MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

AKP KARANLIKTAN MEDET UMUYOR


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız`ın HDP`ye oy veren yurttaşlara yönelik elektrik kesintisi tehdidini kınayan yazılı bir açıklama yaptı. `Demokratik değerlerden nasibini almamış`, `siyasi ahlaktan yoksun` sözleri nedeniyle Yıldız`ı istifaya çağıran EMO, AKP`nin sürekli elektriği siyasi çıkar malzemesi olarak kullandığını ortaya koydu. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından erişebilirsiniz.
 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BASIN AÇIKLAMASI

Taner Yıldız`ın demokratik değerlerden nasibini almamış, siyasi ahlaktan yoksun açıklamasını kınıyoruz…

AKP KARANLIKTAN MEDET UMUYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AKP iktidarının karanlık yüzünü ortaya koyan pervasız bir açıklama ile seçmenlerin yüzde 13`ünü oluşturan HDP`ye oy veren yurttaşları açık bir şekilde tehdit etmiştir. "İster erken seçim olsun isterse olmasın HDP`ye verilen emanet oyların önemli bir kesimin ortadan kalkacağına inanıyorum. Hele hele 3 gün elektriksiz kaldığında bunu doğru değerlendireceğine inanıyorum" sözleri Yıldız`ın demokratik değerlerden nasibini almadığını ve siyasi ahlaktan dahi yoksun olduğunu açıkça göstermektedir. 

Bugüne kadar AKP`ye oy vermeyen köylere, ilçelere hizmet götürmeyen; işçileri işsizlik tehdidiyle miting meydanlarına taşıyan; kamunun kaynaklarını kullanarak yaptığı makarna ve kömür dağıtımına indirgenmiş sosyal yardımlarla yoksulluğu oya tahvil etmeye çalışan; borç ekonomisiyle "istikrar" tehditleri savurarak seçmen iradesine ipotek koyan AKP, 7 Haziran`da tek başına iktidar olanağını yitirmesinin ardından şiddet ortamından medet ummaktadır. IŞİD`e karşı mücadele görüntüsü altında toplumun çeşitli kesimlerine yönelik operasyonlarıyla ülke çapında terör ortamı yaratılmasına katkı sağlayan AKP, meşruluğu tartışmalı olan geçici bir hükümet eliyle sandıkta sağlayamadığı tek başına iktidara ulaşma hevesi içindedir. Bu anlayış terör ve şiddetle korku toplumu yaratarak oy devşirmeye çalışmaktadır.

Soma`dan Ermenek`e madenci cinayetlerinden yüzü dahi kızarmayan, tüm ülkeyi 31 Mart`ta karanlıkta bırakmışken koltuğunda oturmaya devam eden Enerji Bakanı Taner Yıldız, bugün insan hakları başta olmak üzere çağdaş ve demokratik tüm değerleri yok sayarak HDP`ye oy veren seçmenleri elektriksiz bırakarak, "terbiye edebileceğini" sanmaktadır.

Öncelikle elektrik bir kamu hizmetidir ve hiçbir siyasal iktidarın "babasının malı" değildir! Bugünün dünyasında temel bir insan hakkı olarak kabul edilen elektriği oy malzemesi olarak kullanmayı amaçlayan AKP, maliyet bazlı fiyat mekanizması düzenlemesiyle önce elektrik zamlarını meşrulaştırmaya çalışmış; seçim dönemlerinde ise çeşitli manipülasyonlarla elektrik fiyatlarına müdahale etmiştir. Dicle Elektrik`in özelleştirilmesinin ardından şirketin kayıp ve kaçak hedeflerinin yükseltilmesi için yöneldiği elektrik kesintileri karşısında çiftçilerin tarımsal desteklemelerini şirket adına gasp etmek dahil olmak üzere elektrik hizmetinin kendi çıkarları doğrultusunda sunumunu organize etmektedir. Elektrik dağıtım özelleştirmeleri başta olmak üzere özelleştirme ve ihalelerde yandaş ilişkilerini gözeten AKP`nin Enerji Bakanı Yıldız, sanki elektrik fiyatlarının 3 aylık dönemlerde düzenlendiğini bilmiyormuş gibi her ay "Bu ay da elektriğe zam yok" açıklamalarıyla elektriği siyasi çıkar malzemesi olarak kullanmaktadır. Ancak son yaptığı kaygı verici açıklama, AKP`nin siyasi çıkarı için her türlü yola başvurabileceğini göstermiştir.

Yıldız açıklamasını sözlerinin çarpıtıldığını ileri sürerek savunmaya kalkmıştır. "Benim dediğim üç gün elektriksiz kalsınlar, terbiye olsunlar demek değil" diyen Yıldız, sözlerini geri alsa bile bu ayıbın üstünü örtemez. Yıllardır halkı nükleer santral kurulumuna ikna etmek için karanlık gezdirilmiştir. Şimdi de AKP`nin tek başına iktidarını yeniden kurmak için en temel insan hakkı olan elektrik hizmetini kesmekle halkın tehdit  etmesi kabul edilemez. Yurttaşların iradelerine ağır bir hakaret içeren bu vahim açıklamayı yapan Enerji Bakanı`nı kınıyor ve derhal istifaya davet ediyoruz.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU
4 Ağustos 2015

 

Dosyalar

(14 KB)KRT TV- HABER AKTİF

09.07.2021
 


Çok Okunanlar


TEİAŞ ÖZELLEŞTİRMESİNE CEVAP ENERJİDE KAMULAŞTIRMADIR!

EMO HESAPLADI - 4 KİŞİLİK BİR AİLENİN AYLIK ELEKTRİK FATURASI...(ENERJİEKONOMİSİ.COM)

HALK TV- HAFTA SONU HABER

ULUSAL KANAL- ANA HABER

TAM AÇILIMA ZAMLI BAŞLANGIÇ

SIRA GELDİ, TEİAŞ`A ÇÖKMEYE (ORHAN BURSALI/CUMHURİYET)

EMO’DAN “TEİAŞ” TEPKİSİ (ENERJİTİME.COM)

EMO 47. DÖNEM 3. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜK TÜCCAR (IŞIK KANSU/CUMHURİYET)

SİVAS’TA YİTİRDİĞİMİZ CANLARI SAYGIYLA ANIYORUZ…

Okunma Sayısı: 404


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.