MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

HİZMET VE EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞ TÖRENİ - VİDEO HABER


HABER


 
EMO İzmir Şubesi’nin yeni Hizmet ve Eğitim Merkezi 8 Mart 2019 tarihinde düzenlenen törenle açıldı. Binanın dayanışmanın eseri olduğuna vurgu yapılan törende, EMO’nun kurumsallaşmasına katkı sağlamanın yanı sıra emek ve demokrasi mücadelesini güçlendireceğinin altı çizildi. Açılışta EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz duygularını ifade ettiler.
 

Açılış törenine, EMO İzmir Şubesi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Elgin, TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Melih Yalçın, İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Erdoğan, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Kurtuluş Bingöl, EMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mak, EMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Saymanı Ömer Çetin, EMO Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala ve Yazmanı Arif Dönmez, EMO Eskişehir Yönetim Kurulu Üyesi Ömür Yıldız, EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Beyza Metin, EMO Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kardaş, EMO Denetleme Kurulu Başkanı Giyasi Güngör ve Yazmanı Naci Basmacı, EMO Onur Kurulu Başkanı İsa Güngör, EMO Yönetim Kurulu Eski Başkanları Hüseyin Yeşil, Hüseyin Önder, Musa Çeçen ve M. Asım Rasan, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, TMMOB Yönetim Kurulu Üyeleri Ufuk Ataç, Bülent Onat ve Ayşegül Akıncı Yüksel, TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Hulusi Sarıkaya, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla katılım sağladı.
Açılış töreninin EMO İzmir Şubesi`nin 50 kuruluş yıldönümünde ve Dünya Emekçi Kadınlar Günü`nde gerçekleştirildiğine dikkat çekerek konuşmasına başlayan Şebnem Seçkin Uğurlu, duyduğu heyecanın ifade etti. Yeni hizmet binasını tüm üyelerin kullanılmasını temenni eden Uğurlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Sedat Gülşen, ‘Oda dört duvardan oluşur, orayı Oda yapan ise üyeleridir` demişti. Ben bunu hiç aklımdan çıkarmıyorum. Binayı gezme şansı olanlar fark etmiştir; boşluklu, geniş alanlarımız var. İstiyoruz ki buralarda üyelerimiz olsun. Onların sesleri, onların neşeleri binayı canlandırsın. Hep beraber burada, hem EMO İzmir Şubesi`nin çalışmalarını, Odamızın, TMMOB`nin çalışmalarını hem de Türkiye`nin emek ve demokrasi mücadelesinin ileri götürülmesi için adımlarımızı atalım, çalışmalarımızı yapalım."
Projenin uzun zamandır EMO İzmir Şubesi`nin gündeminde olduğunu ifade eden Uğurlu, konuşmasına şöyle devam etti:
 "İlk adımı atan, benim de üyesi olduğu bir Yönetim Kurulu`ydu. Sayın Sedat Gülşen`in başkan olduğu ve bu proje için cesaret eden o ekibe teşekkür ediyorum. O dönemden bu yana Sayın Özcan Uğurlu, Sayın Mahir Ulutaş`ın başkanlığında geçen Yönetim Kurullarına ve binamızın yapılmasında emeği olan bina komisyonu üyelerimize, başta Şube Müdürümüz Barış Aydın ve Örgütlenme Sekterlerimiz Mustafa Serdar Çınarlı olmak üzere Şube çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Herkesin çok büyük emeği ve katkısı oldu. Bunun dışında üyelerimizin hem bireysel hem de firmaları üzerinden katkıları oldu. Kendilerine çok teşekkür ederiz."
Hizmet ve Eğitim Merkezi`nin tamamlanmadığını hatırlatarak devam eden Uğurlu, "Önemli eksiklerimiz var. Üyelerimizin ve sizlerin katkılarının artarak sürmesini umut ediyorum" ifadelerinin ardından destekleri ve katkıları için Bornova Belediyesi`ne de teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
"Kurumsallaşmaya Katkı Sağlayacak"
Uğurlu`nun ardından konuşan EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ise açılış töreninin EMO Şubelerinin yan ısıra TMMOB`a bağlı birimlerinin yöneticilerini de biraya getirdiğine dikkat çekerek, "Gerçekten de burası hepimizi birleştiren, hepimizi güçlendiren bir alan oldu" diye konuştu. Hizmet ve Eğitim Merkezi`nin yılların emeği sonucu ortaya çıktığını vurgulayan İpek, "Sürekli ve düzenli olarak emek harcayan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Başarılı olmuşlardır, kendilerini tebrik ederim" dedi. EMO`nun emek ve demokrasi mücadelesinde mesleğin ve meslektaşının çıkarını, ülke çıkarlarıyla birlikte koruma ilkesiyle hareket ettiğini ifade eden İpek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Burasının bu mücadeleye bir katkı merkezi olacağına inanıyorum. Çünkü bu tip yapılar kurumsallaşmaya hizmet eder ve kurumsallaşmayı büyütür. Daha kaliteli hizmet vermeyi sağlar. Bizler, EMO`nun 14 şubesi ve yüzlerce temsilciliğiyle birlikte mücadele veriyoruz. Hep birlikte ülkenin yeni dönemine hazırlanmak zorundayız. Ülkemiz maalesef 31 Mart seçimlerini sonrasında zor bir döneme giriyor. Önümüzü göremediğimiz bir tabloyla karşı karşıyayız. Ayağımızın daha fazla yer basmasına, daha gerçekçi planlama yapmamıza ihtiyaç var. Bu planlamaya ve mücadeleye hep birlikte güç vereceğiz."
