdal Çapar,Yazman Alkan Alkaya,EMO Onur Kurulu Üyesi Kamer Gülbeyaz, Şube Teknik Müdürü Hanifi Yayıcı,Şubemiz üyeleri Musa Taş ve Bekir Toroğlu’nun hazır bulunduğu ziyarete CHP İl Yönetimi’nden yaklaşık 15 kişi katılım sağladı. 2 saat süren CHP ziyaretinde “Kentte yeni vizyon nasıl yaratılır, Nükleer santrallerin kurulması aşamasında gelinen son durum, Kanun hükmündeki kararnameler ve sonrasında odaların içinde bulunduğu sıkıntılar, gelecekteki proje uygulamaları “ konuları üzerinde duruldu.

ÜYELERİMİZ DOĞU KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU’NDA BULUŞUYOR 01.08.2012

    

Şubemiz üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek Doğu Karadeniz Yaylalar ve Batum turu 17 Ağustos 2012 Cuma günü start alacak.8 gün sürecek olan turda “Samsun,Bandırma Vapuru,İlk Adım Anıtı, Atatürk Anıtı, Ünye, Çakırtepe, Fatsa, Ordu, Boztepe, Giresun(1), Akçaabat, Trabzon, Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesi, Uzungöl Yaylası(1), Of, Çaykara, Rize, Çayeli, Ardeşen ,Ayder Yaylası, Sarp Sınır Kapısı, Hopa(2), Batum, Batum Botanik Bahçesi, Gonia Apsaros Kalesi, Sanat Müzesi, Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Avrupa Meydanı, Maçka, Sümela Manastırı, Zigana Yaylası(1), Sivas ve Kongre Binası gezilecek. Tur kontenjanı sınırlı olup, başvurular 14.08.2012 Salı günü mesai bitiminde sonra erecektir. Tura katılım bedeli fiyatlar üzerinden %10 indirim yapılarak uygulanacaktır. Detaylı bilgiye yazımız devamındaki dosyadan ulaşabilirsiniz.

MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARI TMMOB`NİN BELİRLEDİĞİ ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA ÇALIŞTIRILAMAYACAK... 01.08.2012

    

Mühendis, mimar ve şehir plancıları artık TMMOB tarafından belirlenen asgari ücretin altında çalıştırılamayacak. Mühendis, mimar ve şehir plancılarının düşük ücretle çalıştırılmaları ve alınan ücretin Sosyal Güvenlik Kurumu`na eksik bildirilmesinin önüne geçmek için Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği arasında protokol imzalandı.

NÜKLEER KARŞITI KONGRE TOPLANDI 21.06.2012

    

Nükleer Karşıtı Kongre, Mersin`de 16 Haziran 2012 tarihinde toplanarak, çalışma anlayışını ve yeni dönemde örgütlenmenin geliştirilmesi konusunu masaya yatırdı. Kongre sonunda açıklanan sonuç bildirgesinde, nükleer karşıtı mücadelenin `AKP`nin ve sermayenin karşısında toplumun demokrasi, özgürlük ve barış mücadelesi olarak biçimlenerek geliştirilmesi gerekliliği` vurgulandı. Nükleer karşıtı örgütlenmenin antihiyerarşik, birey ve kurumların katılımına açık, yerel ve merkez ayrımı yapılmadan, taban örgütlerin güç ve iradesi üzerinden yükselecek bir örgütlenme için bir arada hareket edeceğinin de altı çizildi.

NKP KONGRESİ TOPLANIYOR 12.06.2012

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) Yürütme Kurulu’nun 15 Mayıs 2012 tarihinde yaptığı toplantıda alınan karar çerçevesinde NKP Kongresi 16 Haziran 2012 tarihinde Mersin’de toplanıyor.

TMMOB 42. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ 04.06.2012

    

TMMOB 42. Olağan Genel Kurulu çalışmalarına `mücadele` vurgusu ile başladı. Genel Kurul`da alınan karar gereği, TMMOB`ye yönelik olarak sürdürülen baskı ve karalama kampanyası, düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto edildi. Açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri uyarılarak , “Bilimin, tekniğin, mühendis, mimar, şehir plancılığı disiplinlerinin gereklerine aykırı mevzuat düzenlemeleri yapmayın!” denildi. Genel Kurul’un üçüncü gününde ise TMMOB’li kadınlar Başbakanın “Kürtaj cinayettir” sözlerine karşı AKP İl Binasına yürüdü. TMMOB 42. Olağan Genel Kurulu’nda Bilgisayar Mühendisleri Odası’nın kurulması da kararlaştırıldı.

ÖLÜ CANLAR ÜZERİNDEN YÜKSELEN PİYASA 30.04.2012

    

EMO 43. Dönem Yönetim Kurulu’nun bugün (30 Nisan 2012) gerçekleştirdiği basın açıklamasında, mühendislerin meslekleri üzerindeki egemenliklerinin yok edildiğine dikkat çekilerek, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik haberleşme, bilgisayar, yazılım ve biyomedikal mühendisleri 1 Mayıs`ta iş alanlarına sahip çıkmaya çağrıldı. İş cinayetlerine dikkat çekilen ve “2012 yılı 1 Mayısı, enerji iş kolunda ölü canlar üzerinden yükseltilen piyasanın ortaçağ sömürgeci zihniyetinin geri döndürüldüğü vahşi kapitalizm uygulamalarına sahne olmaktadır” denilen basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 

Çok Okunanlar


ŞUBEMİZİN ÜYELERİMİZE ÖZEL İNDİRİM YAPAN FİRMALARLA ANLAŞMALARI DEVAM EDİYOR

MERSİN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM DUYURUSU

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2020 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.