MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

YILIN EN İYİ MAKALESİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından yayımlanan EMO Bilimsel Dergisi’nin Danışma Kurulu Toplantısı, 13 Haziran 2014 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Danışma Kurulu öncesinde düzenlenen törenle Yılın En İyi Makalesi Ödül, Mustafa Kuzuoğlu ve Özlem Özgün’e “Dönüşümsel Elektromanyetik Yaklaşımı ile Dalgalı Deniz Yüzeyi ve Üzerindeki Cisimlerden Saçılma Probleminin Etkin Monte Carlo Simülasyonu” başlıklı çalışmaları nedeniyle verildi.
 

 

EMO Ankara Şubesi`nin Gazi, Hacettepe ve Bilkent üniversitelerinin elektrik elektronik mühendisliği bölümleri ile birlikte 13-14 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlediği "Bitirme Projeleri Sergisi 2014" etkinliği kapsamında EMO Bilimsel Dergi Danışma Kurulu Toplantısı da gerçekleştirildi. Milli Kütüphane Konferans Salonu`nda 13 Haziran`da düzenlenen toplantı öncesinde ödül töreni gerçekleştirildi.

Törenin açılışında konuşan EMO Bilimsel Dergi Baş Editörü Prof. Dr. Hamit Serbest, derginin ilk 6 sayısının yayımlandığına dikkat geçerek, toplantıda yeni dönem çalışmalarının planlanacağını kaydetti. Serbest, Yılın En İyi Makalesi Ödülü`ne Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nden Mustafa Kuzuoğlu ve TED Üniversitesi`nden Özlem Özgün`ün "Dönüşümsel Elektromanyetik Yaklaşımı ile Dalgalı Deniz Yüzeyi ve Üzerindeki Cisimlerden Saçılma Probleminin Etkin Monte Carlo Simülasyonu" başlıklı makaleleri ile değer görüldüklerini açıkladı. Hakem heyetinden en yüksek puanı Mustafa Kuzuoğlu ve Özlem Özgün`ün aldığını ifade eden Serbest, ödülü takdim etmek üzere EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil`i sahneye davet etti.  Mustafa Kuzuoğlu`nun katılamadığı törende ödülü Özlem Özgün`e yeşil ve Serbest birlikte takdim ettiler.

"Dergi Köprü Vazifesi Görüyor"
EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil ise toplantıda yaptığı kısa konuşmada, EMO Bilimsel Dergi kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmaların hem mühendislik hem de akademik çevrelerde takdir edildiğine dikkat çekti. Derginin EMO ile üniversiteler arasındaki ilişkileri sağlamlaştırdığını kaydeden Yeşil, derginin mühendisler ile akademisyenler arasında bilgi köprüsü vazifesi gördüğünü ifade etti. Yeni çalışma döneminde EMO Bilimsel Dergi çalışmalarının geliştirilerek, sürdürüleceğini kaydeden Yeşil, Danışma Kurulu üyelerine katkılarından dolayı teşekkür etti. Ödül töreninin tamamlanmasının ardından, EMO Bilimsel Dergi Danışma Kurulu Toplantısı`na gerçekleştirildi.

 

 TELE 1- SABAH PUSULASI

28.03.2024
 


Çok Okunanlar


EMO 49. YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ

EMO 49. OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

1 MAYIS’TA ALANLARDAYIZ

YENİLENEBİLİR ENERJİ TEKNOLOJİLERİ SEMPOZYUMU

OKTAY FIRAT’I KAYBETTİK…

EMO 49. ÇALIŞMA DÖNEMİ BAŞLADI

EMEK VE BİLİM İLE KURULACAK YENİ BİR TOPLUMSAL DÜZEN İÇİN: YAŞASIN 1 MAYIS!

“TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ” LAİKLİK DÜŞMANI, BİLİMİ VE FENNİ DIŞLAYAN GERİCİ BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM MODELİDİR! KABUL ETMİYORUZ !

AKDENİZ’DE YEŞİL ENERJİ SİSTEMLERİ VE ENTEGRE TEKNOLOJİLER KONULU PANEL DÜZENLENDİ

ENERJİ ALANI YÖNETİLEMİYOR (BİRGÜN)

Okunma Sayısı: 1321


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr


Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.