İpek konuşmasını geçmişten günümüze merkezin kurulmasında emeği geçen şube yöneticilerine ve çalışanlara teşekkür ederek, tamamladı.
"Bornova için Onur Verici"
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ise konuşmasına 8 Mart Dünya Emekçi Kadın Günü`ne dikkat çekerek başladı, "Genç kadın Şube başkanımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızı güçlü bir şekilde alkışlayarak, kutlamalıyız. Başarılı kadınlarımızın, Oda başkanlığında, siyasette ve toplumun her kesimde öncü rolü üstlendiğini görmek; bizleri çok onurlandırıyor" diye konuştu. Binada emekleri bulunan işçi ve emekçiler başta olmak üzere, katkı sağlayan herkese teşekkür eden Atilla, konuşmasını şöyle tamamladı:
 "8 Mart gibi anlamlı bir günde açılışını gerçekleştirmekten onur duyuyoruz. Yaklaşık 2.5 yıl kadar önce binanın temelini birlikte atmıştık. Şimdi de birlikte açıyoruz. Açılışta birlikte olmak bizi son derece mutlu ediyor. Burada herkesin faydalanabileceği eğitim salonlar var. Ortak akılla, tüm sivil toplum örgütlerinin faydalanabileceği konferans salonları var. Dolayısıyla EMO İzmir Şubesi`nin ilçemizde, Bornova`da olması bizleri çok onurlandırıyor."
"Baskıya Karşı En Anlamlı Yanıt"
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz da konuşmasına emekleri, hakları ve özgürlükleri için mücadele eden kadınları selamlayarak başlayarak, şöyle devam etti:
"Böylesine bir hizmet merkezinin açılışını 8 Mart`a denk getiren Şube Yönetim Kurulu üyelerini ayrıca kutluyorum. Şubenin 50. Yılının böylesine bir binayla taçlandıran, binanın yapımında emeği olan, karar alma süreçlerinden, projelendirme, imalat sürecinden tefrişine kadarki tüm süreçlere emek koyan, katkı koyan herkese yürekten teşekkür ediyorum."
TMMOB`un hizmet merkezlerinin yalnızca Odaların ve üyelerinin kullandığı alanlar olmadığına vurgu yapan Koramaz, "Bu mekanlar kamusal mekanlardır. O ilde yaşayanların özgürce fikirlerini sunabileceği, etkinliklerini özgürce yapabilecekleri, fikir üretip, geliştirebilecekleri mekanlardır. O kentinin sorunlarını tartışıp, kentliyle paylaşabilecekleri mekanlardır" diye konuştu.
Konuşmasına siyasi iktidarın TMMOB ve bağlı odalara yönelik politikalarını hatırlatarak devam eden Koramaz, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Ülkemizin içinden geçtiği bu karanlık sürece karşı dik duran, mücadele eden kurumlardan biri de bağlı birimleriyle birlikte TMMOB`dur. Bu hakim zihniyet 16 yıldır bizimle uğraşıyor. Çünkü bu ülkenin ekonomisi, bizim meslek ve uygulama alanlarımızın tahrip edilmesi üzerine kurulu. Bu nedenle bizim mesleki denetim yetkimizi, gelirlerimizi kısmaya çalışıyorlar. Halk ve üyelerle olan bağları kesmeye, bizi etkisizleştirmeye, susturmaya çalışıyorlar. Bütün bu saldırılara inat, İzmir`deki EMO üyelerinin büyük bir dayanışmaya imza atması, bu güzel binayı İzmir halkına ve meslektaşlarımıza armağan etmesi, baskıcı rejime en büyük yanıttır. Hepinizin ellerine sağlık."
Konuşmalarının ardından kurdele kesim töreni düzenlenerek, EMO İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi resmi olarak hizmete açıldı. Açılış törenin ardından katılımcılar, Prof. Dr. Gülay Tohumoğlu`nun kişisel resim sergisini gezdiler.ÇEVRİMİÇİ SEMİNER: ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMA VE ELEKTROMANYETİK UYGUNLUK - VİDEO HABER

21.10.2022
 


Çok Okunanlar


YÜZYÜZE SEMİNER: YG TESİSLERİNDE GEÇİCİ KABUL UYGULAMALARI (AYDIN)

SAYI 390: MÜHENDİSLİĞİN GERİLETİLMESİNE İZİN VEREMEYİZ

ÜYE KAHVALTI BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HUKUKSUZ TUTUKLAMALARA KARŞI ADALET NÖBETİ SÜRÜYOR

ÖDEMİŞ-TİRE-TORBALI’DA ÜYE TOPLANTILARI DÜZENLENDİ

ÖZGÜR TAMER, KALICI YAZ SAATİNİ FOX TV`YE DEĞERLENDİRDİ

KÜLTÜR TURUNUN İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇÖZÜM BEKLİYORUZ: KADRO ARTIŞI VE İSTİHDAM ZORUNLULUĞU ÇAĞRISI

OTOMASYON PANOLARI TEKNİK ÖZELLİKLERİ ÇALIŞTAYI

ELECO 2022 BAŞLIYOR - PROGRAM VE ONLİNE KATILIM BAĞLANTILARI

Okunma Sayısı: 439


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.